Potopljeni Punto - povratak u život

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Xepoj87 » 29 Jul 2014, 23:29

Ja sam ti zavrnuo nove zvucnike.
Levi sam 100% zavrnuo, a za desni ne mogu da se setim, jer je bilo nesto drugo u pitanju, mislim da sam morao da ti prepravljam dzek, da bi levi usao.
Ni jedan nisam zakacio, jer nema poente dok se ne stavi radio, da se sna sta je plus, a sta minus, ali sam ih zamenio.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Sh@rance » 31 Jul 2014, 21:36

Danas mi je stigao servo volan, radio i daljinsko zakljucavanje. Uspeo sam samo da namontiram daljinsko zakljucavanje.
Slika
Slika
Zakazao sam kod gorana u Zemunu za ponedeljak komplet mali servis, zamenu ulja u menjacu, zamenu kocione tecnosti i zamenu servo uredjaja.
Ne znam dali da ga teram uopste u ponedeljak jer cu morati definitivno da ga ponovo rasturam celog. Instalacija od radija je negde ustinuta ne mogu da dodjem do euro konektora, ako ne uspem da nadjem kablove kad skinem instrument tablu (cajger) moracu ceo kokpit da vadim napolje. Moram da skidam i nebo ona zica sto je ostala da visi kod prednjeg levog A stuba je kabal od antene od radija pokidana je na pola a drugu polovinu sto ide prema anteni ne mogu da nadjem. Tepih i novi filc opet moram da vadim napolje auto mi je pun vode na patosu i ceo filc je natopljen sa vodom verovatno je usla voda kroz one otvore sto smo otvarali kada smo prali kola ili neki cep nije vracen ali definitivno mu predstoji novo rasturanje komplet.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29865
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od trojanac » 31 Jul 2014, 21:47

Ja ne mogu, ali sigurno ima ko može da dođe da ti pomogne. Samo javi dan i vreme.

Tapatalk with Desire 500
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Paja » 31 Jul 2014, 21:55

Da li si zalepio sve otvore u podu? Kada je voda ušla? Ako je tokom kiše onda nema šanse da je ušla kroz pod osim ako nivo nije bio do sajtne.

Kablovi od muzike i antene su bili izvučeni napolje 100%. Mora da su upali unutra tokom vožnje. Verovatno da mogu da se izvuku bez rasturanja table.

Antena nije to što ti misliš. Antena dolazi niz suvozački A stub i ima konektor na kraju i takođe je bila izvučena.

Ja sam baš tanak s vremenom ovih dana al ako ništa mogu da dam uputstva.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Sh@rance » 31 Jul 2014, 22:19

Onu rupu u gepeku sam odmah zalepio, na pod jos nista nisam stavljao trebalo bi da drzi onaj silikon sa unutrasnje strane. Malo pre bio u kolima gledao one kablove i htedoh da isecem onaj filc da se vide brojevi na sasiji kako sam dohvatio filc tako vidim da je pun vode podignem i zavucem prst i vidim da je u tom delu pod ispod filca vlazan, a pored toga smo otvarali rupu kada se prao auto. Negde u podu ima rupa i sigurno je tuda isla voda u toku voznje. Vadicu u subotu ponovo tepih napolje pa cu videti gde pusta. Onaj kabal sto visi sa strane kod A stuba na njemu pise antena isti takav kabal je ina dzeku sto se ubada u radio. Nisam skidao onu lajsnu sa desne strane na stubu videcu i nju da skinem u subotu da nije kabal od antene u njoj. Mada jedinu antenu na kolima koju imam je od radia ako taj kabal bude u desnom stubu ja onda ne znam od cega je to onda.
U kojim radnjma da jurim da kupim onaj filc. Moracu svaku onu rupu detaljno da ocistim i da zapusim ili sa epoxy repair ili onim kondorom pa da ga zavarim brenerom ili nedostaje neki plasticni cep.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Xepoj87 » 31 Jul 2014, 22:32

Antena od modula za daljinsko otkljucavanje.
Svi kablovi, i prikljucci za radio su bili izvuceni kroz rupu za radio.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Paja » 31 Jul 2014, 22:39

Definitivno su ostale otvorene rupe u podu.

Filc se zove azmafon i ja sam ga kupio u Termodomu. Proveri da li je svuda mokar ili samo lokalno. Ako je lokalno onda zvekni fen ili kalorifer da osuši.

Za antenu ti je Heroj rekao. Antena od radija ide A stubom pa kroz tablu. I da skineš oplatu A stuba nećeš ništa postići. Ona je sada negde u tabli.

Aj čujemo se sutra pa ću ti sve objasniti gde da tražiš.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Sh@rance » 31 Jul 2014, 23:02

Ne da mi djavo mira :D sada sam bio do kola i skidao lasnu sa desnog stuba i kabal od antene je tamo.
Slika
Stvarno neverovatno da je potpuno isti kabal i na levoj strani cak i istu oznaku nose. Od daljinskog nije jer na onoj plasticnoj kutijici stoji parce zice kao antena, alarm nikad nisam imao na kolima tako da i od toga nije od cega je stvarno nemam pojma.
Ja sam je spakovao danas u levi stub i stvarno mu je leziste tamo, posto sam menjao onu diodu i kabal od daljinskog zakljucavanja.
Propratio sam rukom kabal koliko sam mogao i sa donje strane ispod kutje sa osiguracima ide negde u instrument tablu, a 100% deluje da je od antene za radio.
Kada ste provlacili kablove od muzike dali na toj liniji uopste postoji euro konektor? Ovaj dzek sto je sada na kolima mi deluje da je od starog radia. Mnogo je kratak, a kada probam da povucem zice tacno ima neki otpor u pravcu cajgera.
Slika
Slika
Ovo je novi radio i njegova instalacija
Slika
Dali ste videli kada ste pakovali dali ima ovaj euro konektor? Ne mogu da se setim Znam da sam sa kolima dobio neki radio koji sam prodao i ubacio onaj sto je ostao potopljen u puntu.
Za pod cu videti isto u subotu kakvo je generalno stanje tamo gde sam sad gledo a to je kod broja sasije je bas mokro tepih ne ali filc je bas vlazan. Bolji pregled cu imati kad skinem tepih a i odradio bih ko sto je bilo.
Koliki je problem skinuti tepih i vrati ti ga?
Onoj kaljuzi definitivno ne mozes nista poskidao sam bukvalno sve plastike sa kola sto sam mogao da skinem i doneo kuci ubacio u kadu i ja i zena ribali skoro vrelom vodom i cetkicom za zube i taj proces ponavljali tri puta. Danas opet odradim isto i cim se oscusi po onim sitnim porama i dalje ima one braonkaste boje.

P.S Necije crne makaze su ostale kod mene u gepeku.
Poslednja izmena od Sh@rance u 31 Jul 2014, 23:19, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Paja » 31 Jul 2014, 23:18

Nije problem da se skine pod.

Skinu se prednja sedišta i sedalni deo zadnjeg, pragovi na vratima i ona konzola oko ručne. Mislim da moraju da se skinu i dve maske sa centralnog stuba i to je to.

EDIT Bem te tvrdoglava evo ti odakle dolazi antena.
Slika


Za džekove muzike se ne sećam i nisam siguran, a makaze su Herojeve mame.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Sh@rance » 31 Jul 2014, 23:35

Video sam malo pre da je u desnom stubu. Danas kada sam pokusavao da ubacim radio isti ali potpuno isti kabal kabal ide i na levi stub. Uzmem dzek od sto se ubada u radio i onaj kraj sto je visio i vidim da su potpuno dva ista kabla. I ono je antenski kabal od cega pitaj boga jedino ako nije neka priprema za alarm i bas mu je leziste u levom stubu. Sreca da danas nisam rasturao nebo :D
tek bi onda bilo veselo.
Videcu u toku nedelje kad budem dolazio za bg da poteram heroju makaze.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Saša » 01 Avg 2014, 00:41

