PayPal

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: PayPal

Post od Uroš S. » 11 Okt 2014, 10:33

Obrnuto, prvo ide PDV, pa carina na osnovicu i PDV i shipping.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: PayPal

Post od Vladapetr » 11 Okt 2014, 10:40

Ne, PDV se uvek računa na kraju - na kompletnu vrednost artikla.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: PayPal

Post od nuk » 11 Okt 2014, 11:12

Baš tako

Korisnikov avatar
Blackshadow
Postovi: 775
Pridružio se: 22 Dec 2013, 01:41
Garaža: W 211 2004 E200 NGT 163KS
Lokacija: Voždovac

Re: Одг: PayPal

Post od Blackshadow » 11 Okt 2014, 12:54

Ok, hvala
Kanis li pobijediti, ne smijes izgubiti!

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: PayPal

Post od stefanan » 13 Okt 2014, 10:36

Stigla mi eksterna baterija iz kine, prvo da proverim da li radi pa onda da vidim da li kinezu da dam pozitivnu?

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: PayPal

Post od nikaragva » 13 Okt 2014, 10:37

Ma slobodno odmah daj negativnu :)

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: PayPal

Post od Uroš S. » 13 Okt 2014, 10:38

stefanan je napisao:Stigla mi eksterna baterija iz kine, prvo da proverim da li radi pa onda da vidim da li kinezu da dam pozitivnu?
Sa Alija? Sačekaj opušteno par ciklusa punjenja, imaš mesec dana fore da daš fidbek čini mi se.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: PayPal

Post od stefanan » 13 Okt 2014, 10:55

A jel da potvrdjujem da mi je stiglo? Koliko sam ukapirao nakon toga ne mogu vise da otvorim taj dispute?

Da,sa alija stiglo. Mislim da sam oko 25. Sept narucio. A SD kard reader sam narucio 5-6 dana pre toga i on jos nije

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: PayPal

Post od Uroš S. » 13 Okt 2014, 11:00

Ma polako. :-)

Poslato sa HUAWEI P6-U06 uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: PayPal

Post od stefanan » 13 Okt 2014, 11:40

:thumbup:

A ovaj drugi narucen 5 dana ranije jos nije ni u srbiju dosao, negde se usput izgleda zagubio

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: PayPal

Post od Paja » 17 Okt 2014, 12:10

Pej Pal obustavio naplatu u Srbiji posle samo tri dana!

Plaćanjem Pej Palom u Srbiji nije moguće u devizama između rezidenata i to može da bude razlog zašto je Pej Pal obustavio plaćanja.

Samo tri dana nakon što je Pej Pal postao dostupan u Srbiji, njihova korisnička funkcija je povučena.

Kako prenosi sajt startit.rs u odgovoru koji su dobili od korisničke službe da su morali da povuku opciju “primanje novca” usled konflikta sa zakonima u Srbiji:

- Nažalost, moramo da vas obavestimo da usled nepredviđenog problema, opcija za primanje novca više neće biti dostupna. Budite uvereni da već radimo na rešavanju ovih problema. Za sada, kroz svoj Pej Pal nalog nećete biti u mogućnosti da primite naplatu zbog finansijskih regulativa vaše zemlje koje moramo da poštujemo.

Iako je zakonski okvir uglavnom regulisan što se tiče elektronskog poslovanja, pretpostavlja se da je problem u tome što Republika Srbija ne dozvoljava prijem novca u stranim valutama između rezidenata.

Plaćanje i naplata po osnovu kupoprodaje roba i usluga između rezidenata u Republici Srbiji (između preduzeća, preduzetnika i građana) ne spada u platni promet sa inostranstvom i plaćanja se vrše u dinarima, pošto je Ustavom utvrđeno da je dinar zakonsko sredstvo plaćanja u Srbiji.

Ukoliko bi Pej Pal stavio dinar na svoju listu valuta sa kojima posluje, kao što je to svojevremeno učinio sa ruskom rubljom, češkom krunom, mađarskom forintom, malezijskim ringitom, poljskim zlotom, turskom lirom, filipinskim pezosom itd. ovaj problem bi bio verovatno rešen, ali ova odluka zavisi isključivo od Pej Pala i njegove procene poslovnih interesa u Srbiji, kaže startit.rs

Druga opcija je da Narodna banka Srbije prilagodi zakon o deviznom poslovanju i omogući devizno plaćanje među rezidentima.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/5033 ... o-tri-dana

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: PayPal

Post od Dzoni_m » 17 Okt 2014, 13:31

Zasto me to uopste nije iznenadilo? Koja smo mi banana drzava........Od kad znam za sebe dinar sluzi samo za prodavnicu. Sve sto sam ja ili moji roditelji u zivotu kupili vrednije od 100 DM ili 100EUR bilo je obracunato u EUR/DEM i tako placeno osim ako je islo preko racuna a onda su ti samo preracunali na dan uplate. Svaki zaradu koju sam ugovarao ugovarao sam u stranoj valuti sa isplatom u DIN po kursu na taj dan.
Sve cene automobila, stanova itd su u EUR. I sada se neko nasao pametan da ne dozvoljava primanje novca u stranoj valuti.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: PayPal

Post od Rakhil » 17 Okt 2014, 13:38

"Generalni direktor direktorata za ekonomska istraživanja i statistiku NBS, g. Branko Hinić je uveren da bi PayPal oborio monetarni sistem RS"
Zarko Pticek, sa sastanka povodom uvodjenja PayPal usluga u bankarski sistem.

Kad imas ovakve ljude na funkcijama, moze svet da ide gde god hoce, ti tapkas u mestu. Mada, kod nas kad pomenes uvodjenje strane valute u platni promet, fiksni kurs dinara i sta ti ja znam, svi reaguju ko da si pljunuo na grb i obrisao dupe zastavom. Neka im onda nepogresiva institucija sa najboljom guvernerkom kad trziste ne valja...

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: PayPal

Post od Dzoni_m » 17 Okt 2014, 13:44

Rakhil je napisao:......kod nas kad pomenes uvodjenje strane valute u platni promet, fiksni kurs dinara i sta ti ja znam, svi reaguju ko da si pljunuo na grb i obrisao dupe zastavom.......
:loool: :loool: :loool: U sred conference call sam se slatko nasmejao. BRAVO!

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8761
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: PayPal

Post od H4wkeye » 17 Okt 2014, 14:51

Rakhil je napisao:"Generalni direktor direktorata za ekonomska istraživanja i statistiku NBS, g. Branko Hinić je uveren da bi PayPal oborio monetarni sistem RS"
Zarko Pticek, sa sastanka povodom uvodjenja PayPal usluga u bankarski sistem.

Kad imas ovakve ljude na funkcijama, moze svet da ide gde god hoce, ti tapkas u mestu. Mada, kod nas kad pomenes uvodjenje strane valute u platni promet, fiksni kurs dinara i sta ti ja znam, svi reaguju ko da si pljunuo na grb i obrisao dupe zastavom. Neka im onda nepogresiva institucija sa najboljom guvernerkom kad trziste ne valja...
Kakav retard boze! PayPal da obori monetarni sistem Srbije, znaci udario bi mu samar da mi to kaze u lice :besan: Kakve mi debile imamo na takvim funkcijama to je cudo. Inace, neko je pitao PayPal na twitteru sta se desava i oni su rekli da bi od 18 novembra trebalo da opet bude aktiviran prijem novca i sve reseno. Nadam se da ce biti tako, jer ovo postaje smejurija vise. Jebem ti drzavu usranu.

Odgovori