BusPlus i Komunalna policija

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Филиповић » 08 Okt 2012, 15:38

Е, ако то право постоји, онда боље затворите ГСП па сви у кола, а ко нема, нека узјаше бицикл, коња...ко шта има...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Xepoj87 » 08 Okt 2012, 16:07

Vozis kola zutom trakom,jednosmernom ulicom,nemas pravo na to,dobijes kaznu i nastavis dalje...
Ne vidim zasto bi u GSP-u bilo drugacije,cak sto vise,ima vise logike,nego kod velikog broja prekrsaja kolima gde pustaju vozace da nastave voznju...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od nuk » 08 Okt 2012, 16:11

paja je napisao:A ne! Ja moram da naplaćujem, a nek vozi ko god. :D
Cek, cek, ko onda prazni kible? :)

Sent from my SK17i using Xparent Blue Tapatalk 2

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od snork » 08 Okt 2012, 18:35

Филиповић je napisao:Е, ако то право постоји, онда боље затворите ГСП па сви у кола, а ко нема, нека узјаше бицикл, коња...ко шта има...
To je zato što ne postoji kazna, već "doplatna karta". Kakva bi to karta bila ako s njom ne bi mogao da završiš vožnju. :D
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Piros » 08 Okt 2012, 19:42

Greska, komunalna policija pise kaznu, a ne doplatnu kartu i izbacuju na sledecoj stanici. Takva su pravila.

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Grujic » 08 Okt 2012, 19:43

A sta rade BusPlusovci? I koji je to rezon da za jednu istu stvar postoje dve sluzbe koje sankcionisu?

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Uroš S. » 08 Okt 2012, 19:46

Kod jednih platiš doplatnu, ako nećeš, onda plaćaš kaznu. Kao što novčana kazna može da se menja zatvorskom, tako i ovo, ne platiš doplatnu, dobiješ skuplju.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Grujic » 08 Okt 2012, 19:51

http://www.youtube.com/watch?v=-vt7Iuy2QuE
Covek proverio da li smeju da ih snimaju :)

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Piros » 08 Okt 2012, 19:54

Bas to, ako neces kod busplusovaca, onda te komunalci oderu. Ima jedna glupa situacija da sad i ovi koji su izbaceni iz vozila mogu da se zale sto im nije pisana kazna :kezo:

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od perfiko » 08 Okt 2012, 20:00

Pa to je tek blesava situacija. Da ti komunalna policija piše kaznu zato što nisi izmirio račun privatnoj firmi ? :glavomuzid:
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Piros » 08 Okt 2012, 20:08

Jel vi namerno spinujete ili ne, da znam kako da odgovorim. Javni prevoz u Beogradu vrsi GSP, a naplatu za njega vrsi busplus. Ne znam sta tu nije jasno. Da li ste odbili da placate infostan kad je jedno vreme usluge racuna i dostave vrsila privatna firma? Komunalci vas kaznjavaju zato sto niste platili kartu u prevozu i ta kazna ne ide ni GSP-u ni busplusu, to je jednostavno samo kazna za taj prekrsaj.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Grujic » 08 Okt 2012, 20:11

Ne spinujemo nego to ni meni nije logicno. Zasto saobracajna policija ne reaguje kada ne platim parking? Po toj logici bi mogao da platim doplatnu ili 5000din, ista stvar.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od perfiko » 08 Okt 2012, 20:14

Kako misliš spinujem?
Bus plus kao firma nema nikakve obaveze prema GSP-u. Sve pare idu u Bus Plus, koji prvo zadrži svoj deo, a ostatak prosledi gradu. Samim tim što Bus plus nema nikakve obaveze prema GSp-u, potraživanja od putnika su potraživanja privatne firme koja nema obaveze prema GSP-u.
Dalje možemo da razmatramo gde idu pare, ali GSP čak nema uvid u to koliko putnika prevozi.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od Piros » 08 Okt 2012, 20:33

Grujic je napisao:Ne spinujemo nego to ni meni nije logicno. Zasto saobracajna policija ne reaguje kada ne platim parking? Po toj logici bi mogao da platim doplatnu ili 5000din, ista stvar.
Zasto bi platio kaznu kad si propisno parkiran na obelezenom parking mestu. Sto se tice saobracajnih propisa ti si ispravno parkiran.

Svaki prevoznik koji vrsi javni prevoz u Bg bilo da je to GSP, Lasta,Dumeco ili neki drugi prevoznik dobija odredjenu svotu prema broju vozila i linija koje odrzavaju. Njih niko i ne pita da li idu prazni ili puni oni dobijaju istu cifru od grada. Grad je odlucio da tu naplatu vrsi jedno preduzece i to je Busplus. Meni savest ne dozvoljava da se svercujem, jer od tih para treba da se kupe autobusi, gorivo, odrzavanje i na kraju krajeva i za plate GSP-u. Doduse ja stvarmo retko koristim GSP, ali i sad imam uplacen kredit na kartici.

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: BusPlus i Komunalna policija

Post od perfiko » 08 Okt 2012, 20:37

Hm, znači li to da grad kupuje autobuse i privatnim prevoznicima u okviru JTS-a? Mislim da ne, a ovako izgleda da se i od njihovih vožnji izdvajaju pare za kupovinu novih autobusa.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Odgovori