Koji internet koristite?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Koji internet koristite?

Post od programer » 10 Feb 2021, 11:55

Ovo što Rale radi je najbolji način za dobijanje dodatnih benefita. Ljudi se konstantno žale kako ne dobijaju pogodnosti, a stalni su korisnici već xx godina. Činjenica je da provajdere većinom zabole za stare korisnike i da gledaju da pridobiju nove.

Zato je najbolje imati bar 2 opcije, tipa mts i sbb i samo rotirati na 2 godine. Ja sam nedavno dobio dodatnih 6 meseci po dinar kod mtsa, samo zato što sam rekao da prelazim iz sbba, ništa više.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od Vladapetr » 10 Feb 2021, 12:02

Tako je, benefiti su jako važna stvar u životu i za njih se vredi boriti po svaku cenu

Vi se svakako i dalje prebacujte u mts jer su "najpovoljniji" (iako to da budu povoljni u stvari plaćamo svi mi, budžetskim novcem) a onda sa ortacima na pivu kukajte na medijski mrak u Srbiji.
Ja grok hunti ne dam ni dinar više od onoga što svakako otimaju.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Koji internet koristite?

Post od Rade » 10 Feb 2021, 12:06

+2

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka


tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Koji internet koristite?

Post od tlazar » 10 Feb 2021, 12:13

I meni bi bilo malo bzv da se tako natezem, eventualno bih potrazio ponudu od svih i izabrao najbolju. To prepiranje da li si ili nisi novi korisnik mi je bas bzv, pogotovo kada zaista nisi nov korisnik. Kao ljutim se na mts sto mi ne daje ponudu za novog korisnika, a novi korisnik je moja zena. :D

Inace ne bih imao problem da uzmem mts, ali jednostavno njihv box ne moze da se poredi sa eon-om i to je to. U ovom trenuku ne bih uzeo mts, ma koliko da je jeftiniji.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19268
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Koji internet koristite?

Post od Heinz » 10 Feb 2021, 12:29

Vladapetr je napisao:
10 Feb 2021, 10:55
Moj komentar se odnosio na to da smatram ponižavajućim i potpuno degradirajućim za jednu odraslu osobu u svom punom radnom kapacitetu, da se danima preganja sa radnicima kol centra, piše oproštajne mejlove itd...
Mene nervira što SBB stare korisnike ne ferma uopšte, i onda mora sa njima da se "pregovara". Imam na dve lokacije njihovu kablovsku, i zvali su me da "ponude" prelazak na skuplje pakete uz neke minorne popuste. Samo sam im se zahvalio i rekao nazovite kad budete imali da ponudite nešto da manje plaćam, a ne više, i to za oba ugovora. Pošto se oni naravno nisu javili, na prvi poziv call centru u svrhu raspitivanja šta ćemo sa obnovom ugovora ponudili su 15% na jedan ugovor i upgrade drugog sa zadržavanjem stare cene. Tako funkcionišu jednostavno, kao Telenor što se mora ganjati da odobri 50% na pretplatu.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od Vladapetr » 10 Feb 2021, 13:09

Pa to je ok, razmeniš neku poruku ili poziv i rešiš. Selfi sa šakom tableta u ruci kako bi mi digli upload sa milion na dva miliona za 500din manje, to mi je jezivo.

Svakako mi je od prvog dana nejasno, a kako vreme prolazi sve mi je teže da shvatim kako se došlo do toga da stari (verni, kako god) kupci smatraju da imaju puno pravo, čak i insistiraju na benefitima, popustima itd... Pogotovo što je se u 99% slučajeva radi o korisnicima najnižih paketa, one sa većom potrošnjom svakako ispoštuju.
No, da ne otvaramo Pandorinu kutiju
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Koji internet koristite?

Post od Rade » 10 Feb 2021, 13:11

Valjda stimulacija za vernost provajderu

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka


ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od ftj » 10 Feb 2021, 13:11

Po meni nije neispravno da se nesto pokusa i trazi, pa cak i da se traze rupe u sistemu al mi je totalno glupo nazivati provajdere jajarama i secikesama ako ti ta šema ne uspe.

Rade
Postovi: 325
Pridružio se: 19 Apr 2012, 16:28
Garaža: škoda octavia 1.9 tdi
Lokacija: Sremski Karlovci

Re: Koji internet koristite?

Post od Rade » 10 Feb 2021, 13:14

Jajarama ih zovem zbog njihove loše usluge a na cenu pristaneš ili ne

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19268
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Koji internet koristite?

Post od Heinz » 10 Feb 2021, 13:23

Vladapetr je napisao:
10 Feb 2021, 13:09
Svakako mi je od prvog dana nejasno, a kako vreme prolazi sve mi je teže da shvatim Slika kako se došlo do toga da stari (verni, kako god) kupci smatraju da imaju puno pravo, čak i insistiraju na benefitima, popustima itd... Pogotovo što je se u 99% slučajeva radi o korisnicima najnižih paketa, one sa većom potrošnjom svakako ispoštuju.
No, da ne otvaramo Pandorinu kutiju Slika
Vrlo lako. Tako što imaju promociju 6 meseci po dinar za nove korisnike. Njima je novi korisnik npr. podstanar, zašto bi on imao neke privilegije u odnosu na vlasnika stana?
Pitao sam ih pre dve godine u poslovnici da im dovedem istog trenutka novog korisnika umesto mene, jer meni navodno ne mogu da obračunaju taj popust. Odobrili su mi ipak na oba ugovora tada po 6 meseci x 1 din. Srednji i najveći paket su u pitanju, plaćao sam im 9000 mesečno nakon isteka tih 6 meseci.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od Vladapetr » 10 Feb 2021, 13:26

I ti si imao tu promociju kao novi korisnik. Po tome, za sve korisnike treba uvesti da se prvih pola godine ništa ne plaća, jer si ili:
a) novi korisnik
b) stari korisnik i moraju da poštuju tvoju vernost
Dakle, nijedan provajder ne sme da napravi plan da poveća broj korisnika tako što će pokušati da ih privuče nekim benefitom i izgubiti na zaradi prvih X meseci ali dobiti klijenta na duže staze. Ne, jer i stari smatraju da opet imaju pravo na iste benefite. Niđe logike, što bi se reklo. Voleo bih da vidim sve one koji zdušno brane takav princip, kako rade nešto vezano za direktan kontakt sa kupcima i primenjuju to isto.

Poslednja izmena od Vladapetr u 10 Feb 2021, 13:26, izmenjeno 2 puta ukupno.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19268
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Koji internet koristite?

Post od Heinz » 10 Feb 2021, 13:27

Meni zaista nije bio problem da im dovedem "podstanara".

Sent from my SM-G770F using Tapatalk




programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Koji internet koristite?

Post od programer » 10 Feb 2021, 14:00


Vladapetr je napisao:Tako je, benefiti su jako važna stvar u životu i za njih se vredi boriti po svaku cenuSlika

Vi se svakako i dalje prebacujte u mts jer su "najpovoljniji" (iako to da budu povoljni u stvari plaćamo svi mi, budžetskim novcem) a onda sa ortacima na pivu kukajte na medijski mrak u Srbiji.
Ja grok hunti ne dam ni dinar više od onoga što svakako otimaju.
Ne sumnjam da je tvoj radni sat izuzetno skup, pa nemaš vremena za prepiranje sa njima. Svako troši svoje vreme i novac kako želi i to poštujem.

Konkretno u mom slučaju, rečenica "prelazim iz sbba" je donela 6 meseci bez pretplate, tako da bi bio glup potez ne iskoristiti to.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Koji internet koristite?

Post od Vladapetr » 10 Feb 2021, 14:08

Nema radni sat nikakve veze sa tim. Ni kad sam radio za smešne pare i nekim danima gladovao (bukvalno) nisam se jajario i cenjkao oko tih stvari. Mene su učili da se to zove samopoštovanje, po novom je to "snadji se, što da ne iskoristiš". Ali hej, mts je na osnovu povećanog broja korisnika podigao kredit koji ćemo mi otplaćivati a oni za te pare kupili Prvu i Kurir, dakle to što si opet dobio 6 meseci džaba net se definitivno isplati
Idi u lokalnu centralu stranke, reci da prelaziš od Đilasa, dobićeš i posao u gradskoj upravi. Glupo je da i to ne iskoristiš

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Koji internet koristite?

Post od programer » 10 Feb 2021, 14:19

Zanimljivo zaključavanje, mora se priznati. Svaka čast. :)

Odgovori