Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3806
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od Kornjaca Rade » 28 Jan 2019, 17:39

Imas i na sajtovima nekih proizvodjaca skija konfiguratore gde uneses parametre a on ti izbaci preporucene modele.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od nidza » 28 Jan 2019, 17:56

ljuba je napisao:Nije potrebna vrhunska skija, nego da je dobro pripremljena za sezonu. To je mnogo vaznije od super skija, koje su inace zadnjih 25 godina bas ozbiljno napredovale... A cipela na prvom mestu, naravno...
Napreduju i dalje. Kao i cipele.

Takođe su razlike od osnovnih i malo boljih modela velike, zatim u nameni, radijusu i drugo.

Priprema skije se podrazumeva, suvišno spominjati. Tupa skija je kao vožnja na felni bez gume.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od Ji 4Tze » 28 Jan 2019, 21:54

Koje su cene kod nas u gradu, je l se isplati razlika u odnosu na "tamo"?

Je l razlika vredna cimanja ili ne?

ovo je ski-renta
- 2 decaka, 7 dana = 180€
- odrasli komplet za 7 dana = 118€
- odrasli skije set 7 dana = 89€
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 28 Jan 2019, 22:24

A šta je "tamo"?

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od Ji 4Tze » 28 Jan 2019, 23:06

Kranjska Gora, mada sam generalno mislio na nešto što nije kod nas...
Moram da nađem cene iz Granda prošle godine, doduše bili smo na onom zadnjem snegu čak su nam dali i jedan dan džabe u hotelskoj skijašnici :mrgreen:
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 28 Jan 2019, 23:15

Skijašnica Granda je bila duplo skuplja od ostalih rentala na Kopu, bar pre 7-8 godina. Evo ovde možeš da pogledaš koliko je u Nassfeldu:

https://www.intersportrent.at/

Za decu do 10 god. džabe a do 14 je 50%, ako roditelji isto uzimaju opremu tu. To malo vadi stvar.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od Ji 4Tze » 28 Jan 2019, 23:45

Ma sa ovim cenama zimovanje kod nas u februaru stvarno gubi smisao...
Bilo nam je extra prošli Vaskrs, mada pola staza nije ni radilo, recimo ovde smo skoro samo mi bili, na kraju smo spičili sa staze na drugu, tek sam kasnije saznao da je to kažnjivo?!

Slika

Slika
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 04 Feb 2019, 17:12

Nasfeld me je razočarao. Ima štošta dobro, ali nisam dobio ono čemu sam se nadao. Glavni problem je velika gužva na stazama. Od te gužve su se već od podne pravili veliki hupseri, i to ne onakvi mestimični kao što se viđaju na Kopu. Ne, ovde su na strminama bili kao na onim Mogul takmičenjima. I onda dođeš do tog dela, a svaka staza ima bar jedan, i na njemu milion ljudi. Sve čekaš da se rasčisti pa da možeš da prođeš. Ja sam se nadao da će biti širokog karving skijanja po polupraznim uređenim stazama, ali to smo delimicno iskusili samo par sati pre podne.
Inače staze nam nisu preteške. Ni za osmogodišnjeg Marka, ipak i on ima 4 sezone iza sebe. Na žicama nema gužve, kao ni u restoranima/kafićima po stazi. Staze su duge, planine okolo su impresivne, početnici i škole na stazi su retkost. To su veliki plusevi u odnosu na Kop u vreme raspusta, samo sam ja očekivao više. A cena celog skijanja (smeštaj, ski pas, oprema, hrana...) je približno 50% veća nego što nas je kod nas koštalo. Ne znam gde sledeće godine, ali se ne bi vraćao ovde u ovom terminu. Verovatno je u januaru mnogo manja gužva, ali ovo sad mi se ne sviđa.
E da, glavna radnja na planinskom delu radi do 17h, a žice do 16:30. Pri čemu možda 20-30% ljudi može tu da stigne peške. Ostali (i mi), kolima. Pa ti stigni, ili se odrekni skijanja.SlikaSlika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od Ji 4Tze » 04 Feb 2019, 17:19

grujicd je napisao:
04 Feb 2019, 17:12
Nasfeld me je razočarao. Ima štošta dobro, ali nisam dobio ono čemu sam se nadao. Glavni problem je velika gužva na stazama. Od te gužve su se već od podne pravili veliki hupseri, i to ne onakvi mestimični kao što se viđaju na Kopu. Ne, ovde su na strminama bili kao na onim Mogul takmičenjima. I onda dođeš do tog dela, a svaka staza ima bar jedan, i na njemu milion ljudi. Sve čekaš da se rasčisti pa da možeš da prođeš. Ja sam se nadao da će biti širokog karving skijanja po polupraznim uređenim stazama, ali to smo delimicno iskusili samo par sati pre podne.
zvuči ko Tornik u vreme raspusta... a eto pljuvao sam ga a ono tamo u stvari austrijski standardi :mrgreen:
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 04 Feb 2019, 17:30

Zaboravio sam da napišem da je u petak i subotu palo metar snega, a to sigurno ne može da se utaba tek tako, možda će staze biti čvršće za dan dva. Ali gužva ostaje, a prijatelji kažu da je prošle godine bilo još gore, isto početak februara. Zato parkinga ima pregršt, sve se odlično čisti, staze su sređene ujutro, nemam sta da im zamerim sa organizacione strane.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od Ralee » 04 Feb 2019, 17:40

Mislim da je sad vreme i njihovog raspusta. Pre i posle bude bas malo ljudi. Inace da li je neko isao na Jahorinu da prenese iskustva?

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 04 Feb 2019, 17:50

U Austriji je raspust podeljen po kantonima pa nije špic kao kod nas. Ali su svi valjda u februaru + sto se masovnije ide na skijanje nego kod nas, pa ne pomaže ni stotine ski centara.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od ftj » 04 Feb 2019, 18:03

Ako je prethodno napadalo puno snega, razvaljene staze su neminovnost posle 12(zato pominjah carniu kao prvu voznju). A i podrazumeva se da je dobro skijanje pre podneva zato uvek valja poraniti a ako bude lepo i posle to je samo plus.

Sta znam bio sam u nasfeldu gomilu puta i nikad mi nije bila problem guzva tj. ima dosta sirokih staza pa sam lako nalazio mesta dok je bas to na kopaoniku nemoguca misija kad ima ljudi(doduse sigurno je druga prica kad si sa decom). Inace cenim da vecu guzvu tu prave ljudi iz Hr i Slo nego austrijanci. Gomilu marketa si imao u hermagoru koji je na 10ak minuta voznje od tropolaha(mestu odakle pocinje gondola).


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od grujicd » 04 Feb 2019, 18:20

Jesi li išao u februaru ili u drugim terminima? Specifično je da je od svih kantona početkom februara školski raspust u Beču. Ima i naših na stazama, ne znam kakvi su hrvati sa zimskim raspustom.
Znam da u Hermagoru ima Hofer, Bila, itd, ali to nije da skokneš po hleb na dnevnom nivou. Činjenica da u turističkom mestu prodavnica radi do 17h je glupost, ne treba to pravdati.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Vasi omiljeni zimski sportovi; skijanje, bord, klizanje...

Post od gazza » 04 Feb 2019, 19:12

sledeći put kad potegneš do nasfelda, odvezi još 70-80km dalje do grossglocknera, to je neuporedivo bolje skijasko iskustvo iako u totalu nema te kilometre staza. ali je neuporedivo lepse, staze pocinju sa 3000m visine i nije taj kopaonik feeling kao u nassfeldu ili bad klinkerhajmu gde uglavnom nasi vole da potegnu.

Odgovori