TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Igor
Postovi: 495
Pridružio se: 26 Jun 2012, 10:33
Garaža: Skoda Octavia MK3 TDI, BMW 320D E90 LCI
Lokacija: Apatin

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Igor » 14 Jul 2020, 23:44

Ok.. jasno.. probacu ovih dana da vidim kako radi, samo da se setim koji filmovi ce dobro doci za to da se vidi kako radi sistem.. Dark Knight, Avengers, Ready Player One...?

A za LG, to sam saznao ovih dana da su izbacili DTS i da su malo smanjili protok na HDMI.. Obicno ide upgrade a ne downgrade :) Jos sam cekao CX seriju, ali izgleda cu kupiti C9 u ovom slucaju.

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1055
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od meidling » 17 Jul 2020, 16:36

Kako da prikljucim Playstation 2 na LCD tv koji nema ni scart ni RCA prikljucak.Vidim postoje dve vrste adaptera.Koji uzeti od ova dva
Ovaj koji se može koristiti samo za playstation PS2 to hdmi

Ili ovaj RCA to hdmi


Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od steva_anya » 18 Jul 2020, 15:19

Yamaha risiver RXV 685
https://shop.4audio.rs/shop/av-risiveri/yamaha-rx-v685/


Bose AM 10 V
https://shop.4audio.rs/shop/zvucnici/bo ... timass-10/


Gleda se u dnevnom boravaku od oko 20m2, sa 4-4.5m rastojanja.

Zajedno su ~2000€

Pitanje sa upucene: za gledanje filmova i slusanje muzike, ova kombinacija?
Alternativa, druge opcije?
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od grujicd » 18 Jul 2020, 15:29

Jedini ispravan savet je da odeš u 4audio, da ti spoje to i nešto drugo i da čuješ šta ti se više sviđa. Ozbiljno, niko ne zna kako zvuče ti zvučnici sa tim risiverom ako nije čuo baš tu kombinaciju. Možeš i da im se najaviš telefonom, da spreme sve unapred.
I još jednom, idi da poslušaš. Ljubazni su, povezuju šta treba, puštaju muziku koju hoćeš, to se tako kupuje.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od steva_anya » 18 Jul 2020, 15:54

Hvala!
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od grujicd » 18 Jul 2020, 16:56

Išao sam sa drugarom sa sličnim budžetom, ali on je hteo onaj skuplji Yamahin risiver, prvi po redu Aventage model, RX A1080. Zbog toga je odložio zadnje zvučnike za malo kasnije, tako da sad ima samo prednje. Zvučnike je uzeo Canton GLE496.2.

Probali smo i sa tom Yamahom koju ti gledaš, bilo je samo u nijansama lošije, ali je on hteo Aventage najpre što mu se sviđalo kako izgleda. Mislim da će i taj RX6xx da radi ok posao. Ovi Canton zvučnici su prilično veliki, imaju odličan bas, jedino je pitanje da li imaš mesta za njih. Računaj da zvučnici ne idu baš zalepljeni za zid ni u ćoškove, prija im da imaju malo praznog prostora oko sebe. Priključio nam je čovek i par subwoofera, svaki put su kvarili. U hi-fi krugovima je inače mišljenje da ti subwooferi koji koštaju par stotina evra više kvare nego što popravljaju, bar za muziku. Možda je za film drugačije. Probali smo i neke manje zvučnike sa nešto skupljim subwooferom i isto nije moglo da se nosi sa ovim većim Cantonima.

Moje subjektivno mišljenje je da je prednji par zvučnika najbitniji od svega. Ako su oni dobri woofer neće da fali, a kao što sam pomenuo više može da pokvari. Pored toga, smatram i da je centralni zvučnik višak, to isto mogu da pokriju prednji zvučnici. Naravno kad gledamo ograničen budžet, bolje je po meni te pare usmeriti u frontove. Nedostatak centralnog zvučnika može da se primeti kad sediš dosta sa strane, inače stereo zvučnici mogu da naprave "virtuelni" centralni zvučnik, ti i u toj konfiguraciji možeš da čuješ zvuk koji dolazi iz sredine. I na kraju, zadnji zvučnici. Po meni i oni nisu preterano bitni. Dosta je bitno da ih ima, dosta dižu atmosferu, ali ne nose ni blizu zvučni materijal kao prednji zvučnici ni u filmovima, a muzika je ionako 99% stereo. I bas područje risiver može da usmeri na frontove, zadnji zvučnici mogu da budu i manji.

Tako da je na kraju moj savet da ideš na 4 zvučnika, 2 velika floorstandera napred za što više para, 2 manja i jeftinija za pozadi. Po meni će to za muziku sigurno razbiti taj Bose komplet, a verovatno i za filmove. Zamoli ih da ti povežu i Bose, ali i nešto drugo (npr te Canton) za sličan budžet.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 18 Jul 2020, 17:35

Yamaha ima relativno los automatski EQ za subwoofer (YPAO), mada se popravljaju - zato je i za jace subwoofer-e potrebna manuelna intervencija nekoga ko zna sta radi a bi zvucali dobro iliti bili dobro integrisani. Marantz i Denon sa Audyssey su malo srecnije resenje, ali ne znaci da im je bolji zvuk.

1. Nemoj taj Bose, pogotovo za muziku.
2. Yamaha je sasvim ok, ali ne treba bezati ni od pomenutih Marantz i Denon - za muziku dajem prednost Marantz-u i Yamaha-i.
3. Subwoofer koji je best buy kod nas je https://www.player.rs/artikal/svs-pb-1000-black-ash Tesko nesto moze da mu pridje za slicnu cifru. Za akcione filmove pravi ogromnu razliku i sa ne malim front-ovima.
4. Front-ovi jesu najbitniji za muziku, ali za filmove znaci dosta i centar - nemoj ga izbaciti.
5. Probaj Monitor Audio, Canton, Q Acoustics... i vidi sta ti lezi - bitno je da tebi zvuci dobro.


Izaci ces malo iz budzeta, ali ce biti mnogo bolje nego sa Bose.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od grujicd » 18 Jul 2020, 17:57

Bio sam tad sa drugarom i u Playeru, poslušali Maranz i Denon risivere (ne najjeftinije), uz neke Q-Acoustics i neki Kef floorstandere. Totalno razočarenje. Tanak bas, baš krš zvuk. E sad, lik koji nam je to demonstrirao je bio prilično nezainteresovan, nije hteo da mi da daljinski da vidim da nešto nije zajebao sa podešavanjima iako smo se glasno čudili što je tako loše. Čak je i njegov kolega u prolazu prokomentarisao "šta ti je ovo, zvuči kao mp3". Prosto mi je neverovatno da je tako loše zvučalo. Dodavanje woofera nije pomoglo, samo se dobio brundavi neizbalansirani zvuk. Da se ogradim, prodavci su uključivali i podešavali woofere i u Playeru i u 4Audiju. Sigurno bi mogao bolje da ih uklopiš da se malo pozabaviš podešavanjima, ali ovako na prvu loptu, nije valjalo. Tako da smo na kraju završili u 4Audiju sa tom Yamahom i Cantonima i drugar je sad veoma zadovoljan...

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 18 Jul 2020, 19:18

Nazalost, Player ekipa bukvalno nema pojma oko podesavanja sistema, a da ne pricamo subwoofer-a. Uspeli su da na prezentaciji najjace SVS serije to ne lici ni na sta. Jos gore - uspeli su da ljudi za KEF Muon kazu da je los. Za to treba opasan talenat :uf:


BTW, koji tacno Marantz i Denon? Koji tacno Q Acoustics i KEF? Ovako nisi mnogo rekao... Yamahe sam imao vise puta u svom sistemu, a i sada imam matori RX-V657 u sistemu u Vrscu. Marantz i Denon znam prilicno dobro kako zvuce u jacim serijama. Meni Denon ne lezi. Marantz od serije SR601x na gore ne moze da zvuci lose.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 18 Jul 2020, 19:32

Delija je napisao:
18 Jul 2020, 17:35
5. Probaj Monitor Audio, Canton, Q Acoustics... i vidi sta ti lezi - bitno je da tebi zvuci dobro.
Da pojasnim - "tri tackice" su znacile sve sto ima u ponudi. Nikako se ne ograniciti samo na to.

Ja bih savetovao Dynaudio Emit M20 za napred (700 evra), Emit M10 za nazad (600 evra) i Emit 15C (530 evra) za centralni uz pomenuti subwoofer SVS PB-1000 (600 evra). Problem je sto to kao surround sistem ne mozes da cujes kod nas i sto probija budzet. Naravno, na ove cene treba da se trazi popust.

Emit M20 imam kao zadnje zvucnike u svom sistemu, zajedno sa Dynaudio Contour 60 za front-ove, Excite X28 Center i 2x SVS SB16-Ultra. Lezi my Dynaudio zvuk.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od grujicd » 18 Jul 2020, 20:19

Ovo je bilo u pre više od pola godine, zaboravio sam tačne oznake, sem da su i risiveri i zvučnici bili u rangu po 700-800EUR. Recimo zvučnici Kef Q700 ili Q900, Q Acoustics možda Q3050? Risiveri Maranz SR5013 ili 5014, Denon AVR-X2600? Gledam po katalogu šta se uklapa sa cenom i kako se sećam da je izgledalo.
Nego, sve je zvučalo jako slično i to loše. Gore od Microlab Solo 6 ili prenosnog JBL Charge 4, znači gore od uređaja od 100EUR. Lik je puštao sve sa nekog svog USB-a, i najviše mi pije vodu teorija da je pripremio namerno osakaćen materijal jer se posvađao sa šefom :)
Ili to ili su oba risivera bila podešena da prednji zvučnici nisu punog opsega. Mada nam je uključivao i Pure Direct ili kako se već zove kod njih.
Još ja tog drugara vodio pre toga na Hi-Fi show, i izlazimo iz Playera razočarani, kao šta da se radi, izgleda da za 2000EUR nema solidnog zvuka, previše su nam se digla očekivanja na sajmu... I onda odemo u 4Audio i dobijemo normalan Hi-Fi zvuk u tom budžetu. Odbijam da verujem da je ona oprema u sličnom budžetu toliko lošija, nešto je drugo bilo problem.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 18 Jul 2020, 20:32

Po opisu - do opreme sigurno nije. Bem li ga :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od steva_anya » 18 Jul 2020, 20:41

Delija je napisao:
18 Jul 2020, 19:32
Delija je napisao:
18 Jul 2020, 17:35
5. Probaj Monitor Audio, Canton, Q Acoustics... i vidi sta ti lezi - bitno je da tebi zvuci dobro.
Da pojasnim - "tri tackice" su znacile sve sto ima u ponudi. Nikako se ne ograniciti samo na to.

Ja bih savetovao Dynaudio Emit M20 za napred (700 evra), Emit M10 za nazad (600 evra) i Emit 15C (530 evra) za centralni uz pomenuti subwoofer SVS PB-1000 (600 evra). Problem je sto to kao surround sistem ne mozes da cujes kod nas i sto probija budzet. Naravno, na ove cene treba da se trazi popust.

Emit M20 imam kao zadnje zvucnike u svom sistemu, zajedno sa Dynaudio Contour 60 za front-ove, Excite X28 Center i 2x SVS SB16-Ultra. Lezi my Dynaudio zvuk.
Na ove zvucnike od ~2400€, koji risiver tj koliko je on?

Ono sto su mi rekli u 4audio, u nekoj hijerarhiji kvaliteta zvuka i za film i za muziku
#1 zvucnici + risiver
#2 risiver + 5.1 sistem
#3 risiver + vufer + plafonski ugradni zvucnici
#5 soundbar
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 18 Jul 2020, 20:49

#1 su atmos setup zvucnici, najbolje na plafon dodatne pored osnovnog 5.1 setup-a.
Dakle, 7.1, 9.1...ima dosta konfiguracija.
Ali to sa kvalitetnim zvucnicima izadje kao sv. Petra kajgana...Slika

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 18 Jul 2020, 21:04

steva_anya je napisao:
18 Jul 2020, 20:41
Na ove zvucnike od ~2400€, koji risiver tj koliko je on?
Bilo bi sjajno kad bi bio Marantz SR601x - ne mora najnoviji 6014 ili Yamaha RXA8x0 - opet ne mora najnoviji 880. Ne znam kakva je nabavljivost malo starijih modela - osim najnovijih surround standarda koji ti 99.99% ne trebaju (niti bilo kome), ne fali im nista. Na Zapadu su stariji modeli na debelim popustima. Kod nas - uglavnom "stativa".

Znam da izlazi dobrano iz budzeta, ali isto tako znam koliko mogu slabiji risiveri. Takodje, znam dobro kako zvuci Bose.

Za Emit M20 i M10 su potrebni i stalci. Kao uostalom i za sve bookshelf zvucnike. Floorstander Emit M30 je vec 1500 evra iliti dosta vise.
Poslednja izmena od Delija u 18 Jul 2020, 21:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Odgovori