Nameštaj - uređenje životnog prostora

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od jocas » 22 Sep 2013, 14:13

Gaginh0 je napisao:Znam da vecina vas zivi u stanu (u kome po meni zimi ne mozes izdrzati od toplote :mrgreen: ) ali cisto da pitam ako mozete da mi preporucite neku elektricnu grejalicu za moju sobu :)

Velicina sobe je ~ izmedju 10 i 15 kvadrata, ne mogu tacno da ocenim.
Ovih zima sam se grejao na ovako nesto http://www.coolshop.rs/vox-grejalica-cefh-04 ali nisam bio zadovoljan jer joj treba vecnost (10 sati) da zagreje sobu i da odrzava tu temperaturu. Onda sam izbunario u podrumu neku matoru grejalicu koja radi po principu kao ova http://www.coolshop.rs/bauer-grejalica-fh511 i ona je ibla brutalna, za sat vremena ugreje kao luda, ali posto je bila otprilike godista mog tate pokidala se i nemam interesa da je popravljam (ako je uopste moguce).

Znaci cisto pitam ako imate negde u kancelarijama, kupatilima i sl. neku grejalicu kojom ste zadovoljni da mi je preporucite, ili ko se vise razume u struju i toplotu da mi preporuci koje mi jacine treba grejalica itd...
Ja ceo stan već nekoliko godina grejem norveškim radijatorima http://www.rovex.rs/norveskiradijatori/glamox.html.
http://www.rovex.rs/norveskiradijatori/modeli.html
Fenomenalno su se pokazali, vrlo brzo zagreju stan, a veoma malo troše.
Pri tome lepo izgledaju, zauzimaju malo prostora, ne podižu prašinu, nema nikakve buke.
Svaka preporuka, za spavaću sobu sam uzeo od 1.5KW, a za dnevnu najveći od 2KW.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od sebekkg » 22 Sep 2013, 16:37

i kako funkcionisu, namestis termostat na odredjenu temperaturu i on samo zagreje bez izduvavanja?

i koja struja je potrebna? kao instalacija za trofaznu ili obicna?
Slika

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od jocas » 22 Sep 2013, 21:53

Baš kao što piše na sajtu. Pre kupovine sam pregledao brojne forume, naročito su hvalili u Bosni i Sloveniji, gde baš i nije toplo preko zime.
Ima termostat, analogni ili digitalni, ja sam kupio sa analognim koji je nešto jeftiniji. Postavi se željena temperatura i on greje stalno dok je ne postigne (zimi posle celog dana na poslu kad dođem uveče bude 12-13 stepeni, u roku od 15 minuta postigne 22), nakon toga se samo povremeno uključuje da dogreje - kažu da kao da 4 sekunde ne radi, jednu radi, kad održava temperaturu, takav je efekat potrošnje struje. Preporuka im je recimo da se ostavi na nekih 17-18 stepeni da održava celog dana, ali se meni nekad desi da doćem tek u 8 uveče kući, mislim da je ovako manja potrošnja, stvarno brzo zagreje i kad je debeo minus van. Računi za struju su mi stvarno jako mali, mada sve to zavisi od stolarije, izolacije, okolnih stanova - niza faktora koji utiču na svaki vid grejanja.
Nema nikakvog ventilatora, prirodnom cirkulacijom uvlači odozdo vazduh, zagreje ga i gore izbacuje. Nema podizanja prašine, nema buke. Pri tome, što je bitno ljudima sa malom decom, samo grejno telo uopšte nije vrelo, tako da ne postoji mogućnost da se dete izgori. Par mojih prijaltelja je kupilo posle mene, svi su takođe jako zadovoljni.
Ja sam uzeo Glamox seriju, sad se pojavila i nova koja je lepšeg dizajna.
Uz radijator stiže nosač koji se sa 4 tipla pričvrsti na zid, i na njega namontira radijator, vidi se na slikama na sajtu da zauzme max 7-8 cm od zida. Postoje valjda i neki podni držači, tako da može da se pomera po potrebi.
Jedina mana u odnosu na TA peć je da se samo grejno telo brzo hladi, pa je problem kad nestane struja :(
Da, radi na 220, nije potrebna trofazna.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od Gaginh0 » 22 Sep 2013, 22:20

Hvala na predlogu, ja se secam da je moj tata nesto slicno kupio za kucu jos tamo davne '95, ista fora montira se na zid, ne cuje se da radi, a greje. Samo mi je to puno para, ~20.000 za moju malu sobicu, jbg :zbunjen:

Gledam sad na Limundu, Kupindu, KP, ima jeftino da se kupi onih radijatora na struju, ali se ja ne razumem u te jacine (W), ako je sudeci po ovom sajtu sto sto je jocas okacio, meni bi trebalo grejno telo od 1000-1500w, jel tako mogu onda da gledam i na ostala grejna tela ili?

Nije mi problem potrosnja struje, nego me interesuje da li bi isto ugrejao taj Nosrveski radiator od 1500w i npr onaj radijator na struju od 1500w?
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od jocas » 22 Sep 2013, 22:43

Možeš da pogledaš i ovo preko popusta http://www.popusti.rs/790-din-za-30-pop ... ator-d6953
Nemam pojma kakvi su, samo sam video link, a daju 10 godina garancije.
Cena je niža, ja sam ti predložio ono što koristim i što se meni super pokazalo. Ja sam pre 5 godina platio nekih 35000 oba, mislim da se to meni već isplatilo :D Teoretski ti možeš da kupiš i neki od onih ventilatora od 1 KW, koji ima tanku žicu kojom greje, ali to samo pravi buku, smrdi na izgoretinu i troši puno struje, ja to koristim za kupatilo :D

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14193
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od pedja » 29 Sep 2013, 13:14

Ovih dana se nosim mislju da nabavim jedan manji norvesko/francusko/svedski radijator. Imam CG, ali sam nesto pregradjivao i jedan cosak stana mi je ostao bez grejanja. Radijator iz kuhinje to ne moze ugrejati , a mrsko mi da razvlacim cevi i radijator. Uz to, u prolece i ovo doba godine, svakako nema nikakvog grejanja, a neki clanovi porodice tamo provode dosta vremena. Sa obzirom na radijator koji solidno greje u kuhinji, a da je izmedju otvoren prostor, temperatura nije bas preterano niska, tj moze se boraviti i tokom zime, bez nekog dogrevanja, ali ipak je to nekoliko stepeni od zeljene temperature. Pitanje je da li stavljati uljani, kvarcnu grejalicu, kalorifer ili da uzmem neki od ovih norveskih.

Grejalica greje dok duva i to je to. Uljani brzo i dobro greje, plus malo zadrzava toplotu. Konvektorski se brzo hladi, ali uz vrlo malo struje odrzava temperaturu (confort mod kod nekih), kako bi kasnije vrlo lako zagrejao prostoriju. Naravno, najskuplji je, sto je i logicno. Ostaje jos TA pec (nema potrebe ni mesta) i mermerni radijator, koji ume dosta da zadrzi toplotu (bar onaj koji sam video). E sad, nisam bas raspolozen da me deru za struju, pored CG, ali nesto se mora uciniti. Nikako ne mogu da "proracunam" da li bi mi se ulaganje u norveski isplatilo, jer bi se verovatno malo i koristilo... Sa druge strane, 30-40€ za uljani i 100€ za (manji) norveski i nije neka razlika, jer mi se ovaj drugi cini dosta bezbednijom varijantom, pa makar trosio struje koliko i uljani (koji je jaci i bolje greje, ali je to nepotrebno sa obzirom na velicinu i tip dogrevane prostorije).

Jel probao neko konvektorske grejalice, tipa http://www.odigledolokomotive.rs/proizv ... 0-einhell/ , tj one koje nemaju ime neke zemlje u nazivu? :D

ili http://www.tehnomanija.rs/grejalice/de_ ... r_720.html
ili http://www.tehnomanija.rs/grejalice/del ... s-20f.html

Trebao sam da stavim susac peskira u kupatilo (na postojecu instalaciju CG), ali sam skroz smetnuo sa uma. Mozda je i bolje, ionako je dovoljno toplo... Stavicu samo grejalicu za prolece/jesen...

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od Cherokee » 30 Sep 2013, 10:30

Imam ovakvu Einhell-ovu, kupio davnih dana u Rodicu za relativno smesne pare. Brzo greje, dobro odrzava temparaturu u prostoriji. Gledam da nadjem jos jednu takvu.
U Metrou imaju u ponudi neke Tarington tj bilo ih je u katalogu, ali u NS ih nisam mogao naci, bile u ponudi samo one klasicne male duvaljke i uljani.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1645
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od zdushan » 30 Sep 2013, 11:18

pedja je napisao:Ovih dana se nosim mislju da nabavim jedan manji norvesko/francusko/svedski radijator. Imam CG, ali sam nesto pregradjivao i jedan cosak stana mi je ostao bez grejanja. Radijator iz kuhinje to ne moze ugrejati , a mrsko mi da razvlacim cevi i radijator. Uz to, u prolece i ovo doba godine, svakako nema nikakvog grejanja, a neki clanovi porodice tamo provode dosta vremena. Sa obzirom na radijator koji solidno greje u kuhinji, a da je izmedju otvoren prostor, temperatura nije bas preterano niska, tj moze se boraviti i tokom zime, bez nekog dogrevanja, ali ipak je to nekoliko stepeni od zeljene temperature. Pitanje je da li stavljati uljani, kvarcnu grejalicu, kalorifer ili da uzmem neki od ovih norveskih.

Grejalica greje dok duva i to je to. Uljani brzo i dobro greje, plus malo zadrzava toplotu. Konvektorski se brzo hladi, ali uz vrlo malo struje odrzava temperaturu (confort mod kod nekih), kako bi kasnije vrlo lako zagrejao prostoriju. Naravno, najskuplji je, sto je i logicno. Ostaje jos TA pec (nema potrebe ni mesta) i mermerni radijator, koji ume dosta da zadrzi toplotu (bar onaj koji sam video). E sad, nisam bas raspolozen da me deru za struju, pored CG, ali nesto se mora uciniti. Nikako ne mogu da "proracunam" da li bi mi se ulaganje u norveski isplatilo, jer bi se verovatno malo i koristilo... Sa druge strane, 30-40€ za uljani i 100€ za (manji) norveski i nije neka razlika, jer mi se ovaj drugi cini dosta bezbednijom varijantom, pa makar trosio struje koliko i uljani (koji je jaci i bolje greje, ali je to nepotrebno sa obzirom na velicinu i tip dogrevane prostorije).

Jel probao neko konvektorske grejalice, tipa http://www.odigledolokomotive.rs/proizv ... 0-einhell/ , tj one koje nemaju ime neke zemlje u nazivu? :D

ili http://www.tehnomanija.rs/grejalice/de_ ... r_720.html
ili http://www.tehnomanija.rs/grejalice/del ... s-20f.html

Trebao sam da stavim susac peskira u kupatilo (na postojecu instalaciju CG), ali sam skroz smetnuo sa uma. Mozda je i bolje, ionako je dovoljno toplo... Stavicu samo grejalicu za prolece/jesen...
norveski radijator je nista drugo nego konvektorska grejalica. To ti preporucujem, a jos pre - mermoterm plocu.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14193
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od pedja » 30 Sep 2013, 11:40

Tako i ja kontam. Plus-minus manja razlika u kvalitetu izrade. Mermer je tezak i nemam ga gde na zid, pa ce resenje verovatno biti neka samostojeca grejalica/radijator. Napominjem da mi treba za manje povremeno dogrevanje, ne za grejanje prostorije, koja nije velika i povezana je sa drugom u kojoj grejanje radi lepo.

TT

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1645
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od zdushan » 30 Sep 2013, 13:11

Ima i mermoterm podnostojecu varijantu.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14193
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od pedja » 01 Okt 2013, 19:49

Cherokee je napisao:U Metrou imaju u ponudi neke Tarington tj bilo ih je u katalogu, ali u NS ih nisam mogao naci, bile u ponudi samo one klasicne male duvaljke i uljani.
Nema ih ni u Metro-u Krnjaca. Ostali samo uljani i keramicki.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19270
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od Heinz » 01 Okt 2013, 20:04

Da li je moguce telefonom proveriti da li i koji Metro ima nesto na stanju, iz akcijskog kataloga?

TT

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14193
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od pedja » 01 Okt 2013, 20:12

Moze, ako imas broj pravog coveka :kezo:
NIsam hteo da ga cimam, ionako sam nekim drugim poslom isao u Metro...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19270
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od Heinz » 01 Okt 2013, 20:14

Treba mi nesto od Veluxa, sutra poslednji dan akcije.

TT

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1572
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Nameštaj - uređenje životnog prostora

Post od sasa lbg » 01 Okt 2013, 20:31

Sta ti treba od veluxa?

neXus

Odgovori