Kindle i slicni citaci knjiga

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Kindle i slicni citaci knjiga

Post od grujicd » 18 Avg 2015, 23:05

Posle višegodišnjeg razmišljanja, uzeo Kindle. U pitanju je najnoviji Paperwhite koji ima veću rezoluciju nego ranije, tj. 300ppi kao i Voyage. Kvalitet teksta je stvarno odličan, ne vide se nikakvi pikseli ali nemam iskustva sa starijim Kindlovima da znam da li je ovo bitno unapređenje.
Čitam ga tek par dana ali sam oduševljen! Knjigu koju trenutno čitam ima i u papirnom obliku, ali sam se skroz prebacio na Kindle. Za početak mogu da čitam i kad ga stavim negde dok knjigu moram da držim da se ne bi zatvorila. Lakši je od prosečne knjige i praktično neosetljiv na svetlo. Može da se čita i na suncu i u mraku i u celom spektru između. Podešavanje osvetljenja se radi sa dva klika pa je lako i brzo.
Još ako uspem da prebacim alan fordove na njega biće to pravi pogodak.
Jedina mana za sada mi je relativno mali ekran. Mora češće da se "okreće" strana. Međutim pošto ne premeštaš stalno marker na sledeću stranu i to je lakše nego sa fizičkom knjigom. Verovatno nije dobar izbor ni ako knjiga ima slika i ilustracija, pa bi izbegavao takve sadržaje.
Naručio sam ga da mi stigne kod prijatelja u Beču, i već je došao podešen na moj postojeći Kindle USA nalog, koji koristim već par godina sa IPada i telefona. I postojeće knjige su se odmah automatski pojavile.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Kindle i slicni citaci knjiga

Post od McGruja » 19 Avg 2015, 06:18

Kindle je savrsen proizvod

Odgovori