Koji internet koristite?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Koji internet koristite?

Post od Kornjaca Rade » 09 Jan 2021, 21:25

A jel to sigurno da mts iskljucuje sbb kanale. Na osnovu cega bi smeli to da rade. Meni je logicnije da sbb sam iskljucuje svoje kanale na mts internetu.

Meni su radili normalno svi kanali na eonu na mts vdsl-u do pre par meseci do kad sam ga koristio. A evo i kod mojih rade na mts optici isto. Mozda ima veze sto je to na eon aplikaciji za mobilne uredjaje koja se dobija sa totalom i iz browsera direktno, ne aplikacija za TV.




ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od ftj » 09 Jan 2021, 21:33

Ja sam ubedjen da sbb to filtrira, jer ne vidim na koji nacin bi mts mogao samo odredjene kanale da zabrani na nekoj aplikaciji. Dodatno, sama aplikacija ti izbaci poruku taj i taj kanal nije dostupan, sto je opet malo verovatno da bi MTS to mogao da radi na taj nacin.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19266
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Koji internet koristite?

Post od Heinz » 09 Jan 2021, 21:59

Naravno da SBB filtrira.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Koji internet koristite?

Post od Ikac » 09 Jan 2021, 22:01

Sa Totala tj. sa naloga vezanog za Total radi na svim mrežama.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10399
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Koji internet koristite?

Post od sebekkg » 09 Jan 2021, 22:04

Verovatno zato što je tako brendirano. A i total uglavnom uzimaju ljudi u ruralnim područjima jer nemaju uslova za drugo pa možda sbb ne želi da ih još i za ovo gnjavi.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Koji internet koristite?

Post od Spa-Francorchamps » 09 Jan 2021, 22:57

SBB filtrira, o tome se i priča sve vreme... Samo ne znamo tačno algoritam za filtriranje :)

Sad sam se setio da kad se ulogujem na SBB portal vidim tačno koji je uređaj registrovan, tj. da li je mobilni telefon i koji, browser i koji... EON-a van mreže može da se koristi na EON boxu + 1 smart TV + 3 mobilni/browser (1 uređaj od ova tri istovremeno).

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji internet koristite?

Post od Saša » 09 Jan 2021, 23:15

Ja imam mobilni broj kod MTS-a i SBB EON preko tog Neta radi u fullu na telefonu, vidim sve kanale, uključujući i N1 i Novu. Međutim, kada podelim Net sa telefona na laptop - EON radi ali se ne vide ni N1 ni Nova (i izlazi obaveštenje da se ti kanali ne mogu videti kod ovog Internet provajdera), što znači da je tačno da rade neko filtriranje, ali mi je čudno zašto onda dozvoljavaju da se uopšte vidi i na mobilnom telefonu? Možda zato što je taj (moj) broj vezan uz EON paket odnosno mene kao korisnika? Nisam probao na nekom drugom telefonu/broju.

Zašto sam ovo pitao? Uskoro treba da uvedem i Net u kući koju sam kupio a tamo u ovom trenutku najbolji mogući (i jedini) način dobijanja Net-a je preko telefonske parice i ADSL-a, pa me interesovalo da li bih mogao da plaćam samo taj Net pristup tamo a TV programe imam preko smart TV-a i EON aplikacije (jer mogu da priključim 5 uređaja) - kada već SBB-u plaćam najskuplji paket koji realno ne iskorišćavam u potpunosti.

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od ftj » 09 Jan 2021, 23:25

O tome pricasmo malopre, i bas sam pomenuo da je takva upotreba teoretski protiv sbb pravila i ukoliko budes to cesto koristio rizikujes da ti ugase nalog. Tj. oni bi zeleli da ti za takav slucaj prodaju 'eon van mreze' uslugu

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji internet koristite?

Post od Saša » 09 Jan 2021, 23:28

Ugasiće premium korisnika? :D

Rado bih ja bio i tamo njihov korisnik, ali jednostavno nemaju infrastrukturu. A MTS-u neću da dajem ni dinar više nego što budem morao.

Onda jedino ta EON varijanta van mreže...

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od ftj » 09 Jan 2021, 23:35

Jbg poenta provajdera je da ti uzme sto vise para na ovaj ili onaj nacin a potrudice se da mogucnost da ih zeznes svedu na minimum.

Mislim vip na sve strane uzme i reklamira neograniceni interner koji ni u jednom smislu nije neogranicen.


Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 834
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Koji internet koristite?

Post od Rolla » 09 Jan 2021, 23:37

Ne vidim razlog blokiranja. Sbb je svom korisniku omogucio eon na x uredjaja i mi kao korisnici smo blokirani ukoliko pokusano da zakacimo x+1 uredjaj. A koliko gledamo tv van ili u mrezi nebi smelo da ima bilo kakve veze.
Upravo iz tog razloga su na osnovu nekih parametara blokirali konkretne kanale.

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od ftj » 09 Jan 2021, 23:39

Pa ti uzmi i citaj ona sitna slova u ugovoru :)

Ja se toga secam iz price jos odavno, ne znam kolko u praksi zaista blokiraju tako da uvek moze da se proba.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji internet koristite?

Post od Saša » 09 Jan 2021, 23:58

ftj je napisao:
09 Jan 2021, 23:35
Jbg poenta provajdera je da ti uzme sto vise para na ovaj ili onaj nacin a potrudice se da mogucnost da ih zeznes svedu na minimum.
Pa nema šta da ih zeznem, sami daju u paketu mogućnost još 5 dodatnih uređaja preko EON aplikacije. Nigde ne piše (pa čak ni sitnim slovima, čini mi se) da to važi samo na jednoj adresi. Gde ću ja to koristiti valjda je moja stvar. U stvari, imao bih ja verovatno na taj način tamo TV kanale ali ne sve, očigledno.

No baš ću probati, komšije pored imaju Net preko ADSL-a i Oriona, ulogovaću se na njihov Net i videti šta radi a šta ne radi preko EON-a.

Inače, kada sam već pomenuo komšije - oni kada su se uselili u kuću nisu imali telefon i podneli su zahtev Telekomu za uvođenje broja (samo zbog Net-a) i dobili su odgovor da "nema tehničkih uslova" (a u ulici puno kuća - uključujući i moju pored njihove - ima ili su imale telefonski priključak). Onda ih je neko savetovao da probaju da uvedu Net preko nekog drugog provajdera - podneli su zahtev u Orionu i vidi čuda, Orion potegao neke svoje vezice u Telekomu i odjednom ima uslova, Telekom im ekspresno uveo telefon a Orion dalje pruža Net uslugu. Kakvi likovi rade u tom Telekomu, mogu misliti...

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od ftj » 10 Jan 2021, 00:07

Zavisi koliko dugo ces gledati. Ako ponekad pogledas sigurno nece biti problema medjutim na duze staze verovatno mogu da se pozivaju na neki fair usage policy, isto kao i Vip sa neo max tarifama.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1366
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Koji internet koristite?

Post od Momčilo » 10 Jan 2021, 00:11

Saša je napisao:Ja imam mobilni broj kod MTS-a i SBB EON preko tog Neta radi u fullu na telefonu, vidim sve kanale, uključujući i N1 i Novu. Međutim, kada podelim Net sa telefona na laptop - EON radi ali se ne vide ni N1 ni Nova (i izlazi obaveštenje da se ti kanali ne mogu videti kod ovog Internet provajdera), što znači da je tačno da rade neko filtriranje, ali mi je čudno zašto onda dozvoljavaju da se uopšte vidi i na mobilnom telefonu? Možda zato što je taj (moj) broj vezan uz EON paket odnosno mene kao korisnika? Nisam probao na nekom drugom telefonu/broju.

Zašto sam ovo pitao? Uskoro treba da uvedem i Net u kući koju sam kupio a tamo u ovom trenutku najbolji mogući (i jedini) način dobijanja Net-a je preko telefonske parice i ADSL-a, pa me interesovalo da li bih mogao da plaćam samo taj Net pristup tamo a TV programe imam preko smart TV-a i EON aplikacije (jer mogu da priključim 5 uređaja) - kada već SBB-u plaćam najskuplji paket koji realno ne iskorišćavam u potpunosti.
Ja sam u VIPu, i delio sam internet na laptop i tako gledao sve kanale. To je bilo pre par meseci, nisam probao sad kad sam bio kuci.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Odgovori