BusPlus i Komunalna policija

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od cozmo » 08 Okt 2012, 20:42

Woodoo je napisao:Ovo sto si napisao ide upravo u prilog bahatosti crnogorca. On je ovde student koji duze boravi i koji je sigurno bio upoznat sa bus plusom, dakle ne kao tvoj ujak. Sto znaci da se moze normalno sa komunalnom policijom. Jesu li i ti koji su zaustavili ujaka ostavili utisak "paravojne formacije koja maltretira gradjane i nicemu ne sluzi"?
Ti komulani policajci, kao i sve drugo u drzavi, su ogledalo naroda. Oni su dosli iz "naroda", a ne sa strane.
Tad nije komunalna policija radila u saradnji sa privatnom firmom BUS PLUS, bili su samo kontrolori i nije bilo ovog ulazenja na prednja i slicno. Pri tom, evo pitah i njega iz Virdzinije iz drugog iz NYC u zivotu policajca u gradskom busu nisu videli, doduse tamo je sistem da kad ulazis stavis sicu i uzmes kartu, drugacije reseno ali policije ic nema da to kontrolise. I uopste im nije jasno kako sme komunalna policija da kontrolise nekog u ime neke privatne firme? U USA da pandur tako nesto uradi ne da bi popio sankcije nego u zivotu ne bi mogao da nadje zaposlenje, cak stavise pljunuli bi nevidjenu odstetu putniku. Mora da postoji tacno odredjeni clan zakona. Kod nas je nejasno. Karta koju imas je vlasnistvo privatne firme Apex solutions. GSP preko njih uzima svoj deo. Znaci komunalna policija deluje suprotno ustavu i zakonu ove drzave, u korist privatne firme.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Uroš S. » 08 Okt 2012, 20:57

Krenuo sam da kucam neki kilometarski post ali ste smorili žešće i mrzi me. Plati kartu pa se vozi. BG prevoz je po mom mišljenju ful, naravno može i bolje, ali i ovako je odličan, tačan, uradan, nikada nisam imao konflikte ni sa vozačem niti sa bilo kojim oblikom kontrole karata jer uredno plaćam kartu a ne ko ovaj rumeni(alegrija od grada) crnogorski student u četvrtoj deceniji života, u roze majici pritom :glavomuzid:
S komunalcima takođe imam odlična iskustva, vrlo su predusretljivi, ažurni i ljubazni. Kontrolori karata takođe, skoro sam bio zaboravio novčanik na maloj relaciji, 5-6 stanica i rekao sam im to i pustili su me dalje.
Edit: Takođe se trudim da ulazim na odgovarajuća vrata u poslednje vreme da bi mi prešlo u naviku i čini mi se da raste broj ljudi koji to rade jer je vrlo praktično iz nekoliko razloga.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Woodoo » 08 Okt 2012, 22:16

cozmo je napisao:U USA da pandur tako nesto uradi ne da bi popio sankcije nego u zivotu ne bi mogao da nadje zaposlenje, cak stavise pljunuli bi nevidjenu odstetu putniku. Mora da postoji tacno odredjeni clan zakona.
Nasao si sa kojom zemljom da poredis :ccc: U USA je sve u sluzbi privatnih firmi, velikih korporacija, osiguravajucih kuca...
Tamo bi ovo govedo platilo debelu kaznu za pokusaj "prevare" sistema, doduse dobio bi i odstetu ako bi se utvrdilo da je komunalac prekrsio ovlascenja.
Kako kaznjavati bezobrazne gradjane i korisnike GSP-a koji ne placaju usluge? Narod je stoka, komunalna policija je ogledalo naroda.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od samo polako » 10 Okt 2012, 11:24

Uroš S. je napisao:Krenuo sam da kucam neki kilometarski post ali ste smorili žešće i mrzi me. Plati kartu pa se vozi. BG prevoz je po mom mišljenju ful, naravno može i bolje, ali i ovako je odličan, tačan, uradan, nikada nisam imao konflikte ni sa vozačem niti sa bilo kojim oblikom kontrole karata jer uredno plaćam kartu a ne ko ovaj rumeni(alegrija od grada) crnogorski student u četvrtoj deceniji života, u roze majici pritom :glavomuzid:
S komunalcima takođe imam odlična iskustva, vrlo su predusretljivi, ažurni i ljubazni. Kontrolori karata takođe, skoro sam bio zaboravio novčanik na maloj relaciji, 5-6 stanica i rekao sam im to i pustili su me dalje.
Edit: Takođe se trudim da ulazim na odgovarajuća vrata u poslednje vreme da bi mi prešlo u naviku i čini mi se da raste broj ljudi koji to rade jer je vrlo praktično iz nekoliko razloga.
Biće pre da se još nisi sreo sa ozbiljnim problemom a u vezi svega pomenutog.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
mljacko
Postovi: 277
Pridružio se: 24 Jan 2012, 08:09
Garaža: Fiat Punto s 55, K2 rolericu i Scout biciklicu
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od mljacko » 10 Okt 2012, 11:57

Pazi sto ovaj lik sa youtube snimka ima staru licnu kartu.
Jel to uopste vise i vazi? :rofl:
http://www.facebook.com/rokovnici" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Uroš S. » 10 Okt 2012, 12:08

Važi do 2016. ja mislim, a i video je iz 2011.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od nuk » 10 Okt 2012, 18:49

Imam i ja staru koja vazi do 2014. A bome i vozacka mi je stara i vazi do 2016.

Sent from my SK17i using Xparent Blue Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Филиповић » 11 Okt 2012, 15:57

Старе возачке важе до 2014.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od nuk » 11 Okt 2012, 16:58

Ja je u decembru produzio i na njoj je navedena godina kao rok vazenja

TapaTalk

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Филиповић » 12 Okt 2012, 07:33

Нема везе, мени је као рок истицања стајала 2020. година, али законом је то непосредно регулисано, као за старе личне карте.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od snork » 12 Okt 2012, 20:12

Ja hteo da zamenim za novu, a u policijskoj stanici mi rekli: "ne može, važi dok ne istekne". :-|
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Филиповић » 12 Okt 2012, 22:15

Ја сам заменио 30.12. прошле године за нову, иако ми стара важила до 2020. године.
Уосталом, ако све старе истичу крајем 2014., без обзира на номинално дужи рок важења, како они мисле да издају одједном толке дозволе кад и овај темпо једва прате??? :glavomuzid:
С друге стране, мислим да ће у најскоријој будућности остваривање неких права бити везано за имање нове дозволе, шта онда???

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od nixa » 19 Okt 2012, 14:15

Hmmm, da li sam pogodio u koju temu da postujem, ali nije greška gde god da sam pisao:

Pogledajte kako komunalci krše saobraćajne propise i vređaju kad dobiju upozorenje
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/348653 ... upozorenje

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od NexT » 19 Okt 2012, 14:26

Uuuuu, kako bih ja delio otkazeeeee...

Stoka smrdljiva.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od dragan » 19 Okt 2012, 14:43

jel se samo meni cini, ili medju ovim "komunalcima" ima gomila likova koji izgledaju kao bivsi robijasi, sa debelim vratovima i tetovazama po rukama?

Odgovori