TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23798
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od dragvorl » 08 Jun 2022, 15:18

nidza je napisao:
08 Jun 2022, 13:05
Da pohvalim Candy podršku, ne vidim da zaostaje išta za Gorenje, sa kojima takođe čista 5.

Naime imamo kombi makinu, koja je u poslednje vreme postala malo glasna i da trese kod centrifuge. Dijagnoza su rikavela amortizeri bubnja. Prihvatili bez problema, zamenili ih, usput rastavili štošta i proverili stanje mašine, dijagonstifikovali i nešto smešno istenut remen, i to su zamenili, složili i resetovali mašinu na novo - posle 4g, 11 meseci i 20 dana, u kom periodu se praktično nije gasila. Zamenski deo je primetno fizički jači i bolje izrade, tako da ostaje nada da se neće razlokati.
Mi smo sa Gorenjem bas imali obratno iskustvo. Na sudo masini su x puta odlagali i dolazili u garanciji, menjali delove, ali nikada nije radila kako treba.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nidza » 08 Jun 2022, 15:25

Ne ulazim u kvalitet uređaja, mislio sam samo na odziv servisa. Gorenje su se odazvali više puta u garanciji za bojler i jednom za staklokeramičku ploču, sve unutar 24h.

Sve sem bojlera radi u starom stanu već 12tu godinu bez većih problema. Sudomašina je imala manji problem kad u stanu nikog nije bilo nekoliko meseci, prepraznio se starter kondenzator na elektromotoru glavne pumpe - mislim da mi je baš u ovoj grupi pre 4-5 godina neko i pomogao u lociranju kvara, a sam kondenzator je trivijalno bilo zameniti drugim približnih karakteristika. Sve to se odavno amortizovalo, a šljaka kao prvog dana, bojler je jedino zamenjen novim, on je zezao od starta sa grejačima, dok na kraju nije procureo.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23798
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od dragvorl » 08 Jun 2022, 15:29

Kod nas nisu uspeli nikad da dijagnostikuju kvar, uvek je predozirala so, a bilo je jos nesto, ali se ne secam vise. Stara Siemens je radila 20 godina perfektno, zamenjen grejac mozda 2x.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nidza » 08 Jun 2022, 15:36

Trebalo je da insistirate na zameni falš uređaja.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23798
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od dragvorl » 08 Jun 2022, 15:46

A jbg keva je bila sef parade.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nidza » 08 Jun 2022, 16:26

nuk je napisao:
03 Jul 2017, 19:47
nidza je napisao:
Zveroljub je napisao:
nidza je napisao:Nama izgleda crkla za sudove u starom stanu.

Svaki dan je prala bar 1 dnevno i sad nekoliko dana ništa, kaput. Njima izgleda godi da se ne gase.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Hoce pumpa visokog pritiska da zaglavi.
Okreni masinu naopako, otvori dno i slikaj.
Pazi kad je okrenes, bice malo vode u njoj. Ovo se u 99% slucajeva resi za nekoliko sekundi kad se pridje pumpi i ne treba ti servis
Svaka čast. Znaš znanje.

Doduše nije baš dostupno, okrenuo sam mašinu na bok i morao da skinem jedan šraf što fiksira pumpu da mogu da priđem šrafu.

Žuta strelica pokazuje gde je šraf lociran.

Fercera ko bombona. Imaš pivo.



Slika

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Midea ko vrata :)

Nego, trebao si i kondenzator da zameniš odmah, pitanje momenta kada će opet da stane pumpa.
Kupi jedan od 3uF da bude spreman za sledeći put kada budeš otvarao mašinu
Evo našao sam post. :D

Šljaka i dalje kondenzator, a i mašina. Evo gore i datuma kad je otprilike zamenjen.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od member » 08 Jun 2022, 22:18

Jel ima neko da radi u SBB da pojasni sledeću situaciju? Imam Duo paket (internet +kablovska), istekla je ugovorna obaveza. Ja želim da se iz paketa isključi internet, i da mi ostane samo kablovska. Ali oni to ne dozvoljavaju nego traže potpuno raskinem sadašnji ugovor, i onda da potpišem novi ugovor, naravno na 24meseca. Ali, čak i kada bih to uradio, ne bih dobio baš nikakav popust na pretplatu jer nisam novi korisnik, već stari. Jel moguće da su toliki smradovi?!
Dopisujem se nekim njihovim Božidarom ,i sve se on slaže sa mnom, ali ipak ne može kako ja želim.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Gazu » 08 Jun 2022, 22:27

Kakvi su nenormalni smradovi, tačno treba gledati kojeg još operatera tu imaš, tipa Supernova (što je Telekom Srbija). Pa onda kod njih dobiješ samo kablovsku, možda i 12 meseci za po dinar, pa onda opet SBB za 15 meseci 50% popusta, i tako u krug.😁

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nuk » 08 Jun 2022, 22:28

Ne čudi me. Nisam pobornik ovih varijanti ali na bezobrazluk odgovoriš bezobrazlukom.
Raskineš ugovor, vratiš opremu, izljubite se ako treba.
Ostaje ti instalacija na kojoj imaš njihov signal jer ne mogu da ga ukinu a pošto je NS "digitalizovan" potreban ti je d3 mini sa aktivnom karticom koji se prodaju na KP za nekoliko stotina dinara i eto ti kablovske za dž.

Mana je što postoji rizik da kartica u uređaju ipak nije aktivna što se i može proveriti pre kupovine, ili da i ako jeste aktivna u nekom momentu postane neaktivna iz bilo kog razloga.
Rizik je samo tih nekoliko stotina dinara, pravne konsekvence ne postoje

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7062
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od DukeNS » 08 Jun 2022, 22:43

A je l’ moze i internet na neku foru? :oops:

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od BigMazzy » 08 Jun 2022, 23:09


nuk je napisao:Ne čudi me. Nisam pobornik ovih varijanti ali na bezobrazluk odgovoriš bezobrazlukom.
Raskineš ugovor, vratiš opremu, izljubite se ako treba.
Ostaje ti instalacija na kojoj imaš njihov signal jer ne mogu da ga ukinu a pošto je NS "digitalizovan" potreban ti je d3 mini sa aktivnom karticom koji se prodaju na KP za nekoliko stotina dinara i eto ti kablovske za dž.

Mana je što postoji rizik da kartica u uređaju ipak nije aktivna što se i može proveriti pre kupovine, ili da i ako jeste aktivna u nekom momentu postane neaktivna iz bilo kog razloga.
Rizik je samo tih nekoliko stotina dinara, pravne konsekvence ne postoje

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Ако је оптика, сецну кабл и ћао, не помаже ту више ништа.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od BigMazzy » 08 Jun 2022, 23:12

member je napisao:Jel ima neko da radi u SBB da pojasni sledeću situaciju? Imam Duo paket (internet +kablovska), istekla je ugovorna obaveza. Ja želim da se iz paketa isključi internet, i da mi ostane samo kablovska. Ali oni to ne dozvoljavaju nego traže potpuno raskinem sadašnji ugovor, i onda da potpišem novi ugovor, naravno na 24meseca. Ali, čak i kada bih to uradio, ne bih dobio baš nikakav popust na pretplatu jer nisam novi korisnik, već stari. Jel moguće da su toliki smradovi?!
Dopisujem se nekim njihovim Božidarom ,i sve se on slaže sa mnom, ali ipak ne može kako ja želim.
Ја сам био у Супернови (МТС) годинама, ннапродужење уговора ништа не дају старим корисницима, кад сам поднео захтев за раскид уговора понудили су 12 месеци попуст 50%. Нисам пристао и прешао сам на СББ.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od zdushan » 08 Jun 2022, 23:20

Mene su zvali da mi ponude novi ugovor. I nude full varijantu, koju bih prvu godinu plaćao manje nego stari paket do tada. Kažem ok, al hoću uz to i ona dva dodatna WiFi rutera što nude da rasporedis po kuci kao dodatak paketima, 599din il tako nesto, nemam pojma tačno..
A gospodine, pa to ne može, bla bla..
Ok, onda me isključite, imam Telekom optiku u ulazu i stalno zovu (mada ne bih nikad iz principa potpisao sa tom jbnm severnokorejskom expoziturom za cenzuru), I prekinem vezu.
Posle 2 min evo opet zove: Ooodlicna vest, specijalna ponuda sa dva extendera, bla bla..
I sve je realizovano, samo treba bezobrazno ići očigledno..

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Grujic » 08 Jun 2022, 23:26

A meni obrnuto, SBB mi nije nudio popust, tj jeste, da za istu cenu dobijem jaci paket, al nisu hteli da mi smanje mesecnu cifru.

Presao u mts, i kada sam isao da odjavim sbb tad mi ponudili neki %

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od BigMazzy » 09 Jun 2022, 01:51

Па очигледно је да и једни и други имају сличну политику .

Odgovori