TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od Uroš S. » 19 Jan 2012, 17:43

Model je LG 32LK450.
http://www.lg.com/rs/tv-audio-video/tel ... 2LK450.jsp

I kako sad da znam ima li taj DVB-T2?

edit: Probao sam po netu, to ne mogu nigde da nađem.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od bane valjevo » 19 Jan 2012, 17:51

http://www.milsoft.rs/proizvodi/LED-LCD ... LK450-569/

Nema, ima dvb-t/c, ali ima mpeg4... Ajd da cujemo nekog pametnijeg posto ja nisam siguran...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od Uroš S. » 19 Jan 2012, 17:56

Šta to meni znači u praksi?

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od bane valjevo » 19 Jan 2012, 18:04

U praksi znaci, da ako nema dvb-t2, a izgleda da nema, kada krene emitovanje tog novog signala trebace ti tzv Set top box koji ce kostati nesto oko 30-50 evra...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od Uroš S. » 19 Jan 2012, 18:07

To je trebalo 4. aprila 2012. ali je odloženo do 2013.-2014. tj. do daljnjeg. :roll:

Korisnikov avatar
krstin
Postovi: 176
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:10
Lokacija: NS

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od krstin » 19 Jan 2012, 19:22

Ma ni jedan tv u prodaji ne podrzava DVB-T2, bar je tako bilo prosle godine, kada sam ja kupovao. Ali to nece uticati na nas koji gledamo tv preko kablovske, vec na one koji hvataju putem zemaljske antene :mig:
Slika

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od jaksa » 20 Jan 2012, 10:06

Ne brinite se oko toga,
dvb-t t=terestrial :) ko to još koristi...
bitno je da tv podržava dvb-c (cable)

http://sr.wikipedia.org/sr/DVB_standard

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13016
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od Saša » 20 Jan 2012, 10:20

A šta ako i kablovske odu korak dalje (istovremeno kad ovi startuju sa DVB-T2) pa počnu primenjivati DVB-C2 standard? Nešto mi nelogično da RTS i ostali krenu emitovati T2 a ovi budu na C standardu? Onda su svi ovi trenutni televizori totales neupotrebljivi bez tih eksternih risivera/set top box-ova... :?

Korisnikov avatar
krstin
Postovi: 176
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:10
Lokacija: NS

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od krstin » 20 Jan 2012, 13:14

Mislim da ce ovi iz kablovske to nekako prilagoditi, tako da necemo morati svi da kupujemo resivere, bice sve kao i do sada...
Slika

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od nixa » 18 Feb 2012, 00:32

Planiram kupovinu lcd-a, pa me zanimaju sledeća tri modela. Za koji bi ste se vi odlučili i zbog čega?

Samsung televizor LCD LE-32D550
http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsu ... 2d550.html

LG televizor LCD 32LK430
http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg-te ... lk430.html

Sony televizor LCD KDL-32BX420BAEP
http://www.tehnomanija.rs/katalog/sony- ... 0baep.html

Unapred hvala :pivo:

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10382
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od sebekkg » 23 Feb 2012, 19:27

Tek sad videh temu,ali da napisem i ja po nesto.

Zavisno za sta vam je potrebno, gledajte odvojeno plazma ekrane ili lcd. Plazme su uvek od 40+ dijagonala, one imaju bolju sliku za neke odredjene novce, ali generalno ne smeju biti u prostorijama gde je velika kolicina osvetljenja, i nije za one koji teze da ustede struju, jer trose do 300+ W.

Svi ovi novi televizori imaju usb, neki i wi-fi, prilaze za 4-5 ulaza (hdmi, dvi, antena), tako da je to jedna od super karakteristika ako imate zabavni centar u sobi.

Sad pored toga mogu da pustaju filmove, zavisno od cene!(gledajte gde su odredjeni modeli jeftiniji), odredjene i kvalitete-mkv i sl.

Dodatna stvar na koju treba obratiti paznju jeste zamena firmware-a, jer odredjeni proizvodjaci ostavljaju kao opciju toga da vi samostalno to odradite, dok na nekim preko lan ili wi-fi-a se to radi. Pa u tome imate verzije ne fabrickih firmware-a koji imaju neka poboljsanja, u vidu manjeg LAG-a listanja kanala, i boljeg trazenja istih.

Neki televizori imaju pak i svojstvo da pustaju i drugacije prevode, pod uslovom da to kablovski operater dozvoli. Licno se uverio u zaludnost toga u telmach-slovenija. :doubleup: .

mozete cak i proveriti cene u okolnim zemljama, pa ako vidite da su neki modeli cak i 20% jeftiniji, razmislite da li da kupite+ da imate povracaj PDV, normalno svojnete ga zbog nase rineca i to je to.

za slo imam sajt ceneje.si, a znam da ima slican sajt i kod nas ali ne mogu da se setim kako i glasi....
Slika

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10382
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od sebekkg » 29 Feb 2012, 17:24

Panel: Ovaj TV se proizvodi u Ceskoj ili Madjarskoj i ide se sa nekoliko tipova panela: Samsung S-PVA (S-LCD), AU Optronics (AUO) A-MVA i Chi Mei Optoelectronics (CMO). Koji ce vam se zalomiti je lutrija. Kazu da je najbolji Samsung, AUO za njim a najslabiji CMO.

Kako prepoznati koji je panel u pitanju? Malo teze ... Varijanta jedan je da se ukljci TV i udje u Samsung Service Menu koji je skriven i dolazi se do njega sledecom kombinacijom tastera.

- TV je ugasen (Standby), onda se pritisne sledeca kombinacija tastera na daljinskom:

{INFO} {MENU} {MUTE} {POWER}

Na ekranu se pojavljuje meni sa mnogim detaljima medju kojima je vazno procitati red u kome je ispisan tip:

Type: 32A6AF0C (trece slovo je oznaka proizvodjaca panela -> A = Samsung; D = CMO-Chi Mei Optoelectronics; L = AUO-AU Optronics; I = CPT-Chunghwa Picture Tubes Ltd)

Kod: Obeleži sve

Primer za ovaj panel (32A6AF0C):

32 — inches, the screen size
A — panel manufacturer ([red]A = Samsung[/red]; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
6 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
A — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)
Znaci, ovaj tv je 32” sa Samsung panelom, frekvencje 50/60HZ, bez refleksije (Anti glare), Dull HD rezolucije, prvi ekran sa pozadinskm CCFL osvetljenjem.
Alternativno i malo teze (ako ne mozete uci u ovaj Service Menu) je da kroz rupice na maski sa zadnje strane procitate oznake panela pa da potrazite na netu o kom panelu se radi. Potrebno je procitati prvi red u kome je oznaka panela kao i treci red ... nesto ovako: LTF320HN01 i BN07-00979A pa da po tim oznakama potrazite na internetu koji je panel u pitanju.
Slika

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od Zveroljub » 29 Feb 2012, 20:32

nixa je napisao:Planiram kupovinu lcd-a, pa me zanimaju sledeća tri modela. Za koji bi ste se vi odlučili i zbog čega?

Samsung televizor LCD LE-32D550
http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsu ... 2d550.html

LG televizor LCD 32LK430
http://www.tehnomanija.rs/katalog/lg-te ... lk430.html

Sony televizor LCD KDL-32BX420BAEP
http://www.tehnomanija.rs/katalog/sony- ... 0baep.html

Unapred hvala :pivo:
Samsung i LG imas u jeftinijoj varijanti pod brendom Elin koji koristi Samsung i LG panele. Gotovo svaki dan mi prolaze kroz ruke pa sam imao priliku licno da se uverim

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10382
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od sebekkg » 29 Feb 2012, 23:52

e sada cuo sam neke varijante kupovanja preko "proverenih ljudi" koji dovoze iz hungarije, pa izadju dosta jeftinije, a sto se tice garancije, za neke firme postoji internacionalna garancija a za neke ne. A i u toj varijanti moze se tv dati onom koji je prodao i da odnese na reklamaciju u hun.
Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29974
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Tehnika [TV, audio, video] - iskustva i saveti

Post od trojanac » 25 Jun 2012, 19:08

Dugogodišnji japanski rivali - Soni i Panasonik saradjuju u razvoju najnovije generacije televizijskih ekrana - OLED, pokušavajući da sustignu južnokorejskog konkurenta, Samsung Elektroniks.

Dve japanske firme su u zajedničkom saopštenju danas poručile da će se tehnološki udružiti u razvoju ekrana OLED (Organic Light-Emitting Diode) da bi do iduće, 2013. godine, postigle jeftinu, masovnu proizvodnju.
Panasonik i Soni su imali velike gubitke zbog zaostajanja za Samsungom i drugim azijskim proizvodjačima televizora. Samsung namerava da već ove godine počne prodaju televizora sa velikim ekranima OLED. Ta tehnologija je drugačija od tečnog kristala i daje veoma jasnu, živu sliku.
Agencija Fič Rejtings je ocenila da povezivanje Sonija i Panasonika svedoči o "padu japanskih tehnoloških kompanija" među kojima je ranije takav savez bio "nezamisliv".
Soni je 2007. prvi na svetu prodao televizor OLED - model od 11 inča, ali nije postigao veliki uspeh delimično zbog malih dimenzija ekrana i visoke cene.
Soni kupuje ekrane od tečnog kristala od drugih proizvođača. Zajednicko preduzeće sa Samsungom za proizvodnju LCD ekrana je ugašeno ove godine kada je zbog pada cena kupovina ekrana drugih proizvođača postala rentabilnija od njihove proizvodnje.
I Soni i Panasonik su imali rekordne gubitke u fiskalnoj godini završenoj 31. marta. Tome su doprineli pad cena i rast jena zbog koje je konkurentnost robe iz Japana manja od proizvoda iz Južne Koreje.
Analitičari smatraju da bi Japancima dodatnu štetu mogla napraviti računarska kompanija Epl (Apple) koja bi za nekoliko godina mogla da se oproba u proizvodnji televizora. Epl je hitovima iPod, iPhone i iPad već omeo profitabilnost japanskih proizvodjača elektronike.


Izvor: 24 sata
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori