Potopljeni Punto - povratak u život

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Dzoni_m
Postovi: 1701
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Dzoni_m » 16 Sep 2014, 19:20

Tapaciri? Ima li ih negde uopste?

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od trojanac » 16 Sep 2014, 20:05

Javi se kad ideš na ovu stranu da ti dam pojaseve.

Tapatalk with Desire 500
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Paja » 16 Sep 2014, 20:14

trojanac je napisao:Drago mi je da je auto konačno u funkciji, a takođe drago mi je da je kuća završena i udaljena.
Nadam se da smo bar malo pomogli.
Više bi pomogli da smo štemovali kuću, al sad je kasno. :kezo:
Bitno da Punto radi.

Libero
Postovi: 561
Pridružio se: 23 Jan 2014, 11:39
Garaža: Opel Astra j
Lokacija: Beograd

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Libero » 17 Sep 2014, 19:36

Jel nije problem da se okače finansije ovde, tj krajnje stanje? Kolko je novca potrošeno na zamenske delove, potrošne i sl.
kolko je otišlo majstorima? čisto eto da imamo za uvid kolko je cela akcija koštala, možda će nekom koristiti ako se ne daj Bože nađe u sl. situaciji.

Inače, sve najbolje sa autom i pohvala za akciju i sve članove koji su doprineli istoj. :pivo:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od trojanac » 18 Sep 2014, 10:53

Teško je dati tačnu cifru jer je dosta delova donirano, a i sve usluge koje smo kao klub organizovali nisu naplaćene. Kad bi se to sve sabralo, bilo bi sigurno 300-400e na cifru koju je još Sharance dao za delove i popravku po preuzimanju auta.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Sh@rance » 18 Sep 2014, 11:30

Celokupne troškove bi mogao da napiše Bax, Trojke ili Paja. Auto je od skroz potopljenog do sada u voznom stanju popravljen od strane kluba Garaža sa donacijom i Fiat Lancia kluba Srbija.
Prvo bih hteo da se zahvalim svim forumskim i klubskim drugarima na akciji, posebno Paji koji je bio pokretač svega toga i izašao mi u susret od prvog dana poplave kada sam bio baš u q..u i totalno slomljen, čovek me je toliko zadužio da stvarno ne znam kako da mu se odužim. Zahvalio bih se i svim ostalim članovima koji su učestvovali u akciji. Ljudi su trošili svoje vreme svoj novac svoje živce da auto vrate ponovo na točkove. Heroju kod koga smo na placu držali punta i poklonio mi makaze :kezo:
Auto sam upalio i sa herojevog placa doterao u Obrenovac. Od kluba sam dobio i novac u koverti 38000 din. i 70 eura
Tako da je auto popravljen od strane kluba Garaža.
Troškovi koje je klub dao dok je auto bio na placu može da napiše Trojke, Bax ili Paja i šta je sve stavljeno i urađeno na kolima.
Ono što sam radio posle toga kada sam ga oterao:
- Body kompjuter, kutaja sa osiguračima u kabini i ECU 250 eura i 2000 din
- Kompletan servo 150 eura sa poštarinom
- Daljinsko centralno zakljucavanje 2500 din
- Kenwood radio za kola 6000 din
- motorići za centralnu bravu 50 eura sa rukama
- popravka ablendera i menjanje flet kabla na volanu za sirenu 3000 din.
- Tapaciri 3000 din.
Od Fiat lancia Kluba sam dobio
- Instrument tablu novu
- u Fiat servisu Goran kompletan servis
zamena ulja, svih filtera, pranje menjaca i zamena ulja u menjaču, zamena kočione tečnosti i zamena servo volana.
- zadnje zvučnike.
Ono što mi ostaje je da zamenim motor prednjih brisača sa makazama i da uzmem od trojketa zadnje pojaseve i da ih namontiram, operem ga dubinski.
Za sada je sve OK nije vožen baš dugo na instrument tabli mi je upaljena lampa od filtera goriva kao da ima vode u gorivu i od suvozačevog airbega ostalo je sve normalno.
Danas idem da zapušim one čepove u podu juče sam skidao tepih samo je ostalo čep kod suvozačevih nogu i da napakujem ponovo nazad i da vratim oplatu ispod volana, namontiram tapacire i da se dogovorim sa Džonijem da ga ovih dana oteram na dubinsko.
Evo ga veselo se smeje na parkingu :)
Slika

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od McGruja » 18 Sep 2014, 11:51

:)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11044
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Bax » 18 Sep 2014, 11:55

Uzeti (donirani) su jos nov akumulator, filteri, razna ulja, razna sredstva, sprejevi, selnice i sl, 15-20l dizela.
Uradjeno je dve preventivne zamene motornog ulja, sredjivanje farova, nabavka sedista, pranje enterijera...

Mozda bi bilo zanimljivo da se uradi kompletna prica sa fotkama i da se pablikuje na sajtu.
Ispalo je super, jedva cekam da vidim auto na nekom od narednih skupova.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Grujic » 18 Sep 2014, 12:06

Price ce biti, samo se ceka da sve definitivno bude gotovo.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od trojanac » 18 Sep 2014, 12:10

Bogami, kad se sve sabere dobra cifra, tako da je pitanje isplativosti ako treba izvući pare iz jednog novčanika, ali uz drugarsku pomoć je mnogo lakše. Samo da se srede i te sitnice pa da služi još dugo bez problema.

Sharance, nadam se da će biti prilike da se vidimo na nekom od narednih skupova, ako ne na FG, onda bar na redovnom skupu kod Arene.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Sh@rance » 18 Sep 2014, 12:34

14. nisam mogao nikako doci, a i otkazan je skup ali svaki naredni termin u septebmru sigurno dolazim pogotovo sto radim jos jednu smenu u subotu i posle sam na odmoru :)
Sto se tice cifre celokupna popravka u ovom stanju kakav je moj bi sa rukama sigurno kostala oko 1200-1500eura. Znam da su ljudi davali po 1000-1100 eura a nisu menjali ništa od enterijera niti reparacija farova sve je ostalo staro na kolima. Najisplativije je bilo kupiti stranca prepakovati sve i posle krcmiti delove.
Ne može to vise nikad biti isti auto kao sto je bio ali je u voznom stanju sve radi i samo da se dalje ne dešava ništa.
Poslednja izmena od Sh@rance u 18 Sep 2014, 12:40, izmenjeno 1 put ukupno.

Libero
Postovi: 561
Pridružio se: 23 Jan 2014, 11:39
Garaža: Opel Astra j
Lokacija: Beograd

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Libero » 18 Sep 2014, 12:36

Ako sam dobro skapirao, da je neko bez ovih pomoći sve radio iz svog džepa, cifra je oko 1500 evra....
Bilo bi fino da se napravi priča i dokumentuje na pomenutom sajtu kao neka reportaža....Siguran sam da ima ljudi ovde
koji to fino rade ili mogu da pomognu. :)

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Paja » 18 Sep 2014, 13:46

Moram da napišem par redova.

Šaranče me potencira kao pokretača, a to nije tačno. Ideja da pomognemo Šarančetu je nastala jedne večeri dok smo kafu pili Trojke, Rakhil, Uroš, Ivan i ja (ako sam nekog zaboravio ili stavio, a nije bio nek se javi)
Razgovarali smo kako da pomognemo jedinom čoveku na forumu koji je bio oštećen poplavama. Stan mu nije bio oštećen i najlogičnije je bilo da se akcenat stavi na auto, tim pre što je ovo auto forum. Ne sećam se ko je dao konkretnu ideju ali nije ni bitno. Od starta je cela akcija bila Garažina, a ne moja, Trojketova, Herojeva....

Ideja je bila da finansiramo koliko budemo mogli, a ne da radimo. Pričao sam sa drugom koji ima servis i on je pristao da pomogne koliko može, s tim da je dogovor bio "dovezite ga i parkirajte na livadu, a mi ćemo da ga čačkamo koliko i kad stignemo".

To je otvorilo novu ideju. Što bi auto stajao i sušio se, ako možemo da ga očerupamo, oribamo i pripremimo za mehaničara.

Tada se javio problem gde sve to raditi i tu je herojski uleteo Kretenče (jbg morao sam, za mene ćeš biti Kretenče zauvek. :D )

Ideja, a boga mi i razrada da se auto mehanički čačka je bila Baxova i Ljubiteljeva. Većina nas to nije imala na umu jer ne znamo ništa o tome, ali kada su oni hteli mi smo bili tu da pomognemo koliko možemo.

Ono što sam ja povukao i izforsirao je šlepovanje. Za to sam imao tri razloga. Prvo bio sam slobodan tih dana, drugo smatrao sam da je bitno da se auto rasturi što pre i da bi gubitak tog vikenda kada smo ga dovukli i rasturili bio potencionalno nenadoknadiv i treće znao sam da ja sigurno imam kategoriju za bilo kakvu prikolicu.
Tu smo imali i dosta sreće što smo našli prikolicu i što je Vlajko povukao radnike sa terena da bi nam obezbedio Hilux-a kojim smo vukli prikolicu.

Što se troškova tiče ja sam malo toga plaćao pa ne znam puno na tu temu, ali znam
- prikolica 20€
- gorivo za šlepovanje dao Vlajko
- prednja sedišta 50€
- akomulator - pokon Džonija_m
- zadnje sedište i pojasevi poklon Saše
- zadnji zvučnici poklon jednog momka iz Osijeka koji je član FLCS
- 2 kontakt spreja i azmafon oko 2000 dinara
- čišćenje ablendera i stare inst. table Sale VTI
- reparacija farova - Steva

Naveo sam neke troškove koje znam i radove koji nisu urađeni u Krnjači. U Krnjači je bilo dosta ljudi i mrzi me da sada nabrajam. To nek ostane za priču o Puntu kad je jednog dana neko napiše.

Sve u svemu uspeli smo da pomognemo, ali i da naučimo lekciju. Imali smo problema u organizaciji i dogovorima i izgubili smo puno vemena. Da danas radimo sve ponovo siguran sam da bi sve bilo gotovo za desetak dana.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od trojanac » 18 Sep 2014, 14:44

Teško je organizovati ljude kad je nešto drugo sem čerupanja i pranja potrebno odraditi jer svi imamo svoje obaveze. Ali bitno da je sad završeno, ne ponovilo se.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Paja » 18 Sep 2014, 15:18

Nisi me razumeo. Nikom ništa ne zameram.

Samo konstatujem da bi sada sve išlo mnogo lakše i mnogo brže.

Odgovori