Računari

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od Xepoj87 » 24 Feb 2023, 00:51

Skini prvo PC Health Check app, da budes siguran sa podrzava Windows 11.
Ja ga koristim vec nekoliko meseci i super mi je.
Pokusao drugaru juce da instaliram na novi laptop i prc, ne podrzava :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od grujicd » 24 Feb 2023, 07:04

Imam Win11 na laptopu koji mi je sekundarni komp pa me ne pogađa nešto, ali mi je prosto neverovatno da je neko odobrio da izađe onakav taskbar za OS koji se koristi za ozbiljan posao. Samo ikonice bez teksta? I šta sad kad hoćeš da imaš otvoreno nekoliko excela ili visual studija, koji se razlikuju samo po imenu prozora? To ne spada u "ne sviđa mi se kako izgleda" već je težak udarac za produktivnost. Nisam očekivao od Majkrosofta da dizajn pobedi usability, mada i nije da nisu imali fejlove što se tiče UI.

Elem, vidim da se mnogo ljudi žali na to i najavili su da će da poprave. Samo nije ni 11 izašao baš juče a to i dalje tako stoji. Ima par aplikacija koje nude kao Win 10 taskbar ali ih nisam probao.

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od ftj » 24 Feb 2023, 10:44

Pa i na win10 su taskbar ikonice bez teksta po defaultu? I kad imaš više otvorenih istih programa grupišu se pod jednu ikonu i svakako vidiš više detalja tek kad pređeš mišem. Jedino ako si ti manuelno isključivao grupisanje.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od grujicd » 24 Feb 2023, 13:49

Naravno da sam odmah isključio grupisanje na Win 10, ali na Win to ne može.

Zamisli imaš otvoreno 2 visual studija, radiš na dve verzije istog softvera, sve izgleda isto, jedino što te vadi da ne uprskaš je ime u taskbaru.

Ili kad radiš nešto sa više dokumenata, ili npr. kad na kućnom kompu imamo dignuto 3-4 istanci Chrome-a (odvojeno za klince, pa njima još odvojeno za classroom...). Meni je baš česta situacija da imam više instanci istog programa. A i nije da nemam mesta na taskbaru da stanu i imena pored ikonica. Nije ovo samo moja zamerka, mnogim ljudima smeta.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21090
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Računari

Post od nidza » 24 Feb 2023, 14:01

Zašto više instanci Chroma, za više korisnika, kada svaki korisnik može imati svoju instancu u OS? Fast user switching je stigao sa XP, i baš za to služi.

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od ftj » 24 Feb 2023, 14:13

Grupisanje je postalo standard još u xp-u, malo je nerealno da i dalje zelis windows 98 iskustvo 25 godina kasnije.

I dalje mi nije jasno sta je problem preći mišem preko ikone koja će ti dati preview otvorenih instanci sa više detalja o svakoj? Jedino ako smatraš da je to nepotreban korak i da ti je brže da imaš svaku zasebno što u teoriji jeste tačno al ovako je lepše i organizovanije.

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Računari

Post od lami » 24 Feb 2023, 14:21

Grupisanje uvek iskljucujem, a radim sa vise otvorenih prozora, samo su mi Chome i Adobe grupisani u jedan prozor. Meni je nepotreban dodatni korak da idem prvo na grupu, pa onda odaberem koji prozor mi treba. Cesto imam otvorenih vise excela, outlook i SAP prozora.
P.S.
Koliko su u MS-u mentoli, dovoljno je da pogledas sto su teams-u uveli smajlije koji nisu "pasivno agresivni" i koje ne mozes da iskljucis.Brdo ljudi se zalilo, ali nista. I za tako nesto je neko tamo primio platu.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока





ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od ftj » 24 Feb 2023, 14:41

Šta znam meni je ovako mnogo prijatnije nego bez grupisanja

bez:
bezg.PNG
sa:
sag.PNG
sag.PNG (35.82 KiB) Pogledano 1100 puta

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Računari

Post od lami » 24 Feb 2023, 15:01

Moze da se kaze cistije, ali meni znaci kad mi pise za svaki prozor sta je. Nekad mi je i to podsetnik da zavrsim nesto - mejl, cet... cesto prevlacim priloge iz foldera u mejl ili iz mejla u mejl, tako da bi mi ovo znacilo dodatni korak.
Kod koleginica je naravno ukljuceno i one su ivek sporije po to pitanju.
Jedna od precica koju koristim ako cesto idem sa jednog prozora na drugi je alt+tab. Ko ovo radi misem gubi dosta vremena. S tim da jedan klik te prebaci na prethodni prozor, a ako zadrzis alt, ostavlja ti otvorene sve, pa mozes da odaberes rucno.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od grujicd » 24 Feb 2023, 15:09

Lepota Windows-a je oduvek bila što si mogao da konfigureš i ovako i onako kako ti odgovara. I grupisane ikonice kome odgovara, i sa tekstom ko radi sa više projekata/dokumenata u isto vreme. I taskabar sa leve strane (koristio jedne vreme na laptopu) Sad su malo previše otišli u Apple fazon, my way or the highway.

@nidza
A fast user switching mi ne pije vodu na glavnom kućnom kompjuteru gde neko sedne za minut, sledeći minut neko drugi. Ili npr. ide film/serija na TV-u ili muzika na pojačalo dok neko kucka nešto svoje na monitoru. Koristio sam i ja fast user switching taman tad u eri XP-a ali mi sad ne radi posao, ili je jednostavno smaranje prebacivanje korisnika svaki čas.

Nemojte da budete u fazonu "šta će ti to", ja vrlo dobro znam šta će mi to. Ni ja ne prigovaram nekome ako voli grupisane ikonice ili da drži sve dokumente na desktopu ili šta god. Windows je OS opšte namene koji mora da pokrije potrebe širokog dijapazona korisnika. Bar je do sad takav bio.

ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od ftj » 24 Feb 2023, 15:16

Mozda da probas ovako
tvik.PNG
tvik.PNG (31.58 KiB) Pogledano 1088 puta

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od grujicd » 24 Feb 2023, 15:23

To je radilo neko vreme ali onda su u nekom apdejtu elimisali. Gledao sam već. Ne morate sad da guglate, na glavnim mašinama mi je Win 10, ovo sam stavio na laptop koji retko koristim da imam jednu mašinu za testiranje.

Ovo što pišem ovde je čisto da upozori ljude na potencijalni problem, pa nek svako odluči šta mu je činiti. Da moram da koristim Win 11 ceo dan verovatno bi probao nešto od aplikacija koji nude stari taskbar.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2116
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Računari

Post od Gazu » 24 Feb 2023, 16:26

Stvarno ne znam što neko ovde brani sakaćenje operativnog sistema. Zašto bio neko hteo nekoliko instanci Chrome-a, to je nebitno, a možda i ima razlog. @grujicd govori recimo o Visual Studiju, ali to može biti bilo šta. Različite otvorene Excel tabeli, Word dokumenti, PDF-ovi, Chrome prozori... Hiljadu razloga da neko baš hoće to u više prostora radi lakšeg rada i preglednosti.

Ja sam na Windows 10, ali ono bi mi baš smetalo!

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Računari

Post od ftj » 24 Feb 2023, 16:42

E hvala baš sad kad si ponovio to što se ovde pričalo otvorio si mi oči.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2116
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Računari

Post od Gazu » 24 Feb 2023, 18:34

Nema na čemu, uvek na usluzi.
/s

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Odgovori