TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od grujicd » 15 Jan 2016, 22:34

Ne znam šta nudi SBB-ov stb, ali ako ima vraćanje 24h u nazad ili tako nešto to neće moći sa karticom.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Saša » 15 Jan 2016, 22:43

Ima, ali ja to izgleda ionako i nemam u svom "Silver Trio" paketu pa mi neće ni nedostajati... :D

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Heinz » 16 Jan 2016, 00:34

Ima svuda mogućnosti za 72h unazad, negde se naplati dodatno kasnije, negde je u okviru paketa uračunata usluga.
Opcija "gledaj ispočetka" http://www.sbb.rs/d3guide/

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 16 Jan 2016, 09:44

grujicd je napisao:Ne znam šta nudi SBB-ov stb, ali ako ima vraćanje 24h u nazad ili tako nešto to neće moći sa karticom.
Zassto ne bi moglo, to je funkcija centralnog servera na mrezi. VOD, video on demand, radi sa karticama vec skoro 2otak godina po Evropi pa ne vidim sto danas SBB ne bi to mogao da realizuje.

Na RTL i mnogim drugim nemackim satelitskim programima radi to i sa obicnim nekodiranim programima. Samo se pritisne crveno dugme od ona 4 sarena na daljinskom TVa i ulazi u meni za odabir odlozenog gledanja.
Ne treba ni pretplata niti ista od softvera ili hardvera, samo smart TV.

Sa karticom isti postupak.

Ti verovatno mislis na PVR internu funkciju set top boxa koji lokalno cuva na svom lokalnom USB/HDD snimak koji kasnije sam pustas kada pozelis.

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Milos » 16 Jan 2016, 10:20

Da li mogu da se uzmu 2 SBB kartice ?
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 16 Jan 2016, 10:31

Saša je napisao: Dokaz broj dva da taj analogni stari signal i dalje ide kroz kablovsku SBB mrežu je još jedan stari/CRT TV koji imam i dalje u susednoj sobi, a on je povezan preko najobičnijeg splitera i koaksijalnim kablom kao i ranije (dakle nema uopšte nikakav dodatni "box") i na njemu se može i dalje gledati bukvalno sve kao i ranije (pre "digitalizacije"), s tim da je izbor kanala primetno siromašniji nego na prvom TV-u sa box-om jer očigledno tim analognim signalom ovi iz SBB-a ne šalju kompletnu ponudu kanala. Da li me sad razumeš? :D


Još nešto, sad sam se setio... Kako mogu uopšte da imam na tom antenskom ulazu signal, kad već imam D3 box na HDMI ulazu? Tako što majstor koji je to postavljao nije bio lenj, već mi je sa istog onog splitera koji vodi (deli) signal i na stari TV u drugoj sobi, parčetom koaksijalnog kabla povezao sa njega i novi TV, odnosno njegov antenski ulaz. I eto, tako mogu i na njemu preko tog ulaza ako hoću da gledam analogne kanale... :)

Ja tebe razumem savrseno ali evo gde je kurcslus.

Ti gledas SBB kablovske analogne kanale. Ne gledas analogne TV kanale sa antene o kojima je bila prica da su ugaseni procesom digitalizacije.
Ukratko, T2 je digitalni radio frekventni signal koji primas antenom, C2 je digitalni radio frekvnetni signal koji primas zicom (fizickim kablom), PAL B/G je analogni radio frekventni signal koji primas antenom ( i koji vise ne postoji jer je ugasen).

Sva 3 signala ulaze u TV kroz 1 konektor koji je na tvojoj slicii nazvan "antena". Kada udjes u podmeni "antena" otvori se izbor koji od 3 signala ces primati tj koji od 3 tjunera/prijemnika ces aktivirati.

Ti mozes i taj naziv "antena" sam da promenis i upises kako hoces da se zove, bilo koje ime. Moze da se zove i "sasa", "pera". To sto pise nema veze sa samim signalom, to hocu da kazem.

SBB nema stare analogne TV kanale, nije ih nikada imao, niti ce ih ikada imao jer je to kablovski operater. Imao je i ima stare analogne kablovske kanale.
Signale distriburia iskljuicivo kroz kabel i nikada nije imao radio predajnike.
Analogna kablovska po S kanalima je ono sto gledas na tom LGu, na CRT, na tjuneru PCa, video rekorderu i bilo gde...i tako je zadnjih 15tak godina. Ne treba ti D3 box.

I svaki kanal mozes da po slobodnoj volji slazes po programskim brojevima kako zelis bilo da je analogni bilo da je digitalni signal SBBa. To mozes na svakom TV i nema nikakvog uticaja SBB na to.
Naravno da mozes da imas 1,2.3 komada D3 boxa i da istovremeno gledas analogni signal SBB na antenskom ulazu + digitalni SBB signal (to ti je ono C/C2) na tom istom antenskom ulazu.

Nije majstor bio lenj, nego tako i treba da se ispravno poveze ako zelis da ga koristis kao TV.
U slucaju kada koristis njihov D3 box tada ti je LG zapravo samo monitor a D3 box je TV prijjemnik.

