Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od Ji 4Tze » 04 Okt 2018, 15:45

Pa nista preterano, 2-5 dana, tek sam ušao u sistem :)
koliko vidim na duže staze najskuplji je skipass, to mu dođe odnos ko trošak za gorivo kod auta, najviše košta.
Žao mi da ne iskoristim popust, klinci rastu pa im ne treba njihovo ali meni bi moglo da se isplati.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od passenger » 04 Okt 2018, 16:42

gazza je napisao:
29 Sep 2018, 22:49
passenger je napisao:
29 Sep 2018, 13:14
Ove godine uzimam. Moram da se krećem i zimi malo :)

Slika
javi gde nadjes i po kojoj ceni.

ima 10 godina kako sam batalio klasicno downhill skijanje i presao na langlauf iliti cross country. juzni tirol, istocni tirol a ove godine u januaru i okolina salcburga. vise mi ne prijaju andrenalinski sportovi plus strah od povreda sa godinama. topla preporuka svima koji vole aerobne sportove koji su repetitivni pa i meditativni, plus ne vole da srecu previse ljudi u prirodi.
Bio sam siguran da sam ti odgovorio. Ček malo, uhvatili me zdravstveni problemi. Da vidimo kako prodju terapije, pa teretana, pa onda. "Previše kretanja za te mišiće". Tj moram da ojačam mišiće prvo, pa onda toliko planinarenja. Sreća kraj sezone.

Ali juriću u Austriji negde u Hervis ili drugoj sportskoj radnji. Eventualno Amazon.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 27 Jan 2019, 21:29

Dok sam išao na Kop uvek sam tamo iznajmljivao opremu. Međutim sad kad idemo u Nassfeld, kad sam bacio pogled online rekao bih da je dosta skuplje rentiranje nego kod nas. Ne znam da li je uživo nešto povoljnije? Mislim da imamo mesta u kolima da ponesemo skije i odavde. Planet bajk mi je blizu, verovatno bi tamo otišao sem ako čujem neka loša iskustva.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od ftj » 27 Jan 2019, 21:45

Pa ako oces da prodjes znacajno jeftinije iznajmi kod nas, nema tu neke velike filozofije. Osim ako te ne zanimaju neki specificni modeli koji kod nas nisu dostupni i slicno.

Nevezano za to, mozes iznajmiti ski loker kod gondole za tipa 1-2 eur dnevno i onda se ne preobuvas na parkingu i ne nosas svaki dan skije nazad sto vam moze znaciti ako ste pocetnici i imate zene/decu sa vama(to sve u slucaju da niste smesteni na stazi).

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 27 Jan 2019, 23:47

Na stazi smo. Nisam pobegao sa Kopa da bi čekao u redu za gondolu :)

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od ftj » 28 Jan 2019, 10:36

Nije strasno cekanje svakako. Preporucujem da se ujutru vozi carnia, to je staza koja vodi do dna (do 650m visine) i s obzirom na visinu, sneg je tad tu najbolji i tad ima smisla voziti a ne na kraju dana kad je razrovano i toplo.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 28 Jan 2019, 10:45

Svratio u Planet Bike kod arene - sve rezervisano! Podcenio sam rentiranje u Bg za vreme školskog raspusta.

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3774
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od ivancho » 28 Jan 2019, 11:04

Mi smo rentali u Salto M na Banovom brdu. Bili skroz korektni.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 28 Jan 2019, 14:10

Dobio sam već preporuku za Salto M, nego mi deca idu u suprotne smene, morao bi bar dvaput do Banovog Brda. Ako uzmem premium komplete to već nije ni toliko jeftinije nego u Austriji - jeste jeftinije ali ne toliko, recimo nešto manje od 200e vs nešto više od 300e, za dvoje odraslih i dvoje dece, mi odrasli imamo i pancerice.

Bio sam u Beosportu u Sava Centru, nema skija za ženu i ćerku, bio sam u Ciklodromu u Z. Đinđića, tu bi se našlo ako se požuri, ali je oprema dosta izraubovana. Ne razumem ljude koji rentiraju u Beogradu a idu na Kopaonik, tamo su praktično iste cene a mnogo je lakše završiti, pa i zameniti neki deo ako ne odgovara. Isto važi i za kupovinu ski opreme. Gore je jaka konkurencija, nisam primetio da se nešto razlikuju cene tih stvari od Beograda - naravno isključujem rentiranje u Grandu i par sličnih mesta.

Možda bi i kupio skije za ženu i mene ali ne mogu da se snađem u brdu modela. Do sad sam vozio samo rentale i nisam primećivao neku razliku - obično sam ja bio slaba karika a ne skije :mrgreen:

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od nidza » 28 Jan 2019, 14:27

Rentirati u BG za Kop je budalaština. Ima sve, nikad više opreme.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od ftj » 28 Jan 2019, 14:46

@grujicd

Samo trazi rekreativne modele pa za 3-4 godine kad malo napucas skill i kondiciju onda predjes na neku tvrdju varijantu :)

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 28 Jan 2019, 16:03

Ma skijam ja već 15 godina, samo sam stalno vozio rentale i uvek mi je bilo slično, da sam probao neku baš dobru skiju možda bi i primetio razliku. Nego i ne ložim se više na skijanje kao nekad. Idem zato što se klincima skija, ja idem na kraju kolone da ih dižem ako padnu, i tako, rekreativno, bez ikakve naznake jurcanja. Možda za takvo skijanje nije ni bitno kakva je skija.

Malo je i Kop doprineo tome da je zgasnula ljubav za skijanjem, već godinama idemo u vreme raspusta i to je propast od gužve, svake godine sve gore. Inače volim Kopaonik kad tu gužvu sklonimo na stranu, nekad sam baš uživao.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od ljuba » 28 Jan 2019, 16:17

Ja mislim da je najvise do drustva :) i tipa akcije. I ja dodjem kao AMS na skijama svojim klincima, idem za njima i kupim ih, ili vicem da ce se razbiti :) Mada je prosla godina bas bilo akcije kada smo se izgubili :)

Meni je najlakse renteriranje posto su skije spremljene za sezonu i stoje sve vreme na samom skijalistu.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od nidza » 28 Jan 2019, 16:29

Ako imaš tehniku i snagu u nogama, apsolutno ti je potrebna vrhunska skija, ali pre nje vrhunska cipela, pametno odabrana.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od ljuba » 28 Jan 2019, 17:22

Nije potrebna vrhunska skija, nego da je dobro pripremljena za sezonu. To je mnogo vaznije od super skija, koje su inace zadnjih 25 godina bas ozbiljno napredovale... A cipela na prvom mestu, naravno...

Odgovori