Obuća i odeća

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Obuća i odeća

Post od havijer » 19 Maj 2019, 17:32

Uzeh danas ove patike koje već godinama nosim u različitim bojama i sasvim sam zadovoljan.
Cena je bila oko 6000.
https://www.sneakerhouse.pl/images/clas ... 5D_960.jpg

Uzeh i ovu trenerku.

https://www.n-sport.net/trenerka/muska- ... nts-3.html

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Obuća i odeća

Post od carov2 » 19 Maj 2019, 18:00

Xepoj87 je napisao: Sto se tice cena, kao sto sam i rekao, na nekim akcijama, outletima stare kolekcije i slicno, mozda nekada i izjednacite HB i TH po ceni, ali generalno su klasu, 2 razlike.
Imam i ja Prada patike, platio 220e, pa ne znaci da je Prada jeftinija od Hugo Bossa, jer su te patike originalno kostale 450e.
Cene gledas van outleta i popusta.
HB nije poznat po klasicnim polo majicama, ali imaju Polo majice od 100 do 300e.
Idi uporedi cenu HB i TH trenerke recimo.
Imas kod nas na 300m razdaljine kod Trga HB i TH prodavnicu, svrati i vidi razliku.
Kao što i gore rekoh, još uvek nisam video da je Boss cenovno dve klase iznad Tommy-ja. Gore sam ostavio web sajt na kome se mogu videti različiti artikli i uporediti.
Očigledno je kod nas Boss dosta skuplji nego preko...




Sent from my iPhone using Tapatalk

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Obuća i odeća

Post od ftj » 19 Maj 2019, 18:13


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Obuća i odeća

Post od Xepoj87 » 19 Maj 2019, 18:17

Evo, da te razuverim, pogledaj cene dole, duksevi po 3, 4 puta skuplji :)

Tommy je isforsiran USA brand, niko ko je malo vise u modi to ne ferma ni 2 posto :)
Prosto, Hugo Boss je 3 klase jaci i ekskluzivniji brend, TH je malo skuplji i malo vise fensi Adidas :)
Bas nisu za poredjenje.

https://www.hugoboss.com/us/men-tracksuits/

https://usa.tommy.com/en/hoodies-sweatshirts-men
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Obuća i odeća

Post od srdjanyo » 19 Maj 2019, 18:30

Xepoj87 je napisao:Svako ko za nekoga ko trosi svoje oare na stvari koje se njemu svidjaju kaze da je kompleksas je kompletan izmuceni retard.
Nisam retard, samo sam realan, a i živeo sam u gastarbajterskom kraju i nagledao se takvih ljudi.
A i po NS može se videti takvih skorojevića - prazilukovića...


Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока



Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Obuća i odeća

Post od carov2 » 19 Maj 2019, 18:50

Xepoj87 je napisao:Evo, da te razuverim, pogledaj cene dole, duksevi po 3, 4 puta skuplji :)

Tommy je isforsiran USA brand, niko ko je malo vise u modi to ne ferma ni 2 posto :)
Prosto, Hugo Boss je 3 klase jaci i ekskluzivniji brend, TH je malo skuplji i malo vise fensi Adidas :)
Bas nisu za poredjenje.

https://www.hugoboss.com/us/men-tracksuits/

https://usa.tommy.com/en/hoodies-sweatshirts-men
Ovamo gde se ja krećem je stanje kao što sam i napisao. Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Obuća i odeća

Post od Xepoj87 » 19 Maj 2019, 19:00

Pa nije kako si napisao, pogledaj ponovo taj sajt koji si postavio.

Hugo Boss, Ralph Lauren, Paul & Shark, Armani...prosto brendovi na visem nivou od Tommy Hilfigera.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Obuća i odeća

Post od blaugrana » 19 Maj 2019, 19:26

Meni se TH svidja jel ima mali znak. U stvari svejedno mi je, samo da je mali znak :)

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Obuća i odeća

Post od Xepoj87 » 19 Maj 2019, 19:34

Pa sad bas... :)
Slika

HB kosulje recimo nemaju znak uopste, dosta stvari ima samo trakicu sa strane, retko ko i zna da je to HB, sve je do modela.

Od TH volim lanene kosulje, to jest voleo dok sam mogao da udjem :)
Timberland je isto moj kroj.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Obuća i odeća

Post od carov2 » 19 Maj 2019, 19:58

Xepoj87 je napisao:
19 Maj 2019, 19:00
Pa nije kako si napisao, pogledaj ponovo taj sajt koji si postavio.

Hugo Boss, Ralph Lauren, Paul & Shark, Armani...prosto brendovi na visem nivou od Tommy Hilfigera.
Ok, nastavljamo...

Majica - ( raspon je ovde veliki, pa sam odabrao relativno uporedive majice, a ima Boss-a za 40e )
Tommy - 40e,
Boss - 50e,

Polo majica
Tommy - 55e - 100e,
Boss - 70e - 120e,

Košulje
Tommy - 70e - 110e,
Boss - 70e - 120e,

Donji deo trenerke,
Tommy - 80e-100e,
Boss - 90e - 140e,

Farmerke
Tommy - 100e - 130e,
Boss - 110e - 160e,

Trudio sam se da pišem redovne cene. Logično, akcije znaju da dodatno smanje razliku u ceni.
Ovo su cene sa P&C sajta za Nemačku.
Slične cene su i u Parndorfu, Solunu...
Skoro u Solunu, Tommy polo majica 90e, a Ralph Lauren 35e. Ne znam da li sam negde video Tommy polo majicu za manje od 40e.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Obuća i odeća

Post od Gaginh0 » 19 Maj 2019, 20:05

Meni su retardi oni koji kupe lazne Bogner jakne, jer oni kupuju zbog kompleksa.

Da se razumemo, ove sto se prodaju po netu za 150-200e su mi jako lepe, ali nebi ih kupio pa ne znam, jer znam sta je i kako. Kao kad bi kupio The Shuanghuan SCEO jer mi se jako svidja X5...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Obuća i odeća

Post od Xepoj87 » 19 Maj 2019, 20:14

carov2 je napisao:
Xepoj87 je napisao:
19 Maj 2019, 19:00
Pa nije kako si napisao, pogledaj ponovo taj sajt koji si postavio.

Hugo Boss, Ralph Lauren, Paul & Shark, Armani...prosto brendovi na visem nivou od Tommy Hilfigera.
Ok, nastavljamo...

Majica - ( raspon je ovde veliki, pa sam odabrao relativno uporedive majice, a ima Boss-a za 40e )
Tommy - 40e,
Boss - 50e,

Polo majica
Tommy - 55e - 100e,
Boss - 70e - 120e,

Košulje
Tommy - 70e - 110e,
Boss - 70e - 120e,

Donji deo trenerke,
Tommy - 80e-100e,
Boss - 90e - 140e,

Farmerke
Tommy - 100e - 130e,
Boss - 110e - 160e,

Trudio sam se da pišem redovne cene. Logično, akcije znaju da dodatno smanje razliku u ceni.
Ovo su cene sa P&C sajta za Nemačku.
Slične cene su i u Parndorfu, Solunu...
Skoro u Solunu, Tommy polo majica 90e, a Ralph Lauren 35e. Ne znam da li sam negde video Tommy polo majicu za manje od 40e.
To je problem kod tih prodavnica, sto imaju proslogodisnje kolekcije, biraju sta ce da uvrste u ponudu i retko imaju jace serije...video si koliko HB kosta na HB sajtu i TH na TH sajtu.
A cak i na toj prodavnici je HB skuplji i ako imaju najlosije linije. Idi na dzempere, na dukseve, novcanike, jakne.
TH moze da sanja da proda dzemper po 600,700e, jaknu za 3, 4.000e, odela za po 2k evra, cipele za 400...sto Hugo Boss radi.

A tek spominjanje outlet prodavnica kao pandan cena, koje prodaju i po 3 godine staru garderobu...

Kupio sam u Pandorfu HB majicu za 18e, pa sada treba da kazem da je HB jeftiniji od Zare, gde sam majicu platio 20e :)
Poslednja izmena od Xepoj87 u 19 Maj 2019, 20:24, izmenjeno 1 put ukupno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Obuća i odeća

Post od Risto » 19 Maj 2019, 20:21

TH ide od najveće ciganije do diskrecije, doduše, mislim da tu ciganiju sa natpisom "Tomy Jeans" furaju pod sub-brendom gde je natpis preko cele majice :D

Full cene su ok za referentnu vrednost koliko koji brend košta, jer ne može čovek uvek da nađe nešto na sniženju, ali treba izbegavati plaćanje full cene jer je to obično zavrtanje ušiju :D

Ja ovde gotovo da i ne kupujem te "skuplje" komade odeće po radnjama, više ih koristim da odem da probam veličinu, jer su radnje skuplje od online prodavnica. Doduše, ja kupujem neku "nižu" klasu robe, jednostavno ne vodim baš mnogo računa o tome kako se oblačim ne pridajem pažnju koje brendove nosim (a ranije nisam imao ni primanja da sebi mogu priuštiti ne znam ni ja kakvu odeću).

Zadnje što sam kupovao su doduše bile patike, uzeo sam Geox za 70 evra na Amazonu a iste te u Geox radnji dođu 130 evra. Odeću dosta kupujem preko sajta "BestSecret", recimo da sam bratu Scotch&Soda polo majicu platio 20 evra, sebi sam kupovao Bruno Banani farmerke (pre svega jer mi kroj odgovara zbog prekomerne težine) za 30 evra, Olymp košulje plaćam 20-30 evra itd. Na tom sajtu uvek nude neki popust, bar 20%-30% u odnosu na radnju a u vreme popusta u radnjama cene znaju da budu baš niske na sajtu. Ja se ne brinem o tome da li je roba od pre godinu, dve ili tri, jednobojne polo majice ili neke klasičnije košulje su uglavnom slične svake godine :D

A što se tiče "fejk" odeće, na našim prostorima su prodavali "fejk" Ajfone po ceni pristojnog telefona, onda ne smem da se čudim da se nosi toliko kopija. Žena od mog druga drži butik u Doboju, doduše jeste to provincija, ali ona prodaje samo kopije iz razloga što se samo to traži. Iskreno mene bi bila sramota da nosim kopiju Bogner jakne jer se prvo vidi da je kopija a sa druge strane ko god ima malo mozga i razume se biće mu jasno da nisam baš u prilici da dam 1.000 evra za jaknu.

Edit:
Gastosi i markirana roba :D

Posebno poglavlje, ima nešto što nas gura u tom pravcu da patimo za tim stvarima. Da li je to situacija da to do sada nismo mogli da kupujemo, da li je to čist poriv da se "kur*imo" ili nešto treće, nisam pametan :D Ali kada odem ovde u naše klubove u izlazak skoro svi furaju neke ozbiljne marke, makar to bile i obične majice, poželjno je da piše TH, CK, Boss ili Gucci koji je najbolje pozicioniran :D

Ali to smo mi, volimo brendove, kod mene u Controllingu svi imamo platu u 200-300 evra i niko od Austrijanaca (sem šefice koja ima službeni X1) ne vozi premium osim mene i jedne koja je naša :D Meni uz auto samo fali da počnem da furam Gucci majice i da slušam Mileta Kitića i to je to :D

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Obuća i odeća

Post od carov2 » 19 Maj 2019, 20:27

@Heroj
Jbg sad, napisao sam cene na koje nailazim za date proizvode, a i uslovi su isti za oba brenda u mom poređenju. ( Nisam poredio babe i žabe )
Što se tiče outlet radnji, oni često imaju drugi problem, ozbiljniji...a to je slabiji kvalitet. Kod ove priče mi uvek prvo padne na pamet Timberland čizma.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Obuća i odeća

Post od Xepoj87 » 19 Maj 2019, 20:38

Ja imam skoro samo Trusardi farmerke, jer samo u njih mogu da udjem i generalno su bas kvalitetne i sve su placene 7-12k dinara, a standardne cene su na nivou HB.
HB sam kupio par pari i losijeg su kvaliteta.
Ali zato HB odela, black i selection linije...to je prica za sebe :)

Carov, pa ja ti i rekoh da ces uvek naci nesto slicne cene, ali kada poredis brend sa drugim brendom, ne gleda se tako, niti smo mi preterano upuceni da to uopste i radimo :)

Dobio ja 2 P&S sorca za kupanje, jedan 60e, drugi 180e, neko bi rekao da je cak ovaj prvi skuplji, dok je drugar koji se razume dosao i rekao: "Pa da, "ta i ta linija", nisam znao da ti dajes tolike pare na garderobu.", bez da sam mu rekao koliko je kostalo.
Imam komsinicu manekenku, bili jednom na picu, videla na fejsu mene i caleta u nekim P&S kosuljama i odmah pocela da se sprda da ja ne nosim kosulje ispod 200e, a ja do tada nisam imao pojma koliko to kosta, jednu kupio od drugara za 80e, dobio iz Italije, a mala mu, a drugu mi kupila riba za NG.
Isto tako mi riba kupila Armani kozne rukavice, ja sam mislio da su fazon 250e, a one 95e i to u precenjenom XYZ kod nas.
Dobio neku Lacoste majicu od ujaka iz Nemacke, crvena kaseta na njoj naslikana, odmah me drugar spopao, gde sam to kupio, on je trazio, crvena Lacoste linija, trt, mrt, 200e, a meni ista kao ona Lacoste majica koju sam kupio u Indjiji za 25e.
Ljudi koji ozbiljno to prate, sve prepoznaju.
Vole ljudi, kao sto drugi vole automobile, telefone, kompjutere...moj problem je sto ja volim sve, pa samo cekam kada ce neki milion sa neba da mi padne :kezo:
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori