TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Saša » 06 Apr 2021, 14:22

Budžet recimo do 100 evra. No razmišljam (obzirom na ovo što si naveo) da ja to ipak rešim gigabitnim svičevima i kablovima, ionako dvojica kolega koji tu rade su već na kablu, odnosno i svi ostali mogu biti na kablu, a odozgo se ipak hvata neki signal sa Telekom rutera, istina slab ali može da posluži za nuždu. Površina je inače (dole) oko 75-80 kvadrata, zidovi većinom gips, samo jedan nosivi beton. Telekom ruter je gore u holu, između dva nivoa je betonska ploča.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45628
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Geza » 06 Apr 2021, 15:05

Da nije lakše dužim kablom pomeriti ruter par metara?
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Zveroljub » 06 Apr 2021, 15:55

Xepoj87 je napisao:
04 Apr 2021, 22:45
Pa lepo rece da ne bi Mideu zbog uvoznika i zato sto nece da priznaju reklamaciju...kako te je tu nesto zbunilo?

I mene zanima sta se tu izdesavalo, prosto mi je neverovatno da ne reklamiraju klimu koja ne radi, ja bih flipnuo.

Uzeo si verovatno Vox iva5 ili stariju iva1, dobre su to budzet klime, samo naravmo ne na nivou klima od 500 i 600e.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Da, jedna od te dve, sta sam u tom trenutku pronasao na stanju u prodavnici.
Flipnuo sam i ja, zato sam na kraju i ukljucio organizacije za zastitu potrosaca i inspekciju.
Dva zimska meseca sam bio bez grejanja bez naznaka da ce problem biti resen.
Za to vreme sam ne znam koliko puta kontaktirao i servis koji je ugradio i Elcom.
Klima nije htela da radi kada je spoljna temperatura ispod nekih 10-ak stepeni.
Konstantno je isla u df, kompresor se zaletao prilikom starta, a onda obarao broj obrtaja iako je u prostoru temperatura bila mnogo niza od zadate.
Izbacivala je greske P0, P4 i P11 (za ovu zadnju su u Elcom-u tvrdili da ne postoji), kada se pokrene test izbaci dve greske KEEP THE TEMPERATURE OF EVAPORATOR i EXHAUST TEMPERATURE LIMIT FREQUENCY.
Midea je ok brend, ali sta to vredi kada ste u slucaju kvara prepusteni sami sebi?
Bilo kako bilo, nista sto ima veze sa Elcom-om mi vise nece uci u kucu.
Poslednja izmena od Zveroljub u 06 Apr 2021, 15:57, izmenjeno 1 put ukupno.

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od dispy » 06 Apr 2021, 15:56

Saša je napisao:Budžet recimo do 100 evra. No razmišljam (obzirom na ovo što si naveo) da ja to ipak rešim gigabitnim svičevima i kablovima, ionako dvojica kolega koji tu rade su već na kablu, odnosno i svi ostali mogu biti na kablu, a odozgo se ipak hvata neki signal sa Telekom rutera, istina slab ali može da posluži za nuždu. Površina je inače (dole) oko 75-80 kvadrata, zidovi većinom gips, samo jedan nosivi beton. Telekom ruter je gore u holu, između dva nivoa je betonska ploča.
Za te pare, recimo Asus ac58u, ili ax55u ako je wifi važniji. Koliko ukupno uređaja bude povezano na mrežu, što wifi, što lan?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Saša » 06 Apr 2021, 15:57

Probaću ali mislim da neće biti efekta, taj prostor je maltene u "podrumu", ukopan je metar u odnosu na nivo tla napolju. Pogled odozdo na gore:Slika

Ruter je sada gore pa desno 2 m pored nekog stuba. Mogu ga pomeriti levo da bude na ulazu u hodnik, eventualno.

dispy je napisao:Za te pare, recimo Asus ac58u, ili ax55u ako je wifi važniji. Koliko ukupno uređaja bude povezano na mrežu, što wifi, što lan?
3 do 4 računara, skida se i uploaduje često video i grafički materijal, pa nam treba dobar i stabilan Net. Imamo Telekomovu gigabitnu optiku.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока





Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od sebekkg » 06 Apr 2021, 16:34

Značilo bi da imaš do dole razvučen kabl od rutera do uređaja što bi kupio, koji treba da se stavi u Access Point mode i onda teraš dalje.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Saša » 06 Apr 2021, 16:41

Imam dole razvučen kabal, samo je bilo pitanje šta dalje posle njega. Mislim da ću na kraju da ipak uzmem dva gigabitna sviča i svi na kabal. Mada, majstor koji nam dole namešta kamere mi reče da kablovi/mreža nisu gigabitni, pa će i to morati da se menja ako budemo želeli najveću moguću brzinu.

Hvala svima na savetima. :)




Послато са SM-G965F помоћу Тапатока




ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 06 Apr 2021, 19:55

Osnovno ovde vidim pitanje želi li se budževina za nešto privremeno i najskromniji budžet ili se želi trajno pouzdano rešenje.
Za ovo drugo treba povećati budžet.
Ja bih predložio Mikrotik sa 2 wifi rutera umereženo kao CAPSMAN sistem, 1.200Mbita brzina, ako treba da se reši tu je pp. :)

Provereno više puta kao odlično i stabilno rešenje.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Saša » 09 Apr 2021, 21:41

Rešeno za sada dodavanjem jednog gigabitnog sviča i rutera. Svi su u principu na kablu a wireless je tu kao ispomoć i za one koji dođu sa strane. Radi fino, videćemo kako će se ponašati dalje. :)

Imam još jedno pitanje, koji od ova dva TV-a?

LG 75UN71003LC

Samsung UE75TU7022KXXH

Treba mi za firmu da se na njemu prati video nadzor više objekata i da se povremeno pusti neka prezentacija. Budžet je oko 1.000 EUR jer mislim da za ovu svrhu i ne treba davati više. U principu bitna je što veća dijagonala jer je prostorija u kojoj će biti prilično velika. :) Pretpostavljam da je za ovakvu namenu bukvalno svejedno?

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Vladapetr » 09 Apr 2021, 22:14

Danas sam zamenio filter u Xiaomi 3H prečišćivaču vazduha. Radio je neka 3-4 meseca maltene bez gašenja. Malo je reći da je stari filter jeziv prizor Slika

Slika

Kolega je svoj pustio u rad istog dana, isto mu je pokazivalo da je potrošen, ali je osetna razlika u izgledu.

Slika

To su prednosti života nas u velegradu u odnosu na one iz prigradskih naselja Slika

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od member » 09 Apr 2021, 22:16

^^
Jel ti ovo na slici ona kuća u Ledincima? Onako bezveze pitam.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nidza » 09 Apr 2021, 23:44

Treba da usisaš to ponekad. To preko je obična prašina, ne PM čestice.

miksan
Postovi: 14
Pridružio se: 06 Mar 2021, 13:44
Garaža: Pezo 405
Lokacija: Krusevac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od miksan » 16 Apr 2021, 10:42

Treba mi preporuka za smart tv.

Ovi forumi koji za to sluze skroz zataijili.

Lg ili samsung sony mi je preskup.Bar android verzije one osnovne su osakacene OS.

Mozda i neki filips ali mora da bude bas jak argument.


Slucajno sam sjebao panel na starom lg 42 lb650v pa mora da se uzme novo.Za ovaj jedino ako nadjem panel ali to je veoma tesko ili da ga prodam nekom za delove.

Da nepiskaram ponovo evo c/p sa drugih foruma.

Soba je spavaca 3.5m x 4m.

Gleda se pod blagim uglom mozda su oci udaljene oko 40cm od ivice tv.Trenutno je jedan 42" na zidu.Mislim da je 50" malo preveliko za ovu sobu a i stoji mi tv skoro do plafona ispod mi je komp monitor.Svetlo od sijalice mi bije u tv pa je pozeljno ako neki tv to moze da ublazi sto vise.


Vise naginjem 43" da bude bolji tv od 50".

Tv se koristi za stalitsku televizuju vu zero oscam, dvb-t2, malo pesa.Gledanje filmova sto kroz hdmi i kroz mrezu.
Od aplikacija youtube, siptv, netflix, plex...

Vise preferiram lg od samsunga i direct led osvetljenje.Da hvatam ovu akciju lg do kraja meseca 5 godine garancije.
Daljinac je na samsungu izgleda losije, da li ima dosadnih reklma na samsung tv kada se ide kroz meni... ?

Kada se ocekuju novi modeli da puste u prodaju?

Tv mora obavezno da ima autmatsko zatamljenje slike nemogu da spavam ako to nije ukljuceno tv svetli ko ringispil jako je svetlo.Local diming bese se zove opcija?
Pozeljno je da ima blutut i da moze eon aplikacija.


wi-di, mircast, dlna valjda svi imaju u ovom cenovnom rangu.

Al je ova nano tehnologija nesto bolja ili je sviranje Q ?



Pa ovo cudo nano nema ni lokalno zatmljenje ni dts ni dolby atomos totalno osakaceni televizori.Ni ovaj drugi nema. :(

Ili su pogresili na sajtu lg srbija za localno zatamljenje?

Neki modeli koje sam gledao.

LG 43NANO793NE
​LG 43UN81003LB
LG 43UN80003LC
SAMSUNG UE43AU8072UXXH
SAMSUNG UE43RU7172UXXH
SAMSUNG UE50TU7092UXXH 50"

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Saša » 16 Apr 2021, 10:52

member je napisao:^^
Jel ti ovo na slici ona kuća u Ledincima? Onako bezveze pitam.
Ako si mislio na mene - nije, to su nove prostorije moje firme u NS-u, deo u suterenu. A kuća je na Popovici, ne u Ledincima. :)

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od dispy » 16 Apr 2021, 12:41


miksan je napisao:Treba mi preporuka za smart tv.

Ovi forumi koji za to sluze skroz zataijili.

Lg ili samsung sony mi je preskup.Bar android verzije one osnovne su osakacene OS.

Mozda i neki filips ali mora da bude bas jak argument.


Slucajno sam sjebao panel na starom lg 42 lb650v pa mora da se uzme novo.Za ovaj jedino ako nadjem panel ali to je veoma tesko ili da ga prodam nekom za delove.

Da nepiskaram ponovo evo c/p sa drugih foruma.

Soba je spavaca 3.5m x 4m.

Gleda se pod blagim uglom mozda su oci udaljene oko 40cm od ivice tv.Trenutno je jedan 42" na zidu.Mislim da je 50" malo preveliko za ovu sobu a i stoji mi tv skoro do plafona ispod mi je komp monitor.Svetlo od sijalice mi bije u tv pa je pozeljno ako neki tv to moze da ublazi sto vise.


Vise naginjem 43" da bude bolji tv od 50".

Tv se koristi za stalitsku televizuju vu zero oscam, dvb-t2, malo pesa.Gledanje filmova sto kroz hdmi i kroz mrezu.
Od aplikacija youtube, siptv, netflix, plex...

Vise preferiram lg od samsunga i direct led osvetljenje.Da hvatam ovu akciju lg do kraja meseca 5 godine garancije.
Daljinac je na samsungu izgleda losije, da li ima dosadnih reklma na samsung tv kada se ide kroz meni... ?

Kada se ocekuju novi modeli da puste u prodaju?

Tv mora obavezno da ima autmatsko zatamljenje slike nemogu da spavam ako to nije ukljuceno tv svetli ko ringispil jako je svetlo.Local diming bese se zove opcija?
Pozeljno je da ima blutut i da moze eon aplikacija.


wi-di, mircast, dlna valjda svi imaju u ovom cenovnom rangu.

Al je ova nano tehnologija nesto bolja ili je sviranje Q ?



Pa ovo cudo nano nema ni lokalno zatmljenje ni dts ni dolby atomos totalno osakaceni televizori.Ni ovaj drugi nema. :(

Ili su pogresili na sajtu lg srbija za localno zatamljenje?

Neki modeli koje sam gledao.

LG 43NANO793NE
​LG 43UN81003LB
LG 43UN80003LC
SAMSUNG UE43AU8072UXXH
SAMSUNG UE43RU7172UXXH
SAMSUNG UE50TU7092UXXH 50"
Zahtevi su ti dosta visoki, odnosno dosta zahteva implicira da treba da ideš na oled. Mislim da su od ove godine 48" najmanji, ali oni dosta koštaju, nisi rekao koliki ti je budžet. LG je u webos od skoro uveo reklame koje ne možeš ubiti tako lako, + ne postoji rešenje za YouTube reklame. Ako gledaš sa ivice sobe pa ti je udaljenost 3+m, ugao gledanja ti nije preveliki pa može I VA panel. Zet je skoro uzeo Philips 50", Android na njemu radi sasvim lepo, ambilight je vrhunska stvar, YouTube vanced nema reklama, ima sve što je potrebno od aplikacija i najveći je izbor aplikacija generalno. Međutim, ips panel nije preterano svetao, na jakom svetlu nije baš sjajan. Kao monitor je ips bolji od va (naročito jeftinih va) jer sa male razdaljine može postojati gubitak boja zbog velikog ugla, ako sediš kao za običnim kompom, na 0.5-1m od monitora.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Odgovori