Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18944
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od Delija » 27 Maj 2014, 23:02

Prosto mi je neverovatno da ne mozes da razumes :)

Cifra koja se placa za osiguranje je daleko manja od vrednosti osiguranog objekta.

Aj' da probam sa analogijom...

Jel mozes kasko da osiguras Astru na 100.000 evra iliti da platis nekih 10.000 evra za godisnji kasko, da napravis totalku i da zaradis sebi 85000 evra? :glavomuzid:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Одг: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od elMaestro » 27 Maj 2014, 23:33

@nikaragva, to sto si ti osigurao kucu na 35k, ne znaci da si dao osiguravajucoj kuci 35k, tako da im nije naravno svejedno koliko je vredela kuca. Suma novca koji uplacujes osiguranju je srazmerna vrednosti osiguranog objekta, ali nikako ne moze biti jednaka.

TT
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od Risto » 28 Maj 2014, 00:30

Osnovni postulat osiguranja je, ako se desi osigurani slucaj, da osiguranik ne moze da ostvari finansijsku dobit. To jednostavno znaci da ti mozes recimo svoju kucu da osiguras na sumu od 100000 evra u 10 osiguranja ali tebi ce u slucaju stetnog dogadjaja 10 osiguranja solidarno izmiriti stetu koja je nastala.

Da je drugacija situacija onda niko nikada ne bi prodavao nesto, samo uzmes osiguras istu stvar na 10 mesta, zapalis je, i svi ti isplate stetu :naughty:

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od Vladapetr » 10 Mar 2018, 20:15

Da li je neko korisnik zdravstvenog/životnog osiguranja?

Razmišljam da krenem sa tako nečim, pre svega me interesuje porodični paket. Nekada davno su me obrađivali za neku vrstu Delta Generali osiguranja, gde se mesečno uplaćuje određena svota a posle 20 godina (ili kako se dogovorite) se isplati ukupan iznos plus zarada (koja bude i do 100%). Za svo to vreme imaš i zdravstveno osiguranje, odštetu u slučaju povrede ili bolničkog lečenja itd...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 829
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od Rolla » 11 Mar 2018, 09:52

Ja imam zdravstveno i štedno penziono. 300€ godišnje plaća se na 6 meseci.
Mislim da je 50€ zdravstveno koje pokriva svašta i 250€ penziono. Ugovor na 40 god i na kraju mogu da biram da i da uzmem ceo iznos ili da mi se isplaćuje mesečno. Ako ti treba kontakt javi na pm.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od sasha015 » 11 Mar 2018, 10:42

Vladapetr je napisao:
10 Mar 2018, 20:15
Da li je neko korisnik zdravstvenog/životnog osiguranja?

Razmišljam da krenem sa tako nečim, pre svega me interesuje porodični paket. Nekada davno su me obrađivali za neku vrstu Delta Generali osiguranja, gde se mesečno uplaćuje određena svota a posle 20 godina (ili kako se dogovorite) se isplati ukupan iznos plus zarada (koja bude i do 100%). Za svo to vreme imaš i zdravstveno osiguranje, odštetu u slučaju povrede ili bolničkog lečenja itd...
Imam ja nesto slicno kod uniqe.Osiguranje kroz stednju.Isplata posle xx godina,osiguranje zene i dece od nekih bolesti,bolnickog lecenja.,loma, operacija...bla,bla....
NIsam ni citao sta sam potpisivao,ucinio sam drugu uslugu.Bio je agent.Isli smo na "rec".
E kad je trebalo da se naplati osigurani slucaj,nesto sam dobio,a nesto nisam.TO sto nisam dobio sam naknadno saznao da nisu ni osigurane od toga,a agent je "usmeno" obecao.
Poenta je da treba da procitas ugovor pre potpisivanja i da ga rastumacis.A ugovor uglavnom dobijes kad dodjes da potpises,tako da nemas vremena da citas 30 trana posebnih i opstih uslova.
Ima mnogo zackoljica,ako nastupe skuplji osigurani slucajevi.Mozda je bolje da ti bolnicki karton i istorija bolesti "nestane" :loool:
Ako nabasas na nesto dobro,pisi ovde,Ja nesto razmisljam da i mene ubacim u neki paket kod nekog osiguranja.Da sve porodicno objedinim kroz neku dobru polisu.

Realno zdravstvo nam je u.... i lecenje kosta.Ali bas kosta.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od Ji 4Tze » 11 Mar 2018, 11:59

Pre će biti da su ti nudili životno a ti si mislio da je i zdravstveno.
Ovo prvo te obezbedi npr. 10€ po danu boravka u bolnici.
Ovo drugo košta tipa 100€ mesečno za celu porodicu i imaš do neke cifre lečenje prema (povelikom) spisku ordinacija i pojedinačnih lekara, itd.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od ljuba » 11 Mar 2018, 13:33

Bas razmisljam kako je kod nas zdravstveno za porodicu iole normalno oko 250 eur mesecno plus toliko jos ide kroz poreze, plus prvih 300 eur sto potrosis je ucesce u steti :) i naravno ne dobijes nista na kraju isto kao i za auto :). Nije mi najjasnije kako bi moglo bolnicko lecenje da bude pokriveno za par eura mesecno? A da ne pricam o zivotnim godinama i slicnim stvarima...

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od ikac2000 » 11 Mar 2018, 14:53

Mi imamo u DE jedno od drzavnih, gde mozes da ides kod bilo kog privatnika, zubara i sl, zapravo primarno zdravstveno poput ambulanti i ne znam da li postoji, vec sve ordinacije.

To sve firma oduzima od plate, nisam ni obratio paznju koliko kosta.

Postoje i dodatni privatni paketi, na primer ukoliko hoces da budes sam u sobi i da te operise sef klinike. Nemci bas flesiraju na te pakete.

Isto ako se i zubi namestaju, dodatno zubarsko, mada je tu put do Srb neprikosnoven i 10x jevtiniji.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od Ji 4Tze » 11 Mar 2018, 14:54

To je naknada za boravak u bolnici, ne pokriva nikakvo lečenje. Navlaka na paket :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od pedja » 11 Mar 2018, 18:29

Pisao sam već da postoje i dobra zdravstvena osiguranja, za teže bolesti. Čak nije ni katastrofa cena. Best doktors je nešto preko 30€ za porodicu sa dvoje dece (do 18g), mesečno. Pokriva do 2mil € za života, a max 1mil za jednu godinu. Doduše, samo za najteže bolesti, daleko bilo. Uključuje i drugo/treće mišljenje dra po izboru, pa i u inostranstvu, ako treba. Takođe, za lečenje se bira ustanova sa spiska, gde god da je, u budžetu. E sad, na papiru je tako...

Imam nekih ponuda valjda u kancelariji, probaću da nađem. Različite varijante.

Ovo zdravstveno u kombinaciji sa štednjom je verovatno smešno. Svakako treba sagledati i dobro pročitati.

TT


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od ljuba » 11 Mar 2018, 20:51

Problem je sto ako ulazis u dil sa osiguravajucem drustvom moras da imas dobrog advokata na raspolaganju, inace te ne fermaju ni malkice, osim uzimanja tvojih para...

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 829
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od Rolla » 11 Mar 2018, 23:26

Ako nekom treba imam nacrt ugovora-polise negde na mailu pa cu iskopati...

Sent from my M83G using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od Vladapetr » 29 Avg 2018, 12:35

Uplatio sam porodično osiguranje u Grawe-u, štednja + osiguranje. Tu sam dobio najbolje uslove za osiguranje života, štedni deo i zdravstveno mi nije primarno (mada i to postoji).

U pregovorima sam i za Best Doktors, kod nas ga rade Delta i Wiener. U Grawe-u kažu da je to prevara :mrgreen: u fazonu da ga je u stvarnosti gotovo nemoguće ostvariti.
Da li je neko detaljno analizirao njihove uslove, ili ima neko dovoljno medicinski potkovan da mi može rastumačiti određene formulacije?

U reklamnom pamfletu je napisano svašta nešto lepo, npr pokrivaju troškove transplantacije. Onda u ugovoru vidiš da se pokrivaju SAMO troškovi transplantacije od živog donora. Dakle, možeš da dobiješ bubreg... ili beli bubreg :rofl:

Tako u delu gde su navedene bolesti koje nisu pokrivene osiguranjem, stoji:
U slučaju Koronarne bajpas hirurgije:
Sve koronarne bolesti lečene nekom drugom tehnikom osim bajpasom koronarnih arterija, kao što su bilo koja vrsta angioplastične hirurgije.
Šta to konkretno znači, od kolikog procenta koronarnih bolesti su se ovim ogradili?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Osiguranje nekretnina, života i ostalo

Post od member » 29 Avg 2018, 13:27

Koji stepen za Unfall si uzeo? To je ona stavka od U1 do U6.

Best Doctors, pa ne znam. Ponuda im je na običnom A4 papiru, i nešto mi je suviše uopšteno napisan, bez konkretnih detalja, bez sitnih slova.
Kao,sve može, sve pokriva. Previše dobro zvuči, a jako jeftino za takav nivo usluge. Tu mi nešto ne štima.

Odgovori