Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od klisko » 24 Nov 2020, 23:10

Kod mene u fascikli sa ugovorom stoji original računa, a vraćen nam je PDV. Iskreno, ne sećam se šta je žena nosila, ni da li je overavala kopiju. Bilo je pre godinu dana, ali original je svakako još uvek kod nas.
Ovo može biti korisno:
http://www.poreskauprava.gov.rs/sw4i/do ... 20bebe.pdf

Bianca
Postovi: 17
Pridružio se: 27 Nov 2020, 15:13

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Bianca » 04 Dec 2020, 17:13

Dobar dan svima, da li bi neko ko se razume, mogao da mi kaze nesto vise o novogradnji na Lekinom Brdu? I konkretnije investitor Beomarket, na kakvom je glasu..vidim da su zgrade estetski lepe, ali kakvog su kvaliteta? I kako i gde se pouzdano raspitati o incestitorima koji grade na toj lokaciji?
Hvala unapred

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od gazza » 04 Dec 2020, 17:36

Bianca je napisao:
04 Dec 2020, 17:13
Dobar dan svima, da li bi neko ko se razume, mogao da mi kaze nesto vise o novogradnji na Lekinom Brdu? I konkretnije investitor Beomarket, na kakvom je glasu..vidim da su zgrade estetski lepe, ali kakvog su kvaliteta? I kako i gde se pouzdano raspitati o incestitorima koji grade na toj lokaciji?
Hvala unapred
Bio sam u njihovoj svežoj novogradnji u Tetovskoj ulici. Ne volim novogradnje u Srbiji, čast izuzecima ali moram da kažem da je ovo urađeno dosta solidno, iznad mojih očekivanja. Moj utisak je zapravo obrnut od tvog, da je dizajn kičerica, blaga seljara, ali da ako si OK sa estetikom onda oko kvaliteta ne treba mnogo da brineš. Sigurno nije kvalitet ovih izraelskih inveticija (Park District, Blok A) ali je sigurno bolje od prvih zgrada u Beogradu na vodi.

S obzirom da je prijateljicu nakon odbitka PDV stan došao oko 1750e/m2 (dvosoban, 51m2), cenim da je to sve OK i da čovek nema našta da se žali. Ne znam tačno šta su bile njene tj intervencije njene arhitektice (sem rušenja jednog zida da bi se dobio veći prostor integrisanog dnevnog boravka trpezarije i kuhinje, to znam) ali je u nekim parametrima vrlo solidno, recimo kvalitet materijala u kupatilu. I zadovoljna je Beomarketom, kaže da su o svom trošku instalirali kotao za grejanje dok se zgrada ne priključi na toplanu.

Sad Lekino Brdo, to je druga tema.

Ako imaš neko konkretno pitanje, pitaj, preneću

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od pedja » 04 Dec 2020, 18:30

Obično im je sve rasprodato/rezervisano, pre no što iz temelja izađu. Kolegini prijatelji su kupili stan, nisu posebno oduševljeni, a ni razočarani. 'nako, što bi se reklo.

Ona nova zgrada u Sime Igumanova je šou, oči bi me bolele da joj prilazim svakodnevno :D

T-T


Bianca
Postovi: 17
Pridružio se: 27 Nov 2020, 15:13

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Bianca » 04 Dec 2020, 18:52

Hvala na odgovoru.
Vec neko vreme sam u procesu trazenja manjeg stana i raspolozenje mi varira od onog novogradnja ne valja, raspasce se vec posle par godina, do onog ipak je bolja novogradnja, tehnologije, materijali i sve ostalo su uznapredovali, mora biti bolje od stare gradnje. Posebno me uzasava losa zvucna izolacija u zgradama..imam lak san :) A stara gradnja je zapustena i prljava...uopste ne znam sta da odlucim.
Na sta mislis kad kazes da je Lekino brdo druga tema? Meni se ucinilo da je povoljniji kvadrat nego na Vracaru, a nije mnogo dalje..moze i peske da se dodje do grada...
Posto vidim da si u materiji, mozes li mi reci kako i na sta da obratim paznju..jer agenti za nekretnine zele samo da utrape stan, od njih se nista iskreno ne moze cuti...sta da uradim, da ne omasim bas previse? :) postoji li uopste takav savet?

Bianca
Postovi: 17
Pridružio se: 27 Nov 2020, 15:13

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Bianca » 04 Dec 2020, 18:57

Jeste rasprodato. Imam utisak da to neko kupi od investitora dok je u izgradnji, po povoljnijoj ceni pa preprodaje. Sigurno je tako, jer na oglasima vlasnik prodaje 2 identicna stana, na prvom i drugom spratu...koja jos nisu ni izgradjena.

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 836
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Rolla » 04 Dec 2020, 18:58

Moj savet kao nekog ko se relativno skoro uselio u novogradnju. Pre ulaska u stan uraditi spusten plafon sa zvucnom izolacijom i ukoliko neka prostorija u kojoj se spava deli zid sa komsijskom pristorijom takodje na neki nacin uraditi izolaciju ili mozda na taj zid americki plakar.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Ogi » 04 Dec 2020, 19:17

Bianca je napisao:
04 Dec 2020, 17:13
Dobar dan svima, da li bi neko ko se razume, mogao da mi kaze nesto vise o novogradnji na Lekinom Brdu? I konkretnije investitor Beomarket, na kakvom je glasu..vidim da su zgrade estetski lepe, ali kakvog su kvaliteta? I kako i gde se pouzdano raspitati o incestitorima koji grade na toj lokaciji?
Hvala unapred
To je najbolji investitor u gradu. Sve naj o njima, porodicna su firma. Da ne pisem sada opsirno ali su vrh. Oni sve prodaju i pre nego sto zabodu asov, i to ti nesto govori.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od gazza » 04 Dec 2020, 20:33

Bianca je napisao:
04 Dec 2020, 18:52
Hvala na odgovoru.
Vec neko vreme sam u procesu trazenja manjeg stana i raspolozenje mi varira od onog novogradnja ne valja, raspasce se vec posle par godina, do onog ipak je bolja novogradnja, tehnologije, materijali i sve ostalo su uznapredovali, mora biti bolje od stare gradnje. Posebno me uzasava losa zvucna izolacija u zgradama..imam lak san :) A stara gradnja je zapustena i prljava...uopste ne znam sta da odlucim.
Na sta mislis kad kazes da je Lekino brdo druga tema? Meni se ucinilo da je povoljniji kvadrat nego na Vracaru, a nije mnogo dalje..moze i peske da se dodje do grada...
Posto vidim da si u materiji, mozes li mi reci kako i na sta da obratim paznju..jer agenti za nekretnine zele samo da utrape stan, od njih se nista iskreno ne moze cuti...sta da uradim, da ne omasim bas previse? :) postoji li uopste takav savet?
Išao sam pre neki dan peške od Kalenića gde živim do Lekinog brda i za moj ukus velika je razlika u okruženju, ali i u ceni, tako da ima puno stvari koje ulaze u računicu. Nije ni potez gde ja živim (između Krunske i Njegoševe) bajan, naročito ne onoliko koliko je precenjen, ali meni je Lekino brdo sada u teškoj tranziciji od nekog apgrejdovanog romskog naselja u nekakav novi Beograd, koji će leći na svoje mesto tek kada se sve udžerice i potleušice pretvore u ovo što Beomarket gradi.

Dilema stara ili nova gradnja je lični izbor i tu ne pomaže mišljenje bilo koga od nas. Ja sam prilično siguran, ili barem verujem u to, da će moja zgrada iz 1938. poživeti duže ne samo od mene nego i od ovih novogradnji po Lekinom brdu.

Za savet, nemam savet, povedi nekog ko se razume pa gledajte zajedno svaki detalj. Evo npr na ovim Beomarket zgradama mi se ne sviđaju fasade, to je stiropor na koji je zalepljen finiš, kakav god da je. Kucneš, zvoni ko šuplja kutija. Meni je to no no ali 99% novih zgrada je isto, retko ko ima poštenu fasadu zato što ona baš puno košta.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12323
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od shandu90 » 04 Dec 2020, 20:48

To ce uvek biti dilema u glavi. I mene zanima kako ce se pokazati ova moja kad se svi usele.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od pedja » 04 Dec 2020, 21:42

Lekino brdo je jedna katastrofa, bez trotoara (tj koriste se za parking). Kome to ne smeta, OK je :D

Svaki dan se tumbam tuda, cirkus živi. Plus se gradi na svakih 50m. Kamioni, avioni, raskopano, ulice krpljene, pešaci na kolovozu, jer nemaju kuda.



T-T


Bianca
Postovi: 17
Pridružio se: 27 Nov 2020, 15:13

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Bianca » 04 Dec 2020, 21:52

Jeste, sve si u pravu za Lekino brdo u tranziciji :D ...i za to da zapravo svaka opcija ima prednosti i mane, pa zavisi od nasih licnih afiniteta sta cemo izabrati.
Nego iznerviram se kad kupim neku sitnicu u radnji, pa shvatim da nije to to sto sam htela, a mogu misliti za ovako krupnu stvar. U svakom slucaju hvala na savetima i vremenu.

Da, tek kad se svi usele, dobije se uvid u pravo stanje stvari. Nego kazu da te nove stanove cesto ljudi kupuju kao investiciju, umesto da im pare stoje u banci..cesto i ljudi iz inostranstva tako uloze zaradjeni novac..tako da cesto cujem da su nove zgrade polu prazne godinama..sto nije lose, manje buke, manje prljanja itd..

ljubitelj
Postovi: 10595
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od ljubitelj » 04 Dec 2020, 21:58

A blok, imao tamo neke radove skoro. Jedan stan. Nisam oduševljen, štedelo se na supstanci u barem 2 elementa- tanušni spoljni zidovi, elektro kablovi (i galanterija prekidači) ispod standarda.

Pošto je nakon 4-5 godina već bio potreban remont elektro instalacije rečeno mi je da kao baš ta zgrada u kojoj je konkretan stan uradjena lošije nego što je kao trebalo po planu.

Iskustvo je samo jedan stan u tom bloku zgrada, možda su druge nešto bolje izradjene.
Onako, na izgled spolja je sve ok, i u zajedničkim hodnicima i liftovi i unutra kupatila ali eto ono što se ne vidi i nije baš ok uradjeno.
Vlasnik stana živi na drugom mestu.

Ne znam kakve su druge novogradnje, nadam se da se manje štedelo.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19279
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od Heinz » 04 Dec 2020, 22:43

Šta znači tanušni spoljni zid? Meni ne izglada tanušno.

A Blok nema veze sa Izraelcima.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Nekretnine, kupovina, saveti, iskustva

Post od jaksa » 04 Dec 2020, 22:44

Šta znači "remont elektro instalacije"?

Odgovori