Nameštaj - uređenje životnog prostora

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od Ji 4Tze » 02 Okt 2020, 22:09

jbg, očigledno im se može, šta bi deda Đorđe rekao, sigurno bi bio ponosan :mrgreen:
A i ja sam hteo taj biolatex ali sam odustao zbog znojenja, dobar mi je Diplomat
Meka površina TENCEL™ Lyocell tkanine apsorbuje vlagu mnogo efikasnije nego pamuk, čime daje podršku prirodnom termoregulacionom mehanizmu koje naše telo poseduje. Spavanje u postelji sa TENCEL nitima održava kožu prijatnom, suvom i provetrenom u toku noći, sprečavajući pregrevanje usled znojenja i neprijatne vlage.
Zbog osobenosti da odvodi vlagu od tela, ova tkanina ne poseduje statički elektricitet – neprijatnu prateću pojavu kod sintetičkih materijala.
Sposobnost TENCEL™ Lyocell vlakana da odvode vlagu od tela čini mikroambijent nepristupačnim i za bakterije, koje se inače razmnožavaju u uslovima povećane vlažnosti na sintetičkim podlogama, te ovakve postelje odlikuje visok stepen higijene.
nisam stigao da ih pitam gde u stvari ide ta vlaga
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od Vladapetr » 02 Okt 2020, 22:33

Na kakvoj podlozi su vam dušeci? Sad tražim po netu, niko nema krevete sa potpuno ravnom podlogom. Čak i oni koji rade od čistog drveta, kao podlogu stavljaju letvice. Kažu da letvice, između ostalog, služe za ventilaciju. Nemam ideju gde odlazi ta vlaga koju dušek pokupi, ako mu je sa druge strane drvo.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1345
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od Momčilo » 02 Okt 2020, 22:39

Kada se radi ravna podloga, uvek moze da se izbuse rupe za ventilaciju, to je isto ok resenje.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3250
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od Puzo81 » 02 Okt 2020, 23:45

Uzeo bukov u Rdreams NS, došao sa letvicama. Doplatio oko 30-40e za dve table (sa izbušene 4rupe) koje idu preko letvica zbog Schlarafia dušeka sa oprugama.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od ikac2000 » 02 Okt 2020, 23:53

Nas francuski u Nisu je sa ravnom plocom, mislim da je Jela Jagidina, mada je bilo pre 10 godina.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1051
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od meidling » 03 Okt 2020, 00:48

U beču otvorili jysk i par dana je popust nekih 50 posto.Idem sutra da pogledam dream zone plus.Krecu se od 300 do 500 eura tako da je bas dobar popust.Ovaj dream zone plus je nešto najbolje do sad na čemu sam spavao.

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od Vladapetr » 03 Okt 2020, 08:33

Puzo81 je napisao:
02 Okt 2020, 23:45
Uzeo bukov u Rdreams NS, došao sa letvicama. Doplatio oko 30-40e za dve table (sa izbušene 4rupe) koje idu preko letvica zbog Schlarafia dušeka sa oprugama.
Od čega su table? Iverica, medijapan ili nešto treće?

Nađem na par sajtova info, među njima je i Bonelli koji isto pravi neke bolje dušeke, da pod ravnom podlogom smatraju letvice koje nisu elastične. Kod njih je bračni krevet od bukovog drveta 32k dinara, a u Ikei i slično su po toliko i više modeli od iverice. Ne kapiram logiku.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4126
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od carov2 » 03 Okt 2020, 09:02

Ja takodje gledam nameštaj, treba uskoro da se uselim u novu kuću i prodavci dosta hvale Atlas iz Užica, ali su im cene relativno jake, pa krevet bez dušeka bude skoro 100k rsd.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od sasha015 » 03 Okt 2020, 11:34

Krevet u spavacoj sobi mora biti vizuelno privlacan,tapaciran.Koza obavezno.
KAd bacite zenu,devojku na njega da sve prsti,a krevet necujan.A ne da mislim dal ce marnuti glavom u ostru ivicu nekog sranjca iz ikee ili jyska.Kad pocne akcija,a krevet skripa,lupka jer si ga sam sastavljao onim srafcicima iz ikee koji nisu ni za k....A ti mislis ,dal cuje komsija 2 sprata ispod.To je sirotinjski namestaj bez stila.
Ali ko voli nek izvoli.
Verovatno vecina spavacu sobu koristi samo za spavanje.


Dusek svejedno.Neki od memorijske pene do 300-400 evra,ionako se menja na 5+ godina.Posle 10 dana telo se navikne na sve,pa i na spavanje na ravnoj dasci.
Latex je dobar,ali skup za vece duseke.
Ne mogu da zamislim da neko koristi dusek 10 godinaili se vata na garanciju od 15 godina za dusek???Nije to auto....

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od ikac2000 » 03 Okt 2020, 12:03

Za skripanje, samo metal, mozda i puno drvo.

Sve gde ima iverice rasklati se, bez obzira na brend.

Mada nas trenutni iz IKEA je odlican, ima metalni ram za dusek, i ne skripi spoljni ram od iverice, vec spoj letvica ponekad.


