Koji internet koristite?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30025
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koji internet koristite?

Post od trojanac » 28 Sep 2012, 21:17

Pa ne znam šta bi ti na to rekao. U poslednje 3 godine sam imao prvo ADSL od 2Mbps, pa sam prešao na SBB, ako se dobro sećam, ista brzina za manje para. Za cifru koliko sam plaćao ADSL kod SBB-a sam imao istu brzinu i TV, a pobegao sam od Telekoma jer im je trebalo 3 meseca da mi uvedu IPTV. I to je bio dobar potez. Ubrzo smo prešli na 4Mbps za istu cenu, a sad imamo 10Mbps skoro po istoj ceni, bilo je neko malo povećanje. Tek na 4Mbps sam bio zadovoljan, a sa ovih 10 mi je odlično. Za ovo mogu da kažem da mi je dovoljno, a sad kad sednem za računar sa 2Mbps i manje od toga, smorim se. Kad navikneš na bolje, teško je reći da je ono prethodno bilo dobro i dovoljno. Pogotovo kad uzmeš u obzir da dobijaš za istu cenu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23812
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Koji internet koristite?

Post od dragvorl » 28 Sep 2012, 21:25

Ja sam bio na SBB, 5 Mbps ili koliko je vec bilo pre godinu i nesto i super je sve radilo, ali ova akcija telekoma je bila super, 1,5 Mbps za 700 din, sa speedupom 5 Mbps. Na SBB ima prakticno isto, aklo se dobro secam, 10 Mbps za 1500, isti odnos cene ali kako rekoh, nije mi problem tih 1,5 brzine posle 5. Bitno mi je da YT ne zapinje, a ako treba nesto vece da se skine nije mi problem da ostavim torrent nocu. Koliko ljudi oko sebe znam retko kome zaista treba ultrabrz net, a verujem da je tako sa vecinom korisnika. Drugo je sto neko voli ultrabrzu vezu, ali steta sto ovako primoravaju ljude na kao neke ultra brzine, ali eto, lepse se pare uzmu. Vidim nema vajde od telekoma, verovatno cu nazad na SBB.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Koji internet koristite?

Post od Saša » 28 Sep 2012, 21:30

Šta tačno radiš kada ti treba toliko brz Net? Ja u firmi recimo imam 16/1 Mb/s i ne vidim neku drastičnu razliku u recimo surfu i svakodnevnim stvarima sa ovim što imam kući... Ne iskorišćavam pošteno ni tih 1.5 Mb/s...

Tapatalk

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30025
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koji internet koristite?

Post od trojanac » 28 Sep 2012, 21:38

3 x PC
2 x Notebook
2 x Android

I kad baguje forum, znam da nije do neta. :D
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Koji internet koristite?

Post od methane.master » 28 Sep 2012, 21:48

Milan je napisao:Meni upravo montiraju optički net iz Targo telekoma. 10/5 paket sa 70 digitalnih kanala i 1 HD kanal za 2400, smatram to odličnim odnosom cena kvalitet.
Ja počinjem prilično da pi*dim zbog pomenutog TT. Potpisao sam ugovor u prošli petak, trebali su da se jave za uvođenje i još ih nema. :palica:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Koji internet koristite?

Post od Paja » 28 Sep 2012, 23:09

Kanda te vuku a nos! :kezo:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od Xepoj87 » 28 Sep 2012, 23:32

Ko gleda serije,filmove na netu ili skida iste sa neta,igra igre,u sustini radi bilo sta sto nije obicno surfovanje,zna zasto mu treba brz internet...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Koji internet koristite?

Post od methane.master » 28 Sep 2012, 23:53

paja je napisao:Kanda te vuku a nos! :kezo:
Šta da radim kad je lako dohvativ. :kezo:

Zvao sam ih jednom, rekli su da će staviti da staviti prioritet na zahtev. Moj sledeći poziv će biti da raskinemo ugovor. ;)
Širim haos!

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Koji internet koristite?

Post od oli » 29 Sep 2012, 08:24

Verovatno su u guzvi :mrgreen: , sve ispod 4mbs je sporo ako skidas ili gledas filmove t.j. skidas igrice.

Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 550
Pridružio se: 29 Apr 2012, 16:50
Lokacija: Stara Pazova

Re: Koji internet koristite?

Post od Milan » 29 Sep 2012, 13:10

methane.master je napisao:Ja počinjem prilično da pi*dim zbog pomenutog TT. Potpisao sam ugovor u prošli petak, trebali su da se jave za uvođenje i još ih nema. :palica:
Problem je u tome što su oni imali 2 izbora. Ili da čekaju da završe ful infrastrukturu mreže, ili da upust sređuju i kače korisnike. Oni su se verovatno opredelili za ovo drugo i meni je to sasvim ok jer bi se onda svi mi načekali dobrano. I ja sam potpisao ugovor pa čekao mesec i po, ali veruj mi da vredi. ;)

Platio 10/5 a dobio:

Slika

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Koji internet koristite?

Post od Texonja » 29 Sep 2012, 13:35

Kontam da uzmem box paket kod Telekoma. Trenutno imam samo njihov ADSL, ali bih ugurao u taj paket i fixni i IPTV i mobilni, samo imam jednu nedoumicu. Nigde na sajtu ne pise da li se u box paket moze ubaciti samo jedan mobilni broj ili moze vise njih. Pitacu od nedelje kada nadjem vremena, ali ako neko zna unapred nije zgoreg da mi kaze?
Ako moze vise mobilnih onda je to pun pogodak i uzimam 100% , ali ako moze samo jedan onda se namece pitanje isplativosti, posto taj IPTV nije nesto sto se mora imati (prakticno isti kanali kao SBB kablovska koju vec imam).
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8375
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od grujicd » 29 Sep 2012, 14:34

Ja imam box ali bez IPTV, pošto već imam kablovsku. Pored toga IPTV nisam hteo jer je kod mene maksimalna brzina koju mogu da dobijem na mojoj lokaciji 6 mb/s, a da sam uzeo IPTV onda bi od toga morao da otpišem još 2mb/s.

Sa ovim box paketom sam dobio brži internet (pre sam imao 4mb/s), a tom prilikom sam konačno prešao i u postpaid za mobilni i sad imam 1GB za podatke i nikad ne gasim 3g dok god sam u državi. Razgovore i poruke računam kao besplatne pošto ne mogu nikad da ih potrošim. I sve to plaćam osetno manje nego koliko sam ranije trošio za internet i mobilni. Dosta je isplativ taj box.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Koji internet koristite?

Post od Texonja » 29 Sep 2012, 14:39

Isplativ je ako imas potrebe za 500 min i 500 sms-ova mesecno. Ja prosecno napravim poziva za oko 100 min mesecno i posaljem oko 200 poruka i na takvom sam paketu (mislim da je 600 din, 100 min, 200sms i 200mb). Uglavnom mi pretekne svega navedenog, najvise podataka jer sam cesto na mestima gde telefon hvata wi-fi pa ni ne trosim megabajte).
Kljucno mi je dal' mogu da ubacim jos 2 broja svojih ukucana uz svoj. Oba su prepaid i oba trose tipa 200-300 din mesecno, tako da sa box paketom od 500sms i 500min imamo svo troje da se razbijemo od price i da nam ostane. Samo, nesto mi govori da ne moze vise od 1 broja u box, jer se nigde ne pominje.

ADSL koji imam trenutno je 4mbit , ali speed test pokaze 3.5mbit, ali s obzirom da je meni dovoljno i 1mbit povecanje na 6 mi ne znaci puno.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji internet koristite?

Post od cozmo » 29 Sep 2012, 15:37

SBB HD MIX HIT 10/1 Mbit (D3 2.0 HD - USB + HDMI risiver + Wifi ruter + D3 GO na prenosnim uredjajima), ispadne ispod 3000 din mesecno zajedno sa kablovskom TV.

Takodje se i drugi risiver dobija za dz (D3 Home opcija koja ulazi u paket), placa se samo po metru kabla instalacija.

Kvaka je sto ako zelite HD kanale osim sportskih (koji su ukljuceni u paket), doplacujete 400 din.

Uskoro ide otkljucavanje USB-a na risiveru, pa ce moci da se snima i emituje s njega.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Koji internet koristite?

Post od Sh@rance » 29 Sep 2012, 15:47

Ja imam Telekom ADSL skoro 5 godina. Dugo sam imao paket klik 16. Pre dve godine sam uzeo isto promo paket adsl i IPTV, dobio sam brzinu od 4 mega po ceni jednog i televiziju gratis prve godine. Sad u novembru mi istice dvogodisnji ugovor pa cu najverovatnije uzeti sad novu akciju box paket. Inace sam sa IPTV prezadovoljan jer je moj predhodni kablovski operater bio uzasno los, a i sad je nista se nije promenio(radijus vektor). Ukljucio sam jos i HBO i cinemax.

Odgovori