Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Geza » 05 Nov 2013, 14:55

:)

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Delija » 05 Nov 2013, 15:04

~50 metara u rikverc, sa desne strane pod uglom od ~90 stepeni :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

MilisaV
Postovi: 317
Pridružio se: 11 Jul 2012, 15:39
Garaža: bmw 525d
Lokacija: Novi Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od MilisaV » 05 Nov 2013, 15:16

starac vujadin je napisao:Taj potez ka Smederevu je fantastičan, ali neiskorišćen. I taj put je super za vožnju kao itinerer, ali je u lošem stanju, nažalost. Naravno, kako se prilazi Lugovima, tako mi se smračuje raspoloženje...

Inače, moj habitus nije za kuću jer me mrzi da se bakćem povremenim, a neophodnim poslovima oko iste. Nagledao sam se porodica koji svaki drugi vikend nešto rmbaju oko kuće i to nije my cup of tea. I ne volim grobnu tišinu. Živim u centru i prija mi graja i živost.
Naravno, kapiram ljude koji žele da žive u kući.

super za vožnju???

možda ako se vozi u 3 ujutru.

u vreme kad većina naroda putuje tim putem do beograda putovanje opušteno može da traje preko sat vremena.
žena može biti sa sela a auto mora iz nemačke

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Paja » 05 Nov 2013, 15:24

U špicu je za Grocku mnogo bolje ići auto putem do Bubanj potoka pa kružnim putem do smederevca.

Sam put je dosta popravljen i daleko je bolji nego prethodnih godina i jeste lep za vožnju, ali ga ubija potez od Ustaničke do Kaluđerice. Tu je napravljeno toliko radnji i radnjica u koje staje svako peto vozilo, a to užasno guši saobraćaj.

Nije loša ni varijanta izlaska na smederevac preko Mirijeva. Drastično uštedi vreme.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od starac vujadin » 05 Nov 2013, 15:45

Ja rekoh da je super u smislu itinerera - valovit, krivine, ima poneki pravac za preticanje, lep okoliš. Inače, kad vozim ide do SD i to uglavnom rekreativno, pa biram kad ima manje gužve. Zato i ne koristim auto put, da bih uživao u laganoj vožnji...kad je manja gužva.
Jel si vozio bicikl do Grocke?

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Paja » 05 Nov 2013, 15:59

Nisam. Sve sam se spremao ali nikako da odem. Kad su moji bili tamo dete mi je bilo bolesno pa nisam imao slobodne dane nego sam čuvao dete.

Viđao sam dosta biciklista na tom pravcu uključujući i jednu porodicu na dva bicikla gde je otac vukao i prikolicu sa detetom.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Floyd » 05 Nov 2013, 16:05

dragan je napisao:@flojd - sa moje tacke gledista, posto radim gde radim, na aerodromu uz autoput, stanje je takvo da od sm naplatne rampe do aerodroma ima sitno preko 50km koje kad idem iz sm prelazim za tacno 28 minuta bez ikakvog prekoracenja brzine. U sm zavisi gde zivis ali do naplatne mozes stici za ispod deset minuta, tako da bi meni vreme dolaska bilo jedva preko pola sata. I to naravno sa mnogo manjim naporom u voznji, cuknes tempomat i drzis volan pravo pola sata. To je jedva cetvrt sata duze nego kad na posao idem iz bg, a zivim u jednom od najblizih delova grada aerodromu. Iz centra ili delova preko save ili ne daj boze dunava bih stizao za slicno ili duze vreme nego iz sm, a stanje se mnogo pogorsava kad su guzve. Prosle nedelje mi se desavalo da mi do banjice ili zeleznika za 10tak km u popodnevnim satima treba 30-45 minuta. Nbg je poceo da i pored dobrih saobracajnica biva pretrpan...
U tvom konkretnom slucaju to moze da bude i dobro resenje :)
Ja ne poznajem Mitrovicu pa ne znam sta taj grad nudi stanovnicima ali ako za skoro svaku sitnicu trebas da sednes u auto i da se vozis do BG-a, ne znam koliko je to dobra opcija. Na to treba dodati i sezonu letnjih odmora kad gastarbajteri znaju da naprave picvajz na tom delu autoputa.

