TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 835
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Rolla » 02 Mar 2024, 15:22

Ista situacija samo sto smo pre godinu ipo menjali kajis pa je tada ociscena.
Svakako da ih treba cistiti unutra bar jednom u 10g. Kod nas ima tih sitnih cestica i na delu gde masina izduvava vazduh napolje.
Sto znaci da se ne zadrzava sve u kondenzatoru i filteru.

Boss
Postovi: 38
Pridružio se: 20 Apr 2023, 22:00

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Boss » 07 Mar 2024, 21:10

Kakvo je rangiranje kvaliteta/cene bele tehnike po proizviđačima sada? Ima ih mali milion... Indesit, Whirlpool, Beko, Samsung, LG, Gorenje, Candy, Elux, Bosch, Tesla, Hisense...

Da li cena dovoljan parametar?

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od kragujevac » 07 Mar 2024, 22:00

Zaboravio si najjače..... Miele. Daleko najskuplji, ali druga galaksija u pogledu kvaliteta.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 07 Mar 2024, 23:06

Pošto sam imao prilike da popravljam elektroniku Miele veš mašina starih 10tak godina samo ću da konstratujem da neki specijalni kvalitet nisam primetio a cenu ne bih komentarisao.
Marketing je čudo.
Najbolji kvalitet za koji znam imaju Panasonic, Hitachi, uglavnom japanci, zatim odmah rame uz rame LG i Samsung a ovi pobrojani su uglavnom samo imena bivših firmi a prave ih razni po Kini.. Jedino je Hisense zapravo i proizvodjač uz Beko a dodao bih da i Midea, Haier imaju sasvim solidan kvalitet kao proizvodjači.

Kada je već pomenut Miele u tom kontekstu kvaliteta veš mašine iz istog perioda izrade Haier-a su pojam kvaliteta za Miele.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Heinz » 07 Mar 2024, 23:51

Da nisam kupio 3 LG mašine poverovao bih u kvalitet.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21096
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nidza » 08 Mar 2024, 00:08

Potvrđujem ocenu, iz prve ruke, ali srećom nije moja mašina. Ja tolike pare ne bih dao. Na kraju ispala bolja upola jeftinija Candy, neki njihov flagship iz 2016-17.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od pedja » 08 Mar 2024, 06:27

2017.sam kupio Elux sušaru, kada i moj kum Candy. Obe na popustu, moja izašla par hiljada skuplja (bez popusta recimo 20% razlike u ceni), ali da kažemo ista klasa, toplotna pumpa... U isto vreme, on je kupio i veš mašinu. Nebo i zemlja, od prvog dana. Pošto je vozio Alfu, navikao je na servisere, a ovi Candy još dolaze i na gajbu :D O vremenima sušenja da ne govorimo. Moja sušara, posle ovih godina, bez detaljnog čišćenja, još nije uspela da uspori na nivo tada nove Candy sušare.



--
Sada je niža serija (600) Electroluxa plastikaner/kanta kao Candy. Više serije deluju, okom i pod rukom, dosta bolje. Kako koja radi, ne znam.


O svakom proizvođaču ima oprečnih mišljenja. Neki se kunu u recimo Bosch sušare, drugi nisu zadovoljni, te gužvaju veš, retko imaju dvosmerni bubanj... Jednima skuplja garderobu, drugima samo što ne produžava :D


Inače, mašina sa najboljim "Mercedes" efektom otvaranja/zatvaranja vrata, tj sa najboljim osećajem kvaliteta/robusnosti, beše Panasonic. Imali ženini rođaci jednu, baaš dugo. Nisam ni znao da postoji. Međutim, nema lako dostupnih delova, posle xx godina, pa zameniše.

Posle sam naišao u Emmezeti na jednu (jedinu) novu. Em što je dosta teža od "običnih", nego što ima taj osećaj robusnosti, a sve ide glatko/soft - vrata, komande....

Dobro, nisam čačkao one baš baš baš skupe Miele, Bosch i slične.

Pojedine povučeš za vrata, ona cela krene za tobom, uz zvuke krckanja i uvijanja.


Emmezeta je inače dobro mesto gde su u nizu mašine različitih brendova i kategorija. Samo prođeš i opipaš (vrata, komande, bubanj, probaš da je nagneš malo, ako je moguće) svaku, primeti se razlika. Težina, cvrčanje, uvijanje. Sada ima dosta velikih radnji, gde se može uporediti.

TapaT


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Skipper » 08 Mar 2024, 08:14

Kada mi se rodilo dete uzeli smo sušaru, baš zbog kasnijeg održavanja nisam hteo sa TP već klasičnu sa grejačom + imam prozor u kupatilu pa ode višak toplote. Ispere se kondezator kada se upali lampica, očisti filter nakon svakog sušenja i to je sve. Sušara je Electrolux i dobio sam 5 godina garancije.
Prošle godine nam crkla elektronika na bosch mašini za pranje, odradila muški preko 10 godina, ne isplati se popravka. Uzeo sam nakon nje siemens sa inverter motorom i to je takav iskorak unapred u odnosu na prethodni bosch (doduše bila neka niža serija) i žena prezadovoljna kako pere i radi.

Sent from my motorola edge 30 ultra using Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6750
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljuba » 11 Mar 2024, 09:18



Sent from my SM-S906B using Tapatalk


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od DukeNS » 20 Mar 2024, 15:47

Imam Roborock S5 Max robot usisivač kome je jako oslabila baterija. Da li je neko upoznat ima li kod nas da se kupi ili sam osudjen na isporuku iz Kine?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Heinz » 20 Mar 2024, 15:49

Ping @nidza

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Markoni » 20 Mar 2024, 16:38

Nidža kupi ćelije na Aliju, prepakuje kao brisače. :)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk



Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21096
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nidza » 20 Mar 2024, 19:06

Ma da, ja naručio iz Kine, moj je zabadao na sred stana. Mislim 24e i nisu naplatili nikakvu carinu.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
RSD2,821.19 53%OFF | Lithium Battery Robotic Vacuum Cleaner Replacement Battery for Xiaomi Robot Roborock S50 S51 S55 Accessory Spare Parts 6500mAh
https://a.aliexpress.com/_EzXjxEd

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od DukeNS » 20 Mar 2024, 20:30

I kako ti se pokazala ta?

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1059
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od meidling » 20 Mar 2024, 21:18

Na amazonu kosta oko 50 €

Gesendet von meinem SM-N975F mit Tapatalk


Odgovori