Taxi prevoz

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Taxi prevoz

Post od Heinz » 26 Apr 2018, 10:15

Kolona je pod pratnjom, tako da nisu dozvoljavali da se npr. iz Vojvode Stepe skrene levo kod Vajata dok su prolazili ka gradu.

Rocktheroad
Postovi: 65
Pridružio se: 25 Dec 2017, 19:55

Re: Taxi prevoz

Post od Rocktheroad » 26 Apr 2018, 11:56

trojanac je napisao:
26 Apr 2018, 06:37
Rocktheroad je napisao: Glupi taksisti im bolju reklamu nisu mogli smisliti.
Apsolutno nema smisla vređati bilo koga i bilo čije zanimanje. Plus nije u skladu sa pravilnikom.
Nije bila namera da vredjam bilo koga, glupo sam srocio recenicu u kontekstu protesta. Izvinjavam se svima koji su se osetili pogodjenim.

Elem, glup je potez taksista da blokiraju grad i izreklamiraju konkurenciju. Mnogo ljudi me je pitalo kako Car:Go funkcionise, i kako to radi. Mnogo ljudi koji jedva da koriste bilo sta osim facebook-a i instagrama. Ako su taksisti uspeli da animiraju najinertniju grupu korisnika smartphona, onda je jasno kakvu su uslugu i reklamu napravili. Ne znam kako funkcionisu udruzenja, ali definitivno sami taksisti treba da se zapitaju sa kim se udruzuju i za koga rade kad ovakve poteze vuku.

Car:Go, Uber i slicne platforme izvrdavaju zakone, ali ih u nista manjem obimu ne izvrdavaju ni taksisti. Taksiste ne treba da brinu divlji taksisti, vec taksisti u njihovim redovima i ljudi koji vode udruzenja.

Taksisti:
* Sredite se. Rusite ugled firme, brenda i branse ako ste sami zapusteni, neuredni i nekulturni. Ne trebate da budete modeli ni lepi, vec pristojni i uljudni.
* Sredite i popravite auto. Ne zanima me ako svetli neka lampica, ali ne zelim ni da mi svetle bubrezi nakon voznje. Ocistite auto, ne morate u perionicu posle svake voznje, ali umesto da igrate sah i dobacujete devojkama na taxi stanici, mozete i da istresete patosnice, obrisete unutrasnjost.
* Mozete da vozite zutom trakom, i to je jedino sto vas razlikuje od drugih vozaca automobila. Ne niste pod rotacijom, nemate pravo prvenstva, ne mozete da stojite/blokirate gde hocete. Tih par minuta sto cete brze dovesti klijenta nije vredno neprijatnosti koju dozviljavam vozeci se u takvom vozilu.
* Motorola je cudo... 1976 godine kad se pojavila u Beogradu u taksi vozilima... Sad je 2018... Naxis taxi je bar nesto ucinio u tom pogledu, ali i tamo fali rating za vozilo/vozaca za njihovu aplikaciju.
* Ako niste zadovoljni vladom, zakonima, blokirajte vladu, blokirajte im rezidencije znate gde zive. Grad je nas, grad obicnih gradjana - ne blokirajte grad nama. Mi vas placamo ne oni, vi njih placate (nazalost i mi). Ako protestvujete, dobro zamislite koga pogadjate sa tim protestom.
* Ukinite monopol i ogranicenje broja taksista i cena usluga. Da li vama odgovara da imate ogranicen broj frizera, majstora, pekara, molera, bilo kojih zanatlija ili servisa? Ne treba svako da bude taksista, ali to ne resava limitiran broj nego regulativa. Uredite svoja drustva, postavite kriterijume i trudite se da budete bolji od drugih. Ako ima smrdljivi taxi koji kasni za 100 din, imace svoju klijentelu, kao sto ce cist kompakt taxi imati za 200, lux za 300 i tako dalje.

Uostalom onog ko hoce da radi nista ne sprecava da bude i legalan taxista, i car:Go, i Uber i slicno... Pa koliko mi je puta stigao auto koji je i sa uber i sa lyft nalepnicom :)

Poenta je da koncepcija taxi saobracaja i samih udruzenja ubija zdravu konkurenciju i najvise steti postenim ljudima koji savesno rade svoj posao. Takvih je jos uvek vecina i zato mislim da je poslednji cas da se organizuju u urede prvo svoje dvoriste, pa onda dalje. Za par godina ce se mozda ta prednost izgubiti i teze ce se izboriti sa onima koji vuku na dno.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Taxi prevoz

Post od trojanac » 26 Apr 2018, 12:10

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Taxi prevoz

Post od Heinz » 26 Apr 2018, 12:15

Tamo nema ništa o protestu. A u stvari hoće da ih preCednik primi i reši im probleme. Kakve veze on ima s taxi prevozom...

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Taxi prevoz

Post od ftj » 27 Apr 2018, 09:07


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Taxi prevoz

Post od Ogi » 27 Apr 2018, 15:46

Ne postoji varijanta u kojoj cu da "navijam" za taksiste. Na zalost tako je. Zbog 80% nenormalnih trpi manjina normalnih.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Taxi prevoz

Post od Xepoj87 » 27 Apr 2018, 17:29

Ja nisam ni znao da postoji Car Go pre ovoga.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Taxi prevoz

Post od starac vujadin » 27 Apr 2018, 17:39

Muž moje prijatlejice radi CarGo. Da ih ne znam verovatno ne bih ni znao za tu uslugu. Od kada su krenuli protesti ubijaju se od posla. Fenomenalnu reklamu su im napravili.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Taxi prevoz

Post od Ikac » 27 Apr 2018, 17:45

Ja sam znao da postoji nešto tj. da postoji neka alternativa klasičnom taxiju, ali pojma nisam imao šta je i kako funkcioniše.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Taxi prevoz

Post od Ralee » 27 Apr 2018, 17:55

Mogli su bar da posalju nekog reprezentativnijeg taksisu na tv.

Rocktheroad
Postovi: 65
Pridružio se: 25 Dec 2017, 19:55

Re: Taxi prevoz

Post od Rocktheroad » 27 Apr 2018, 17:56

Ogi je napisao:
27 Apr 2018, 15:46
Ne postoji varijanta u kojoj cu da "navijam" za taksiste. Na zalost tako je. Zbog 80% nenormalnih trpi manjina normalnih.
Pre bih rekao da je obrnuto. Silom prilka cesce sedam u taxi i car:go pa mogu reci da je moje zapazanje nekih 10-20% taksista koji brukaju profesiju. Nazalost brukaju ih iz sve snage, ostatak ekipe je vise nego ok. Problem je da los taksista vredi 100 normalnih. Dok svako od nas prolazi pored ili vozi se sa normalnim taksistima, nista se ne primecuje. Jedan kreten napravi pometnju za pola grada, pola grada ga psuje i vidi. To vise nije ludak u zutom passatu, to je taksista - vec ima etiketu. Mnogo je gore onima koji se voze sa takvima. Tek tu dobijes zelju da vise nikad ne sednes u to udruzenje, tip vozila ili bilo sta.

Ubacite na pozadinu naslona sedista mali tablet od 5000 dinara, koji ce imati najgluplju aplikaciju sa 5 zvezdica da ocenimo taksistu, cistocu vozila, voznju.... i vrlo brzo ce se sve rascistiti ko valja ko ne valja. Sa 3 zvezdice mozes da vozis krompire, njima nece smetati.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Taxi prevoz

Post od dragvorl » 27 Apr 2018, 18:18

Taksista :)

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Taxi prevoz

Post od Ogi » 27 Apr 2018, 19:28

Xepoj87 je napisao:
27 Apr 2018, 17:29
Ja nisam ni znao da postoji Car Go pre ovoga.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Ni ja ali upravo cu da instaliram aplikaciju i pocnem da koristim usluge.

Onaj taksista sto je juce bio u emisiji je pravi divljak.

P.S. Ne svidja mi se sto ne moze da se plati kesom. Kako placate ? Kako se placa preko kartice I je l moze samo kreditna ?
Poslednja izmena od Ogi u 27 Apr 2018, 19:42, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Taxi prevoz

Post od shandu90 » 27 Apr 2018, 19:41

Ralee je napisao:Mogli su bar da posalju nekog reprezentativnijeg taksisu na tv.
Nekog diplomiranog pravnika ili ekonomistu :kezo:

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Taxi prevoz

Post od stefankmn » 27 Apr 2018, 20:24

@ogi

Slika

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Odgovori