Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od goblin » 17 Maj 2016, 16:40

Comi je napisao:Cena same gradnje izadje 350e pa do mnooogo mnogo (u zavisnosti od mnogo toga), ali su porezi, takse, naknadw, podmicivanja razliciti i zavise i od opstine, zone itd.
Kako bre 350e gradnja?
To je prosto neizvodljivo za iole prihvatljiv kvalitet gradnje.
Tu cenu mozda mozes postici ako ne radis iskope za garaze i ako radis bas najlosiji moguci kvalitet gradnje, ako nalazis majstore po selima da ti radne za dnevnicu od 8eur na mesalici posto neces da kupujes gotov beton, ako zaboravis izolaciju, stavis plastice prozore, najjeftiniju keramiku, vrata od sper ploca, ne gletujes zidove, ne ugradjujes lift..... pa i na sve to opet bi se ta cena odnosila na bruto povrsinu, a kad odbijes barem 25% na razliku do neto povrsine opet nije ta cena po kvadratu stambene povrsine...

Inace se slazem da cenu znacajno opterecuju ostali troskovi koji nemaju veze sa samom gradnjom i da to mnogo zavisi od raznih faktora a prvenstveno lokacije.
Negde ce investitor dobiti parcelu za 15% a na dobroj lokaciji ce vlasnik parcele traziti i preko 35% od izgradjenosti ili stravicne sume novca.
Negde ce komunalije platiti 50eur/m2 a na dobrim lokacijama idu i preko 350e/m2 samo za komunalije.
Negde nece morati da daje nista za ucrtavanje objekta, dok ce na drugoj lokaciji morati da iskesira npr. 100.000eur ili neki stancic.
Negde ce projekat da plati 5e/m2 a u nekim opstinama ce morati da plati 20e/m2 posto je tako zakonom propisano da njihov biro mora da overi projekat pa imaju monopol i cepaju dogovorenu cenu.
Negde ce sve ostale saglasnosti, takse, dozvole.... da zavrsi sa 5.000eur dok ce mu na drugoj lokaciji otici i 10 x vise.
Negde ce imati radnike pri ruci, dok ce negde morati da im placa papreno skup smestaj, obroke...

Tako da na konacnu cenu utice mnogo vise faktora nego sto ljudi laicki zakljucuju kad se uhvate racunice, a na kraju je i profit investitora uglavnom manji nego sto ljudi zamisljaju.

Moje misljenje je da cene nece ici dole vec da ce doci do odredjene stagnacije, sto sam jos ranije pisao.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Heinz » 17 Maj 2016, 17:25

Paunov Breg i Stepa nisu za poređenje sa delom između V. Stepe i Bul. Oslobođenja.

TT

Korisnikov avatar
Comi
Postovi: 1182
Pridružio se: 11 Nov 2014, 09:49
Lokacija: Novi Sad

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Comi » 17 Maj 2016, 17:28

Da, da OD 350e.
Pa Energoprojekt je u Stepi radio nekoliko zgrada i oni su sami rekli onomad, da ih je kvadrat IZGRADNJE kostao 380e, 'a moglo je i jeftinije'.

Stepa jeste fus kvalitet, ali nije totalni kao neke krmace po Mirjevu, Medaku, Kaludjerici, Zelezniku itd.

Heinz, zasto nisu? Posebno Stepa.
Dobra sisa zlata vredi.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od goblin » 17 Maj 2016, 17:47

Kome je to Energoprojekt rekao?
Meni je to stvarno nezamislivo. Sve ispod 500e/m2 mora biti ozbiljnih propusta u kvalitetu gradnje.
Jos ako investitor nema svoju gradjevinsku operativu vec placa izvodjace kao vecina, pa tu nema govora o takvim cenama.

Mada je sama cena gradnje samo jedna od stavki koja opterecuje krajnju cenu i oko toga smo se slozili.

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od ftj » 17 Maj 2016, 17:50

I u stepi zavisi od podizvodjaca, neke zgrade su znatno kvalitetnije od drugih i te sto valjaju sigurno ne spadaju u fus klasu ako gledas neki prosek novogradnje u celom gradu.

Korisnikov avatar
Captain Slow
Postovi: 914
Pridružio se: 16 Jul 2012, 02:19
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Captain Slow » 17 Maj 2016, 18:00

Comi je napisao:Stepa jeste fus kvalitet
Apsolutno netačno, nemoj pisati ovakve gluposti.

Korisnikov avatar
Comi
Postovi: 1182
Pridružio se: 11 Nov 2014, 09:49
Lokacija: Novi Sad

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Comi » 17 Maj 2016, 18:12

Prijatelju, ja ne znam na sta si ti navikao, ali ovo je istina 1/1.
Uostalom, da te bih ja lagao, imas i Stepin forim i Beobuils pa neka te tamo lazu i pricaju gluposti.

Gobline, ne znam kome su to tacno rekli, ali znam da je to bila zvanicna izjava...bilo jos davno aktuelno.
Radilo je vise izvodjaca, tacno je...nije kvalitet svuda isti, a zanimljivo je to sto su bas Energoprojektove najbolje uradjene.
Dobra sisa zlata vredi.

Korisnikov avatar
Captain Slow
Postovi: 914
Pridružio se: 16 Jul 2012, 02:19
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Captain Slow » 17 Maj 2016, 18:19

Aha, piše na forumima, nisi video naselje, sad mi jasno.
Izvini, forumu i ti si u pravu.
I ovo si lupio za 350€, ali ajde, verovatno piše na nekom forumu isto.
I ovaj internet trpi sve u pm :kuku: .

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Delija » 17 Maj 2016, 18:27

Ako je tebi Stepa kvalitet, onda da ga j... :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Vladapetr » 17 Maj 2016, 18:29

Ja sam bio u Stepi nekoliko puta, 3 drugara u 3 različita stana. Razlike u kvalitetu su drastične.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Captain Slow
Postovi: 914
Pridružio se: 16 Jul 2012, 02:19
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Captain Slow » 17 Maj 2016, 18:32

Zavisi koju lamelu je ko radio, zgrade što je moja firma radila su dobre.

Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od kapor » 17 Maj 2016, 18:45

Al daleko je od bilo kakvog kvaliteta, sto video svojim ocima, sto cuo od dobrih prijatelja kiji su radili i izvodili radove na tim zgradama. Mnogi izvodjaci su javno govorilii da cena po kojoj rade ne moze da da kvalitet.

Korisnikov avatar
Comi
Postovi: 1182
Pridružio se: 11 Nov 2014, 09:49
Lokacija: Novi Sad

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Comi » 17 Maj 2016, 19:10

Captain Slow je napisao:Aha, piše na forumima, nisi video naselje, sad mi jasno.
Izvini, forumu i ti si u pravu.
I ovo si lupio za 350€, ali ajde, verovatno piše na nekom forumu isto.
I ovaj internet trpi sve u pm :kuku: .

Nazalost trpi, slazem se.
Naselje video, bio nekoliko puta u njemu...ali sta to tebi vredi. Ti imas svoje aksiome u vidu pretpostavki (aha tvoja firma radila, sve jasno) i put putuj.

Inace Stepa forum je fakticki osnovan od strane stanara, sve su iskustva iz prve ruke, proverenije ne moze sem na licu mesta.

I onda dodje majstor i samo ostavi 'ne lupetaj nije tako'.

Izvini majstore, ali nece te niko uzeti za ozbiljno.

Aj uzdravlje sada!


Stepa jeste ocaj gradnja. Ko god razmislja o buducem geto naselju, neka lepo ode do BB-a ili Stepa foruma i vise mu nece trebati.
Dobra sisa zlata vredi.

Korisnikov avatar
Captain Slow
Postovi: 914
Pridružio se: 16 Jul 2012, 02:19
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Captain Slow » 17 Maj 2016, 19:16

:rofl:

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od ftj » 17 Maj 2016, 19:52

A kolko si ti novogradnji video pa tvrdis da je stepa najgora? Jesi zalazio po novogradnjama u kotezu, mirijevu, miljakovcu, vozdovcu, borci itd? Niko ne tvrdi da je ne znam koji kvalitet, al kad bi znao cega sve ima sigurno ne bi za ovo tvrdio da je fus.

Odgovori