Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od ftj » 05 Nov 2013, 09:00

Ne znam za Vojvodinu ali u Bgu plac možeš da kupiš u krajevima tipa Jajinci, Kotež, Borča greda, Altina... Što po meni i nije neki komšiluk. Mogu se naći vikendice sa placom u okolini Avale što može biti interesantno al ostaje ti bar 45 minuta vožnje do grada i to u slučaju da nije rush hour. Sve u svemu situacija sa nekretninama u Bgu je slična kao sa polovnim automobilima, 95% ponude je loše, precenjeno, ili ima skrivenu manu.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Sloba » 05 Nov 2013, 09:38

misha je napisao:Slobo ne bih se slozio,fusa u novogradnji ima vise u zadnjih 5-6 godina,od kako je kriza udarila nego ranije. Zbog prirode posla,koji je vezan za gradjevinu imam lose misljenje o novoizgradjenim stambenim objektima u NS. Naravno postoje izuzeci ali je to veoma mali procenat.
Ne znam, nisam stručnjak, niti sam pogledao baš svaku zgradu u poslednjih 10 godina, ali imam utisak da sada ima baš finih zgrada, procentualno više nego u prethodnom periodu. Potražnja je drastično manja, logično je da se nudi više i bolje za iste pare. Sada stvarno može da se bira pa mi nije logično da fušeraj cveta. Naravno, fuša ima, samo što sada, pored ozbiljnih firmi, radi samo Kurta pošto se Murta upucao u kolima ili je našao neki elegantniji način da izađe iz bisnisa.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od pedja » 05 Nov 2013, 09:47

Kod mene je lik gradio extra zgrade. Nove je prodavao na ime, tj.kvalitet rabije izgradjebih, vecinom pre izgradnje. Onda je pocela kriza, ili ga je nesto drugo uklonilo sa trzista.

TT

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Floyd » 05 Nov 2013, 12:48

dragan je napisao:za 80kvm kvalitetne gradnje bi trebao istresti 150tak kiloevra, a za te pare mozes u sm napraviti za pola vecu kucu sa garazom, rasporedom po zelji i kupiti jos 3 do j.ja automobila da se vozas sledecih 20g na posao :kezo:
Mozes ali opet zivot u gradu donosi veci komfor nego zivot u predgradju Mitrovice i putovanje 150 km do posla svaki dan.

Ali ako neko bas hoce kucu onda je problem sto u BG-u nema lepog placa a da nije u naseljima koje je naveo Ftj (koja vise lice na sela...da se niko ne uvredi) ili da kosta manje od 100k evra.
Ja bih u tom slucaju radije preskocio ta bliza prigradska naselja i trazio malo dalje ali ne vise od 40ak km od grada.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od starac vujadin » 05 Nov 2013, 12:56

Može još da se kupi plac na Viš.banji, Kumodražu i još ponegde, a da ne izgleda kao da smo na kraju sveta ili da ne liči na favelu.
Ako su sredstva ograničena, onda bolje otići i dalje od Beograda i stvoriti svoj svet nego se mlatiti po depresivnim predgrađima.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Floyd » 05 Nov 2013, 13:40

Ista prica kao i na zapadu...
Stan u gradu ili kosta previse ili je los deo grada. Bliza predgradja su uglavnom naseljena najnizim slojem stanovnistva (koji su na tim mikrolokacijama napravili vernu kopiju pripizdina iz kojih su dosli)...tako da za srednju klasu ostaje izbor izmedju manjeg stana u dobrom delu grada i kuce / veceg stana u selu ili manjem gradu.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Paja » 05 Nov 2013, 13:45

starac vujadin je napisao: bolje otići i dalje od Beograda i stvoriti svoj svet nego se mlatiti po depresivnim predgrađima.
Moja deviza i sve sam bliži ideji da pobegnem u Grocku. Sama ideja nema toliko veze sa finansijama koliko sa mojim psihičkim mirom.

Inače imam i kuću i stan i teško mi je da se odlučim šta je bolje. Sve ima svoje za i protiv, ali definitivno mislim da je kuća u Beogradu preskupa investicija za ono što pruža.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od dragan » 05 Nov 2013, 14:01

Ja sam, a naravno kako drugacije stvari stavio iz svoje vizure. I u principu se slazem sa starcem.
@flojd - sa moje tacke gledista, posto radim gde radim, na aerodromu uz autoput, stanje je takvo da od sm naplatne rampe do aerodroma ima sitno preko 50km koje kad idem iz sm prelazim za tacno 28 minuta bez ikakvog prekoracenja brzine. U sm zavisi gde zivis ali do naplatne mozes stici za ispod deset minuta, tako da bi meni vreme dolaska bilo jedva preko pola sata. I to naravno sa mnogo manjim naporom u voznji, cuknes tempomat i drzis volan pravo pola sata. To je jedva cetvrt sata duze nego kad na posao idem iz bg, a zivim u jednom od najblizih delova grada aerodromu. Iz centra ili delova preko save ili ne daj boze dunava bih stizao za slicno ili duze vreme nego iz sm, a stanje se mnogo pogorsava kad su guzve. Prosle nedelje mi se desavalo da mi do banjice ili zeleznika za 10tak km u popodnevnim satima treba 30-45 minuta. Nbg je poceo da i pored dobrih saobracajnica biva pretrpan...
Naravno ne kazem da cu se sutra seliti, samo pokusavam da sagledam stvari i iz nekog drugog ugla. Naravno, u pravu si za neku vrstu komfora u bg ima odredjeni komfor nego u sm ( pri tome kad pricam o sm mislim na uzi deo grada gde mozes lagano dopesaciti do centra i pri tome preci put kao izmediu dva-tri bloka, poimanje razdaljine u bg tj na nbg je zbog sirokih ulica malo pomereno, ja recimo imam do delta sitija mozda km ipo, i to cesto prepesacim u vecernjoj setnji, a u sm je u krugu od km ipo od centra pola grada maltene ), ali i taj komfor je malo izvikana stvar, tj treba ga definisati. I subjektivan je prilicno. Meni je pre 5g komfor bio da imam gde da izadjem, da sam na deset minuta od ade ili tako nesto, a sad su mi komfor neke sasvim druge stvari... Mada se mi u principu i slazemo, jer nisi znao da je bg-sm tri puta blize nego sto si prvo spomenuo :)

@paja - nisam hteo i to da spominjem, ali bas taj psihicki mir je meni nekako sve vise potreban a sve manje ga imam ovde. Ali to je opet druga prica.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Paja » 05 Nov 2013, 14:07

Zamisli da ti je ovo pogled iz spavaće sobe, a nalaziš se na 25 km od Terazija.
Slika

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od ftj » 05 Nov 2013, 14:09

Zato kad udare komarci tu nema mira :)

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Paja » 05 Nov 2013, 14:11

Ima leka i za njih, mada prskaju poslednjih godina pa ih nema kao nekad.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od starac vujadin » 05 Nov 2013, 14:33

Taj potez ka Smederevu je fantastičan, ali neiskorišćen. I taj put je super za vožnju kao itinerer, ali je u lošem stanju, nažalost. Naravno, kako se prilazi Lugovima, tako mi se smračuje raspoloženje...

Inače, moj habitus nije za kuću jer me mrzi da se bakćem povremenim, a neophodnim poslovima oko iste. Nagledao sam se porodica koji svaki drugi vikend nešto rmbaju oko kuće i to nije my cup of tea. I ne volim grobnu tišinu. Živim u centru i prija mi graja i živost.
Naravno, kapiram ljude koji žele da žive u kući.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Delija » 05 Nov 2013, 14:39

Ni ja ne volim tisinu, ali ni preteranu graju + vec sada imam prilicno mocno HiFi / HT ozvucenje, a planiram jos bolje i jace :djavo: iliti to mi bash dosta znaci u zivotu, tako da mi stan bas i ne odgovara previse... :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od grujicd » 05 Nov 2013, 14:47

Pre par dana sam se video sa drugarom koji živi u Vršcu. I krene priča koje je sve predstave gledao (mahom dečija pozorišta gde vodi klinca), te bio na ovom koncertu, na onom, obišao te i te muzeje... Više od mene koji živim u BG, a nisam baš neaktivan po tom pitanju. Kaže da praktično svaki vikend dođu porodično u BG. A verujem da 90% ljudi u Vršcu sedi i kuka kako se ništa ne dešava. Jeste treba sat i po da se stigne, ali je put lak i manji benzinac kao njegov verovatno troši 5l što mu dođe nekih 8 litara za tamo i nazad što i nije neki trošak za 3-4 puta mesečno. Tako da je sve samo pitanje koliko čovek ima volje.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Delija » 05 Nov 2013, 14:52

Paaaa... Ja sam ziveo u Vrscu 19 godina :), a od tada zivim u NS-u. Posetim Vrsac jednom u mesec-dva zbog matoraca i starog drustva i to je to. Generalno za mesto te velicine i pozicije i nije lose...

BTW, tamo vec imam kucu i to na lepom mestu (ulica u podnozju brega - gleda na park, stadion i Millennium), ali sad treba da se skucim u NSu :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Odgovori