TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Ikac » 08 Jul 2020, 14:33

Video sam da na benchmarku ljudi koriste, mišljenja su podeljena. U principu može da prođe, ali kvalitet slike sigurno nije isti kao kod legalnih provajdera, ali tako je kod svih pirata. Dobro je što svi daju 24/48h listu na test, pa može da se proveri.

Korisnikov avatar
Krojf
Postovi: 80
Pridružio se: 24 Jun 2020, 15:37
Garaža: Citroen C5 Business line

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Krojf » 08 Jul 2020, 14:44

Ima li neki legalan da ima arenu i SK?

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Ikac » 08 Jul 2020, 15:01

Mislim da nema...

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od lami » 09 Jul 2020, 18:20

@Xepoj87 ako ti nije problem, molim te odslusaj ovo iz priloga, da li znas sta bi moglo da bude? Sto je najgore nekad bude taj zvuk, nekad ne, rekao bih kao neki vakum. Ista klima, druga soba, nisam primetio taj zvuk, s tim da su na drugoj originalne cevi, a na ovoj au morale 4m cevi.
Zvacu servis sto je instalirao, ali rekoh da znam kako da mu objasnim.
Hvala.
Inace, da bi se wifi usb ubacio u klimu, potrebno je da se odsrafi mali unutrasnji displej, posto je usb port potpuno sakriven.//cloud.tapatalk.com/s/5f07426e2d8 ... com%29.mp3

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Heinz » 10 Jul 2020, 23:15

Deluje kao da se čuje ventilator na unutrašnjoj.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od lami » 11 Jul 2020, 00:02

Izvini, nisam naglasio, spoljasnja jedinica je u pitanju, unutrasnja se jedva cuje.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19250
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Heinz » 11 Jul 2020, 00:16

Onda ventilator na spoljašnjoj :) Nemam pojma, zašto se ne čuje kompresor?

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od lami » 11 Jul 2020, 00:26

Meni ne deluje da je ventilator zato sto se cuje istom brzinom, nekad se pojaca zvuk, ali ista brzina.
Ovo se uglavnom primeti kad je na malim razlikama temperature - tipa pokazuje da je napolju 29, a podeseno na 25.
Klima je inverter, ne znam kako bi trebalo da se cuje. Poslao sam serviseru, rekao je da ce morati da pogleda.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 11 Jul 2020, 00:46

Uspori kompresor, smanji se broj obrtaja, porastu interne vibracije....jedna od mana invertera pri korišćenju rotacionih jedno klipnih kompresora koji imaju prirodni debalans masa.

Kao na autu, dizel sa 3 cilindra recimo, koji se oseća da trese pri leru a na višim obrtajima glatko radi i vibracije su potisnute.

Ja koristim amortizere izmedju nosača i same klime, po 4 komada. Konkretno pasent su amortizreri za auspuh od Renoa, kupujem kao rezervni deo za auto a koristim za klmu :)

I da, kod invertera je preporuka da cevi budu oko 4 metra, i ne kraće od 3metra izmedju spoljne i unutrašnje uz jednu spiralu ili sifonsko koleno (kao što se ugradjuje cev dovoda TNG u auto gasnoj instalaciji).
Time se prigušuje buka cirkulacije freona.

U uputstvima za ugradnju obično nema tih nekih detalja iz prakse :)

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Ikac » 11 Jul 2020, 00:51

Ako je inverter mislim da je normalno da se kompresor ne vrti uvek istom brzinom već da brzina zavisi od opterećenja.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od lami » 11 Jul 2020, 01:07

Inverter je, napisao par postova iznad, identicne klime, na jednoj se cuje, na drugoj ne, bar za sada. Jedina je razlika sto ova druga ima original cevi-3m, a prva, sto lupka, je zbog mesta postavljanja morala da ide sa drugim cevima na 4 m.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 11 Jul 2020, 06:29

Moguce da je kompresor felerican i da ima dispalans, pa da lupa, a moguce i da samo nije dobro pricvrscen unutar kucista i da se trese.
Nije bitno da li je inverterski ili ne, samo se kod invertera to lakse izvali i zbog toga mora biti kvalitetniji sklop, jer usporava rad, a na nizem radu je teze odrzati balans, to jest, sto se sporije okrece, to je teze napraviti dugotrajan i kulturan kompresor.
Nesto poput vrtenja dinara...lako se okrece i drzi balans kada ga zavrtis brze, ali kada uspori, krene da pada :)
Tu je Gree uspeo davno da sa 10Hz sto vecina radi, spusti na cak 1Hz kompresor, to jest da moze da radi i do 1 okretaj u sekundi, sto je inzenjerski jako zahtevno.

Ukazao bih serviseru da to nikako tako ne treba da radi.

Cisto sumnjam da je u pitanju ventilator, to jest da on nesto kaci, mada nije iskljuceno.
Ne znam da li ti jeftiniji inverteri imaju varijabilnu brzinu samog ventilatora spoljasnje jedinice ili je fiks, ranije su promenjive brzine ventilatora imali samo skuplji inverteri.
Takodje, tu moze biti i neka plastika, moze biti da nisu dobro vakumirali, pa da se neka cev malo vise trese...ali mi ne zvuci ni na sta od toga...to ti na licu mesta mozes videti odakle zvuk dolazi.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od lami » 11 Jul 2020, 12:58

Bio majstor malopre, kaze da je u pitanju kompresor, da se to cuje samo na malim obrtajima kad dostigne temperaturu. Sad, culo se slabije kad je on dosao, ali kaze da je to normalno kod inverter klima, odnosno da nema sta bi on mogao da radi.
Videcu sa prodavnicom, ovlascenim servisom ili uvoznikom, posto je garancija overena. Ovaj servis je registrovan za frigomehaniku, samo nije ovlascen za Mideu. Ne znam da li bi amortizeri pomogli ako je u pitanju kompresor.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Igor
Postovi: 495
Pridružio se: 26 Jun 2012, 10:33
Garaža: Skoda Octavia MK3 TDI, BMW 320D E90 LCI
Lokacija: Apatin

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Igor » 13 Jul 2020, 23:57

Pitanje..

Ako TV spojim optickim kablom sa AV resiverom, ko tu obradjuje zvuk u smislu ako je DTS, Dolby Digital...?

Dobio sam od tasta Marantz SR5300 sa Bose Acoustimass 10 Series III sistemom zvucnika. I to bi sve da spojim na LG OLED.. Pa me zanima da li ce biti gubitaka prilikom gledanja filmova u 5.1 sistemu (zbog novijih kodeka) u smislu da je ceo audio sistem star oko 15 godina.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 14 Jul 2020, 02:37

Zavisi. Mora risiver da ti podrzava zvuk koji ima film.
Ovogodisnji LG televizori nemaju dts podrsku.
Ako pustas sa TVa film, tv obradjuje i salje dalje u risiver, koji mora da je sposoban da primi taj signal i pusti.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori