Posao i zaposlenje

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Posao i zaposlenje

Post od ikac2000 » 16 Feb 2019, 22:05

Ovde u DE, koliko vidim i po samim Nemcima, najbolji odnos skole/sigurnosti posla/zarade je u osnovnim zanimanjima tipa medicinski radnik ( na 10 oglasa javi se 2), elektricar (ceka se 3 nedelje na termin), vodoinstalater i sl. Mozda ne mozes bas ds imas vilu i Porse sa time, ali mozes da kupis nekretninu i da vozis vise nego solidan auto, plus letovanja/zimovanja i sva tehnika i gadgeti.

I naravno faktor stresa na minimumu, sto podize kvalitet zivota.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk



Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Posao i zaposlenje

Post od kragujevac » 16 Feb 2019, 22:16

Ovo stoji, osim konstatacije da je faktor stresa u medicini na minimumu. To užasno zavisi od mesta gde se radi. Ima u medicinskom sektoru pozicija koja su elegantna ladovina, ali ima i jaaaako stresnih i rizičnih pozicija.
Da se na deset oglasa javi dvoje to bi bilo još OK, često se ne javi niko.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Posao i zaposlenje

Post od ChobbyNS » 16 Feb 2019, 22:34

To se može reći za svaki posao, i baba sera često ima stresan dan Svakome je njegova muka najveća i ne vredi se raspravljati na kom poslu je ladovina a na kom muka, sve je to relativno i zavisi od milion stvari.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Posao i zaposlenje

Post od ikac2000 » 16 Feb 2019, 22:38

Zavisi od zemlje.

Posao u Srbiji, u internacionalki, ogroman pritisak, dokazivanja raznih, politike i sl. vrlo beskrupulozno ( cast izuzecima kojih itekeko ima). Prekovremeni maltene svakodnevno po 1 do 2 h, cik pisi ako smes, niko ti ne brani, ali...

Nakon toga Poljska, vrlo slican posao, kao da sam otisao u penziju, relativno naravno.

U DE jos vise vremena, privatnost maksimalna, samo sto su ovde tako lepo spakovali produktivnost u 8h, ali uopste nije naivno.

Licno, subjektivno i ograniceno iskustvo.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk






Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Posao i zaposlenje

Post od snork » 16 Feb 2019, 22:53

ChobbyNS je napisao:
16 Feb 2019, 22:34
To se može reći za svaki posao, i baba sera često ima stresan dan Slika Svakome je njegova muka najveća i ne vredi se raspravljati na kom poslu je ladovina a na kom muka, sve je to relativno i zavisi od milion stvari.

Ipak, nije isto kada noću probude hirurga koji treba hitno da spoji ruku otkinutu nekome u saobraćajnoj nesreći (kao što se pisalo u drugoj temi), ili kad te npr. probude što nekoj banci ne radi komunikacioni vod od Beograda do Pariza. U ovom drugom slučaju, gubitak je, ako postoji, samo finansijski, dok je u prvom slučaju reč o ljudskom životu, ili potencijalnom teškom hendikepu koji će pacijent imati ako preživi, a ne uspeš da uradiš to što treba. I ako uspeš, nećeš znati danima da li će se ruka "primiti", a mesecima da li će, i u kojoj meri biti funkcionalna.

Znam, oguglaju ljudi na sve, ali činjenica je da su neka zanimanja vezana za užasno velik stres.
Ђенерал Јанковић

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Posao i zaposlenje

Post od ftj » 16 Feb 2019, 23:02

Onaj koji ta krpljenja radi 20-30 godina apsolutno mu nije nista veci stres nego tom sto ga bude jer je pao neki link.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Posao i zaposlenje

Post od ChobbyNS » 16 Feb 2019, 23:02

To možemo da shvatimo ti i ja pošto smo normalni, ali znam brdo ljudi koji kada im ispričam da imam neki ozbiljan problem, prekinu me napola da mi objasne kako je njima zapravo mnogo gore jer im se mačka popišala na tepih i sad ne znaju šta da rade, ili neka slična glupost.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Posao i zaposlenje

Post od snork » 16 Feb 2019, 23:17

Ftj, kad bolje razmislim, u pravu si. Jedna stvar je stres za onog ko obavlja posao, a druga stvar je uticaj tog posla na druge ljude i okruženje.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Posao i zaposlenje

Post od superboss » 16 Feb 2019, 23:25

ikac2000 je napisao:
16 Feb 2019, 22:05
Ovde u DE, koliko vidim i po samim Nemcima, najbolji odnos skole/sigurnosti posla/zarade je u osnovnim zanimanjima tipa medicinski radnik ( na 10 oglasa javi se 2), elektricar (ceka se 3 nedelje na termin), vodoinstalater i sl. Mozda ne mozes bas ds imas vilu i Porse sa time, ali mozes da kupis nekretninu i da vozis vise nego solidan auto, plus letovanja/zimovanja i sva tehnika i gadgeti.

I naravno faktor stresa na minimumu, sto podize kvalitet zivota.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk
A kod nas svi u doktore i advokate. Tako je i ovde. Normalna satnica na poslu ide od 4,5-9e, a vodovodžije zarađuju oko 25-30e-kad se smiluju da dođu.

Naravno, prvo dođu, snime posao, odu da kupe šta im treba od delova-i sve lepo naplate(i to vreme u šopingu-što je i normalno). U SRB oči bi mu izvadili.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Posao i zaposlenje

Post od Heineken » 16 Feb 2019, 23:39

Citam ovu temu i na fb naletim na ovo

https://www.danas.rs/svet/otpusteni-rad ... -u-cikagu/

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Posao i zaposlenje

Post od shandu90 » 17 Feb 2019, 00:57

Kakav Cikago, zaboravili smo onog iz BG-a sto je kurslus napravio u firmi.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Posao i zaposlenje

Post od dragvorl » 17 Feb 2019, 07:10

ikac2000 je napisao:
16 Feb 2019, 22:38
Zavisi od zemlje.

Posao u Srbiji, u internacionalki, ogroman pritisak, dokazivanja raznih, politike i sl. vrlo beskrupulozno ( cast izuzecima kojih itekeko ima). Prekovremeni maltene svakodnevno po 1 do 2 h, cik pisi ako smes, niko ti ne brani, ali...

Nakon toga Poljska, vrlo slican posao, kao da sam otisao u penziju, relativno naravno.

U DE jos vise vremena, privatnost maksimalna, samo sto su ovde tako lepo spakovali produktivnost u 8h, ali uopste nije naivno.

Licno, subjektivno i ograniceno iskustvo.

Sent from my SM-T580 using Tapatalk
Stoji, u Srbiji je pritisak u crvenom, gasiranje dok ne crknes. Radio i kod privatnika i u velikim firmama i to je sve havarija. Samo su ljudi ubedjeni da je to svud isto zato sto su napolju uglavnom bili turisticki.
Sto se zanatskih poslova tice lova je ok kada se radi sam za sebe, ako radis za nekog to je onako, nista posebno. Evo doduse kod mene u firmi moze da se uzme zaista dobra lova, ali se ekstremno puno radi i putuje. I nikad vise istocnoevropske filijale za mene, nadam se. :naughty: Topao savet svima, svesti vreme provedeno u istima na minimum.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Posao i zaposlenje

Post od blaugrana » 17 Feb 2019, 08:41

Mislim da mi je zena u laganom burn out-u


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Posao i zaposlenje

Post od Grujic » 17 Feb 2019, 10:04

ftj je napisao:Onaj koji ta krpljenja radi 20-30 godina apsolutno mu nije nista veci stres nego tom sto ga bude jer je pao neki link.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Tacno, jedino je momenat fizickog napora razlicit.

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Posao i zaposlenje

Post od klisko » 17 Feb 2019, 11:21

A šta sa onim lekarom koji ta krpljenja radi dve godine? Niko nije oguglao na nešto tako što je položio ispite i dobio diplomu. To je proces koji traje i to je u stvari posledica stresa, ili odbrana organizma od stresa.
Meni je i dalje stres kada padne važan link, samo ne onoliki kao pre 15 godina (u poslu sam 20 godina).

Odgovori