Ljubitelji satova?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Ljubitelji satova?

Post od Ogi » 16 Jan 2012, 22:59

Ja poslednje nesto vise od 3 godine nosim ovaj sat:

Slika


Poslednji put sam kupio sat sa koznom narukvicom a upravo sam to i trazio kada sam kupovao.
Dva puta sam je vec menjao, raspada se na godinu dana a kosta 3000 dinara, ja se inace dosta znojim pa tako i zglob a u kombinaciji sa koznom narukvicom to znaci neprijatan miris sa same narukvice i zgloba.

Pre dve nedelje sam ga odneo na popravku jer je broj 9 otpao (!) pa je zaglavio kazaljku koja od njega nije mogla da prodje pa se i ona otkacila. Posto sam ih napusio u radnji zbog sata kojeg sam platio, ako se dobro secam, 250-300 evra, besplatno su mi odradili popravku.

Inace, u radnji mi kazu da je kod koznih narukvica normalno da se menjaju jednom godisnje!? :roll:

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Ljubitelji satova?

Post od superboss » 16 Jan 2012, 23:02

Uroš S. je napisao:Znam da tu nema rasprave, ali meni su ti Brajtlinzi teški kič.

Sto? Hiljadu ljudi hiljadu cudi, hiljadu zena dve hiljade grudi :mrgreen:
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Ljubitelji satova?

Post od oli » 16 Jan 2012, 23:07

Inace, u radnji mi kazu da je kod koznih narukvica normalno da se menjaju jednom godisnje!? :roll:
Njima je normalno jer ti uzimaju pare :mrgreen: Ali da je normalno nije.Do duse zena nosi Festinu i otprilike joj oko godinu-godinu ipo dana traje, ali nenosi samo taj sat , a narukvica bez mehanizma oko 3000 din :thumbdown:

Korisnikov avatar
krstin
Postovi: 176
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:10
Lokacija: NS

Re: Ljubitelji satova?

Post od krstin » 16 Jan 2012, 23:22

Ako se narukvica odrzava trajace duze. Moze da se cisti sa sredstvima za odrzavanje koze ;)
Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ljubitelji satova?

Post od dragvorl » 17 Jan 2012, 00:53

krstin je napisao:
@Dragovorl - Taj Breitling mi je jedan od najelpsih satova, samo sto mislim da nije ispod 5.000 eur :mrgreen:
Ma ima, ima.

Slika

http://www.blowers-jewellers.co.uk/imag ... atches.htm
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Ljubitelji satova?

Post od Laki021 » 17 Jan 2012, 09:37

krstin je napisao:
Laki021 je napisao:
krstin je napisao:Ja sam hteo da uzmem Tissot V8, ali sam se ipak odlucio za Citizena, zbog kojekavih funkcionalnosti. Radi na solarnu energiju, putem radio veze uskladjuje tacno vreme sa centralom u Nemackoj, izdrzava pritisak od 20 bar...

Koliko kosta taj Tissot u Svajcarskoj, ako nije tajna? :D U Spaniji su satovi najjeftiniji, recimo moj je tamo bar 20% jeftiniji nego ovde.

U CH u radnji je oko 990CHF, medjutim ako se odlucim narucicu ga iz amerike gde se moze naci za oko 600-650 dolara (550-600CHF). Kakav paradoks, svajcarski sat da narucujem iz amerike u svajcarsku, ebla ih ekonomija i poslovna politika :)
Laki to je malo jaca cena za taj sat, ne sumnjam ja da je odlican, ali za te pare od Citizena mozes dobiti mnogo vise. Posto vidim da gledas kombinaciju analognog sata, sa digitalnim ekranom, preporucujem ti da pogledas Citizen JY0020-64E. Uporedi karakteristike, pa ce ti se kazati samo ;)
Slika

Inace, ti Citizeni uskladjuju vreme svakog jutra u 3h. Mozes naravno i rucno da ih uskladis kad zelis. Signal hvata veci deo Evrope, recimo u Novom Sadu nemam problema sa prijemom, dok je u Beogradu malo slabiji, ali se moze uhvatiti.


@Dragovorl - Taj Breitling mi je jedan od najelpsih satova, samo sto mislim da nije ispod 5.000 eur :mrgreen:


Hvala na savetu, ali nekako karakteristike sata mi i nisu na prvom mestu. Tj, ukombinovao bih karakteristike sa izgledom, a Tissot mi se svidja, dok mi se ovaj Citizen ni malo ne dopada :) Nisam znao za tu funkciju Citizena za uskladjivanje vremena, zaista zgodna stvar, takodje EcoDrive deluje takodje vrlo interesantno.

Informativno pitanje za poznavaoce, da li automatik moze da bude zaista preciazn?
Naime, pre par godina je moj cale kupio Tissot sat, platio ga oko 300e i sat svaki dan kasni ili zuri za pola minuta do minut. Sajdzija ga podesavao vise puta, ali kaze da ako hoce tacan sat onda treba da uzme sat na baterije jer automatik nikad ne moze biti potpuno tacan. E sad, vidim po nekim siteovima skupih prozivodjaca kako pominju neku veliku preciznost i sl, i debilno mi je da recimo sat od 2-5000e bude netacan.
Zapravo, licno sve te specijalne mehanizme smatram malo za pr...anje, jer i mehanizam u najobicnijem Swatch satu za 50e je obicno fantasticno tacan, pouzdan, moze trajati 50 godina i masiti za samo par sekundi godisnje. Ne vidim neki smisao u bespotrebnoj komplikaciji. Takodje, iako vidim da je neko pominjao kako mu se svidjaju mehanicki satovi, ne shvatam sta ce to nekom u zivotu. Platis sat 5000e i onda treba jos da ga navijas svaki dan, plus bude manje precizan od sata na baterije od 50e.

Korisnikov avatar
krstin
Postovi: 176
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:10
Lokacija: NS

Re: Ljubitelji satova?

Post od krstin » 17 Jan 2012, 09:50

Svakako da su kvarcni satovi precizniji (evo moj je posle nedelju dana neuskladjivanja kasnio 3 sekunde, a kada se svako vece uskladi, nema ni kasnjenja), ali mehanicki satovi imaju dusu :) Naravno nisu za svakog, jer se treba zezati sa navijanjem, pa cak i ako je automatic, ako se ne nosi dva dana, potrosi se rezerva snage. Minut dnevno je vec malo previse, ali ako je bio kod sajdzije, mozda ne moze bolje :tuzan:
Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Ljubitelji satova?

Post od Ogi » 17 Jan 2012, 11:35

Da li neko zna za jos nekog prodavca/zastupnika BREIL satova kod nas osim S & L Jokic? Zezaju me za narukvicu, prvo su mi rekli da postoji neka od kaucuka pa su mi posle rekli da nema nje za moj sat a ja sam na netu sinoc video moj sat sa nekom gumiranom narukvicom, odlicna je. Da li uopste postoji mogucnost stavljanja neke druge narukvice osim fabricke, cak i da bude neka no name?

I jos nesto, imam staru Festinu, treba da se produzi narukvica za jedan deo a ja sam ga izgubio, ko radi njih?

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1569
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ljubitelji satova?

Post od sasa lbg » 17 Jan 2012, 11:55

Imam samo jedan sat..od 2006 neprekidno na ruci (osim kad spavam )
Sat je mazga ...i kad radim ne skidam ga osim u izuzetnim situacijama.Jednom zamenjena baterija.

Slika

Korisnikov avatar
cika Kure
Postovi: 40
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:43
Garaža: Фиат Мареа Викенд 1.9јтд
Lokacija: Ruma

Re: Ljubitelji satova?

Post od cika Kure » 17 Jan 2012, 12:00

Имам Q&Q кварцни, стар десетак година, који се усклађује само кад се мења батерија, а увек ради тачно :isplazijezik:


Slika

А да, кошта 1.000 динара 8-)

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Ljubitelji satova?

Post od oli » 17 Jan 2012, 15:51

Ogi je napisao:Da li neko zna za jos nekog prodavca/zastupnika BREIL satova kod nas osim S & L Jokic? Zezaju me za narukvicu, prvo su mi rekli da postoji neka od kaucuka pa su mi posle rekli da nema nje za moj sat a ja sam na netu sinoc video moj sat sa nekom gumiranom narukvicom, odlicna je. Da li uopste postoji mogucnost stavljanja neke druge narukvice osim fabricke, cak i da bude neka no name?

I jos nesto, imam staru Festinu, treba da se produzi narukvica za jedan deo a ja sam ga izgubio, ko radi njih?
Za Festinu je uvoznik BPM (http://www.bpmsatovi.com/) kod njih ces naci narukvicu.

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Ljubitelji satova?

Post od oli » 17 Jan 2012, 16:28


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Ljubitelji satova?

Post od Ogi » 17 Jan 2012, 16:46

aj sednemo u kola i zapalimo tamo

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Ljubitelji satova?

Post od stefanan » 17 Jan 2012, 17:47

@laki021 - ti bese zivis u svici ? Aj vidi na nekom sajtu koliko tamo kosta swiss military hanova hanowa navigator set, sestra se skoro vratila i donela neki prospekt sa aerodroma valjda u kojem sam ga video. Valjda godisnjica necega pa se dobija sat sa metalnom narukvicom+rezervna kozna. Evo sata
http://www.hanowa.ch/pages/sites/AvioLi ... gator.html

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ljubitelji satova?

Post od Paja » 17 Jan 2012, 18:16

Evo mojih satova

Suunto S Lander, digitalni sat sa barometrom, altmetrom, termometrom i brdom štoperica i koječega. Karbonsko kućište i aluminijumska kruna, lak kao perce, nosim ga uvek kad ne radim

Slika

Sat je bukvalno neuništiv. Do sada sam mu promenio dve narukvice i dve baterije.

Drugi je sat za posao, neki Gant-ov, ne znam model. U suštini isti kao na slici ali je čelično-sedefastobela kombinacija sa crnom kožnom narukvicom.

Slika

Odgovori