Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8358
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 04 Feb 2019, 19:20

Za porodične varijante sam čuo da Ski fan ima ok aranžmane, gde organizuju i časove za decu po 4 sata, i uglavnom to organizuju kad su "bele nedelje" tj kad nisu udarni termini na tim skijalištima. U Nasfeldu je to u januaru, ali je u Italiji možda i u februaru, to ću proveriti za sledeću sezonu. Ove godine znamo dve porodice da idu tako pa ćemo pokupiti iskustva.

A kako izgleda to na 3000+m? Koliko bude hladnije? Da li piči vetar? Da li se oseti manjak kiseonika ili to ide tek na većim visinama?

ftj
Postovi: 13021
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od ftj » 04 Feb 2019, 19:45

Februar je svuda udarni/najskuplji termin zato se kod nas maltene i ne nudi po aranzmanima, bio sam par puta kad je parking bio popunjen skroz do kraja.

Jesi bio smesten u tropolahu ili sonleitenu? Aj sto nema prodavnice nego u tropolahu smo imali uvece problem da nadjemo kafanu da jedemo, maltene ima jedna do dve i tad shvatis da je to zapravo selo a ne neko turisticko mesto a za markete ti rekoh ne da bi pravdao nego cisto ako nisi znao. Na 3000+ je naravno veca sansa da duva vetar i da bude lose vreme al kad se potrefi da je minus i bez vetra to je vrhunski. Osetis malo po plucima da rezi al nije strasno :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8358
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 04 Feb 2019, 20:44

Još sam gore, u Sonnenalpen. Neki apartman pored House Hoffman, na stazi 4. Na karti je izgledalo da nije toliko daleko do "centra" (tamo gde je radnja i Intersport), međutim put ide dole pa gore, nema gde da se preseče pa je jedina realna varijanta da se ode kolima. Tako da nismo ni videli do kad rade restorani. Ali bar na stazi ima na x mesta da se jede i nije gužva. Prošle godine u vreme raspusta na Kopu se dešavalo da prođemo 3-4 kafića na stazi da ni i jednom nema mesta.

Čudno mi je sve to sa radnim vremenima, ipak je to koliko sam shvatio najveći ski centar u Koruškim alpima. Doduše i kad odeš u Beč, jedan od turistički najposećenijih gradova, pa se maltene sve radnje zatvaraju u 7.

ftj
Postovi: 13021
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od ftj » 04 Feb 2019, 23:33

Jeste mozda najveci u koruskoj al to je samo jedan mali deo austrije i nama odgovara jer je najblizi a opet pruza odlicno skijanje. To gde si bio je super zbog ski in/outa al za sve ostalo nije prakticno. Ja volim da odem u kerten terme sto ti je nekih 20 min od hermagora a i blize si civilizaciji a na obuvanje na parkingu sam se navikao. Zao mi je sto si se razocarao al imaj na umu da bilo koje skijaliste moze ostaviti razliciti utisak ako su neke okolnosti bile losije(tipa guzva, lose vreme, hupseri) zato treba dati jos koju sansu :) Pogotovo sto retko gde mozes da odes u petak popodne i vratis se u nedelju uvece a da ne bude preterani napor.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8358
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 05 Feb 2019, 08:19

Ma, gledaćemo da iskoristimo jutarnje sate što bolje i to je to. Taj prepodnevni deo je ipak bolji od bilo kog skijanja na Kopu. Još nas je i vreme poslužilo, sunce, oko nule ili blagi minus, snega koliko hoćeš, ne čekamo žice, e sad što nisu i staze poluprazne, možda i tražim previše.
Inače Austrijanci ubijaju kako skijaju. Stalno vidim nekog kako cepa kroz dubok sneg, negde vidim tragove kako su išli po divljini, skakali sa stena...Slika

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od passenger » 05 Feb 2019, 08:36

Rodjeni tu, škola skijanja od malih nogu.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6738
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od ljuba » 05 Feb 2019, 12:47

Mi smo proslih godina bili na malom skijalistu (Lienz) ali ima 6-7 visesedasnica i nigde nikoga u drugoj polovini februara. Bas smo se nauzivali. Ove godne idemo u oblast SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental, malo je niza nadmorska visina, ali za 10 dana bi trebalo da ima dosta snega... Videcemo kakve su guzve...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8358
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 05 Feb 2019, 13:56

Ovde zapanjujuća količina 60+ godišnjaka koji ubijaju kako skijaju.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14174
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od pedja » 05 Feb 2019, 16:32

Sebe ili druge?

TapaT


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8358
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 05 Feb 2019, 16:53

U pozitivnom smislu, odlično skijaju.
Dok je na Kopu najveći rizik da te pokupi klinac koji nekontrolisano leti sto na sat, ovde je najveći problem klinac koji kontrolisano leti istu tu brzinu :)
Mada kultura skijanja je na solidnom nivou, malo je početnika, većina skija odlično. Mi koji smo neki prosek rekreativaca na Kopu ovde smo realno ispod proseka.
Danas je utisak bolji, najpre zato što smo izašli u 9 na stazu, maksimalno iskoristili pre podne a popodne izbegavali najgore staze po centru već malo išli po Garnicenberg (istočni deo). Evo na slici kako izgledaju hupseri već u podne.

Slika

Edit: sutra smo mislili da idemo na Karniu. Neki savet?

ftj
Postovi: 13021
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od ftj » 05 Feb 2019, 18:35

Karniu obavezno rano ujutru tj. prvu voznju. Ona se spusta skroz do dna pa se samim tim najvise razvali pa samo tad i ima smisla. Inace je staza vecim delom spust i ima ravnih delova al nije lose probati.

A ovaj drugi deo skijalista je takodje odlican, to ste trebali i pre da probate :) Ima neka italijanska kafana na toj strani koja je za preporuku.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk




Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8358
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 06 Feb 2019, 11:14

Spuštali se jutros najdužom stazom (Carnia), 7.6km skroz dole do podnožja. Ravna staza, uređena, nigde hupsera, nikog da mi smeta... I smandrljam se. Nategao koleno, sad sam nesiguran u levim zavojima i sad ne znam da li ću moći da skijam još ovih par dana.

ftj
Postovi: 13021
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od ftj » 06 Feb 2019, 12:10

E jbg smor. Bolje nemoj da forsiras nego vrati ski pas ako ti je ostao jos koji dan.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6738
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od ljuba » 06 Feb 2019, 13:38

Meni je to nocna mora, posebno sta ja jedini vozim, a potpuno sam van kondicije... Pa cim pocnem malkice da osetim umor odmah kocim :)

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8358
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 06 Feb 2019, 13:59

Ma nit umoran, taj deo staze skroz turistički, i onda krenem da blenem sa strane, padne koncentracija i pljas. Uglavnom sam tako i padao posle onih prvih par godina učenja. Mogu da stojim, hodam, ali boli kad je opteretim u skijaškom polučučnju. Da sam na Kopu mogao bi možda da skijam plave staze ali ovde toga nema :)
Meni iskreno i ne smeta da propustim ostatak skijanja, već gledam gde ima spa :) ali ženi je mnogo teže kad je sama sa klincima na stazi. Jeste da oni skijaju solidno ali ipak sam ja išao uvek pozadi ako treba da ih dižem.

Odgovori