TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od pedja » 20 Dec 2021, 13:27

Ja sam uzeo ovo:
https://www.gembird.rs/artikal/gmb-x96- ... ndroid-9-0

Doduše, za dosta manje novca, a uzeo sam i tastaturu (uz njega dolazi klasičan daljinac).

Sada sam prvi put preneo ekran telefona, posle skoro godinu dana, da vidim radi li. Radi lepo, lagano se koristi, kao bilo koji Android uređaj/telefon. Realno ga nisam upalio mesecima, kupljen je da žena nešto petlja, ali je i ona digla ruke (tj čeka mene, ali nije bio takav dogovor) :D




Slika

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10386
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od sebekkg » 20 Dec 2021, 20:18

sebekkg je napisao:Jedno pitanje ako se neko razume u elektricarska pitanja.
Imam aeg/whirlpool veš mašinu sa inverter motorom. Izgleda da je motor ili njegova elektronika probija na nekom mestu te cim ukljucim masinu, glinerica pokazuje neku minimalnu struju na svakoj tački. Testirao sam grejač unimerom i on ne probija ali preko uzemljenja od strane motora i ploče dobija napon. Sad kako istestirati motor da li probija ili je ploča pošto je ploča bas nepristupacna. Na motor ne ide direktno uzemljenje vec uzemljenje ide na elektroniku pa odatle ide dva seta kablova, jedan sa 5 konektora i jedan koji lici na uzemljenje (kaci se sa strane motora na njegovo kuciste) ali na njemu nema uzemljenja.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Proverio sam šta je sa mašinom. Otišao je programator koji je 15000 sa garancijom.

Sad gledam da uzmem neku drugu ili da popravljam ovu.

Ćaletu isto trebala mašina i uze gorenje wa744. Mislio sam i ja sebi da uzmem jednu ali evo posle par dana koliko to trese i lupa ono pojma nema. Postavljena pod libelu sve kako treba. Evo nije prošlo ni 7 dana, već će zvati servis.

Imate li preporuku za veš mašine? Bitno mi je da moze da radi tiho i da može da radi i sa 1 kg veša kako mi je radila i ova aeg/electrolux. Da ne mrdne na centrifugi.

Može i skuplja naravno, a i polovna i baš kvalitetna mi odgovara.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Nikolaa » 21 Dec 2021, 10:14

Grujic je napisao:Hteo bih da na tvu gledam snimke koje streamujem sa laptopa, i sa yt neki sadrzaj. Posto su predavanja u pitanju bolje mi da gledam na veliki ekran, zato trazim resenje. Vise od toga mi nije u planu realno, tako da me aplikacije i servisi ne zanimaju toliko :)

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
Za te potrebe ti ne treba android box, mislim da je u srbiji najrealnija opcija neki xiaomi mi TV stick, oni su oko 20 evrica i radice ti posao castovanja kako treba :)

Imaj na umu da cast ekrana (tojest casting videa za koji ne postoji full podrska vec preko chromea) prilicno osrednje radi i ume da zaseče, dosta i zavisi od rutera koliko je opterećen... Ukratko, ne ocekuj savrsenstvo za sve sto nije google tehnologija (youtube)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk



Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 703
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od pankoz » 21 Dec 2021, 21:05

Da li neko ima iskustva sa Amazon fire tv stick 4K?
Ideja mi je da preko njega gledam filmove sa Stremia i izbegnem tako povezivanje lap topa sa tv-om.

Poslato sa Huawei P40 lite pomoću Tapatoka


ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ikac2000 » 06 Feb 2022, 11:29

ikac2000 je napisao:Bas sam zadovoljan, u odnosu na prethodne koje sam imao ove su super. Imam i Headset model plus.

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da se nadovezem nakon dva meseca svakodnevnog koriscenja.

Zvuk im je odlican, primetno bolji od prethodnih Anker koje sam imao.

Prigusenje okoline nije ni priblizno kao na Headsetu koji imam, sto je posledica fizickih ogranicenja, nije moguce perfektno dihtovanje. Uvek ga iskljucim, jer uvek kada je vetar, nekako amplifikuju zvizdanje vetra, i bas smeta. Isto kada nosim kapuljacu, kada se taru o istu, i to se nekako nesretno prenese. Kada se iskljuci NR, nema tih problema.

Vise puta su mi ispadale kada sam skidao kapu ili kapuljacu, i jedared sam je trazio 5 minuta po mracnom parkingu i nasao ispod jednog auta.

Baterija bas dugo drzi, i nakon nekoliko sati nisam uspeo da ih ispraznim. Jedino sto su u aplikaciji 100, pa 70, pa 30%, vrlo grubi intervali, isto i za kuciste.

Sve u svemu, za voz ili avion su verovatno daleko korisnije, ali za moj usecase bi slicno bilo i sa nekim Philips od 30ak evra, obzirom da 90% slusam podcaste.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od tlazar » 06 Feb 2022, 11:37

Dobio sam ovaj soundbar i ja sam odusevljen kako zvuci
https://www.samsung.com/us/televisions- ... w-q70t-za/

Preporuka ako neko trazi soundbar...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od dragvorl » 06 Feb 2022, 17:35

Ima neko preporuke za neke BT slusalice sa mikrofonom? Ne trebaju mi audiofilske, bitnije mi je trajanje baterije.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ikac2000 » 06 Feb 2022, 17:51

Ako ti trebaju za Homeoffice, ove su skoro 5 godina kod mene, cujes se odlicno bez okolnih sumova, a punim ih i dalje jednom nedeljno.


Imaju dongle, ali mogu i bez njega, i istovremeno mogu i komp i tel da ti budu povezani, tipa slusas muziku na tel dok te neko ne pozove na kompu.

Jabra Evolve 65

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od dragvorl » 06 Feb 2022, 19:59

Treba mi verzija bubica, ne za posao.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od grujicd » 06 Feb 2022, 20:56

Moje bubice imaju mikrofon pa ne pričam preko njih jer odmah krene šuškanje ako ima iole vetra. I drugar iz epl ekosistema mi se žali da ne priča preko njegovih airpeds jer mu se sagovornici žale na loš zvuk. Daleko je mikrofon od usta.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nidza » 06 Feb 2022, 23:07

Soundpeats Trueair 2 i 3 su proverene na desetine sati video conf, hvale svi zvuk kako me čuju. Ja ih nisam zato uzeo, ali mi bolje rade nego slična Jabra onoj iznad, imam na poslu USB verziju. Izgleda da sve slušalice sa QC3040 imaju odličan mikrofon, ne samo ovaj brend, pogledaj po čipu šta ima dobar review i to uzmi.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Uroš S. » 06 Feb 2022, 23:21

+1 za TA2, Nidža ima i TA2+, koje imaju bežično punjenje i još nešto. Baš se kristalno dobro čuju na pozivu, i koristim ih svakodnevno za to, ultralagane pa se ne osećaju. I za muziku su odlične po mom mišljenju ali nemam sa mnogo čime da uporedim. Meni ovo top za 3 banke. Nisu za bilo kakvu aktivnost osim hodanja. Autonomija vrlo dobra, pune se relativno sporo rekao bih. Treba jedno 2h da se napuni kejs, a slušalice oko sat vremena, mada su mi se jednom ispraznile za godinu dana. Kućište (a mislim i slušalice) su od krte plastike pa treba da se paze. Meni kućište napuklo na šarki od jednog pada, ali šljaka.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk




Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od grujicd » 06 Feb 2022, 23:33

To kad kažete da vas dobro čuju, je li to unutra ili napolju? Mislim da je napolju problem svaki vetrić.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nidza » 07 Feb 2022, 07:06

Nisam ja dobro pročitao da mu trebaju bubice, a NE za posao, pa napisah ono iznad. Uglavnom, nisam ih ni ja uzeo za posao, već sam čitajući hvalospeve svih testera naručio 2jku i oduševio se. Tražena je AptX slušalica, true air sa dobrim zvukom i ne prenalgašenim visokim i niskim, što je postao trend danas. Slučajno sam otkrio da je mikrofon dobar, jer nije hteo komp da se nakači na Cisco Webex, telefon se zakačio i svi sagovornici su me pitali kakav sam to mikrofon kupio i gde je - a on uhu. Ja to nisam čuo, ali rekoše da je kristalno jasno i da me bolje čuju nego jedni druge sa tim Jabrama i drugim raznim kancelarijskim slušalicama višeg segmenta.

Imam sad Air 3, 2jku je probao drugar i odnese ih dok mu ne stignu njegove, a ima sijaset nekih bubica, u koje se kleo.

Treba podvući da su u pitanju plastične sluške koje lagano stoje u uhu, ne zapušavaju ga. Nisu za bučne sredine, nisu za avion, nisu ni za ljude kojima ne leže lepo u uhu, tako da se mora povesti računa o tome. Nisu rešenje za svakog i za svaku priliku.

Sa 2 sam blago držao ekvilajzer podignut na basu, a 3jka je ravna. Što bi rekli iz kutije ima zvuk po mom ukusu, a obe reaguju na ekvilajzer poprilično, pa svako može da ih podesi po svom ukusu. 3jka provereno radi i na Apple, iako se nigde ne pominje AAC, podržava protokol u potpunosti, 2jka ne znam, nije kod mene da proverim. Ja sam dugo bio u zabludi da nisu za Apple korisnike, međutim…

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Puzo81 » 07 Feb 2022, 22:36

Magični daljinski https://www.lg.com/rs/dodaci-za-tv/lg-AN-MR650A
od LG55UK69PLB me malčice zeza tj sa vremena na vreme ne pojavljuje se na ekranu ikonica kursora (aktivira se skrolom na daljincu) pa moram samo strelicama da manipulišem sadržajem.

Ima li neki reset daljinca?
Ili da zovem servis pošto imam još godinu garancije (5g).
1_6002.jpg
1_6002.jpg (14.64 KiB) Pogledano 536 puta

Odgovori