Potopljeni Punto - povratak u život

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2867
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Martin » 26 Jul 2014, 13:07

Svaka čast za FLCS što se tiče table!!! :doubleup:

Ako "sunčanje" ne može da ga isuši, onda probaj sa sušačem....

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od methane.master » 26 Jul 2014, 13:10

Izvini nisam ispratio zadnjih nekoliko poruka...Šta bi dobio tim sušenjem?

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11083
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Bax » 26 Jul 2014, 13:24

Moje misljenje, nije problem i vlagi po sebi, vec u prljavstini koja se zavukla, kad se ta prljavstina orosi, ona postaje provodnik.
Morace to jos da se rasklapa, i pedantno cisti.
Pored toga gde god na kontaktima imas prljavstine, to je potencijalno zariste, kohe ce da varnici, greje se, topi.
Sve je to moguce resavati, ali nema tu sad nestrpljenja, a kamoli nerviranja....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Xepoj87 » 26 Jul 2014, 15:03

Baxe, ko ti je hakovao nalog, i poceo da pise o strpljenju? :kezo:

Sta znam, cenim da ne bi izaslo ni malo jeftino da se menja cela instalacija, ako je to ono sto ja zamisljam, kablovi i sve ostalo...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Paja » 26 Jul 2014, 15:10

:kezo: :kezo: :kezo:

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Zveroljub » 26 Jul 2014, 17:01

Sh@rance je napisao:Ne znam koliko bi bila dobra ideja da uzmem susac za zidove i da ubacim u auto. Dva puta sam iznajmljivao susace za kucu uzimao sam tri mala i jedan veliki industrijski. Mislio sam da zovnem coveka od kojeg sam vec uzimao da uzmem taj manji i da ga ubacim u kabinu i neka radi jedno dva dana.
Napisah ti tamo, ali evo i ovde. Dodji do mene da ti dam mobilnu klimu pa nju ubaci u auto. Ona takodje odstranjuje vlagu iz vazduha. Nije mi problem da ti je dam na nedelju dana, pa ako ti ona ne resi taj problem, onda iznajmi namensku masinu.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Sh@rance » 29 Jul 2014, 19:00

Evo svezih novosti, auto vec par dana radi kao sat. Padale su ove velike kise i za sada vise nisam imao problema sa strujom. One rupe na kolima sto su busene kada se pralo sam premazao sa epoxy repair. Namestena je nova instrument tabla ali je i dalje van funkcije jedino radi pokazivanje vremena ostalo je sve mrtvo, tablu sam sam zamenio i cuo sam se sa elektronicarem treba valjada da je upari sa body kompjuterom. Jos jedna stvar koja me nervira a ne radi je sirena probao sam je direktno sa akumulatora i radi nije crkla ali sa volana nece da radi. Namestio sam i zadnje stopaljke i sad rade bez problema. Morao sam svaki kontakt da smirglam naprskano kontakt sprejom i vise ne baguje, zeder brava mi je pravila problem nije htela da zakljucava volan ispreskana je unutra sa WD-om tako da sam i taj problem resio ostalo mi da stavim jos novi relej za zeder kao zastitu da ne mogu da alnasujem kad je brava zakljucana.
Nikako da nadjem centralu za servo i tapacire. Danas sam porucio preko win wina ovaj radio za kola
http://www.winwin.rs/auto-player-kenwoo ... 75487.html
Tako da cu muziku namestiti u cetvrtak.
Ostaje mi servo stalno sam u kontaktu sa majstorom jurimo centralu i tapaciri. Da auto konacno sklopim celog unutra i oteram na dubinsko pranje.
Oteram auto kod gorana u Zemun uradim mali servis i zamenu ulja u mnjeacu poklon od FLCS-a i zamenim ulje u kocnicama.
U cetvrtak da ubacim muziku i relej od zedera.
Ostao mi elektronicar duzan da mi sa mog bodija prelemi neki cip na body koji mi je montirao na kola, upari instrument tablu i kodira dizne za novi ECU, mada auto u zadnje vreme bas mirno radi.
I da namestim sirenu i to bi bilo to.
Airbegovi ce cekati sledecu godinu.
Generalno auto je u voznom stanju i jos jedna stvar koja me nervira je sto sam zanemario bajs od kako sam dobio auto nazad :D
Pitanje jedno za Paju ili ko je vadio elektroniku napolje. Imao sam onu kinesku centralu za centralno zakljucavanje ona crna mala kutijica ostao je dzek kupio bih istu takvu centralu jedino me interesuje dali su zice i dalje povezane? Hocu da kupim istu centralu i samo da je ubodem u vec postojeci dzek.
Nadam se da cu servo uraditi do 8. avgusta jer hocu da uzmem bolovanje i odem sa svojom porodicom na zasluzeni odmor. Posto smo od mora ove godine odustali icicemo u Soko Banju na 10 dana samo vise da pobegnemo i da se bar malo odmorimo jer nas u Septembru ceka veliko sredjivanje kuce.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Paja » 29 Jul 2014, 19:24

Nisam ja vadio tu centralu. Mislim da je Ljubitelj.

Koliko vidim biće od Punta auto na kraju. :D

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Sh@rance » 29 Jul 2014, 19:40

Puntisa je i sad auto :) malo je ruzan bez tapacira unutra ali za 10-15 dana bice kompletiran skroz. :)

Послато са Nexus 7

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Dzoni_m » 29 Jul 2014, 19:44

E ovo je jedan od lepih postova koje danas procitah. Super, bravo na uradjenom poslu!

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od nixa » 29 Jul 2014, 20:23

Bravo!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od trojanac » 29 Jul 2014, 21:00

Jesi uzeo zvučnike koji su bili tamo u Krnjači?


Tapatalk with Desire 500
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11083
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Bax » 29 Jul 2014, 21:06

`Taj relej sa Zedera, radi i taj stari, samo treba da se poveze kako treba, tu su bile pokidane zice...
Satovi bi trebala odmah da prorade, a da bi radili kako treba, mora da se ukodira sa kompom, to je ono cega se secam...

Koliko si presao km od preuzimanja, izvozaj bar koju 1000km, pre nego sto ispustis ulje.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Sh@rance » 29 Jul 2014, 22:48

Relej od zedera je bio zalepljen otvarali smo ga, a kosta oko 200 din. Instrument tabla je nova jedan kolega je prikacio na dijagnostiku proverio je i radi popaljene su sve lampe na izmstrument tabli cak i od ABS-a i espa kojeg nemam na kolima sve je mrtvo i na tabli ne radi ni temperatura ni nivo goriva ni obrtaljka bukvalno nista sem sata(vreme) cuo sam se danas sa covekom rekao mu da sam zanenio tablu i da ne radi kaze da se ne brinem da ce sve raditi kako treba tj da ce je namestiti.
pa 1000 nisam presao sigurno ali 500 sigurno jesam. Bice do zamene mozda malo manje od 1000km.
trojanac je napisao:Jesi uzeo zvučnike koji su bili tamo u Krnjači?


Tapatalk with Desire 500
Jesam one pioneer bili su u gepeku.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11083
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Bax » 29 Jul 2014, 23:28

Nek bude barem ta 1000ka, nije lose da to ulje odradi ipak neki posao cicscenja, pred sipanje sintetike.
Slobodno cepaj auto, malo vise kilometra, nek se lepo zagreje ovo ulje sto je sada u njemu, da pokupi sto vise necistoca iz motora.

Ja da imam imam Puntica sa zveknutim servom, ne bih se gadio, ni da mu stavim mehanicki volan iz Punta Actual, ionako me taj deo najvise nervira na tom autu...

Jel se oseca neki miris u kolima?
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Odgovori