TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7065
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od DukeNS » 11 Sep 2022, 23:53

Skipper je napisao:
10 Sep 2022, 15:15
DukeNS je napisao:Kakva debilana? Moze objasnjenje za ovo programiranje?
Pisalo se dosta o tome na benč forumu, evo ovde imaš uputstvo

https://forum.benchmark.rs/threads/eon- ... st-5936881

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Hvala

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od grujicd » 13 Sep 2022, 13:56

Da li se pripremate za potencijalne probleme sa strujom? Možda i sve bude u redu ali možda i bude ispadanja, restrikcija...

Ne znam da li da stavljam UPS na računare? Kad sam ranije gledao, UPS, bar ovo što bi imao kući, više služi da premosti kraća ispadanja nego da može satima da radi desktop sa monitorom. Ako krenu baš česta iznenadna ispadanja, i to na kratko, onda mi ima smisla. Ali ne vidim da može nešto da pomogne ako budu višesatne restrikcije. Sa druge strane tu je uvek laptop ako baš mora da se premosti neko vreme, a on već ima neku autonomiju sam po sebi.

A onda sam video EcoFlow uređaje, koji su više namenjeni kao prenosno rešenje, imaju i USB izlaze... Npr. ovako nešto:

Slika

https://ecoflow.rs/proizvodi/ecoflow-river-mini-210wh/

Ovo bi moglo da pokrije laptop i telefone i da se uključi neka LED lampa, a možda bi mu se nekad našla primena i na izletima i po vikendicama... Opet, već po kući ima par powerbankova koji jesu manjeg kapaciteta i verovatno ne mogu baš laptop da pogone, ali ih već imam, a ovaj EcoFlow nije baš jeftin. I još je najmanji, veći su dosta skuplji.

90-tih smo svi imali one prenosne neonke sa baterijom i radiom, možda ni tako nešto ne bi bilo loše imati po kući. Verovatno sad postoje LED lampe tog tipa. Da li je kupovao neko skoro? Edit: to se zove panik lampa.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4171
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od carov2 » 13 Sep 2022, 14:10

Ja sam baš juče ponovo gledao te EcoFlow uređaje. Slika

Ovih dana treba da pustim u rad solarni sistem, dodao sam još 5kW, ali ostaje problem, šta kada nestane struja, sistem ne radi.

Pa mi je palo na pamet, da li može samo inverter nekako da se napaja, pa dok ima sunca, da i ja imam neku strujicu...pa sam tako našao te EcoFlow uređaje.

Jedna varijanta je da se mom sistemu dodaju baterije, ali to ću tek da vidim koliko košta i koliki je benefit.SlikaSlikaSlika

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19259
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Heinz » 13 Sep 2022, 14:16

Šta će vam kompovi kad neće biti neta ako nema struje?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ftj » 13 Sep 2022, 14:18

provajderi imaju agregate.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19259
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Heinz » 13 Sep 2022, 14:20

I šta sa njima, koristiš mobilni net?
Kako signal dođe kablom do tebe?

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 13 Sep 2022, 14:25

Ostajali su celi blokovi bez struje, pa je radio net, naravno.

Sa signalnim kablovima ide i napajanje. Pa gde bi im bio kraj kad bi zavisili od gradske mreze.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od grujicd » 13 Sep 2022, 14:32

I ako radi net problem je što će kućni ruter da ti bude bez struje. E sad, da li neki mali UPS može da ga napaja satima, nemam pojma.

Ni mobilni net nije za bacanje ako treba da se premosti par sati. Ili praviš hotspot, ili povežeš mobilni preko USB-a, kod svih mobilnih koje sam imao u zadnjoj deceniji može i tako da se podeli internet.

Imaš i one pakete od 100-150GB za kućni internet, doduše ruteri koji idu uz to nisu baterijski napajani ali isto mogu da se bocnu u UPS ili EcoFlow.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19259
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Heinz » 13 Sep 2022, 14:32

Kod mene su pojačavači nakačeni na zgradu, barem bili, za veća čvorišta ne znam. SBB coax.
Kako je za MTS optiku nemam pojma, šta sve ima u stanu/zgradi pre rutera?

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ftj » 13 Sep 2022, 14:41

Imaš pasivni optički patch panel koji svoju funkciju vrši bez struje al u ovom slučaju pričamo o kući koja će imati struju.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 13 Sep 2022, 14:44

grujicd je napisao:
13 Sep 2022, 14:32
I ako radi net problem je što će kućni ruter da ti bude bez struje. E sad, da li neki mali UPS može da ga napaja satima, nemam pojma.
Naravno da radi satima iole pristojan UPS. Moj je APC 1400VA iz nize klase.

SBB optika je radila bez problema par puta kada je dobar deo grada oko mene ostao bez napajanja.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od pedja » 13 Sep 2022, 15:49

Honda EU22i

Jedino što treba voditi računa o provetravanju :D

TapaT


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23802
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od dragvorl » 13 Sep 2022, 15:59

grujicd je napisao:
13 Sep 2022, 13:56
Da li se pripremate za potencijalne probleme sa strujom? Možda i sve bude u redu ali možda i bude ispadanja, restrikcija...

Ne znam da li da stavljam UPS na računare? Kad sam ranije gledao, UPS, bar ovo što bi imao kući, više služi da premosti kraća ispadanja nego da može satima da radi desktop sa monitorom. Ako krenu baš česta iznenadna ispadanja, i to na kratko, onda mi ima smisla. Ali ne vidim da može nešto da pomogne ako budu višesatne restrikcije. Sa druge strane tu je uvek laptop ako baš mora da se premosti neko vreme, a on već ima neku autonomiju sam po sebi.

A onda sam video EcoFlow uređaje, koji su više namenjeni kao prenosno rešenje, imaju i USB izlaze... Npr. ovako nešto:

Slika

https://ecoflow.rs/proizvodi/ecoflow-river-mini-210wh/

Ovo bi moglo da pokrije laptop i telefone i da se uključi neka LED lampa, a možda bi mu se nekad našla primena i na izletima i po vikendicama... Opet, već po kući ima par powerbankova koji jesu manjeg kapaciteta i verovatno ne mogu baš laptop da pogone, ali ih već imam, a ovaj EcoFlow nije baš jeftin. I još je najmanji, veći su dosta skuplji.

90-tih smo svi imali one prenosne neonke sa baterijom i radiom, možda ni tako nešto ne bi bilo loše imati po kući. Verovatno sad postoje LED lampe tog tipa. Da li je kupovao neko skoro? Edit: to se zove panik lampa.
Uzmes neke litijumske baterije i inverter i resen problem. Ja sam davno uzeo neki za kola mislim da je oko 500W, bio je oko 20e. Sigurno da ima i ozbiljniji, ali ne treba ti za ves masinu.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Bogdan » 13 Sep 2022, 18:26

Uskoro je vreme za novi tv. Vec vise od dve ipo godine imamo Philips 55" Android, u super zadovoljni. Ali... Eto, zelim jos veci TV 75", mesta dovoljno imamo jer je veliki dnevni boravak. Moj neki izbor je ili opet Philips ili Sony, druge bremdove nikako. Budzet do nekih 1500€.
Pa ko se razume i zna, neka da predlog za neku ok kupovinu.
Hvala.

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3158
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Dare4x4 » 13 Sep 2022, 20:28

Izvinjavam se što upadam u temu...
Da li neko zna zašto nadzorna kamera noću pod infracrvenim svetlom razlikuje boju na panelima automobila? Oba auta sam kupio nova i ni jedan nikada nije farban, a pod kamerom se razlikuju branici na jednom autu, a na drugom vrata. Golim okom danju nema nikakve razlike, naravno. Hajde za branike i da razumem, možda zato što su plastični. Ali vrata i krilo su od lima, a razlikuju se.

Odgovori