Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
arandjele
Postovi: 55
Pridružio se: 12 Jun 2017, 11:24

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od arandjele » 18 Mar 2022, 21:00

Da li se sada preko notara završava sve u vezi poreza za prenos apsolutnih prava kod kupovine stana?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7024
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od DukeNS » 18 Mar 2022, 22:11

Sta podrazumevas pod sve? Zavrsava se sve sem resenja za uplatu istog. To ti stize na kucnu adresu iz Poreske i onda platis…

arandjele
Postovi: 55
Pridružio se: 12 Jun 2017, 11:24

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od arandjele » 18 Mar 2022, 22:18

Mislim na papirologiju.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Uroš S. » 18 Mar 2022, 23:05

Kabe je napisao:Delija, odgovoriću ti ja besplatno. Može sve i svašta u Srbiji. Ja živim u zgradi koja nije: imala investitora (ćorka), bila završena, nije imala grejanje, lift, imala je stanove prodate više puta, nelegalizovane garaže itd. :rofl:
Kad kažem može, naravno, ne govorim ni o kakvim nelegalnim radnjama, naprotiv.

Al' možete i bez mene, opušteno. Evo rešio vam programer da ne može.
7a2ac6c5df0a491ba58ae71955848aea.jpg
7a2ac6c5df0a491ba58ae71955848aea.jpg (37.04 KiB) Pogledano 1677 puta
Sent from my SM-N970F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Delija » 19 Mar 2022, 00:46

Sto te toliko zuljaju programeri?
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od BigMazzy » 19 Mar 2022, 07:40

arandjele je napisao:Da li se sada preko notara završava sve u vezi poreza za prenos apsolutnih prava kod kupovine stana?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Нотар завршава све и шаље даље, у пореску за порез на имовину и за порез на пренос апсолутних права.
Ја сам након завршеног посла са нотаром за сваки случај отишао у обе пореске ( у БГу су одвојене ), чисто да проверим дал је све како треба
У пореској за порез на имовину су ми тражили још један документ, папир, могли су и без њега, ал ето, сигурности ради јер сам откупљивао половину наслеђеног стана од брата. Били су баш љубазни и одмах ми умањили порез за ту половину године од кад сам потписао уговор о купопродаји.
У пореској за порез на апсолутна права су ми потврдили да је предмет стигао код њих и да се чека неколико месеци и тражили ми да им оставим контакт број. Након пар месеци ме позвали, обавестили да је предмет готов, отишао код њих, узео решење, рок за уплату је 15 дана од преузимања решења. Кад сам платио, доказ о уплати (саветујем плаћање на шалтеру због добијања признанице, ја сам у матичној банци завршио) признаницу однео у пореску, они проверили, евидентирали и издали ми потврду да сам измирио пренос на апсолутна права.

Зашто сам ишао лично да проверим, нотар ме је саветовао, за сваки случај, исто тако, мом другару две године није стизало ништа, тек кад је отишао лично, нашли су предмет и завршили за пар дана (он је радио по старом систему), тако да знаш да су затрпани предметима у зависности од општине до општине.

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Uroš S. » 19 Mar 2022, 07:45

Delija je napisao:Sto te toliko zuljaju programeri?
Ne tripuj bitnost dodatno molim te.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


arandjele
Postovi: 55
Pridružio se: 12 Jun 2017, 11:24

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od arandjele » 19 Mar 2022, 07:56

BigMazzy je napisao:
arandjele je napisao:Da li se sada preko notara završava sve u vezi poreza za prenos apsolutnih prava kod kupovine stana?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Нотар завршава све и шаље даље, у пореску за порез на имовину и за порез на пренос апсолутних права.
Ја сам након завршеног посла са нотаром за сваки случај отишао у обе пореске ( у БГу су одвојене ), чисто да проверим дал је све како треба
У пореској за порез на имовину су ми тражили још један документ, папир, могли су и без њега, ал ето, сигурности ради јер сам откупљивао половину наслеђеног стана од брата. Били су баш љубазни и одмах ми умањили порез за ту половину године од кад сам потписао уговор о купопродаји.
У пореској за порез на апсолутна права су ми потврдили да је предмет стигао код њих и да се чека неколико месеци и тражили ми да им оставим контакт број. Након пар месеци ме позвали, обавестили да је предмет готов, отишао код њих, узео решење, рок за уплату је 15 дана од преузимања решења. Кад сам платио, доказ о уплати (саветујем плаћање на шалтеру због добијања признанице, ја сам у матичној банци завршио) признаницу однео у пореску, они проверили, евидентирали и издали ми потврду да сам измирио пренос на апсолутна права.

