Don Kihot

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Don Kihot

Post od Stjepa » 21 Jan 2012, 16:13

Milovan Milutinović se sprema za nesvakidašnji podvig

Supermen iz Užica!
Slika

Od Užica do Londona ima 2.456 kilometara. Tu razdaljinu dobro je sračunao Milovan Milutinović (64) zvani Užički Supermen jer želi da je prevali pešice!

Kaže, hoće u glavnom gradu Velike Britanije da prati Olimpijske igre, ali i da navrati do Ginisovih evidentičara! Svoje fizičke sposobnosti da im pokaže.
Za dalek put na koji će krenuti 26. aprila Milovan se priprema na brdu Spasovnjača, trči i telo jača noseći džakove cementa.
- Maršrutu sam već odredio. Ići ću preko Mađarske, Austrije, Nemačke, Francuske. Lamanš ću morati da savladam nekim brodom. Čim se dokopam britanskog kopna, nastavljam pešice pohod na London - kaže Milutinović, koga Užičani znaju kao vlasnika i trenera Karate kluba Supermen i bivšeg bodibiledera.
Pripreme za „stazu“ 58 puta dužu od maratonske započeo je 24. decembra. Od tada je, hodajući i trčeći brdima, u nogama sabrao 400 pređenih kilometara. Na Spasovnjači Milovan je juče okupio svoje prijatelje i demonstrirao im snagu i volju koje će ga odvesti do Londona. Najpre je uprtio dva džaka cementa, oba teška po 50 kilograma, i očas posla s tim teretom pretrčao 100 metara. Potom se latio duplo težeg posla - jedan džak u levu, drugi u desnu ruku, treći na leđa, četvrti na prsa! Na sebi je imao 200 kilograma cementa! I sa svim tim tovarom za nekih minut i po savladao stotku.
- Pre tri godine sam 100 metara s isto toliko kilograma cementa pretrčao za 27 sekundi - podsetio je posle „trke“ Užički Supermen.

Dao kravu za prvenstvo
Milutinović je jesenas imao problem - kako da nađe novac da troje dece, njegovih karatista, ode na evropsko prvenstvo u Mađarsku. I rešio ga je tako što je prodao svoju kravu.
- Mesec dana pred polazak na put, obratio sam se gradskim vlastima da mi pomognu za ovo takmičenje, ali su oni to odbili. Nisam imao drugi izbor - otišao sam u selo, stavio ular mojoj Šarulji i odveo je kod mesara. Ja njemu kravu, on meni novac za Mađarsku - priča Milutinović.

Kod doktora bio pre pola veka!
- U 19. godini sam imao 49 kilograma. Tako neuhranjenog nisu hteli da me prime u JNA. Godinu kasnije, počeo sam sa bodi-bildingom, deceniju kasnije sam postao vicešampion SFRJ. Sa 44 godine sam počeo da se bavim karateom da bih sa punih šest decenija života stekao crni pojas treći dan. Poslednji put sam kod doktora bio 1968. godine. Nikada u životu nisam popio kafu ili rakiju, nikada zapalio cigaretu - odao je tajnu svog fizičkog sklopa Milutinović.


Izvor: Alo! (http://www.alo.rs/vesti/45464/Supermen_iz_Uzica)

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Don Kihot

Post od Grujic » 21 Jan 2012, 16:19

Instruktor?

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Don Kihot

Post od Stjepa » 21 Jan 2012, 16:22

Aha
Koja carina! Voleo bih da uspe. :smesko: Samo da ne bude kao u "Karaula"-i "I ja bih da k* Vesnu Zmijanac, al' ne ide"

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Don Kihot

Post od oli » 21 Jan 2012, 19:03

Kad bi nasao neke sponzore imao bi vise sanse ali ovako :think:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Don Kihot

Post od Paja » 21 Jan 2012, 19:09

Sraćno mu bilo.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Don Kihot

Post od snork » 22 Jan 2012, 01:22

Čovek sa slike ima 64 godine? :shock: Izgleda znatno mlađe!
Ђенерал Јанковић

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Don Kihot

Post od Stjepa » 22 Jan 2012, 01:30

Da, 64.
A snazniji je od 90% ljudi koji dolaze kod njega u teretanu. I kad god mu se ukaze prilika kaze "Dede u mojim godinama piju kafu, puse cigaru i kukaju kako ih boli kuk. A vidi mene (i onda udari rukom svom snagom u zid teretane)! Ovo! Ovo ne moze covek sa tri fakulteta!" :lol: Mislim da mu je zelja da jednog dana probije od udarca taj zid, koliko ga je puta samo besomucno udario.

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Don Kihot

Post od Aleksandar194 » 22 Jan 2012, 15:14

Nek čovek skokne ipak da uplati životno osiguranje... :D
Slika

Odgovori