Fotografija

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21098
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od nidza » 17 Feb 2014, 21:27

Nemam pojma kako si toliko zadovoljan 50icom, ne mogu da se načudim. Imao sam je na 350d i 20d, a onda sam je prodao zajedno sa 20d kada sam prešao na 40d. Umesto nje sam pazario Sigmu 30/1.4 koja je bila mnogo korisnija na kropu. Naravno, na FF je sa 50icom druga priča. Canon je malo pederska firma jer nema u ponudi dobru jeftinu 50icu. Nikon ih oduvek ima i bolje su. D verzija je mnogo kvalitetniji objektiv od Canonske 50ice, što se vidi čim je uzmeš u ruku, a pogotovo kad kreneš da slikaš. Zamenili su je relativno skoro za G verziju gde su sredili bokeh.

Možda te je stvarno ukakio primerak, ali sve ovo što pišemo je nebitno. Bitno je da si ti zadovoljan korisnik, pogotovo nečega što je toliko džabe kao taj objektiv.

zuzazu
Postovi: 4607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od zuzazu » 17 Feb 2014, 21:35

Pa o tome se radi. Ja kada pricam o Canon 50ici ne pricam o vrhunskom staklu koje kida i cepa, vec o objektivu koji radi za sve pare koje je placen.

I ja sam preturio svasta, ali nikada nesto ovako jeftino. A cesto je ono sto je bilo skuplje, pomenuh 50mm 1,4 ili izvikanu Tokinu 12-24 4,0 Pro za koju sam mecku rodio da je nabavim (kad je ovde retko ko imao) i nek mi oproste sve ostale gluposti koje sam zaboravio, radilo x puta gore od ovog plastikanera.

Korisnikov avatar
viper
Postovi: 76
Pridružio se: 13 Avg 2012, 23:06
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0JTS Selespeed
Lokacija: Kac

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od viper » 18 Feb 2014, 10:33

Sta mislite o ovom aparatu.

Fuji HS25 exr

http://www.fujifilm.com/products/digita ... x_hs25exr/
"Dođe vreme kada pamet zaćuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andrić)

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21098
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od nidza » 18 Feb 2014, 13:16

Ja kad vidim te ogromne aparate sa maleckim senzorom, sav se naježim. U realnosti su ti ogromni zumovi sviranje onoj stvari, tj vrlo malo slika može da nastane sa njima koje će ti biti lepa uspomena. Nekome su sise i voajerisanje lepe uspomene, i tome takve sprave završavaju posao. Takođe ko slika neke ptice, avione i slično, ovo je jeftina ulaznica u taj svet.

Ja sam više za neki jeftiniji bezogledalac ili DSLR ako se već ide na ovoliki aparat. Na oglasima može polovno da se probere štošta, ali ne znam koliko te to stvarno zanima, ili bi samo da škljocaš. Sa druge strane, ako bi samo da škljocaš, bolje uzmi nešto manje što te neće mrzeti da nosiš sa sobom.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: AW: Koji foto-aparat koristite?

Post od Floyd » 18 Feb 2014, 13:53

Pa ovo kosta kao Nex 3n koji je mnogo bolji.

Gesendet von meinem GT-I9505

Korisnikov avatar
viper
Postovi: 76
Pridružio se: 13 Avg 2012, 23:06
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0JTS Selespeed
Lokacija: Kac

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od viper » 19 Feb 2014, 10:53

nidza

Iskreno ja bih da skljocam ali kad uslikam nesto da to ipak bude lepo za gledati posle na kompjuteru a ne samo uspomena na slici koju nesmes zumirati jer se gube detalji i ostrina, daj neko predlog koji aparat kupiti a da zadovoljava te uslove.
Nadam se da ne trazim previse od jeftinijih aparata jer za DSLR nemam para a iskreno ni volje da se preterano opterecujem sa podesavanjima.
"Dođe vreme kada pamet zaćuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andrić)

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21098
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od nidza » 19 Feb 2014, 11:04

Za tebe je neki kvalitetniji kompakt sa dobrom automatikom. Ja sam sestri preporučio Canon S110 i oni su prezadovoljni. Kada ja slikam sa njim, njih, bućnem na manuelu i malo se igramo, kada oni slikaju sami sebe, prebace na fantastičnu automatiku i sve je super. E, sad, ako je to van ranga, možda da gledaš nešto u inostranstvu, vratiš VAT, nađeš neki popust i možda dobro prođeš.

Npr, S110 je drugar uzeo za 170€ u Minhenu kad je vratio porez, na istom mestu gde sam ja pazario Nex-a. Takve prilike treba iskoristiti.

