TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 27 Mar 2021, 10:17

Pravo da ti kazem, vise nemam.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1055
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od meidling » 27 Mar 2021, 22:30

Xiaomi Smart air purifier.Koji model za sobu Š-210mm,D-4700mm i V-3300 mm.Razlika izmedju modela 3 C i 3 H je oko 40 €.
@Vladapetr @grujicd
Koja bi bila vaša preporuka posle par meseci korišćenja?

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Vladapetr » 27 Mar 2021, 22:47

3H je bolji. Ima displej, veću cirkulaciju vazduha i bolji senzor.

EDIT: ovo se odnosi na 2H protiv 3H. Ne znam kakav je 3C, taj nije bio kad sam kupovao.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od grujicd » 27 Mar 2021, 23:40

Nemam preporuku, jer se pokazalo da na mojoj mikrolokaciji nema problema sa vazduhom pa ga palim baš baš retko. I ja sam išao na 3H zbog displeja, ali sam onda video da ti aplikacija na telefonu nudi da vidiš brojke i da upravljaš uređajem - koji se inače kači na WiFi. Tako da ekran nije toliko bitan kao što sam mislio, ako i taj jeftiniji isto ide na WiFi.

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1055
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od meidling » 28 Mar 2021, 13:31

3 c model koji je jeftiniji je u prodaji od 20.januara 2021.Razlike u odnosu na 3H su sledeće:
-ima 1 funkciju vise,podržava glasovnu komandu
-preciscava 320 m3/h dok je ta vrednost kod 3H 380m3/h
-buka je 61 dB a kod 3H je 64 dB
Prema ovome ispada da je i ovaj jeftiniji model dovoljno jak za manju prostoriju


Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk



Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Sloba » 28 Mar 2021, 13:44

Ja sam uzeo 2S za prostoriju od 25m2. Jedino sto je za kinesko trziste pa je u Mi home aplikaciji potrebno odabrati China - mainland sto moze biti problem ako se aplikacija koristi za druge mi uredjaje koji su EU. Mada, ima resenja i za to.

Sent from my MI 9 using Tapatalk





Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Geza » 28 Mar 2021, 20:59

Da li neko zna kako se kreću cene zamene stakla na tabletu? Čisto da vidim da li se uopšte isplati zamena toucha.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

lami
Postovi: 3270
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od lami » 28 Mar 2021, 21:09

Ja kad sam se raspitivao za telefone, nije bilo toliko povoljno, posebno ako imas u vidu da to nece biti kao fabrika. Ne znam koliko je skup tablet, mozda videti koliko mozes da dobijes za njega da ga prodas tako i doplatis za nov.
https://www.vipershop.rs/proizvod/zamen ... te-8-n950/

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Geza » 28 Mar 2021, 21:17

Nakon malo guglanja - 4.000 din. Huawei T3 7 inča.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Zveroljub » 04 Apr 2021, 15:12

Skipper je napisao:
26 Mar 2021, 23:08
Može li neka preporuka za inverter klimu do 500-600 evrića? Koristila bi se i za grejanje i za hlađenje s'tim što za grejanje imam i mermerne radijatore. Stolarija je dobra, PVC i generalno u stanu nije hladno. Ove zime nisam imao račun veći od 7k rsd za struju.
Na brzaka sam skicirao prostoriju i ono bitnije od nameštaja, dimenzije su manje-više ok.
Beše Heroj se razume u klime?

stan.PNG
Xepoj87 je napisao:
27 Mar 2021, 04:57
https://klimauredjaji.com/klime/fujitsu ... aoyg12kpca

https://klimauredjaji.com/klime/fujitsu ... aoyg12lmce

https://klimauredjaji.com/klime/midea/m ... fn8-qrd6gw


Moj izbor bi bio Midea najverovatnije, ima zanimljiv sistem sa ovim rupicama, uzmi izguglaj malo Midea Breezeless.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Izbegao bih Mideu zbog lose servisne podrske i bahatog ponasanja zaposlenih u Elcom-u.
Ugradio sam Mideu inverter krajem prosle godine (navodno radi do -25 stepeni), a nije mogla da greje ni kada su spoljne temperture bile u plusu.
Gotovo dva meseca sam se natezao sa prodavcem i uvoznikom, za to vreme smo se smrzavali, na kraju sam morao da ukljucim inspekciju i organizacije za zastitu potrosaca kako bi problem bio otklonjen.
Sto je najgore, demontirao sam potpuno ispravnu "on-off" klimu koja je grejala i kada je napolju bio manji minus, a sto nova Midea nije mogla da radi ni kada je spoljna temperatura u plusu.
O drskom i bezobraznom ponasanju lica zaduzenog za reklamacije bolje da ne pisem,ne bih mogao da nadjem reci prihvatljive za pisanje na forumu.
Problem je otklonjen tako sto je Midea izbacena i vise nikada mi nece pasti na pamet da imam bilo kakva posla sa Elcom-om.
Nakon ovog loseg iskustva, a zbog ranijeg pozitivnog iskustva sa starom VOX klimom (davno kupljena najjeftinija klima u ponudi, plan je bio da hladi dnevni boravak) koja je radila bez greske, rizikovao sam i kupio VOX inverter koji je bio bukvalno duplo jeftiniji, a radi bez problema od dana ugradnje.
Imali smo ove godine nocne temperature i do -15 stepeni, nije bilo problema sa grejanjem.

ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 04 Apr 2021, 19:53

Ne znam o čemu se radi, svaka klima greje i pri minusu, bilo kog proizvodjača ali nevezano, Midea je jedna stvar a Elcom je druga stvar.

Ne vidim zašto je ocrnjena Midea, ako je fabrički neispravan primerak to ne znači da Midea kao firma zaslužuje takve kvalifikative.

A Elcom, pa ko je radio sa njima mogao je i ranije da primeti neke stvari, bili su mi klijenti i posle jednog posla više nisam imao volje za dalju saradnju. (nije vezano za klime na bilo koji način).

ps. A šta je bio problem sa klimom sa tehničke strane?

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 04 Apr 2021, 22:45

Pa lepo rece da ne bi Mideu zbog uvoznika i zato sto nece da priznaju reklamaciju...kako te je tu nesto zbunilo?

I mene zanima sta se tu izdesavalo, prosto mi je neverovatno da ne reklamiraju klimu koja ne radi, ja bih flipnuo.

Uzeo si verovatno Vox iva5 ili stariju iva1, dobre su to budzet klime, samo naravmo ne na nivou klima od 500 i 600e.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2307
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Skipper » 05 Apr 2021, 12:25

Ja bih trebalo skorije da uzmem jednu inverter klimu. Jedan majstor mi predložio Gree Muse ali nakon što sam pročitao dosta negativnih komentara na račun iste ovde sam dobio i predlog za Midea Breezeles koja mi deluje zanimljivo. Samo još da nađem dobrog majstora.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Saša » 06 Apr 2021, 12:20

Treba da kupim neki bežični (gigabitni) ruter za firmu, poželjno što više portova, 2.4/5 GHz... Šta da gledam, razume li se neko u mrežnu opremu? :) Imamo valjda gigabitnu optiku u firmi, razvučeni su i kablovi gde treba, Telekomov ruter je na prvom spratu ali je dole u suterenu slab signal pa moram dodati još jedan ruter, pa od njega opet sa par kablova razvesti dalje, a da imamo i dole dobar wireless..

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od dispy » 06 Apr 2021, 13:16

Ako nema nikoga ko tu opremu održava i zna da podesi, nikako dva rutera u istoj mreži, to je recept za probleme u radu. Možete kupiti ruter I prebaciti ga u ap mode (možda se kod različitih proizvođača drugačije zove). Koliki je budžet? Koliko portova za lan treba? Najčešće komercijalni ruteri imaju 4 lan porta, ako vam treba više, ili ćete poprilično platiti, ili kupiti ruter + switch. Koliki prostor treba da pokrije WiFi? Kakvi su zidovi?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Odgovori