Licno, radije biram stanovanje u vecem gradu jer mi to vise odgovara nego da budem u nekom selu gde osim mira i tisine, nemam apsolutno nista na dohvat ruke. U Srbiji mi je jedino Beograd ozbiljan grad (mozda i NS ali ga ne poznajem puno) dok su ostalo velika sela a licno se u mentalitet nasih ljudi u malim gradovima, ne uklapam.
Konkretno da kupujem stan u BG-u, najdalje od centra bih isao do Zemuna, Banovog Brda, Vozdovca i Zvezdare...u zavisnosti od dela grada, s tim da bih veeliki deo NBG-a najradije preskocio.
starac vujadin je napisao:Inače, moj habitus nije za kuću jer me mrzi da se bakćem povremenim, a neophodnim poslovima oko iste.
Jedan od razloga zasto radije biram stan umesto kuce.
Slazem se da kuca ima svojih prednosti ali ja iste ne bih koristio toliko, koliko bi me smarale mane koje donosi posedovanje kuce.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od swemir » 05 Nov 2013, 16:21

Ima i za to resenje :)

Engleski primer urbanistickog uredjenja, a ima ga dosta i u holandiji, koji stambene kuce grade na parcelama od 300m2 pa i manje.

Po meni super fora, jer male parcele mogu da se organizuju bukvalno kao stanovi, a to malo dvorista iza svakako spada u produzenu terasu...

To bi i kod nas bilo dobro samo sto se kod nas prodaju uglavnom suludo velike parcele...

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od ADrei » 05 Nov 2013, 16:23

sve ima svojih prednosti i mana... najbolje i najskuplje je penthouse u centru grada, tu bukvalno imas privatnost kao u kuci, veliku terasu, prelep pogled... :)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od starac vujadin » 05 Nov 2013, 16:31

Ima takvih "terraced houses" u Viš.banji i na Bež.kosi i u još u ponekim manjim celinama. Fin je to koncept življenja. "Townhouse" kao u Engleskoj ili na istoku Amerike nije uobičajen kod nas.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Paja » 05 Nov 2013, 16:46

Penthouse je najbolja varijanta stanovanja u zgradi, ali su takvi stanovi po pravilu velike kvadrature koju mnogi ne mogu da plate, a mnogi je i ne žele.
Ako srušim kuću i podignem zgradu definitivno uzimam stan na poslednjoj etaži. Nemam živaca da se ponovo navikavam da mi neko skače po glavi. To mi je najgore kod stanovanja u zgradi. Uopšte ne shvatam dogmu da su najbolji niži spratovi. Mračniji, bučniji, a skuplji.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Geza » 05 Nov 2013, 16:48

Videćeš kad budeš imao 70 godina. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od profesorPROST » 05 Nov 2013, 16:49

Tek će mu onda smetati da mu neko skače po glavi. :)
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Paja » 05 Nov 2013, 16:50

Kad budem imao 70 sedeću na terasi i gledati u Dunav. viewtopic.php?f=25&t=2384&start=30#p217365

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od NexT » 05 Nov 2013, 17:27

Skoro sam bio u dve kuce na Pregrevici. Ono je vrhunska prica, prakticno si u centru Zemuna (mada ja ne volim taj kraj uopste), a drugi kraj dvorista izlazi na reku.
Mir, tisina, a opet nisi ni iza naplatne rampe ni van grada...

Mada ja Bezanijsku kosu ne bih menjao, samo bih voleo da imam kucu. Naravno, normalnu kucu sa normalnim dvoriste, ne Karingtonke i slicno...

Odgovori