Зашто сам ишао лично да проверим, нотар ме је саветовао, за сваки случај, исто тако, мом другару две године није стизало ништа, тек кад је отишао лично, нашли су предмет и завршили за пар дана (он је радио по старом систему), тако да знаш да су затрпани предметима у зависности од општине до општине.

Sent from my DN2103 using Tapatalk
Hvala!
Posle koliko vremena si otišao da proveriš u poresku?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Delija » 19 Mar 2022, 13:17

Uroš S. je napisao:
19 Mar 2022, 07:45
Delija je napisao:Sto te toliko zuljaju programeri?
Ne tripuj bitnost dodatno molim te.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Derane, ovde si samo ti utripovao neku bitnost ;)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od dragvorl » 19 Mar 2022, 13:23

Prepucavajte se na privatnim kanalima komunikacije!
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od BigMazzy » 20 Mar 2022, 12:22


arandjele je napisao:
BigMazzy je napisao:
arandjele je napisao:Da li se sada preko notara završava sve u vezi poreza za prenos apsolutnih prava kod kupovine stana?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Нотар завршава све и шаље даље, у пореску за порез на имовину и за порез на пренос апсолутних права.
Ја сам након завршеног посла са нотаром за сваки случај отишао у обе пореске ( у БГу су одвојене ), чисто да проверим дал је све како треба
У пореској за порез на имовину су ми тражили још један документ, папир, могли су и без њега, ал ето, сигурности ради јер сам откупљивао половину наслеђеног стана од брата. Били су баш љубазни и одмах ми умањили порез за ту половину године од кад сам потписао уговор о купопродаји.
У пореској за порез на апсолутна права су ми потврдили да је предмет стигао код њих и да се чека неколико месеци и тражили ми да им оставим контакт број. Након пар месеци ме позвали, обавестили да је предмет готов, отишао код њих, узео решење, рок за уплату је 15 дана од преузимања решења. Кад сам платио, доказ о уплати (саветујем плаћање на шалтеру због добијања признанице, ја сам у матичној банци завршио) признаницу однео у пореску, они проверили, евидентирали и издали ми потврду да сам измирио пренос на апсолутна права.

Зашто сам ишао лично да проверим, нотар ме је саветовао, за сваки случај, исто тако, мом другару две године није стизало ништа, тек кад је отишао лично, нашли су предмет и завршили за пар дана (он је радио по старом систему), тако да знаш да су затрпани предметима у зависности од општине до општине.

Sent from my DN2103 using Tapatalk
Hvala!
Posle koliko vremena si otišao da proveriš u poresku?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Ја сам отишао након месец дана, у БГу то иде споро, а пошто су дебелом кашњењу са издавањем решења због пребукираности, не треба бринути, њима је најбитније да се након добијања решења измири порез у року, а теби је најбитније да их посетиш због сопственог психичког мира.

Sent from my DN2103 using Tapatalk


arandjele
Postovi: 55
Pridružio se: 12 Jun 2017, 11:24

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od arandjele » 20 Mar 2022, 12:27

Veliko hvala !

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока


bear
Postovi: 50
Pridružio se: 19 Jun 2021, 23:31

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od bear » 09 Apr 2022, 22:23

Postoji velika mogucnost da zbog posao i obuke, provedem 2 ili vishe meseca u bg. Nisam is srb, pa ne znam gde da se smestim. Ono sto trazim (firma placa) je cist vazduh, mirni kraj, i barem dobar prevoz. (mislim da dobijam gsp karticu).
Gde bi ste vi otishli?

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Uroš S. » 09 Apr 2022, 22:33

U Narniju.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od tlazar » 10 Apr 2022, 00:34

bear je napisao:Postoji velika mogucnost da zbog posao i obuke, provedem 2 ili vishe meseca u bg. Nisam is srb, pa ne znam gde da se smestim. Ono sto trazim (firma placa) je cist vazduh, mirni kraj, i barem dobar prevoz. (mislim da dobijam gsp karticu).
Gde bi ste vi otishli?
Nema toga u beogradu, ali za psihicko zdravlje ti je najbolje da nadjes stan sto blize poslu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Odgovori