Sent from my iPhone using Tapatalk

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od gazza » 03 Okt 2020, 13:37

boneli je OK, ja sam u kucu na moru odneo do sada jedno 4 komada i svi do jednog rade dobar posao u kući za letnji odmor, ovi sa federima u dzepovima, najjeftiniji i najtvrđi ujedno. pritom sva 4 stoje na letvicama od čega su se posebno dobro pokazali oni stari grčki drveni kreveti od borovine koje sam restaurirao (čitaj, rastavio, očistio, ofarbao i sastavio), sa nakucanim letvicama koje se ne pomeraju i tvrde su. na metalnom krevetu koji je mega seksi to ne šljaka dobro jer nemam načina da bez opsežnije intervencije fiksiram letvice za metalni ram, pa škripi i prdi uvek kad u pola noći ustanem na šoram. ali realno nisu ni prineti šlarafiji, žena i ja nismo mogli da se usaglasimo oko izbora pa smo u ram za krevet stavili 2, na njenu polovinu diplomat, na moju supra memory. njen je bio pretvrd ali je sada 3 godine kasnije idealan, moj je bio idealan na početku sada je malo mekši ili je vreme da se zarotira. ne znam ove cene koje pominjete od 90,000, ja sam ova 2 u vreme sajma nameštaja sa popustom platio negde oko 45,000 zajedno. u principu šlarafija je bolja od IKEA madraca, dok u JYSK ima izuzetnih madraca za OK lovu. međutim kod ovih mi je super što je domaća firma i što deluju kao ultra profi biznis, pa što davati pare za poljske madrace koje prodaje danski konglomerat. opet kažem ko nema ne znam kakve prohteve bonelli je OK ali je kao firma šljampava, kupim 2 madraca 190 dobijem jedan 190 drugi 195. pritom s obzirom da ih kupujem da nosim u grčku jer bonelli ima mašinu za srolavanje madraca pa mogu da ih nabijem u kola sa oborenim sedišta, to otkrijem tek 1200km od beograda u sred egejskog mora gde nema šanse da formirani madrac vraćam u beograd da ga menjam. čak su bili stavili na 2 ista madraca različite presvlake. tako da su kao firma smešni, niđe veze sa životom. pritim koštaju boga oca u grčkoj, ovaj koji sam ovde platio 150e tamo je 450e, eventualno ti daju popust 10% ako dovoljno snažno kolutaš očima u radnji na zaobilaznici oko soluna....

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3250
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od Puzo81 » 03 Okt 2020, 14:01

Vladapetr je napisao:
03 Okt 2020, 08:33
Puzo81 je napisao:
02 Okt 2020, 23:45
Uzeo bukov u Rdreams NS, došao sa letvicama. Doplatio oko 30-40e za dve table (sa izbušene 4rupe) koje idu preko letvica zbog Schlarafia dušeka sa oprugama.
Od čega su table? Iverica, medijapan ili nešto treće?

Nađem na par sajtova info, među njima je i Bonelli koji isto pravi neke bolje dušeke, da pod ravnom podlogom smatraju letvice koje nisu elastične. Kod njih je bračni krevet od bukovog drveta 32k dinara, a u Ikei i slično su po toliko i više modeli od iverice. Ne kapiram logiku.
Iverica je, ne verujem da je medijapan za 3500-4000 koliko platih pre 3-4god.

Krevet je 200x180cm, model Quadro, beli bajc +fioka i bočne stranice dodatne dole.

Proškripao je za 6m i reklamirali i onda je majstor odobrio nov da nam daju jer prethodni njihov momak koji je montirao stavio je okove koji nisu ok i još je rupe u nosećem uzglavlju i donjem delu bušio šire pa se "razlokale".Novi sastavio kako treba i to je to, ne mrda i ne škripi.

Za Schlarafiju diplomat dušek koji imamo uslov 15g garancije je da bude na ravnom a ne na letvicama.

milanns
Postovi: 375
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od milanns » 04 Okt 2020, 00:27

I ja sam pre par godina uzeo 3 r Dreams. Pošto spavam tokom nedelje na tri različita mesta (minimum 2)morao sam da optimizujem troškove. Pa je išla kombinacija r Dreams + philip ( tada fino jeftiniji od diplomata). Ali pošto je, jelte, koliko god probao u radnji, udobnost neizvesna do miminum prve noći, ja sam uzeo različite kombinacije za duseke- kontajuci da će bar jedna biti ok, da necu promašili kod svih. Pa sam uzeo neki ultra tvrdi dusak (inače, svi su imali kao neku oznaku da su ortopedski, dobri za ledja, tako nesto) + memorijska pena od 4 cm (tu se dobija bas onaj osećaj kako je vladepetr objasnio), onda neki kao sa 7 nivoa udobnosti. Uglavnom, na kraju sa svime sam bio zadovoljan. Ovi rdreams naravno malo škripipuckaju, ali nije neka lova.

Edit: hm, "možda" sam i ja trebao reklamirati. I moj utisak je bio d aje do montaže. Ali dobro, važno da ne propadnem.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk



Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od dragvorl » 18 Nov 2020, 21:19

Ima li neko iskustva sa ovakvim paravanima za kade, ima i sirih modela. Kad budem po hotelima u tus kabinama bude ovakvih resenja ali ni ne obracam paznju koliko je funkcionalno.

Slika
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2284
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od jocas » 18 Nov 2020, 21:43

Pisao sam ja u drugoj temi
viewtopic.php?f=25&t=123&hilit=huppe&start=2610#p913320
Koristimo godinu dana, kupili Huppe koja je bila duplo skuplja od nekih kineskih, ali je i dosta deblje staklo.
Iako piše da ima neki premaz protiv skupljanja kamenca to naravno nije bogzna šta, ostaju tragovi od vode.
Ono što je bitno je da sprečava odlično prskanje po celom kupatilu, a ne smeta za ulazak u kadu.

Odgovori