TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ftj » 27 Dec 2019, 16:10

Meni android radi u fulu na soniju, nista ne secka i ne baguje. Na samsungu ne bih mogao popkorn a ni hidemyass vpn al ajd i to da zanemarim, sve ostalo radi kako treba(eon, netflix, yutub, twitch).

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 27 Dec 2019, 17:50

I mojoj kevi je njen fon u fullu radio, a ja dobio ospice posle minut i polazao joj kako treba da radi.
Isto tako se secam da je tebi galaxy S4 radio vrh, dok ti nisam pokazao kako lose radi.


Daljinski su ocajni, ceo os je nelogican, otelis se dok povezes uredjaje, a ako ti nista nije bagovalo, znaci samo da nisi dovoljno koristio :)


Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Heinz » 27 Dec 2019, 18:06

Elektrodžezva je samo za vodu, nije za mleko. Izgori, zalepi se, teško se skida.
Nešto sa regulacijom temperature tj snage, npr indukcioni rešo ako postoji neki da valja, tipa Ikea.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ftj » 27 Dec 2019, 18:20

@xepoj

ne secam se sta bese sa s4? Eto naveo sam ti na tvu sta koristim i to sve radi kako valja. Nelogican ti je jer nisi navikao, meni je sve logicno a isto tako je i na xiaomi mi boxu.

Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od mitar1982 » 27 Dec 2019, 18:50

meidling je napisao:
27 Dec 2019, 15:39
Koje addone koristis na Kodi?
Samo OpenSubtitles za titlove.
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1051
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od meidling » 27 Dec 2019, 19:07

Jel to znaci da ga koristiš samo kao plejer?
Postoje odlicni addoni gde preko Kodija mozes gledati filmove,serije,domaće i strane TV kanale,crtane filmove za decu....
Ako te zanima a hteo bi da probas javi se da ti pomognem oko instalacije.

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


Korisnikov avatar
mitar1982
Postovi: 329
Pridružio se: 11 Maj 2019, 14:45
Garaža: Opel Insignia Sports Tourer SW 2.0 CDTI EDITION 110 hp
Lokacija: NO

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od mitar1982 » 27 Dec 2019, 19:22

Da, kao običan plejer, delim foldere na kompu (SMB i UPnP), i strimujem na tv preko KODI. Znam za te add-on ali ne želim u Norveškoj da se igram sa tim. Prilično su strogi za pirateriju, pa ne bih da izazivam sreću. Uglavnom gledam legalne Youtube, Netflix i Viaplay, i imam privatni IPT kad mi baš zatreba nešto specifično, ali ga baš minimalno koristim. Hvala što želiš da pomogneš. :)
“I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 27 Dec 2019, 23:37

ftj je napisao:@xepoj

ne secam se sta bese sa s4? Eto naveo sam ti na tvu sta koristim i to sve radi kako valja. Nelogican ti je jer nisi navikao, meni je sve logicno a isto tako je i na xiaomi mi boxu.
Sa S4 bese da super sve radi i leti, a Samsung tada imao najgori UI, pun bloatware-a, lagovao do zla Boga. Ti si se konstantno raspravljao kako to nije tacno i kako lupam, pa uzivo promenio misljenje kada sam ti pokazao kako isto to radi na HTCu.

Na sta sam navikao, kada sam Android tv prvo koristio?
Setovao drugaru Sony 65xd85xx, setovao drugom drugaru Samsung 55q6...nebo i zemlja u korist Samsunga.
Kada sam uzeo LG, nije bilo nicega nejasnog ili nelogicnog.

A eto, bas taj Eon je izasao fazon godinu dana kasnije za Android tv, pa mnoge aplikacije nisu podrzavale HDR...sada je to dosta bolje, ali i dalje to ne radi effortless, kad tad se desi bug.
To sto se tebi nije nesto desilo je nikakav podatak.
Sam UI je dosta neintuitivan, webos i tizen su duplo vise user friendly.
Sony je uvek, i pre Androida imao cudan UI i ocajne daljince...
Jedina prednost Androida jeste broj aplikacija, ali se covek prvo mora zapitati sta ce zaista koristiti na TVu.
Takodje, neki Android smartbox ce pokidati taj tv...uzmes Nvidia Shield i zavrsio si posao.
Lg sve druge uredjaje moze da kontrolise putem njegovog daljinskog.

Opet, ovo misljenje deli vecina ljudi koji su se ozbiljnije bavili tematikom i poredjenjem, da ne bude da ja imam neke tripove.


https://specstalk.com/android-tv-vs-tizen-vs-webos/
.
https://www.google.com/amp/s/www.techra ... ay-1120795
.
https://www.makeuseof.com/tag/best-smar ... ng-system/
.
https://blog.ailon.org/webos-or-android ... b78871393d
.
https://www.tomsguide.com/us/smartest-s ... -5986.html

Sent from my SM-N975F using Tapatalk







Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Gaginh0 » 28 Dec 2019, 08:34

^
Poslao sam ti pm, al mozda ti je pun inbox.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ftj » 28 Dec 2019, 09:44


Xepoj87 je napisao:
ftj je napisao:@xepoj

ne secam se sta bese sa s4? Eto naveo sam ti na tvu sta koristim i to sve radi kako valja. Nelogican ti je jer nisi navikao, meni je sve logicno a isto tako je i na xiaomi mi boxu.
Sa S4 bese da super sve radi i leti, a Samsung tada imao najgori UI, pun bloatware-a, lagovao do zla Boga. Ti si se konstantno raspravljao kako to nije tacno i kako lupam, pa uzivo promenio misljenje kada sam ti pokazao kako isto to radi na HTCu.
Mozda se secam nesto kroz maglu, al ako kazes da je tako bilo verovacu ti. Nego gde je htc sada, nesto je propao? :)


Setovao si televizore, sta se tacno setuje na televizorima? Kao sto rekoh meni sve radi vise nego ok, mozda su eto mene pogodili kad su smisljali UI pa se ja snalazim. Imam drugi tv samsung i osim sto lepse slajduje meni ja nisam primetio da je OS bolji. Zabaguje jednom u hiljadu puta kad palim apk da nece da se upali pa moram da je resetujem al to je zanemarivo i nisam siguran da je sranje.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 28 Dec 2019, 10:39

Na televizoru se setuje svaka opcija koja postoji :)
Na mom konkretno sam proveo sigurno preko 20 sati kada bih sve sabrao, stelujuci svaki mod slike i za razlicitu namenu.
Velikim delom sto koristim tv za HDR zadrzaj na PC-u i van njega, pa onda i kao monitor, a onda i za igre posebno. Jako povrsan primer: necu da mi sljasti kada koristim desktop, ali hocu da bude jaci kada igram igru ili gledam nesto.
Konkretno, svaku opciju koju imas na tv-u, ja isprobam sve i odaberem najbolje, pa se onda odgleda neki sadrzaj i tacno znam koja opcija sta radi, pa dostelujem.
A posto sam im ja odabrao televizore i ja isao sa njima da kupe, ja im na kraju i stelovao po sat, 2...

Da, secam se jer nisam sa mnogo ljudi cackao telefon da vidim koji je brzi, jer me takve gluposti u sustini ne zanimaju, osim kada treba da dokazem da nisam lud... :)
Da me pitas, ne znam ni koji model telefona sada HTC ima, vec 3 generacije nosim Samsung i ne verujem da cu se sklanjati sa Samsunga, jer po mom misljenju nude najbolje all-round telefone.
Bio je dobar i TouchWiz u poslednjoj, 6 verziji, ali je sada to bas kako treba.
Opet, kako sam presao na Samsung sa Sony-ja, tako cu rado preci i na nesto trece, ako se pokaze boljim.

Ali ok, dobro je da smo od "Meni android radi u fulu na soniju, nista ne secka i ne baguje." dosli do "zbaguje se nekada".

Ja da sam mislio da je Android tesko govno i neupotrebljiv, tako bih i rekao, te bih rekao da se nikako ne uzima :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ftj » 28 Dec 2019, 11:18

To sto jednom u 100 puta moram rucno da ugasim aplikaciju apsolutno ne ponistava to da radi u fulu i pre je greska onog ko je pravio aplikaciju jer se ne desava na svim. Ok mozda ja ne shvatam koriscenje tva toliko ozbiljno al za moje potrebe radi odlicno i da kupujem tv ponovo ne bih iskljucio android.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Markoni » 07 Jan 2020, 22:10

Od skoro je prestalo da mi radi ukljucivanje/iskljucivanje televizora sa EON daljincem. Ne znam je li neko od dece nesto ispritiskao, ali me zanima kako moze ponovo da se upari. Pokusao da pronadjem na netu, ali bezuspesno. Zna li neko kako to uraditi?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nidza » 07 Jan 2020, 22:17

I na TV i na EON treba da se aktivira HDMI CEC ili Simplink.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 08 Jan 2020, 12:36

Hdmi cec ukljuci, a simplink je LG-jev naziv, pa ako imas drugi tv, mozda se drugacije zove, da ne trazis to.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori