BusPlus i Komunalna policija

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Филиповић » 08 Okt 2012, 13:42

Ако је тужилаштво додало, онда је то заиста велики проблем.
Онда за нас нема наде...

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od samo polako » 08 Okt 2012, 13:44

Pisali smo ovde o tome...

Filipoviću ne sagledavaš stvari iz naše perspektive jer se ne voziš našim prevozom.
Slažem se sa tvojim stavom o poštovanju policije i reda ali ima toliko karika koje ne poštuju mene kao građanina da je poštovanje u ovom trenutku gotovo nemoguće.

Da bi neko poštovao policiju ona treba isto tako da poštuje ovaj narod!


Komunalna policija treba da rešava i komunalne probleme a ne samo BusPlus.
Mnogo Beograđana je opravdano kivno na rad komunalaca.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Филиповић » 08 Okt 2012, 13:58

У праву си, врло, врло ретко користим превоз, поборник сам пешачења.
Чак ни док сам студирао и док нико није плаћао ГСП, ја сам ишао пешака.
Баш када треба да се запуца на Н.Београд или у Медаковић 3, онда бих се и ја сломио... :kezo:
Чак и сада, када дођем на суђења, радије пешачим, избистрим главу.
Али, то не утиче на мој став.
Кад се возим, уредно платим карту. Свуда!
У Јагодини је срамота када те контролор нагази без карте. Људи црвене и осећају се страшно постиђено. Зато што су честити.
А магарац се укопао, па не да не осећа стид, већ се руга СВИМА у аутобусу.
Слажем се да нас представници државе (не држава!) изнова и изнова разочаравају, али дај да се изборимо за то у оквиру система, а не подстицањем побуне.
Па људи, зар вама у Бг не треба превоз?!?
Па бар ми на овом форуму знамо како возило срче бензин, замислите само аутобусе који возе нон-стоп, чак и кад је у њима само један путник!
Па будите реални, мука је тај посао, треба то поштовати...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Paja » 08 Okt 2012, 14:02

Verovatnije je da su se komunalci i busplusovci dogovorili za to izbacivanje nego da je tužilaštvo izmislilo, ali epilog je isti.

Stvar preko koje se konstantno prelazi je koja su ovlašćenja ikoje su dužnosti svih aktera ovog, pa i svih narednih događaja.
Uđe kontrola nemaš kartu opcije su legitimiši se i plati doplatnu i nastavi vožnju ili izađi napolje.

Već ovde je "student" dao legitimaciju i trebalo mu je pisati doplatnu. To što je ona nenaplativa ili teško naplativa nije njegov problem. On je postupio po pravilima.

Ako nije hteo da se legitimiše ili da napusti vozilo onda se zovu komunalci koji mu pišu prekršajnu prijavu bilo po redovnom bilo po hitnom postupku. Ne postoji ovlašćenje izbacivanja iz vozila ili ja ne znam za njega

Ovo pišem samo iz ugla rada onih koje mi plaćamo, a njegova sudbina me ne zanima.

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Филиповић » 08 Okt 2012, 14:07

Паја је у праву правно-формално, с тим што бих ја звао и полицију с обзиром да је у питању страни држављанин.
Грешке су направљене, сада треба видети како даље.
Да ли ће магарци и даље да се возе са људима, или животињама треба забранити вожњу у ГСП?!?

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Paja » 08 Okt 2012, 14:09

Svima pisati prekršajne prijave pa kad njih 10 plati po 5000 dinara sve će biti ok.

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Филиповић » 08 Okt 2012, 14:12

Да...друга ствар је што наша судска администрација није у стању да одговори захтевима накарадног Закона о извршењу који је извршна власт усвојила, па би се 90% њих извукло из формално-процесних разлога...

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od perfiko » 08 Okt 2012, 14:16

Ako jeste izbacio kontrolora, onda ne znam zašto nisu zvali pravu policiju, jer nisam siguran da fizički napad spada pod nadležnost komunalne policije?
Zapravo, mislim da nema nikoga iz grada da se oglasi tačno sa taksativno nabrojanim dužnostima i ovlašćenjima komunalne policije.
Činjenica je da komunalci nikada nisu asistirali kontrolorima GSP-a ako što sada asistiraju kontrolorima firme Bus-Plus, koja pri tome nema nikakvu pravnu obavezu prema GSP-u.
U celoj je kombinaciji toliko toga nejasno da je jasno da to nekome tako odgovara.
Filipoviću, ti bi kao pravnik ipak mogao da " biraš reči", i da sve posmatraš malko neutralnije. Mi se svi ovde slažemo da prevoz treba da se plati, samo se ne slažemo da je jedini način da to bude naplaćeno primena fizičke sile. A da ne kažem koliko se ja lično ne slažem sa tim da te ja vozim, a Paja ti naplaćuje kartu pa meni da koliko misli da sam zaradio. (Ne mora da budem ja taj koji vozi, ti taj koji se vozi a Paja taj koji naplaćuje. :) )
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Paja » 08 Okt 2012, 14:19

A ne! Ja moram da naplaćujem, a nek vozi ko god. :D

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od perfiko » 08 Okt 2012, 14:21

:D
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Филиповић » 08 Okt 2012, 14:22

Перфико,
ја сам одмах осудио реакцију комуналаца и осуђујем је све време, ниси довољно пажљиво прочитао моје постове.
Сматрам да су недовољно школовани за посао који раде.
У Америци нпр. постоји Правилник са упутствима како поступити у свакој ситуацији, за сваку битнију јавну службу, нема лутања.
Код нас им дају 10 часова преко неке Агенције за узимање пара, дају им пендрек и правац улица.
Дакле, осуђујем њихову невешту и противправну реакцију, само сам акценат ставио на узроке, а не на последице.
А ако у Бус плусу има злоупотреба, зна се која је адреса за пријаву истих...

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od samo polako » 08 Okt 2012, 14:27

Pa komunalna policija ide na obuku u Kamenicu i na kraju obuke polažu ispit i ko prođe postaje komunalac.
Ovo je proveren info iz prve ruke!

ps
kada odem u Jagodinu meni sve lepo sve super a domaći me ubeđuju da to baš i nije tako...
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od perfiko » 08 Okt 2012, 14:33

@Filipović
Ma pročitao sam to, samo mislim na one magarce, životinje i sl.
Mislim čemu to, pretpostavljam da čoveka i ne poznaješ. Sa snimka ne vidim da je bilo koga vređao, dakle po našim saznanjima on se ponašao kulturno i ničim nije odavao svoje životinjsko poreklo. Tražio je neko svoje pravo, koje mu, čini mi se, kao putniku zaista pripada.
Kad smo kod toga, verujem da se komunalci oko izbacivanja životinja (ali pravih) uopšte ne bi angažovali (Čak sam lično video da prevoz istih ni kontrolorima Bus-plusa nije predstavljao problem).
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Филиповић » 08 Okt 2012, 14:34

Хе хе хе :kezo: Палм спрингс - мирно место за одмор... :kezo:


perfiko je napisao:
@Filipović
Ma pročitao sam to, samo mislim na one magarce, životinje i sl.
Mislim čemu to, pretpostavljam da čoveka i ne poznaješ. Sa snimka ne vidim da je bilo koga vređao, dakle po našim saznanjima on se ponašao kulturno i ničim nije odavao svoje životinjsko poreklo. Tražio je neko svoje pravo, koje mu, čini mi se, kao putniku zaista pripada.
Kad smo kod toga, verujem da se komunalci oko izbacivanja životinja (ali pravih) uopšte ne bi angažovali (Čak sam lično video da prevoz istih ni kontrolorima Bus-plusa nije predstavljao problem).


Мислио сам на све оне који неће да плате, а неће ни да изађу.
Не само на црногорца.
А ја као правник нисам оперисан од свог мишљења и смем слободно да га изнесем.
Да сам судија, наравно да бих морао да се уздржим.
И још нешто - ја не знам за постојање права да се вози без карте?!
Да то право постоји, ваљда би Соња Бисерко већ узела неке парице за одбрану истог?
Poslednja izmena od Филиповић u 08 Okt 2012, 14:38, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od perfiko » 08 Okt 2012, 15:02

Pa gde sam ja pomenuo pravo da se vozi bez karte?
Radi se o pravu da nastavi vožnju uz napisanu mu kaznu.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Odgovori