Sh@rance je napisao:Kada ste provlacili kablove od muzike dali na toj liniji uopste postoji euro konektor? Ovaj dzek sto je sada na kolima mi deluje da je od starog radia. Mnogo je kratak, a kada probam da povucem zice tacno ima neki otpor u pravcu cajgera.
Slika
Slika
Ovo na fotkama nije originalni konektor, a u originalu ne postoji ni ta crna kutijica što se vidi u otvoru radija. Originalni Puntov konektor je crne boje. To što ti imaš je verovatno nešto prepravljano ranije za onaj tvoj stari/crknuti/nefabrički radio.

Edit: evo, nađoh fotku originalnog konektora (ignoriši ovaj kablić što držim u ruci, to je pobuda za subwoofer koji sam ugradio u gepek):

Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Xepoj87 » 01 Avg 2014, 00:57

Ja cu ponoviti da daljinska brava mora da ima antenu, pogotovo sto je naknadno ugradjivana :)
Cak sam skoro, pa siguran, da smo sekli istu sa modula, da bi moglo sve da se skine.
Ako se dobro secam, zute je boje, ili tako nesto?
Zato i nismo hteli da vracamo nigde, nego smo ostavili da visi tamo, da bi se zamenilo drugom.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Sh@rance » 01 Avg 2014, 23:33

Ono nije kabal od antene od daljinskog zakljucavanja. No nije ni bitno bitno je da je kabal od radio antene u desnom stubu :) Potpuno je isti kao i od kabla za radio od cega je pitaj boga bitno je da mi ne treba ma od cega god bio.
Ovo je kabal od antene daljinskog zakljucavanja
Slika
Kupio sam popuno isto daljinsko zakljucavanje i juce ga montirao posto sam vec imao za njega gotovu instalaciju razvucenu.
Namestio sam malo pre i muziku :presrecan: operacija je uspesno izvrsena samo skidanjem cajgera koja traje bukvalno dva minuta i euro konektor je bio iza cajgera ovo je instalacija od starog radia
Slika
Kablovi od muzike su verovatno trebali da idu sa zadnje strane iz pravca pozarnog zida pa je zato konektor ostao malo kraci no totalno nebitna stvar izvukao sam rukom jos nekih 5cm nakacio kablove od novog radia i vratio zice istom trasom i imam dovoljnu duzinu kabla cak i viska. Konacno muzika u kolima :sreckovic: Zadnji zvucnici rade odlicno prednje nisam montirao treba da ih pazarim, ali bitno je da svira.
Nisam montirao onaj ugradni lim jer mi nedostaje konektor za antenu.
Ako neko ima viska ili da me uputi gde ima da se kupi taj konektor ovako izgleda to je to sto mi treba i ide u radio. Imam problem posto u Obrenovcu bukvalno nista ne radi tako da ovde ne mogu da ga jurim da kupim.
Slika
A moj dzek za antenu izgleda ovako i ide u taj adapter
Slika
Ostaje mi da vidim jos pod ali to cu u toku nedelje, sutra je crveno slovo Sveti Ilija mom sinu imendan tako da ce mo dan ubiti uzivajuci na salasu Stremen.
I jedna za kraj :presrecan:
http://youtu.be/8sDjHrvLP0A

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Paja » 02 Avg 2014, 00:24

E sad ja treba da napišem:

Jesam li ti lepo rekao i za antenu i za konektor!!! :kezo:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Potopljeni Punto - povratak u život

Post od Xepoj87 » 02 Avg 2014, 05:57

Konektore imas da kupis, manje, vise, u svakoj elektronicarskoj radnji.
Imas i bas za kablove radnju, sve od kablova i prikljucaka skoro mozes naci, u Piramidi, Kanibal radnja.
http://www.kanibal.co.rs/

Imas i u centru, u Balkanskoj, mislim da se zove Silken Elektronik.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori