Navijački kutak - fudbal, košarka...

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od perfiko » 09 Avg 2013, 11:52

Ali najbolji je bio komentator sa komentarom da je Ninković trebao da pokuša isfolirati penal. :glavomuzid:
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od Texonja » 09 Avg 2013, 11:55

Pa fakat je trebao da padne :) , ali da nije za komentatora da to kaze - nije.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7068
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od DukeNS » 29 Avg 2013, 15:50

Risto je napisao:Ne zelim da se prepucavam ali firmasi ne napune stadion ni u Novom Sadu a kamo da idu u Tursku...
Ne bih nešto posebno da se raspravljam, ali kao čovek koji redovno prati Vošu od kada zna za sebe, a prati i navijačku scenu, moram na ovo da odgovorim (sa opravdanim, popriličnim zakašnjenjem :mrgreen: ).

Kada živiš u državi gde se SISTEMSKI podržavaju i guraju samo dva kluba (koje je sama država stvorila iz sopstvenih interesa, a ne ljubav prema sportu), onda dolazi do ovakvih konstatacija, a da se niko ne upita zašto. Svi klubovi u većim gradovima Srbije imaju solidnu bazu ljudi koji podržavaju svoj lokalni klub, samo što se to nigde medijski ne prati, jer osim cz i pfc, za medije ništa drugo ne postoji. Samo o njima slušaš na TV-u, čitaš u novinama, kupuješ sladolede, piješ pivo sa njihovim grbom, telefoniraš sa njihovih kartica, iskaču ti iza svakog ćoška..., jer Bože moj, to su "stubovi SrBstva". Ta lokalna podrška je nekada bila ogromna, da bi zatim bila u konstantnom padu od '45. na ovamo, ali je poslednjih godina počela polako da se budi, uz spoznaju da je bolje bodriti nešto svoje, gde igraju tvoja deca, čiji klub su tvoji dedovi osnovali..., nego neki klub sa kojim nemaš nikakvog kontakta i koji, u većini slučajeva, pogledaš jednom godišnje. Većina, takođe, shvata da nema nikakvih čari u borbi samo dva kluba za prvo mesto, a toga je dosta i velikom broju pristalica dva Bg kluba. Dosta je ljudima i beskonačnog prepucavanja, koje za svrhu ima samo da "sjaši Kurta, a uzjaši Murta".

U takvom opštem rasulu i pogledu na prazne stadione, logično je da čovek pomisli kako drugi (u ovom slučaju Vojvodina) ni nemaju navijače. Ima navijača i te kako, samo je većina digla ruke, jer je uvidela da se bori protiv vetrenjača, pa su ostali samo oni najzagriženiji. Kada te bez imalo srama pokradu, kao recimo nas 2011. u finalu kupa sa Partizanom, a pritom je to već ko zna koji put, mnogima prekipi i shvati da nema više snage za tu lakrdiju. Čim ljudi osete malo radosti, oni se vrate u velikom broju. A nekima ni gomila trofeja više ne pomaže...

Da ne davim više, u par slika ću ti dočarati kako Vojvodina nema navijače, a trebalo bi uzeti u obzir da za nas ne navija pola države i da nemamo ogromnu podršku dijaspore kada gostujemo u Evropi...

Finale kupa 2011. Najbrojnije gostovanje nekog kluba iz jednog grada na prostorima SFRJ, 8.000 ljudi:


Slika


Finale kupa ove godine. Oboren prethodni rekord, 11.000 ljudi iz Novog Sada:


Slika


Beč prošle godine. Obzirom da smo bez dijaspore, mislim da je solidna brojka:


Slika



A otišlo se i u Tursku ;)


Slika

Wolfy
Postovi: 1145
Pridružio se: 30 Dec 2012, 15:15
Garaža: BMW 535d
Lokacija: Beograd

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od Wolfy » 29 Avg 2013, 17:36

Ajde srecno veceras nasim predstavnicima I da nas obraduju :D

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od Risto » 29 Avg 2013, 20:18

@Duke:

Ja kao Zvezdas imam interes u tome da Vojvodina bude jaka jer u tom slucaju bi i Zvezda lakse dosla do eventualne titule. Od ovakvog rasula u srpskom fudbalu koristi ima samo FK Partizan i funkcioneri tog kluba...

Da je Vosa recimo ozbiljan takmac za titulu, ekipa sa mentalitetom pobjednika, ja tada ne bi morao da citam o tome kako grobari slave sestu titulu nego bi jednom u 6 godina prvak bila i Vojvodina... Pa samo glupi ljudi mogu podrzavati propast konkurencije u sportu!
Ako nemas jake utakmice u prvenstvu vrlo je vjerovatno da se neces lijepo provesti ni u Evropi, srpski fudbal je pravi dokaz toga jer je sa propadanjem lige propast dozivjeo i srpski fudbal u Evropi.

Ja sam iskreno uvijek navijao za Vosu kada igraju u Evropi jer vas nemam na piku kao sto imam komsije tako da npr. veceras navijam za Vosu a za glodare me boli patka... Ali Vosa ima problem u mentalitetu, vi dobro igrate protiv jakih ali ne mozete dobiti utakmicu kada ste favoriti. Jesu vas grobari pokrali, strasno je to bilo i gledati, ali vi ste nesposobni da dobijete Jagodinu :glavomuzid:

Druga stvar, vi ste uvijek protiv saveza, beogradizacije srpskog fudbala i sl. ali kada se ozbiljno raspravlja o problemima vi se pravite englezi. Neko ko je toliko propatio pod fss-om u reziji Teleta sada ne podrzava jasno smjenu istog :pop:

Eto i sada dok ovo pisem gubite od Serifa jer nemate m*da da napadnete Serif a realno ste sigurno bar jednako kvalitetna ekipa :-|

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od perfiko » 29 Avg 2013, 21:57

Elem, sa dobrim delom se slažem, ali ako se prihvati treći pasus kao činjenica, onda FK Partizan od propasti konkurencije zapravo ima najviše štete (a ne najviše koristi), što znači da je prvi pasus autogol. ;)
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od methane.master » 29 Avg 2013, 22:16

Širim haos!

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od Woodoo » 29 Avg 2013, 22:22

Sta se cuje kad voz za Evropu krece sa stanice? TUUN TUUUUUUUN! :D

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od Piros » 29 Avg 2013, 22:42

Drago mi je da se navijaci Zvezde konacno raduju :bravo: Eto ako vec nisu mogli da ih usrece njihovi igraci bar da ih usrece Partizanovi :pivo:

@MM: Kad promenis pelene posto si se upikio od srece evo i tebi da pogledas klip :djavo: :pivo:
http://www.youtube.com/watch?v=wm89h--fzw8

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od Risto » 29 Avg 2013, 22:47

@perfiko:

zavisi kako razmisljas, nisu svima prioriteti i ciljevi isti :think: ja ne mislim da sam potpuno upravu, u krajnjem slucaju sam navijacki obojen sto znaci da imam (u mom slucaju crveno-bijele) naocare na glavi ali oko nekih stvari sigurno jesam...
uprava partizana je par puta u proteklih par godina javno rekla da im je glavni cilj osvajanje titule a da ih rezultati u Evropi ne zanimaju u tolikoj mjeri... ako se tako stvari postave onda sam upravu jer oni vladaju nasim fudbalom dobrim dijelom i zbog nedostatka konkurencije, da imaju 2-3 ozbiljne ekipe kao glavne konkurente, jer im nije imao ko "otkidati" bodove...

partizan je znao za polusezonu da izgubi samo 5 bodova sto je iluzurno, da ne povlacim pricu o filijalama, sudijama i namijestanju i da ostanem samo pri kvalitetu fudbalskih ekipa, sjecam se natpisa o najduzim nizovima pobjeda u evropi i sl. a u ekipi su igrali i mnogi sumnjivi igraci. da u srpskom fudbalu postoji vise tzv. "vrucih gostovanja'' onda takav rezultat ne bi bio moguc...
sa druge strane kvalifikacije u evro-takmicenja su znacajno olaksana u proteklom periodu, pogledati put partizana do 4. kola kvalifikacija za LE, sto je partizan koristio kako bi dosao do evropskih utakmica ali i premija od UEFE...

ja sam neko ko voli da prvo pocisti djubre u svom dvoristu tako da znam/vidim i da mnogo uticaja na rezultate Zvezde imaju i mnogi zvezdasi. postoji mnogo problema vezanih za Zvezdu, u Zvezdi se radi lose (katastrofalno) kada je omladinska skola u pitanju, marketing je u dubiozi, sportski sektor je blago receno konfuzan itd... ali ne mogu zaboraviti ni razne klipove u tockovima koji su Zvezdi podmetani godinama i koji su doprinijeli brzem raspadu kluba...

sto se tice Vose, meni je smijesno to da npr. u NS gostuje Zvezda i istocna tribina je puna a sjever je poluprazan :glavomuzid: srpska navijacka scena je jako cudna i interesantno mi je to da navijaci u drugim gradovima, npr. u NS i KG, vole svoj klub pod mantrom "mrzim Beograd i sve sto odatle dolazi", glavna parola je "titovi blizanci" a stadion tih klubova je poluprazan...
iskreno bi volio da na Karadjordje na sjevernu tribinu dodje 5000 firmasa i doceka u JSL recimo upravo Radnicki KG... navijaci Vose su etiketirani kao sendvic navijaci i iskreno ima tu malo istine. i sam spominjes besplatne eksurzije do Beograda (finale kupa), povoljan aranzman za obilazak Beca itd... ja nisam nikada vidjeo 2000 firmasa na gostovanju u Ivanjicia a sa druge strane Delije svuda napune stadion ;)

edit:
@piros

ja ne vidim svoj "interes" u uspijesima drugih klubova koji mi nisu simpaticni, ja kada gledam Thun-Partizan ja to dozivljavam kao da gledam utakmicu Genk-Standard gdje navijam za "simpaticniju" ekipu. posto meni partizan ne spada u simpaticne ekipe, ja da bi navijao za njih oni moraju da igraju protiv recimo Barcelone koju manje simpatisem od svih klubova...
po meni se sportski patriotizam ne pokazuje nekim "podrzavanjem" srpskih klubova nego podrzavanjem reprezentacije...
Poslednja izmena od Risto u 29 Avg 2013, 22:54, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od methane.master » 29 Avg 2013, 22:51

Piros je napisao:Drago mi je da se navijaci Zvezde konacno raduju :bravo: Eto ako vec nisu mogli da ih usrece njihovi igraci bar da ih usrece Partizanovi :pivo:

@MM: Kad promenis pelene posto si se upikio od srece evo i tebi da pogledas klip :djavo: :pivo:
http://www.youtube.com/watch?v=wm89h--fzw8
:kezo:

- Brate, kako je u Švici?
- Brate Tun je u Švici

:kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7068
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od DukeNS » 30 Avg 2013, 00:05

Risto je napisao: Druga stvar, vi ste uvijek protiv saveza, beogradizacije srpskog fudbala i sl. ali kada se ozbiljno raspravlja o problemima vi se pravite englezi. Neko ko je toliko propatio pod fss-om u reziji Teleta sada ne podrzava jasno smjenu istog :pop:
Zvezda je sada digla prasinu samo iz razloga sto hoce da preuzme trenutnu ulogu Partizana, a ne zato sto satro zeli boljitak Srpskog fudbala. To je poenta cele price, jer se kroz istoriju smenjuje prevlast jednih ili drugih (pitanje je samo bilo ko je u datom trenutku na jacim pozicijama), a nas fudbal je padao na sve nize grane. Zato se i pravimo englezi, posto znamo sta nas ceka ako nakon Toleta dodje neko iz Zvezda, a ne neko ko zaista zeli ozdravljenje ovog sporta. Nama ste i jedni i drugi potpuno isti! Kao sto su nas oni pokrali 2011., tako ste nas vi pokrali u finalu 1997.

Nemas pojma kakvi su politicki pritisci usmereni ka svim klubovima da podrze crvene u ovom njihovom obracunu sa crnima. Pred nasu proslu utakmicu sa Spartakom su pljustali pozivi da se obavezno kasni sa pocetkom, ali je srecom pritisak navijaca urodio plodom. Problem je samo sto su mnogi manji klubovi, svesno ili ne, uleteli u tu pricu ne znajuci da im nista bolje nece biti...

Samo kod nas ima da se jedan Proleter iz Zrenjanina ugasi zbog duga od 100 hiljada €, a klub sa dugom od 60 milki i dalje egzistira i jos dovede 15 pojacanja u ovom prelaznom roku. I onda su crni zli, a vi ste super. Ma da... Kompletna sprdnja sa zdravim razumom i jos jedan pokazatelj zasto vecina normalnih ne zeli ni da pridje stadionu...


Risto je napisao:sto se tice Vose, meni je smijesno to da npr. u NS gostuje Zvezda i istocna tribina je puna a sjever je poluprazan :glavomuzid: srpska navijacka scena je jako cudna i interesantno mi je to da navijaci u drugim gradovima, npr. u NS i KG, vole svoj klub pod mantrom "mrzim Beograd i sve sto odatle dolazi", glavna parola je "titovi blizanci" a stadion tih klubova je poluprazan...
Ovde se vidi da ne poznajes uopste mentalitet tih navijaca, jer nisi ni svestan o kakvoj se ljubavi radi. Zasto ne napune tribinu? Da li si svestan kako je tesko odrzati bilo kakvu navijacku pricu u svom gradu kada te jebu bez prestanka (da, ti iz Beograda), kada nisi uzeo trofej skoro 25 godina (neko nikada, a sve zato sto ti ne daju), kada te nema u medijima,... Cigani nisu uzeli titulu 6 godina i to je odmah smak sveta, ali su i u tom periodu uzeli par kupova i konstantno igrali Evropu. Znas gde bi ste bili da 30 godina ne uzmete ni jedan trofej, da evropu igrate svake desete? Da, navijaci su vam u ekspanziji i pored "neuspeha" (za koji ni ne znata sta stvarno znaci), ali isto tako mogu da ti povadim fotke naseg najboljeg perioda, a borili smo se za opstanak. Mogu da izvadim i fotke kada smo gostovali na vasem stadionu, a u kopu vas nije bilo vise od 300. Sve je to relativno, dok je vase maltretiranje Srbije jedina konstanta.

Risto je napisao:navijaci Vose su etiketirani kao sendvic navijaci i iskreno ima tu malo istine. i sam spominjes besplatne eksurzije do Beograda (finale kupa), povoljan aranzman za obilazak Beca itd... ja nisam nikada vidjeo 2000 firmasa na gostovanju u Ivanjicia a sa druge strane Delije svuda napune stadion ;)
Bez ljutnje, ali zbog ovog pasusa nemam nameru da se nastavljam sa tobom, jer su argumenti na nivou osnovnoskolske rasprave. A to sto punite stadione je samo iz razloga o kojima sam pisao u prethodnom postu, jer na svim tim punim stadionima najmanje ima Beogradjana. Stigao cirkus u grad, pa hajde da odradim svoju duznost i pokazem koliki sam ja navijac. Jebes to sto igraju sa klubom iz mog grada, na mojoj livadi, protiv moje dece... :glavomuzid:

Samo je kod nas lokalpatriotizam ravan nuli, ali nista cudno kada u svemu trcimo samo za uspesnim, bogatim, popularnim... Zato smo i tu gde smo!

Pozdrav!


p.s. Vosa veceras odigrala sramotnu utakmicu, sa mudima velicine klikera! Vec smo navikli da odigramo najjajarskije kada je najpotrebnije... U klubu vec neko vreme vlada potpuno rasulo i samo nam je ovo odrzavalo glavu iznad vode. Sledi potop!

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od perfiko » 30 Avg 2013, 11:35

Risto je napisao:@perfiko:

zavisi kako razmisljas, nisu svima prioriteti i ciljevi isti :think: ja ne mislim da sam potpuno upravu, u krajnjem slucaju sam navijacki obojen sto znaci da imam (u mom slucaju crveno-bijele) naocare na glavi ali oko nekih stvari sigurno jesam...
uprava partizana je par puta u proteklih par godina javno rekla da im je glavni cilj osvajanje titule a da ih rezultati u Evropi ne zanimaju u tolikoj mjeri... ako se tako stvari postave onda sam upravu jer oni vladaju nasim fudbalom dobrim dijelom i zbog nedostatka konkurencije, da imaju 2-3 ozbiljne ekipe kao glavne konkurente, jer im nije imao ko "otkidati" bodove...

partizan je znao za polusezonu da izgubi samo 5 bodova sto je iluzurno, da ne povlacim pricu o filijalama, sudijama i namijestanju i da ostanem samo pri kvalitetu fudbalskih ekipa, sjecam se natpisa o najduzim nizovima pobjeda u evropi i sl. a u ekipi su igrali i mnogi sumnjivi igraci. da u srpskom fudbalu postoji vise tzv. "vrucih gostovanja'' onda takav rezultat ne bi bio moguc...
sa druge strane kvalifikacije u evro-takmicenja su znacajno olaksana u proteklom periodu, pogledati put partizana do 4. kola kvalifikacija za LE, sto je partizan koristio kako bi dosao do evropskih utakmica ali i premija od UEFE...


edit:
@piros

ja ne vidim svoj "interes" u uspijesima drugih klubova koji mi nisu simpaticni, ja kada gledam Thun-Partizan ja to dozivljavam kao da gledam utakmicu Genk-Standard gdje navijam za "simpaticniju" ekipu. posto meni partizan ne spada u simpaticne ekipe, ja da bi navijao za njih oni moraju da igraju protiv recimo Barcelone koju manje simpatisem od svih klubova...
po meni se sportski patriotizam ne pokazuje nekim "podrzavanjem" srpskih klubova nego podrzavanjem reprezentacije...
Naravno da je primarni cilj titula, jer realno, šta još mogu da osvoje? Ligu šampiona? I sam kažeš da Partizan koristi kvalifikacije za LE da bi uzeo premije. Pa zar te premije ne bi bile veće da se uđe u LE, da ne pričamo o LŠ? Pa titula u našem prvenstvu i služi da imaš što bolju poziciju u UEFA takmičenjima, i sad ispada da jedino Partizanu odgovara to što zbog slabe lige ne dohvati ni jedno ni drugo? Partizan bi kao trenutno najmanje slab klub u našoj ligi po logici stvari najviše profitirao od jakih utakmica. Tako da nije baš sve crno-belo, ponešto je i crveno-belo.
Liga će nam realno biti sve slabija i slabija, jer ko uopšte ima interes da napravi jak klub u slaboj ligi , i da plaća dobre (i skupe) igrače za cca 10 utakmica u evropi, a ove kod nas može da dobije sa pionirima. Niko! Zato se i od privatizacije klubova nešto ne nadam... U našim uslovima to ne bi bila investicija negotrošenje para.

A opet, nekako kad igra bilo koji naš klub u Evropi, ja navijam za njega. Možda sam blesav, ali eto, nekako mi je Zvezda mnogo simpatičnija od nekih Črnomoreca, Šerifa, Tunova... Nekako mi je tad baš ta crveno-bela kombinacija boaj na dresovima simpatična...Da ne pričam da svaki bod Srpskog fudbala koristi i Partizanu za koji navijam, i koji realno nikada nije u Evropskim takmičenjima imao taj pobednički mentalitet (kao da su navukli komplekse one '66) kao što ga je Zvezda imala (a i ovo je na žalost rečeno u prošlom vremenu).
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od Woodoo » 30 Avg 2013, 16:31

Koja je omiljena planeta grobara?
NepTUN :D

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: Navijački kutak - fudbal, košarka...

Post od Piros » 30 Avg 2013, 20:20

Risto je napisao:
edit:
@piros

ja ne vidim svoj "interes" u uspijesima drugih klubova koji mi nisu simpaticni, ja kada gledam Thun-Partizan ja to dozivljavam kao da gledam utakmicu Genk-Standard gdje navijam za "simpaticniju" ekipu. posto meni partizan ne spada u simpaticne ekipe, ja da bi navijao za njih oni moraju da igraju protiv recimo Barcelone koju manje simpatisem od svih klubova...
po meni se sportski patriotizam ne pokazuje nekim "podrzavanjem" srpskih klubova nego podrzavanjem reprezentacije...

:thumbup: Naravno da je tvoje pravo da navijas za strani klub, ali realno i ako ti nemas svoj licni "interes" klub za koji navijas ima interes od svakog kluba iz Srbije koji napravi dobar rezultat u Evropi, jer skupljaju bodove za rang listu liga . Da su svi klubovi koji su ucestvovali ostvarili dobre rezultate u zadnje dve tri godine verovatno bi preskocili bar jos jedno kolo, a ovako mnogo rano pocinjemo kvalifikacije, a jos brze ih i zavrsavamo :kezo:
Mogu vam reci da tunjevina ima neki gorak ukus, a nekad sam je bas voleo :loool:

Zaključana tema