HDMI je monitorski video/audio ulaz, tu ne prolazi radio frekeventni signal.
Ako imas recimo 4 HDMI ulaza mozes da imas i 4 satelitska ili kablovska risivera od recimo 4 razlicita provajdera.

D3 box je zakljucani TV prijemnik, vlasnistvo SBB koje ti samo rentiras i oni su tu slozili programe po redosledu kako oni zele.Na D3 box mozes da prikljucis racunarski monitor sa HDMI ulazom, uopste nije potreban TV za gledanje SBB digitalne.

Sta je digitalzicija predajnika...
Stari analogni radio signal (PAL B/G) standarda) koji si hvatao preko antene, recimo kanal 6 sa predajnika Avala vise se ne emituje. Svi analogni signali su pogaseni i to se zove digitalizacija.
Umesto analognih sada se emituje digitalni signal u formatu T2 koji primas preko antene u vidu multipleks paketa. A to znaci da je u 1 kanal upakovano vise "programa" tj TV stanica.
U Srbiji postoje 2 multipleksa, tj samo 2 kanala za celu zemlju po pojedinacnom predajniku se koriste.

Oni se primaju potpuno slobodno, tj nisu kodirani, zovu se FTA (free to air) i do sada su svi bili besplatni.
Uvodi se porez od 150dinara za drzavni RTS/ RTV kao zamena za pretplatu kodiranjem signala za prijem.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Saša » 16 Jan 2016, 10:54

Pričamo isto sve vreme. Nigde nisam pomenuo da antenom hvatam analogni signal. I sve to savršeno dobro znam i razumem. No dobro, idemo dalje. Moj sledeći korak je zamena boxa za onu karticu. :)

TT

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 16 Jan 2016, 22:58

@ljubitelj
Please skrati post-ove - ubijes svaku mogucu prepisku nacisto. Nemam snage da citam tolike romane :)

Ili bar daj na kraju rezime u dve recenice :mrgreen:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Rakhil » 17 Jan 2016, 01:04

Slika

Malo je reci da sam odusevljen TV-om :)

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od AcaKayak » 17 Jan 2016, 01:30

HDMI ili ima neki bolji ("vajrles") fazon?

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od goblin » 17 Jan 2016, 01:56

Bio sam danas u Sony prodavnici da biram TV i nakon konsultacija sa prodavcem (posto ne poznajem previse tematiku ali okvirno znam sta mi je potrebno), predlozen mi je neki model KD-55X8507C ekran 55".

Meni je bitno da uzmem TV sa kojim sam miran narednih 5-6 godina minimum. A to znaci da bi uzeo nesto u vrhu ponude sto trziste danas nudi, a posto znam da tehnika brzo napreduje pa da bi to sto uzimam imalo dobru upotrebnu vrednost u tehnickom smislu i nakon 5 godina, u prevodu da i nakon 5 godina ne bude bas krs koji previse zaostaje.
Naravno, bitna mi je sto bolja slika, prijaju mi jace boje i ostrina (koliko sam shvatio treba da ganjam 4K). Od opcija sam naglasio da mi je potreban 3D, smart TV, wireless konekcija, android po mogucnosti, mogucnost povezivanja sa kamerom i tastaturom, velicina ekrana oko 50", da je TV i estetski lep....

Njihova preporuka je bila model koji sam gore napisao. Imaju ga na stanju i prezentovali su mi ga. Ono sto sam video mi se bas svidja mada nisam kompetentan posto je to prvi TV koji sam uposte i pogledao a generalno se ne razumem u tematiku.
Iako ga svakako necu ovde kupovati i imacu jeftiniju varijantu, ono za njega traze 220.000din.

Sta mislite? Jel to OK za moje potrebe, koliko realno vredi, treba li gledati neke konkurente...?

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Rakhil » 17 Jan 2016, 02:06

AcaKayak je napisao:HDMI ili ima neki bolji ("vajrles") fazon?
Ima svoj browser, aplikacije, WiFi...

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 17 Jan 2016, 09:52

Saša je napisao:Pričamo isto sve vreme. Nigde nisam pomenuo da antenom hvatam analogni signal. I sve to savršeno dobro znam i razumem. No dobro, idemo dalje. Moj sledeći korak je zamena boxa za onu karticu. :)

TT
Inače, kada kao početni input odaberem antenu - onda vidim analogne kanale i mogu da ih složim kako hoću, kao na starom CRT televizoru. :)
Ja procitao kako pise- kada je odabrana antena vidis analogne kanale, kao na starom CRT.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Saša » 17 Jan 2016, 15:22

Sve to stoji i tako jeste (antenski ulaz, analogni kanali), samo sam usput jedno 10 puta pomenuo i da nemam antenu i da sam korisnik kablovske SBB mreže.

TT

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Heinz » 17 Jan 2016, 16:11

http://www.sbb.rs/upload/document/d3_cam_uputstvo.pdf

Ne podržava 72h i VOD, ne znam zašto neke stvari moraju više puta da se pominju.

TT

Odgovori