Računari

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Računari

Post od Delija » 15 Okt 2014, 19:44

Aj' jos jedno pitanje - u cemu programiras to cudo?
Reci PHP i moracemo da zavrsimo pricu... :)

U tom slucaju ja pricam na japanskom, a ti na indijskom i jednostavno me nikad neces razumeti... :)
Poslednja izmena od Delija u 15 Okt 2014, 20:07, izmenjeno 2 puta ukupno.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Računari

Post od nikaragva » 15 Okt 2014, 19:49

:)

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Računari

Post od Delija » 15 Okt 2014, 19:57

Jbg, nemam vise ideja kako da probam da objasnim.
Totalno sam zbunjen nerazumevanjem :zbunjen:


Aj' da ipak probam jos jednom... :)
Glupi JavaScript koji kreiras moze savrseno da radi u 5 razlicitih browser-a, a da na primer ne radi u glupoj Opera-i. Da bi radilo i u Opera-i mora nesto sitno da se dodatno odradi / promeni / obrise / doda (banalizujem, ali Opera je generalno u proslosti imala dosta problema sa nepotpunom podrskom za JS). Isto tako u kreiranom PDF-u moze da postoji nesto sto smeta FF-u / PDF plugin-u.

Jos nesto - jel ti uopste kreiras aplikacijom PDF dokument ili koristis browser za print u PDF?
(moram da pitam za svaki slucaj :))
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Računari

Post od Geza » 15 Okt 2014, 20:38

Opera glupa... Slika
Možda treba samo druga verzija Adobe Reader-a da se instalira.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Računari

Post od nikaragva » 15 Okt 2014, 20:46

Instaliraj foxit reader

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Računari

Post od Delija » 15 Okt 2014, 20:48

@Geza
Koristio sam Operu od verzije 3.0 iliti vise od 15 godina :)
U poslednjih 6 meseci vozim Chrome...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od codemaker » 15 Okt 2014, 20:56

Delija je napisao:Jbg, nemam vise ideja kako da probam da objasnim.
Totalno sam zbunjen nerazumevanjem :zbunjen:


Aj' da ipak probam jos jednom... :)
Glupi JavaScript koji kreiras moze savrseno da radi u 5 razlicitih browser-a, a da na primer ne radi u glupoj Opera-i. Da bi radilo i u Opera-i mora nesto sitno da se dodatno odradi / promeni / obrise / doda (banalizujem, ali Opera je generalno u proslosti imala dosta problema sa nepotpunom podrskom za JS). Isto tako u kreiranom PDF-u moze da postoji nesto sto smeta FF-u / PDF plugin-u.

Jos nesto - jel ti uopste kreiras aplikacijom PDF dokument ili koristis browser za print u PDF?
(moram da pitam za svaki slucaj :))
Ovo već shvatam kao podjebavanje, ne treba ti to. Da si čitao šta pišem, shvatio bi da pitaš glupost.
Hajde da se malo civilizujemo. To što ti nešto ne razumeš ne znači da to ne postoji :)

Odakle ti ideja da radim U JavaScriptu?
Odakle ti ideja za PHP?
Ne koristim "napedne" tehnike izrade PDF fajlova poput print sadržaja browse prozora u PDF.

Napisao sam da ovu aplikaciju razvijam pomoću BCC, Harbour, Fiveweb biblioteke i FastReport biblioteke za izveštaje.
Ja sam lepo zamolio za mišljenje i eventualne sugestije a ti krećeš sa kukanjem kako ne možeš da razumeš da se ne razumemo.

Pa 100 puta sam napisao da moja aplikacija kreira PDF koristeći FastReport biblioteku.
Kad dođe vreme za izradu PDF i ispis izveštaja, koristi se fastReport fajl kreiran prilikom dizajna, definiše se objekat i aktivira se prikaz PDF prema specifikacijama prilikom dizajna.

Dakle PDF zapravo na ekran izbacuje FastReport DLL koji koristim i ja tu nemam mnogo uticaja, nakon što dizajniram i definišem izveštaj bilo koje vrste. Vrlo je moguće da u kreiranom PDF ima nešto što smeta FF ali ja tu ne mogu mnogo, obzirom da nemam source za FF i nemam source za fastReport biblioteku koja generiše PDF prema specifikacijama. Niti želim da se zamaram da u specifikaciji PDF fajla tražim iglu u plastu sena.

Nisi mi objasnio zašto bi trebalo da koristim byte array i šta sa output streamom. Šta ću saznati? Sve i da alat kojim trenutno radim može izbaciti stream PDF-a. Nisi objasnio šta želiš da kažeš.

Očigledno se ti i ja ne razumemo, počev od alata kojim se radi, preko načina kreiranja PDF pa do činjenice da samo FF pravi problem, što je i početak ove prepiske.

No hard feelings, ali ovako neće ići...
:pivo:
Ja sam našao rešenje da FF ipak nateram da normalno prati orijentaciju PDF, mada nije "automatski" kao kod ostalih browsera. Pošto nema odgovora zašto je to tako, ostaće jednokratno "ručno" podešavanje i gotovo. OStali browseri su ok i teram dalje.

Hvala za trud svakako
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Računari

Post od Geza » 15 Okt 2014, 20:56

Eno ti sad ChrOpera, ista kao original, samo manje funkcionalna :ccc:
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od codemaker » 15 Okt 2014, 21:00

Opera i nije bila moj pik nikada, tek sam je koristio u "samoodbrani" kad neki korisnik zaošija da jen koristi, pa i na njioj da istestiram rad aplikacije. A i brzo "prešaltam" korisnika na bilo šta drugo sem Opere.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Računari

Post od Delija » 15 Okt 2014, 21:10

O kakvom ti sad JavaScript-u pricas, majke ti? :kuku:
To je sluzilo samo kao analogija... :glavomuzid:


NHF, ali ti se ili pravis blesav, ili... bolje da cutim.
Odustajem... Gubim vreme bezveze.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Računari

Post od McGruja » 15 Okt 2014, 21:15

Sta vam je danas? :)

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Računari

Post od Delija » 15 Okt 2014, 21:26

Nista :)
Menjamo temu... :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Računari

Post od ADrei » 15 Okt 2014, 22:29

jel ima mozda nekog na forumu da zna da radi u toweru?
ucili smo nesto malo na faxu, ali bi hteo lepo da naucim sve da radim pa me zanima jel moze neko da mi preporuci neku skolu gde bih mogao da idem na kurs

nasao sam samo jednu, ali imaju malo prijavljenih pa nece skoro da krene kurs... evo ga program
http://www.radimpex.rs/about.php?lang=en&id=1

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od codemaker » 15 Okt 2014, 22:47

Delija je napisao:O kakvom ti sad JavaScript-u pricas, majke ti? :kuku:
To je sluzilo samo kao analogija... :glavomuzid:


NHF, ali ti se ili pravis blesav, ili... bolje da cutim.
Odustajem... Gubim vreme bezveze.
Ja stvarno nemam razloga da se pravim blesav. Imam suviše godina u dupetu za tako nešto.
Mislio sam da ću dobiti neku suvislu sugestiju a dobio sam byte-array nagoveštaje od tebe. Znam ja dobro šta je to ali ne znam kako si mislio to da iskoristim kao eventualno rešenje problema.
Ali ili si ti previše pametan za mene ili ... bolje sad ja da ćutim.

JavaScript sam pomenuo jer si ti pomenuo u malo rogobatno složenoj rečenici pa sam razumeo da me pitaš da li u njemu radim.
PHP si isto ti pomenuo da ako u njemu radim nemamo šta da pričamo. I sad se čudiš...

Ja pričam srpski a verujem i ti pa bi trebalo da se možemo razumeti. Ne vidim razlog za problem.
Niti ti znaš japanski, niti ja govorim indijanski.

Bolje objasni šta si hteo sa onim byte stream. Nikad nisi rekao šta si time mislio da može da pomogne u rešenju. Tako nabaciš nešto i onda nestane priča o tome a ti se nerviraš što se ne razumemo. Oko čega se ne razumemo?

Problem je prost ali si ga ti zakomplikovao:
Sve radi odlično u svakom browseru sem FF
Ti onda predlažeš byte-aray i streaming u 2-3 linije koda a nikad nisi rekao čemu bi mi to služilo konkretno i kako bi možda pomoglo rešenju problema.

I onda ti odustaješ jer se ne razumemo. Da ti pravo kažem - ne razumem tvoj pokušaj da pomogneš jer ga nisi detaljnije objasnio ali cenim pokušaj kao takav.
Mada, sve to nije razlog za izazivanje "verske, nacionalne, rodne i svake druge vrste netrpeljivosti" među nama. A pogotovo da se sve ovo olupa o glavu malim Japancima ili tamo nekim Komančima ili da poglavica Crveni nos da ostavku negde u Juti jer ga iznervirao neki Srbin sa PDF.

Ali, tvoje vreme je tvoje vreme.
Ne bih želeo da ti oduzimam ni minut.
Poslednja izmena od codemaker u 15 Okt 2014, 22:48, izmenjeno 1 put ukupno.
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Računari

Post od methane.master » 15 Okt 2014, 22:48

ADrei je napisao:jel ima mozda nekog na forumu da zna da radi u toweru?
ucili smo nesto malo na faxu, ali bi hteo lepo da naucim sve da radim pa me zanima jel moze neko da mi preporuci neku skolu gde bih mogao da idem na kurs

nasao sam samo jednu, ali imaju malo prijavljenih pa nece skoro da krene kurs... evo ga program
http://www.radimpex.rs/about.php?lang=en&id=1
Pre svega, pošto je domaći softver, pretpostavljam licenciran, zar proizvođač ne bi trebao da daje i obuku?

Takođe, na istom tom sajtu imaš i "Lessons and tutorials" -> http://www.radimpex.co.rs/lessons.php?id=1&lang=en
Širim haos!

Odgovori