TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21097
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nidza » 21 Mar 2024, 21:45

DukeNS je napisao:I kako ti se pokazala ta?
Možda čak i malo bolja od fabričke. Izgleda potpuno isto.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 22 Mar 2024, 13:18

DukeNS je napisao:
20 Mar 2024, 15:47
Imam Roborock S5 Max robot usisivač kome je jako oslabila baterija. Da li je neko upoznat ima li kod nas da se kupi ili sam osudjen na isporuku iz Kine?
https://www.blicshop.rs/blic/
Napravice ti kakva god ti baterija/akumulator treba.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4177
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od carov2 » 22 Mar 2024, 15:25

Uu, ovo deluje kao dobro rešenje i za mene, već neko vreme planiram da kupim bateriju za Dyson usisivač.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od DukeNS » 22 Mar 2024, 22:37

Ovo mi je svakako bolja varijanta nego da nosim za Bg. Probaću prvo kod njih...

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 836
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Rolla » 23 Mar 2024, 20:08

Kakva su iskustva sa Hisense kao proizvodjacem, konkretno gledamo njihov kombinovani frizider.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od pedja » 06 Apr 2024, 17:02

pedja je napisao:Ja sam dobio dete, kada je Electrolux sušara izašla iz petogodišnje garancije Slika

Za sada otišao samo kondenzator.
Malo posustaje, tj malkice duže suši, ali je to i dalje prihvatljivo. Ponekad malo brljavi tač panel, ali radi. Svakako se isplatila do sada.

Polako tražimo zamenu.



TapaT
Zamena stigla.

Opet Electrolux. Malo veća zapremina, viša kategorija, inverter motor, pa da vidimo.

Gledali smo istu (osnovnu) klasu/seriju, u kojoj je stara mašina, ali je kvalitet izrade otišao u Candy klasu. Uhvatiš vrata, sva se krivi i krcka.

Nekako, izbor se sveo na LG i Elux, pa je ostao samo Elux, pa smo čekali bolji popust i eto. Ova ima i dodatak/policu za sušenje patika i sl, koju verovatno nikada nećemo upotrebiti :D

Stara ide na servis (rastavljanje, čišćenje i provera senzora), pa u tazbinu, ili obrnuto.
Uglavnom, odlično je služila. Radi i dalje, samo malo duže no ranije.

TapaT


Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3076
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od havijer » 14 Apr 2024, 21:25

havijer je napisao:
Xepoj87 je napisao:Ja sam kupio 2 Bosch kgn39xl46 pre 3 godine i prezadovoljan sam.
Uzeo sam ga zbog dimenzija, zato sto je uzi, a jako visok i samim tim ima dobru zapreminu.
Ima 2 male fioke koje mogu da rade na 0c, gde sveze neposoljeno meso moze da stoji 2 dana lagano, mada mislim da svaki to ima.
Ispostavilo se slucajno i da je najtisi model koji proizvode(nema sanse da se cuje ni kada ste na 10cm od frizidera), a unutra je brazilski kompresor Embraco, koji je jedan od najkvalitetnijih brendova za kompresore, dok su klase ispod obicno kineski kompresori koji su bucniji i skloniji skripanju. Drugar je zamenio 2 bas ova iznad Boscha(36vl35) i oba su imala neko periodicno zveckanje ili sitno skriputanje. Oba dosla sa istim kineskim kompresorom, mozda imam i sliku negde.
Svakako, dok ste u prodavnici, proverite to, nije tesko pomeriti izlozbeni frizider koji je prazan.
Meni je setovano na 4c frizider(ranije dok sam pio Coca Colu je bio na 2c), a zamrzivac na -22c, premalo je -16c na eco modu, dosta namirnica zahteva minimum -18c, a 22c mi je nesto sto se pokazalo kao najbolje za produzetak trajanja, dok je -24c previse, ne mogu dodmrznem lepo, a pecivo ne moze lepo da se ispece.

Ovo je moj:
https://www.tehnomanija.rs/bela-tehnika ... frost.html

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Nadjoh:

Slika Slika Slika
Baš nađoh ovaj davni post i imam komentar. Vlasnik sam kgn393iep Bosch frižidera i muke žive sa njim.

Zvecka kompresor pri početku rada i završetku rada a serviseri se prave ludi. U stanu od 77 kvadrata u svakom trenutku znam da li frižider "radi" ili ne.

Iako je u garanciji moram da kupim neki drugi umesto ovog, mnogo me nervira.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Agoniju sa bukom Bosch frižidera serije 4 KGN393IEP sam rešio na taj način što sam kupio drugi Bosch frižider istih dimenzija.

U pitanju je KGN39LBCF iz serije 6 koji radi izuzetno tiho i uglađeno. Po mom mišljenju je jedan od najlepših modela koji mi se savršeno uklopio uz crnu mikrotalasnu i crnu rernu.

https://media3.bsh-group.com/Product_Sh ... 1_def.webp

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3076
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od havijer » 14 Apr 2024, 22:56

https://photos.app.goo.gl/2A2nKZca7B7RYpov5

Ovako se čuo stari a novi je teško i snimiti kako se čuje. Slika

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od DukeNS » 17 Apr 2024, 20:32

Delija je napisao:
22 Mar 2024, 13:18
DukeNS je napisao:
20 Mar 2024, 15:47
Imam Roborock S5 Max robot usisivač kome je jako oslabila baterija. Da li je neko upoznat ima li kod nas da se kupi ili sam osudjen na isporuku iz Kine?
https://www.blicshop.rs/blic/
Napravice ti kakva god ti baterija/akumulator treba.