I dalje mi nije sasvim jasno kolike su ti ambicije da se udubljuješ u samu tehniku slikanja i da li je veličina aparata značajan faktor.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od Saša » 19 Feb 2014, 11:39

viper je napisao:nidza

Iskreno ja bih da skljocam ali kad uslikam nesto da to ipak bude lepo za gledati posle na kompjuteru a ne samo uspomena na slici koju nesmes zumirati jer se gube detalji i ostrina, daj neko predlog koji aparat kupiti a da zadovoljava te uslove.
Nadam se da ne trazim previse od jeftinijih aparata jer za DSLR nemam para a iskreno ni volje da se preterano opterecujem sa podesavanjima.
Fotoaparat za koji si okačio link će ti poslužiti odlično za svakodnevne potrebe, fotkanje porodice, turističke potrebe i slično, bez brige, a mane koje pominješ ćeš primetiti samo budeš li gledao fotke na 100% uvećanju i brojao im piksele. Postoji u engleskom jeziku i "stručan termin" za takve - "piksel piperi" (pixel peeping). :D

Pre kupovine DSLR-a fotkao sam 2-3 godine sa malim i jeftinim Fuji-jem S5500 (koji je u osnovi mnogo stariji "prethodnik" ovog čiji si link okačio) i bio sam više i nego zadovoljan. Ako ipak želiš veće i lakše zamućenje pozadine kada slikaš portrete ili bolje rezultate kada napolju ima malo svetla (ili recimo fotkaš nešto što se brzo kreće), dakle fotke u ipak malo ekstremnijim uslovima od običnih/svakodnevnih - onda ipak moraš ići na DSLR odnosno na nešto sa većim senzorom i više opcija. Do tada slobodno pazari nešto što možeš da priuštiš i uživaj u svakoj fotki koju napraviš, biće i više nego dobre, bez brige. :)

Korisnikov avatar
viper
Postovi: 76
Pridružio se: 13 Avg 2012, 23:06
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0JTS Selespeed
Lokacija: Kac

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od viper » 19 Feb 2014, 13:58

nidza je napisao:Za tebe je neki kvalitetniji kompakt sa dobrom automatikom. Ja sam sestri preporučio Canon S110 i oni su prezadovoljni. Kada ja slikam sa njim, njih, bućnem na manuelu i malo se igramo, kada oni slikaju sami sebe, prebace na fantastičnu automatiku i sve je super. E, sad, ako je to van ranga, možda da gledaš nešto u inostranstvu, vratiš VAT, nađeš neki popust i možda dobro prođeš.

Npr, S110 je drugar uzeo za 170€ u Minhenu kad je vratio porez, na istom mestu gde sam ja pazario Nex-a. Takve prilike treba iskoristiti.

I dalje mi nije sasvim jasno kolike su ti ambicije da se udubljuješ u samu tehniku slikanja i da li je veličina aparata značajan faktor.

Nebih preterano da se udubljujem i tehniku slikanja nego da sa sto manje petljanja po podesavanjima dobijem dobre slike, ambicije mi nisu prevelike, velicina mi je bitna, imao sam Fuji 6500fd koji mi je bio prevelik, pretezak i komplikovan za podesavanje, zato sam ga i prodao.
Kod ovog Canona SX130IS me privukla kompaktnost, HD rezolucija video i opticki zum od 12X (verujem da je to manje bitno) e sad sa cenom od 25000 din.(to je najjeftinije sto sam ja nasao) taj Canon S110 mi je malko skup, ali mi odgovara zbog velicine i kao sto si napisao odlicne automatike, probacu da ga nadjem polovnog sa garancijom, prvo moram ovaj da prodam dok jos ima garanciju.
"Dođe vreme kada pamet zaćuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andrić)

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21098
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od nidza » 19 Feb 2014, 14:18

http://fotostore.rs/digitalni-fotoapara ... 110/pro/17

Ne znam kakva je radnja u pitanju, ali ovde je 209€. Google me je naveo.

Korisnikov avatar
viper
Postovi: 76
Pridružio se: 13 Avg 2012, 23:06
Garaža: Alfa Romeo 156 2.0JTS Selespeed
Lokacija: Kac

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od viper » 19 Feb 2014, 14:57

Da tu sam i ja našao.
"Dođe vreme kada pamet zaćuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andrić)

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8375
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od grujicd » 19 Feb 2014, 15:00

Radnja je tri sa dva, logično nemaju ni nešto puno robe - ovo što im na sajtu piše "na stanju" ne mora da znači da je i stvarno tako. Mislim da može da se poruči to što nemaju, a mogu i da spuste cenu u odnosu na oglašenu. Bar su meni nudili RX 100 za manje para ali je moralo da se čeka par nedelja u tom trenutku.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od Paja » 19 Feb 2014, 15:02

I ovd eje ista cena http://pcfoto.biz/789_Canon-PowerShot-S110

Ovo je sajt čoveka koji je vlasnik Pc foto foruma. Tamo sam čitao da su mnogi kupovali od njega i jako su bivali zadovoljni.
Poslednja izmena od Paja u 19 Feb 2014, 15:05, izmenjeno 1 put ukupno.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od Floyd » 19 Feb 2014, 15:03

grujicd je napisao:Radnja je tri sa dva, logično nemaju ni nešto puno robe - ovo što im na sajtu piše "na stanju" ne mora da znači da je i stvarno tako. Mislim da može da se poruči to što nemaju, a mogu i da spuste cenu u odnosu na oglašenu. Bar su meni nudili RX 100 za manje para ali je moralo da se čeka par nedelja u tom trenutku.
Pa treba ljudima vremena da ga prosvercuju iz HU :)

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od Saša » 19 Feb 2014, 15:14

Dobra cena, razmišljam se takođe da ga kupim, pre svega zbog kvalitetnog video zapisa.

Odgovori