Fotografija

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od nidza » 12 Feb 2014, 18:38

Zu, apsolutno se ne slažem šta pišeš. Kakav bre crni DSLR, to je završilo karijeru u entry level zoni, a i u ostalima će lagano. Porediš babe i žabe. Za 100D ili već kako se zove, poredi najjeftiniji Nex, a on je već oko 250e. Sa kit objektivom je Nex mnogo manji, a bolji, jer je Canonski 18-55 govno od stakla.

Plastik 50/1.8 ubode fokus jednom od 5 pokušaja, jer mu je konstrukcija krš. Prosto šeta element jer je tako projektovan. U odnosu na 50 1.8 sa OSS dupe i oko.

Nex je sve, samo ne skup, a pogotovo prevelik. Svašta!

Tapatalk 4

zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od zuzazu » 12 Feb 2014, 20:05

Da ga nemam pa da mi pricas.
Na kraju videces poredjenje a navalio si na fokus svaka ti cast. Ko da je jedino na aparatu

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Fotografija

Post od Scuderia » 12 Feb 2014, 20:32

Slika

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Fotografija

Post od maxer » 12 Feb 2014, 20:48

Odlična ... bajkovita :doubleup:

Pazi, ovo je slika iz Turske - Istambula (na tramvaju piše Taskim, ovaj čuveni trg iz skorašnjih političkih zbivanja, a u daljini se vide plave reklame za Turkcell tj. njihov Telekom).

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Fotografija

Post od BAJKER » 12 Feb 2014, 20:51

:plusone: Dooobra!
Slika

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od Paja » 12 Feb 2014, 21:16

Nidžo po svim testovima koje sam našao cela serija Canon plastikanera koji idu u kit varijantama tj 18-55, 18-135 i 55-250 i taj 50/1.8 su drastično bolji od prethodnih izvedbi. Svi su više nego prijatno iznenađeni njihovim kvalitetom.

Dodaj tome da je taj 50/1.8 neko turio na 5mk2 i da piše hvalospeve o njemu.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od maxer » 12 Feb 2014, 21:31

Ja poručio od burazera iz Norveške da mi kupi (nov, naravno) jedan čudan - da ne kažem blesav foto-aparat: Sigma DP2 Merril :nesvest: :mrgreen:
Cena mu je drastično pala, pa će me koštati "svega" 440-450€.

Ko ne zna šta je to i zašto je tako kontroverzan, ukratko: mala metalna ciglica koja može da zabeleži fotografije sa neverovatnim detaljima (i ekstremno sitne stvari su jasne) i to od ivice do ivice kadra ali u isto vreme je nedoklepano čudo tehnike koje potroši bateriju za svega 36-38 snimaka (zato dobijete u setu 2 kom.), RAW fajlovi su ogromni 50-80MB, skviči ko prase dok zumira, spor je do LUDILA (upis jednog snimljenog fajla traje i 20-30 sec. a za to vreme možeš samo da čekaš) ... sve u svemu otkačena sprava - načisto :kezo:

Evo šta dotični može: http://i.pbase.com/o3/37/418137/1/14600 ... DI0328.jpg ... što reče neko - kao da je snimio špijunski satelit a ne mali foto-aparatić :nesvest:

Očekujem ga u svojim rukama negde posle 22.marta (ako sve prođe kako treba u vezi kupovine jer ga trenutno nema na zalihama ali kažu da će stići do 18.marta, mi smo rezervisali jedan).

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od nidza » 13 Feb 2014, 00:23

paja je napisao:Nidžo po svim testovima koje sam našao cela serija Canon plastikanera koji idu u kit varijantama tj 18-55, 18-135 i 55-250 i taj 50/1.8 su drastično bolji od prethodnih izvedbi. Svi su više nego prijatno iznenađeni njihovim kvalitetom.

Dodaj tome da je taj 50/1.8 neko turio na 5mk2 i da piše hvalospeve o njemu.
Nisam u toku da ima novi 50/1.8 i 18-55. Mislio sam da je IS III poslednji, a on je đubre. Bolji od prvog jeste, ali nešto naročito dobar nije. Za ove duže kitove znam da su sasvim dobri.

Tapatalk 4

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od nidza » 13 Feb 2014, 01:00

Na guglu ne postoji nikakav novi 50/1.8, poslednji je verzija II, plastik-fantastik, koji je u proizvodnji već 25 godina. Imao sam taj objektiv pre dosta godina i okej je za sirote umjetnike, ali sasvim je druga klasa u odnosu na ono o čemu ovde pričamo.

@Zu, šta da radiš sa slikom na kojoj je omašen fokus, nego da je obrišeš? Naravno da AF mora da bude pouzdan.

18-55 je takođe star, nema nov. Ima verzija STM, ali teško da ide uz jeftinije kitove. Preumoran sam dalje da istražujem.

Tapatalk 4

zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od zuzazu » 13 Feb 2014, 06:12

Koliko me secanje sluzi, prica je pocela Floydovom dilemom RX100 ili NEX. Tj. koji mali aparat.

Znaci ni jednog trenutka ne pricamo o mambo dzambo opremi vec o necem prizemnom i prihvatljivom za forumase. Ili sam nesto promasio?

Sad se ja debelo ne slazem sa tobom, ali neka to bude manje bitno.

Sa tobom se ne slaze ni PHOTOZONE koji ocenjuje Sony kit objektiv kao teskog djoku (bez korekcije unutar aparata).
http://www.photozone.de/sony_nex/842-sony1650f3556oss
i rekordera u negativnom smislu u svim mogucim merenjima. De fakto brz autofokus nije posledica dobrog stakla vec onoga sta je u telu.

PHOTOZONE se ne slaze ni u tvojoj konstataciji da je Canon plastik fantastik objektiv za uboge fotografe. Ne slaze se ni fotografska zajednica, a vala ni ja kao vlasnik istog.

http://www.dpreview.com/products/canon/ ... _50_1p8_ii HIGHLY RECOMMENDED

http://www.photozone.de/Reviews/160-can ... rt--review

http://www.kenrockwell.com/canon/lenses/50mm-f18.htm

http://www.fredmiranda.com/reviews/show ... product=30

Da ne duzim povodom ovog. Imao sam 50mm f1,4, tri puta skuplji od plastika. Nije mu ni prineti! Svakom vlasniku Canona preporucio bih ga milion posto. Rame uz rame sa 17-40 f4,0 koji je najvise na aparatu, stao je i plastik fantastik sa cenom od samo 100 neura nov.

A o aparaticu 100D kojeg sam juce video, (i zaista bih ga uzeo da nisam NEXa) sa sve navedenim plastik 50mm, sa tobom se ne slaze ni DP REVIEW

http://www.dpreview.com/reviews/canon-e ... bel-sl1/14 GOLD AWARD

Kao zakljucak, ne mislim da ce aparati sa ogledalom tek tako da odu sa trzista, kao sto se ne slazem da ce da im primat u kratkom roku preotmu mirrorless kamere (pogledati poslednje trendove koliko su iste velike).

O ceni NEX sistema bi tek mogao da pisem i da lako pokazem da je skuplji od svakog, recimo Canona u istoj klasi.

I da ne zaboravimo, sistem se gradi oko objektiva a ne aparata, a Sony nudi tacno DESET PUTA MANJE objektiva sa E bajonetom u odnosu na Canon, te koliko god su vlasnici NEXa u panici koji objektiv uzeti, toliko im je i lakse jer nemaju puno da biraju.

P.S. inace je NEX linija zavrsena i sada se svi aparati zovu ALFA. U mesto NEX 6 sa 99 AF tacaka, novi 6000 ima 179 tacaka a sledeci 60000 ce imati 4327 tacaka sto ce biti jako bitno. :mrgreen:

zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Fotografija

Post od zuzazu » 13 Feb 2014, 06:28

@Maxer, slatko si me nasmejao. Nije Taskim nego Taksim.

Fotka je odlicna ali ih ima zilion na istu temu. Ulica je Istiklal Caddesi, tj, nesto kao nas Knez ali jedno tri puta sira i 5 puta duza.
Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od nidza » 13 Feb 2014, 07:06

Pusti te testove. Nisam se vadio godinama sa photozone.de, koji je sjajan sajt, btw, ali to što piše tamo je usko vezano unutar jednog sistema. Čak i sami savetuju da se ne porede rezultati između različitih sistema. 50/1.8 naravno da je high recommended, jer je u vreme kad je testiran nov novcat koštao 80usd. Sad je nešto skuplji. To i jeste prvi objektiv koji preporučujem amateru na Canonu da ga kupi. Svojevremeno i nije postojala skromna alternativa. Ko je imao malo više para, išao je na Sigmu 30/1.4, koja je mnogo bolja, a zbog žižne daljine daleko upotrebljivija od 50ice na APS-C.

Pred Sony-jem je dalek put, a ti se mani testova rađenih pre 7-8 godina. Stvari se menjaju, kriterijumi takođe. Mogu oni da izmere falinke objektivima, ali opšti kvalitet izrade foto opreme je u tom smislu jako napredovao. Tebi ili meni sve manje znače ti sintetički testovi. Sve je postalo dovoljno dobro, a daleko bolje od DSLR kakvi su bili nosioci svojih klasa, pre svega niže i srednje.

Da skratim priču, štagod SAD da uzmeš, teško da si se zajebao. Moj savet, kao nekog kome je sve ovo što pišem bio jedno vreme lep izvor prihoda, da se razmišlja u smeru nečega što je očigledna budućnost, na uštrb nečega što je u svom zalasku. Na kraju krajeva, sve zavisi od fotografa, loš fotoaparat u ovom segmentu ne postoji.

E-Mount se tek pokrenuo, a uboli su po sred srede.

Tapatalk 4

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od Saša » 13 Feb 2014, 07:06

A sve što ti treba je jedna jedina... :)

TT

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Fotografija

Post od maxer » 13 Feb 2014, 08:12

Naravno, izvinjavam se ... greška prilikom brzog kucanja (primetio sam da mi se u zadnje vreme dešava da zamenim mesta dva susedna slova u reči ... ide s godinama, verovatno :kezo: ).

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Koji foto-aparat koristite?

Post od nidza » 13 Feb 2014, 08:30

http://www.amazon.de/Objektiv-Objektive ... ds=e-mount

Za kanondžije zanimljiva stvar. Neverovatno mi je da ovako nešto postoji između 2 različita sistema.

Odgovori