TV - Audio - Video - bela tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 29 Sep 2021, 16:32

Ja sam kupio 2 Bosch kgn39xl46 pre 3 godine i prezadovoljan sam.
Uzeo sam ga zbog dimenzija, zato sto je uzi, a jako visok i samim tim ima dobru zapreminu.
Ima 2 male fioke koje mogu da rade na 0c, gde sveze neposoljeno meso moze da stoji 2 dana lagano, mada mislim da svaki to ima.
Ispostavilo se slucajno i da je najtisi model koji proizvode(nema sanse da se cuje ni kada ste na 10cm od frizidera), a unutra je brazilski kompresor Embraco, koji je jedan od najkvalitetnijih brendova za kompresore, dok su klase ispod obicno kineski kompresori koji su bucniji i skloniji skripanju. Drugar je zamenio 2 bas ova iznad Boscha(36vl35) i oba su imala neko periodicno zveckanje ili sitno skriputanje. Oba dosla sa istim kineskim kompresorom, mozda imam i sliku negde.
Svakako, dok ste u prodavnici, proverite to, nije tesko pomeriti izlozbeni frizider koji je prazan.
Meni je setovano na 4c frizider(ranije dok sam pio Coca Colu je bio na 2c), a zamrzivac na -22c, premalo je -16c na eco modu, dosta namirnica zahteva minimum -18c, a 22c mi je nesto sto se pokazalo kao najbolje za produzetak trajanja, dok je -24c previse, ne mogu dodmrznem lepo, a pecivo ne moze lepo da se ispece.

Ovo je moj:
https://www.tehnomanija.rs/bela-tehnika ... frost.html

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Nadjoh:

Slika Slika Slika
Poslednja izmena od Xepoj87 u 29 Sep 2021, 16:54, izmenjeno 1 put ukupno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Delija » 29 Sep 2021, 16:46

Taj je malo visa klasa.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 29 Sep 2021, 16:56

Da, sada vidim da ima jedan koji je malo losiji od mog(samo su kontrole unutra, nisu na ekranu)(kgn392 model), a po 36dB bih rekao da je isti kompresor u pitanju i jeftiniji je od mog, sto znaci da je prakticno isti frizider po manjoj ceni.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od member » 29 Sep 2021, 17:33

Heroj, kakvi su Liebherr frižideri po kvalitetu?

Moji kupovali novi frižider i kupe taj Libher ugradni kombinovani frižider. Prodavac ih ubedio da je to prava stvar, ima dva motora itd. Ne znam oznaku, al uopšte nije bio jeftin.


Послато са M2101K7AG помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 29 Sep 2021, 19:23

Libher iz CH je top klasa i usudio bih se daleko iznad Boša i ostale evropske boranije, a Libher iz BG je osrednje tj prosek ili čak ispod proseka.
Ali svi imaju baš dobru i dugotrajnu plastiku a ovi CH proizvodnje i još extra dobru energetsku efikasnost, obično su A+++ standardno.

Ne znam da li je kod nas bilo drugih, ove iz Bugarske i Švajcarske sam sretao kod nas u prodaji.

Imam jedan mali Libher 10tak godina solo frižider i vrlo sam zadovoljan.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 30 Sep 2021, 07:33

Koliko znam, frizidere prave u Nemackoj i Bugarskoj. U Bugarskoj prave samo jeftinije modele.

Koriste isto Embraco kompresore, barem ovi skuplji. Kvalitetni su, ali se kvare iste stvari kao i na drugima, elektronika, ventilatori i slicno...a cena popravki je dosta veca i malo losija servisna podrska, sporija.
E sada, treba gledati svaki primerak posebno, brend kompresora obicno ukazuje na to koja je klasa uredjaja i da li stede na odredjenom modelu. To je jedino sto je lako videti spolja, ostalo je nazalost nemoguce proveriti ma licu mesta.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 30 Sep 2021, 10:02

Nisam čuo ni od jednog prijatelja koji imaju Libher da su imali kvarove, neki sa iskustvom sa tom markom i 30+godina ali znam da se izdvajaju iznad ostalih po perfmansama potrošnje i po kvalitetu izrade plastike, šarki, vrata...da ih svrstavaju u premijum marku (ne ove bugarske modele dosta jeftinije.)
Nekada je u SFRJ Libher sklapan u Sloveniji Škofja Loka i tada su važili za top proizvod.

Svakako da treba konkretan model detaljnije proučiti sta se dobija za novac.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 30 Sep 2021, 13:35

Potrosnja struje je najnebitnija stvar kod frizidera.
Recimo, moj trosi 182kWh godisnje po proceni Boscha(generalno jedan od najstedljivijih modela, retko ce se naci ta cifra), a ovaj drugarov nize klase 260kWh...to je razlika od 80kWh godisnje, sto je koliko, 400-500 dinara?
Na to ne bih nikada obracao paznju.

Na danasnjim friziderima vise stvari ima da crkne, a najcesce prozuje ventilatori ili ode neki deo elektronike.
Nazalost, kada je u pitanju neka srednja i visa klasa, sve je to isto, nema tu neke magicne fore, te je sve jednako sklono kvarovima.

Evo, ja sam na aukciji video Liebher i General Electric frizidere koji su zaplenjeni Saricu onomad, oba su imala kvar ventilatora.
Ne postoji nista sto se ne kvari.

Ono sto izdvaja Liebherr, jeste visoka kontrola kvaliteta, pa je manja verovatnoca da ce doci nesto felericno.
Zato recimo proizvode i Miele frizidere(po Miele specifikaciji naravno, nisu isti frizideri u pitanju).
Opet, pricamo o Nemackoj, ne o nizoj klasi iz Bugarske.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ftj » 30 Sep 2021, 18:59

Pa isto je i sa boschom, imas made in turkey koji su jeftini i modele made in germany koji su minimum duplo skuplji i kapiram da je to taj bosch koji je malo kvalitetniji.

ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 30 Sep 2021, 19:42

Mile ne proiizvodi, lepi svoje nalepnice na Libher upravo stoga što su poznati kao broj 1 u toj oblasti decenijama.
Pa Electrolux nekadašnji, Panasonic, LG, Samsung itd i onda neka treća liga Siemens, Bosch., Beko, itd...
Glavna karakteristika rashladnih uredjaja je upravo energetska efikasnost, to je ono što najviše košta (čitiati deblja i skuplja termoizolacija)..znači A+++ kategorija nije nešto uobičajeno koje se lako dostiže.

Bosch je takodje dobar nema dileme ali prosto je niže pozicioniran u toj oblasti od top igrača.
Japanci su i kod bele tehnike u samom vrhu po svemu.
I da ja pišem CH stalno a mislim na Lihtenštajn.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Xepoj87 » 30 Sep 2021, 20:04

Ne lepi, nego im Liebherr pravi po njihovoj specifikaciji. Dakle, samo se proizvodi u istoj fabrici i koliko znam, ne sve.

Imas na Liebherr sajtu sve lokacije njihovih fabrika i sta koja radi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Saša » 04 Okt 2021, 12:27

Zna li neko šta znači ova oznaka na Einhell običnom punjaču, 8A arith/12A eff, da li je to punjač od 8 ili 12A? Na njemu pompezno piše 12V/12A, ali da li je zaista i 12A ili ne?Slika

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od ljubitelj » 04 Okt 2021, 23:16

Ne, naravno.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Vladapetr » 07 Okt 2021, 20:57

Palo mi je na pamet da pazarim mikrotalasnu. Problem je što o njoj ne znam bukvalno ništa, osim da služi za brzo zagrevanje hrane :mrgreen:

Šta da gledam tj. šta u specifikacijama je bitno? Za šta se još može koristiti, osim za zagrevanje hladne hrane?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8760
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od H4wkeye » 07 Okt 2021, 21:40

Otapanje zamrznute hrane, neke imaju i gril pa moze i kao da se griluje valjda. U principu mozes i klopu da spremas u njoj ali ja licno nikad nisam probao. Ja imam Samsung ME73A i odlicno radi. Digitalna je. Vise od toga nemam pojma :D Pise da ima neki triple distribution system, to valjda kako zagreva.

Odgovori