Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Delija » 03 Nov 2013, 21:04

Ovde se trenutno ni ne isplati kupovati stan - ako je cena kvadrata 1200 evra (pricam za NS, BG je jos gori), a iznajmljivanje stana od 50 kvadrata 150 evra...

Samo jos da nadjem pristojan plac i da krenem sa gradnjom kuce... :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Post od Floyd » 03 Nov 2013, 21:24

Gradnja kuce u SRB je definitivno najbolja opcija :)
Ovde je u solo reziji to izuzetno zajeban i skup poduhvat pa se vecinom grade tipske kuce u nizu koje su jeftinije ali daleko od toga da su jeftine.

Ja iz nekog razloga preferiram stan ali u manjoj zgradi.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Delija » 03 Nov 2013, 21:27

Ma i ja pucam na varijantu "tipske" kuce iliti na montaznu varijantu - gradjenje klasicne kuce traje min 3 meseca, a ako ne provodis svaki minut na gradilistu nema trika da ne isfuserisu najstrasnije... :glavomuzid:

Platio bih ja nekoga 1000 evra mesecno bez problema samo da vodi racuna da sve bude ok, ali gde da nadjem nekoga ko to moze da odradi i ko je 100% kompetentan za taj posao + mogu da mu verujem? :(


p.s. Znam na sta konkretno mislis - i ovde ima ponegde tih "naselja" sa tipskim kucama, ali je i ovde to preskupo...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od sashicus » 03 Nov 2013, 21:31

U Srbiji se najvise isplati trenutno da imas plac i porucis gotovu montaznu kucu, jos ako imas kes na gomili, moze da kosta skoro duplo jeftinije nego stan u BG.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Floyd » 03 Nov 2013, 21:32

Ma samo ti nadji plac i arhitektu da ti uradi projekat a veruj mi da ima jako ozbiljnih izvodjaca u SRB.
Delija je napisao:p.s. Znam na sta konkretno mislis - i ovde ima ponegde tih "naselja" sa tipskim kucama, ali je i ovde to preskupo...
E pa ovde ti je to najjeftinija varijanta ako hoces novu kucu.
Fora je da placeva u urbanim zonama skoro i da nema...a i kad se pojavi neki, cena je astronomska (samo za plac) pa kad na to dodas izvodjaca radova i raznorazne dozvole i takse izadje to na visemilionsku cifru...

Zato veliki investitor kupi njivu za "malu" lovu, tu napravi naselje od 20ak tipskih kuca plus cesto i par manjih zgrada, napravi se neki supermarket i jos par lokala da to lici na urbano naselje kao i celu saobracajnu infrastruturu pa onda to prodaje po "podnosljivim" cenama.
Poslednja izmena od Floyd u 03 Nov 2013, 21:47, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Delija » 03 Nov 2013, 21:40

Trazim plac u poslednje vreme, al' ako nesto valja onda i kosta u vraziju mater :)

Ako imas nekog konkretnog izvodjaca - sibni mi na PM ;)


@sashicus
Kuca koja mene zanima ima nekih ~120 kvadrata neto, a kosta nekih 45000-50000 evra po sistemu "kljuc u ruke" za najkvalitetniju varijantu zajedno sa temeljima + neke 2000 evra za lepu garazu. Naravno, na to treba dodati plac...

Ova konkretno:
http://www.montaznekucejevtic.com/monta ... GALOW%202/
http://www.kucamont.com/index.php?T=302 ... ngalow%202

BTW, mislim da cak i daju kredit na montaznu kucu (Erste banka, recimo) - naravno, moras da imas plac sa dozvolom za gradnju...
Poslednja izmena od Delija u 03 Nov 2013, 21:44, izmenjeno 1 put ukupno.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od sashicus » 03 Nov 2013, 21:44

Imam nekih flajera na poslu sa tim montaznim kucama, probacu da pronadjem, skeniram, cisto bar da uporedis dizajne, cene...

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Delija » 03 Nov 2013, 21:49

Zahvaljujem ;)

Par meseci sa analizirao na stotine razlicitih i ova koju sam naveo iznad (Bungalow 2) je ubedljivo najprakticnija po velicini soba i svemu ostalom. Raspitao sam se oko toga koliko je preporucljivo prekrajati sobe i definitivno nije jer za ovo sve imaju iseceno po meri, a cim nesto treba da se menja mogu dobrano da zeznu. Ne bih tu rizikovao.

Ovde je dnevna soba sa trpezarijom 32 kvadrata iliti idealno za moje Hi-Fi / HT zelje :)
3 sobe su po 16-17 kvadrata i skoro kvadratnog oblika iliti idealne. Jedino je kupatilo malo manje nego sto bih zeleo.
Ceo tavan moze da se koristi kao ostava.

Spratne izgledaju atraktivnije, ali su neprakticne jer imaju bas lose kosine u sobama...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od methane.master » 03 Nov 2013, 21:52

Floyd je napisao: Zato veliki investitor kupi njivu za "malu" lovu, tu napravi naselje od 20ak tipskih kuca plus cesto i par manjih zgrada, napravi se neki supermarket i jos par lokala da to lici na urbano naselje kao i celu saobracajnu infrastruturu pa onda to prodaje po "podnosljivim" cenama.
Nego... jel može tamo stranac da bude vlasnik nekretnine? :cool!:
Širim haos!

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Cherokee » 03 Nov 2013, 21:54

A na koju stranu si mislio da trazis plac?

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od methane.master » 03 Nov 2013, 21:57

Ja bih najradije sa pogledom na neko jezero. :opustanje:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Delija » 03 Nov 2013, 22:00

Floyd je napisao:Zato veliki investitor kupi njivu za "malu" lovu, tu napravi naselje od 20ak tipskih kuca plus cesto i par manjih zgrada, napravi se neki supermarket i jos par lokala da to lici na urbano naselje kao i celu saobracajnu infrastruturu pa onda to prodaje po "podnosljivim" cenama.
Palo je meni na pamet da organizujem kolege sa posla posto imamo slicne pretenzije (bez zelje da zaradim ni 0.1 evro, ali sa zeljom da zbog broja ljudi ispadne jeftinije po glavi), ali, iskreno, smorio sam se i od skupljanja ljudi za basket (ne mozes verovati koliko je komplikovano skupiti od toliko ljudi iz firme bar 6 ljudi za jedan glupi basket :glavomuzid: ), a mogu da mislim sta bi bilo sa ovako necim...

Plus, ne znam da li bi se odmah tu ubacio i neki mafijas / investitor kome se mesamo u posao... :kuku:

Cherokee je napisao:A na koju stranu si mislio da trazis plac?
Preferiram Kamenicu, ali mi i Rumenka ne deluje lose - tu je, cujem, zezancija sa podzemnim vodama :zbunjen:
Poslednja izmena od Delija u 03 Nov 2013, 22:02, izmenjeno 1 put ukupno.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Floyd » 03 Nov 2013, 22:08

methane.master je napisao:Nego... jel može tamo stranac da bude vlasnik nekretnine? :cool!:
Moze svaki koji ima boravisnu dozvolu ali oni koji nemaju stalnu dozvolu ili EU pasos, mogu da kupe samo kucu u kojoj bi ziveli ali ne i izdavali.
Ima i nekih opstina gde ne moze ali to nije toliko ni bitno jer su uglavnom pripizdine.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Geza » 03 Nov 2013, 22:23

ZIG nudi neke placeve na Mišeluku. Ako znaš gde je lokacija.
http://www.nsbuild.rs/forum/opte-diskus ... =140#34214

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od swemir » 03 Nov 2013, 22:37

Ja sam ranije radio u firmi koja gradi montazne. Sad radim u firmi koja projektije i izvodi zidane objekte. Odgovorno tvrdim da je puno bolja opcija zidana kuca. Ima jos puno fora za lokaciju i parcelu zbog komunalija ali objaanim kad budem na kompu...

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

Odgovori