Da napišem ukratko i iskustvo sa gorenavedenima. Odneo sam im usisivač. Odgovor je bio da mogu i, nakon što sam rekao da bi mi trebalo relativno brzo, kažu da će možda biti i istog dana. Javili su se sutradan Viber porukom i napisali kako će kolega pokušati da završi do kraja dana i napisali cenu. Pristao sam. Nekoliko dana se niko nije oglašavao i kada sam pozvao, rekoše mi da će mi se javiti gari koji na tome radi. Pozvao me je istog dana i počeo da mi priča kako je problem elektronika koja blokira menjanje ćelija, pokazuje da puni, ali zapravo ne puni, kako pokušava da nađe negde drugu bateriju, ali niko nema..., javiće se. Nije se javio, da bih ja nakon više od dve nedelje nakon što sam im odneo usisivač otišao tamo i ništa novo nisam saznao. Uzeo sam ga i sad mogu da se šutam u dupe, jer su staru bateriju rasklopili i više mi ne radi ni to malo što je radio...

Sad mi ostaje da vijam iz Kine, ali sam čuo da ljudima ne stižu baterije iz nekog razloga...

Od mene nemaju preporuku.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4177
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od carov2 » 17 Apr 2024, 20:39

Ja im još tada poslao upit/e-mail, ali nikakav odgovor nisam dobio.

Razumem da sam mogao da pozovem, ali nije mi toliko hitno, a i to ne menja činjenicu da treba da dobiju još jedan minus.

Ovo za baterije je i meni u glavi ili sam negde čuo/pročitao, pa sam baš hteo da pitam da li je neko poručivao za neki laptop ili slično.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21097
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nidza » 17 Apr 2024, 21:39

DukeNS je napisao:
17 Apr 2024, 20:32
Delija je napisao:
22 Mar 2024, 13:18
DukeNS je napisao:
20 Mar 2024, 15:47
Imam Roborock S5 Max robot usisivač kome je jako oslabila baterija. Da li je neko upoznat ima li kod nas da se kupi ili sam osudjen na isporuku iz Kine?
https://www.blicshop.rs/blic/
Napravice ti kakva god ti baterija/akumulator treba.


Da napišem ukratko i iskustvo sa gorenavedenima. Odneo sam im usisivač. Odgovor je bio da mogu i, nakon što sam rekao da bi mi trebalo relativno brzo, kažu da će možda biti i istog dana. Javili su se sutradan Viber porukom i napisali kako će kolega pokušati da završi do kraja dana i napisali cenu. Pristao sam. Nekoliko dana se niko nije oglašavao i kada sam pozvao, rekoše mi da će mi se javiti gari koji na tome radi. Pozvao me je istog dana i počeo da mi priča kako je problem elektronika koja blokira menjanje ćelija, pokazuje da puni, ali zapravo ne puni, kako pokušava da nađe negde drugu bateriju, ali niko nema..., javiće se. Nije se javio, da bih ja nakon više od dve nedelje nakon što sam im odneo usisivač otišao tamo i ništa novo nisam saznao. Uzeo sam ga i sad mogu da se šutam u dupe, jer su staru bateriju rasklopili i više mi ne radi ni to malo što je radio...

Sad mi ostaje da vijam iz Kine, ali sam čuo da ljudima ne stižu baterije iz nekog razloga...

Od mene nemaju preporuku.
Ja ne kapiram, imaš originalnu zamensku bateriju, a rizikuješ da ti ljudski faktor spali stan.

Razumeo bih da ne postoji drugi način, a uređaj ti je bitan.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 18 Apr 2024, 10:49

DukeNS je napisao:
17 Apr 2024, 20:32
Delija je napisao:
22 Mar 2024, 13:18
DukeNS je napisao:
20 Mar 2024, 15:47
Imam Roborock S5 Max robot usisivač kome je jako oslabila baterija. Da li je neko upoznat ima li kod nas da se kupi ili sam osudjen na isporuku iz Kine?
https://www.blicshop.rs/blic/
Napravice ti kakva god ti baterija/akumulator treba.


Da napišem ukratko i iskustvo sa gorenavedenima. Odneo sam im usisivač. Odgovor je bio da mogu i, nakon što sam rekao da bi mi trebalo relativno brzo, kažu da će možda biti i istog dana. Javili su se sutradan Viber porukom i napisali kako će kolega pokušati da završi do kraja dana i napisali cenu. Pristao sam. Nekoliko dana se niko nije oglašavao i kada sam pozvao, rekoše mi da će mi se javiti gari koji na tome radi. Pozvao me je istog dana i počeo da mi priča kako je problem elektronika koja blokira menjanje ćelija, pokazuje da puni, ali zapravo ne puni, kako pokušava da nađe negde drugu bateriju, ali niko nema..., javiće se. Nije se javio, da bih ja nakon više od dve nedelje nakon što sam im odneo usisivač otišao tamo i ništa novo nisam saznao. Uzeo sam ga i sad mogu da se šutam u dupe, jer su staru bateriju rasklopili i više mi ne radi ni to malo što je radio...

Sad mi ostaje da vijam iz Kine, ali sam čuo da ljudima ne stižu baterije iz nekog razloga...

Od mene nemaju preporuku.
E jbg :besan:

Meni su odradili posao za neki motoric za klinca.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Odgovori