Alat

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Paja » 16 Jan 2014, 09:56

Po mom iskustvu razlika između plave i zelene šrafilice u radu sa materijalima primerenim alatima je minimalna. Problem je i kako uporediti jer plavi po pravilu ima jači i motor i bateriju. Opet i u zelenom programu ima recimo 5 modela različite snage.
Zelenom šrafilicom sam šrafio po 500-nak šrafova dnevno kad sam pravio plakare i kuhinju, bušio sam gips ploče...

Zeleni program je amaterski i ako se kupi ono što je primereno potrebama radiće ok godinama, ali ne može se ošekivati da će neka nejaka bušilica razvaljivati beton. Ne zato što je zelena nego zato što je nedovoljno jaka.

Da sam profesionalac koji svakodnevno koristi alat i ja bih kupovao plavi.
nikaragva je napisao:Pda, na to sam mislio kada smo spomenuo motorne zage. Neki jeftini model, ne znam mu ni ime, je stalno zapinjao u drvetu, sto godina mu treba da prereze deblo precnika 40cm, pa se zaglavi, gusi se nema snage. Ok, i sa njom bih uradio posao, mozda za tri puta vise vremena, ali bih uradio. Malo rezes, pa malo odmoris alat, i tako.
Stilovka prolazi kroz drvo kao kroz puter, sekao sam i debla od 100-130cm precnika, kao puter :)
Imam neku prastaru B&D testeru na struju koju sam nasledio. Ta je isekla pola Kosmaja i dobar deo Grocke. Naravno da bi neka ala na motorni pogon sve to radila mnogo lakše i brže, ali je pitanje da li ta vrsta komoditeta sa spravom koju koristiš par puta godišnje vredi 10x više para.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nikaragva » 16 Jan 2014, 09:59

U pravu si, nisam je ni ja platio 900e ili koliko vec kosta, nego mnooogo manje :)
Ali da imam novaca da se tako "rasipam", verujem da bih je ipak kupio :)
Kakav bi ja bosanac bio bez stilovke :D

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Paja » 16 Jan 2014, 10:01

Sakat. :kezo:

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Sloba » 16 Jan 2014, 10:04

Doneo sam IZ Mađe pre 7-8 godina zelenu Bosch bušilicu 550W i sa njom bušio sve što je trebalo kada sam renovirao kuću. Fora je u dobrim burgijama. Imao sam Bosch set sa pet burgija za beton koji je koštao manje od hiljadu dinara i nisam bio nešto posebno zadovoljan, no kada sam igrom slučaja kupio jednu burgiju 10mm i platio je 800 dinara, shvatio sam o čemu se radi.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od nikaragva » 16 Jan 2014, 10:13

Sloba je napisao: no kada sam igrom slučaja kupio jednu burgiju 10mm i platio je 800 dinara, shvatio sam o čemu se radi.
Pda :)

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Paja » 16 Jan 2014, 10:14

Koje burgije kupujete za beton? To me uvek muči.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Alat

Post od nikaragva » 16 Jan 2014, 10:24


Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5578
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin
Birthday

Re: Alat

Post od dunx81 » 16 Jan 2014, 11:08

Drugar radi privatno kao elektricar i 3 godine je maltrerirao zutu Einhel "Hilti" za stemanje zidova,msm da ju je platio 50tak EUR. Kad je crkla par sekundi je proverio da nisu cetkice,gurnuo je ispod tezge i otisao po novu u istom rangu. Kaze ova je sebe vec 100x isplatila. Al na burgije i stemajze ne zali novaca,kad su oni dobri odmah se i masina manje muci.
A sto se tice akumulatorskih,cale je iz Madarske pre 100god doneo neku plavu Agoyama koja i dan danar radi. Platio je 20DM.

S druge strane imam AEG busilicu,Iskrinu veliku,Black&Decker malu brusilicu........zajedno imaju cirka 100 god i cini mi da se nece nikad pokvariti.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od Floyd » 16 Jan 2014, 13:38

Xepoj87 je napisao:Imamo metabo,hilti,bosch... Reci cu samo da se razlika primeti cak i u rukama laika koji ukupno 5 rupa nije probusio.
Hilti je sve,samo ne izvikan.
Ja sam igrom slucajeva jedan period ozbiljno radio sa tim alatima pa mogu da tvrdim da je genralizacija jako losa.
Hilti izuva kad su u pitanju vrshunske cekic-busilice (valjda se tako zovu u SRB :) ) kao i takvi modeli na baterije gde su mislim, bez ozbiljne konkurencije. Ima jos par njihovih alata koji su sam vrh ponude ali to nikako ne znaci da je svaki alat za njihovom znackom najbolji.

Eto iz mog iskustva buslice za beton su im krajnje prosecne a preskupe. Ne, ne kazem da su lose ali ima boljih.
Konkretno upredo sam koristio Hitachi i Hilti i Hitachi je i pored manje cene mnogo bolji i sto je jos bitnije kod profi upotrebe, laksi vise od 0.5 kg ;)
Imao sam i jednu akumulatorsku srafilicu Hilti kod koje mi je riknula baterija pa sam je zamenio za plavi Bosch. Nije losa ali nije ni nista posebno.

Kad su hobi alati u pitanju, savetujem da ne kupujete bas najjeftinije. Vecina su u fazonu da i oni "rade posao" ali iz mog iskustva rade samo dok su u plakaru :) Cim im se stavi neki tezi zadatak, znaju vrlo lako da otkazu poslusnost a ne retko se i zapale u ruci.

Korisnikov avatar
vlajko
Postovi: 476
Pridružio se: 15 Mar 2012, 11:59
Garaža: Honda Civic 1.4
Lokacija: Beograd

Re: TV - Audio - Video - bela tehnika

Post od vlajko » 16 Jan 2014, 13:52

Floyd je napisao: Hilti izuva kad su u pitanju vrshunske cekic-busilice (valjda se tako zovu u SRB :) )
Te bušilice se u Srbiji zovu Hilti. :kezo:
Kad me neko pita da mu izbušim rupu sa Hiltijem, ja namerno ponesem Wurth. :kezo:

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Alat

Post od BAJKER » 16 Jan 2014, 14:30

Koristim vec 15 godina Makitin alat od baterijske do na struju busilice, ova na baterije mi je samo na jednom poslu kada sam radio privatno za mesec dana zasrafila 13000 srafova :D Busila je u drvo i gips, odradila ormana i plakara, polica i komoda, kuhinja i ostalog namestaja neznaim se broj, baterija je pokazala znake slabosti tek posle 10 godina rada, iste sam prepakovao sa novim uloscima i sada opet radi kao prvog dana.
Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Alat

Post od dragvorl » 29 Nov 2015, 21:13

Hocu ovo preko drugara da narucim iz DE. Nadam se da stize. :doubleup:

Slika
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Alat

Post od Kuzmanovic » 29 Nov 2015, 21:26

Koliko kosta ovako nesto?

Sent from my Tapatalk using Alcatel One Touch Idol

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Alat

Post od dragvorl » 29 Nov 2015, 21:33

Tamo je oko 130e, ovde nisam mogao da nadjem nista u slicnoj ceni da mogu da budem siguran da nije grgec.
http://www.rotopino.de/werkzeug-set-122 ... 3890,35992
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

chakboris
Postovi: 116
Pridružio se: 06 Avg 2015, 22:03
Lokacija: Srbija

Re: Alat

Post od chakboris » 29 Nov 2015, 21:42

To nije puno, a kvalitet kakav je

Odgovori