Koji internet koristite?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od Nikolaa » 10 Jan 2021, 00:55

Supernova internet + EON kod mene svi kanali dostupni na android tv aplikaciji... Ovu za mobilne sam probao jednom isto sve radi...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3811
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Koji internet koristite?

Post od Kornjaca Rade » 10 Jan 2021, 08:35

Koja je govnarska i kriminalana organizacija taj mts (i drzava) sa tim uslovljavanjem da mora fiksni za bilo koju drugu uslugu. Pa bukvalno milion ljudi bi ga iskljucilo da moze.

Nije ni sbb puno bolji, ali bar uslovljavaju sa televizijom koju bi velika vecina svakako uzela.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koji internet koristite?

Post od trojanac » 10 Jan 2021, 08:47

Saša je napisao:Ugasiće premium korisnika? :D

Rado bih ja bio i tamo njihov korisnik, ali jednostavno nemaju infrastrukturu. A MTS-u neću da dajem ni dinar više nego što budem morao.

Onda jedino ta EON varijanta van mreže...
Uzmeš Total i može SBB net kad imaš fiksni.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Koji internet koristite?

Post od Sloba » 10 Jan 2021, 09:04


Rolla je napisao:Na koju mrezu si povezan, 2.4 ili 5 ghz?
Ako je 2.4 ona je to to. Teoretski max protok na 2.4 je 150 mbs sto je u praksi uglavnom do 100-ak. Ako taj euter nema mogucnost za 5 ghz onda je opcija da se on zameni za novi (operater menja) ili da kupis drugi koji ima i 5 ghz pa taj od provajdera stavis u tzv "bridge mode"
Ruter je Cisco EPC3925. Ne mogu da razbistrim da li je verzija sa 2.4/5G ili samo sa 2.4 podrskom posto pise svasta po netu.
Slika


Slika


Sent from my MI 9 using Tapatalk

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Koji internet koristite?

Post od trojanac » 10 Jan 2021, 09:09

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od grujicd » 10 Jan 2021, 09:22

Pošto se pominjao i mobilni net, u kancelariji koristim Telenorov kućni net. Na papiru 150mbps download, 50mbps upload. U praksi dosta lošije od žičnog interneta, bar na NBG. Radi ok, ali je i na oko dosta sporije od SBB-a, plus što performanse dosta variraju od doba dana... Inače u tom stanu koji sam iznajmio za posao već postoji MTS-ova optika. Bilo aktivno do maja. Međutim, prethodni stanari odjavili i vratili opremu, i sad više “nema tehničkih mogućnosti”. Mora da su potrošili sve portove u razvodnoj kutiji.

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Koji internet koristite?

Post od Spa-Francorchamps » 10 Jan 2021, 11:12

Saša je napisao:
09 Jan 2021, 23:15
Ja imam mobilni broj kod MTS-a i SBB EON preko tog Neta radi u fullu na telefonu, vidim sve kanale, uključujući i N1 i Novu. Međutim, kada podelim Net sa telefona na laptop - EON radi ali se ne vide ni N1 ni Nova (i izlazi obaveštenje da se ti kanali ne mogu videti kod ovog Internet provajdera), što znači da je tačno da rade neko filtriranje, ali mi je čudno zašto onda dozvoljavaju da se uopšte vidi i na mobilnom telefonu? Možda zato što je taj (moj) broj vezan uz EON paket odnosno mene kao korisnika? Nisam probao na nekom drugom telefonu/broju.
Nije čudno, jer oni nisu operator mobilne telefonije. Ako kao uslugu nude EON preko mobilnog telefona, bilo bi bezveze da ograniče samo kad je telefonu dostupan WiFi. Osim toga, gledanje televizije preko mobilnog interneta nije baš isplativo, tek od skoro postoje "neo" paketi za internet, ali i oni imaju svoja ograničenja, pa im ne bi bio dobar potez da zabrane gledanje preko mobilnog interneta. Nema tu sukoba s konkurencijom.

Mislim da je jasnije zašto ne funkcioniše kad podeliš internet. Nije stvar samo u filtriranju po IP adresi, nego i u vrsti uređaja s kojeg s pristupa. Da bi gledao EON moraš da registruješ uređaj pre toga (tako se prati broj uređaja koje user koristi i rasopodela po vrsti uređaja).

Verovatno je algoritam sledeći (u pseudokodu): :D

if uređaj == mobilni telefon:
puštaj sve
else if provajder == MTS:
blokiraj UM kanale

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 830
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Koji internet koristite?

Post od Rolla » 10 Jan 2021, 11:43

Mozda deo, ali nije bas sve jer blokira UM kanale i na telefonu kada je veza ka internetu wifi (telekom).

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji internet koristite?

Post od Saša » 10 Jan 2021, 11:58

Spa-Francorchamps je napisao:Mislim da je jasnije zašto ne funkcioniše kad podeliš internet. Nije stvar samo u filtriranju po IP adresi, nego i u vrsti uređaja s kojeg s pristupa. Da bi gledao EON moraš da registruješ uređaj pre toga (tako se prati broj uređaja koje user koristi i rasopodela po vrsti uređaja).
Ima logike, ali taj laptop je (kao i telefon) takođe registrovan kao jedan od EON uređaja. Samo radi probe i pisanja ovde raskačio sam oba uređaja sa wi-fi veze (SBB-ove) tako da je telefon imao mobilni MTS pristup Netu, pa sam sa njega podelio taj isti Net laptopu i... svi kanali sem ta dva UM kanala se vide na laptopu. N1 i Nova - njet.



Послато са SM-G965F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Koji internet koristite?

Post od Spa-Francorchamps » 10 Jan 2021, 13:39

To što pišeš je u saglasnosti s onim što sam ja napisao, bar mi se čini da je tako :)

Jeste laptop registrovan kao EON uređaj, ali nije mobilni telefon, pa njega ne puštaju preko MTS-a, a mobilni telefon puštaju i preko MTS-a...

Mada, Rolla kaže da njemu ne puštaju ni mobilni telefon preko MTS-a

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji internet koristite?

Post od Saša » 10 Jan 2021, 13:42

Pa jeste i telefon. Ne možeš prići nikako EON-u ako taj uređaj nije registrovan kao jedan od 5 mogućih. Sa telefona pristupam svi kanalima i preko mobilnog Neta i preko wi-fi-a. Jednostavno ne dozvoljavaju tu posrednu konekciju. U firmi takođe imam optički Net kod Telekoma i ne da mi te kanale ni na telefonu preko wirelessa, dok preko mobilnog Neta dozvoljavaju.

Čudno mi je samo da ako već ne daju korisnicima Telekoma te kanale, zašto ih onda daju samo preko mobilnog Neta? Neko je gore rekao da je to zato jer tako svejedno ne možeš dugo/stalno pratiti kanale jer je potreban ogroman protok. Ja imam 39 GB u paketu i verovatno ni to ne bi bilo dosta za mesec dana. Verovatno je to i najbolji odgovor zašto.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока






ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od ftj » 10 Jan 2021, 13:56

za sad smo zakljucili smo da je sledeci algoritam:

if provider = mts and uredjaj = mobilni = pustaj sve kanale
if provider = mts and uredjaj ≠ (nije jednako) mobilni = zabranjuj UM kanale
if usluga = eon van mreze = pustaj sve u svakom slucaju

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Koji internet koristite?

Post od Spa-Francorchamps » 10 Jan 2021, 15:09

Saša je napisao:
10 Jan 2021, 13:42
Pa jeste i telefon. Ne možeš prići nikako EON-u ako taj uređaj nije registrovan kao jedan od 5 mogućih. Sa telefona pristupam svi kanalima i preko mobilnog Neta i preko wi-fi-a. Jednostavno ne dozvoljavaju tu posrednu konekciju. U firmi takođe imam optički Net kod Telekoma i ne da mi te kanale ni na telefonu preko wirelessa, dok preko mobilnog Neta dozvoljavaju.

Čudno mi je samo da ako već ne daju korisnicima Telekoma te kanale, zašto ih onda daju samo preko mobilnog Neta? Neko je gore rekao da je to zato jer tako svejedno ne možeš dugo/stalno pratiti kanale jer je potreban ogroman protok. Ja imam 39 GB u paketu i verovatno ni to ne bi bilo dosta za mesec dana. Verovatno je to i najbolji odgovor zašto.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
Neprecizno sam napisao rečenicu, nisam mislio da telefon nije registrovan, nego da laptop ne puštaju jer nije mobilni telefon za kojeg važe izuzeci od blokiranja...

U svakom slučaju, ko neće da se zeza s VPN-om, jedino na EON-u van mreže radi sve bez problema na svim uređajima i svim provajderima.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji internet koristite?

Post od Puzo81 » 10 Jan 2021, 16:44

Koliko neta srče gledanje samo Netflixa i YT na tv-u?

Da li je dovoljno 20Gb mesečno ili mora neograničen net.


Poslednje dve god imam SBB EON full (4000RSD) i za 3 meseca mi ističe ugovor i ne planiram da ga produžavam jer tv uopšte ne gledam (sem spomenutog).

Imam 20Gb na mobilnom pa bih hotspot ili ako je to nedovljno onda bih uzeo neograničeni Orion za 1700RSD kao što sam uzeo sestri za njen stan.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Koji internet koristite?

Post od dragvorl » 10 Jan 2021, 16:47

Sa 20 giga neces puno gledati. Ja stucem 70-80giga, a najvise mi ode na yt, sigurno oko 50. Doduse se manje radi pa se vise visin na YT, ali 20 giga je kikiriki.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori