Slatkiši & čokolade & kremići :)

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od pedja » 23 Jan 2022, 23:14

Nije.


TapaT


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Slatkiši & čokolade & kremići [emoji3]

Post od BigMazzy » 24 Jan 2022, 05:15

ftj je napisao:Plazma uvek ista, bice da je to tebe :)
Нешто се дешава са плазмом и буквално зависи од паковања до паковања. Уме чак да буде и "бајата".
Мени се скоро десило да ми је једно паковање било све само не плазма, чуо сам од више људи исте утиске.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 618
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Slatkiši & čokolade & kremići [emoji3]

Post od motorista » 24 Jan 2022, 20:08

ftj je napisao:
23 Jan 2022, 22:36
Plazma uvek ista, bice da je to tebe :)
Nije ista. ;) Od 4. godine do kraja faksa +10 godina sam sigurno svake druge večeri večerao plazmu sa mlekom od 2,8% MM. Dok je »Bambi« bio naš, sastav i ukus su izgledali više-manje isto kao i sada (doći ću kasnije do tog dela), ali nije svako pakovanje uvek bilo podjednako pečeno, pa se ponekad osećala crta naznake gorčine (kod prepečenih), ili se brže ili sporije natapala mlekom, i više ili manje, brže ili sporije, raspadala u njemu.

Sada ima blagi miris kokosa a imam utisak da se ostali sastojci slabije osećaju — ne samo zbog prisustva tog nazovi-kokosa, već imam utisak da su objektivno manje intenzivni. Takođe, sada je pečenje mrvicu ravnomernije, ali je natapanje mlekom postalo ekstremno uniformno, i gotovo da ne može više doći do raspadanja.

“Aftertejst” je najpromenjeniji, ali, 'aj', neka je to do moguće latentne netolerancije na mleko, mada je nisam primetio.

»Plazma« mi se i dalje veoma sviđa, i nekakv plus je što na meni omiljen način sada mogu da je spremim sa daleko manje pažnje. Ali izvorni ukus mi je bio bolji.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7978
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od OMP » 24 Jan 2022, 20:51

u jbt u kakve ste analize usli :D plazmu suvu ne volim nikako, sa mlekom moze nekad kad i klinac jede pa uz njega ali retko, a inace sam cuo da se zale ljudi na razlike u ukusu

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Slatkiši & čokolade & kremići [emoji3]

Post od ftj » 24 Jan 2022, 20:59

Mislim da s godinama ljudi drugacije percipiraju ukus pa tako neko zavoli pihtije i tako to a plazma je uvek bila obican šećer i realno djubre. Doduse ja jedem samo s mlekom pa mozda zato ne primecujem.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7978
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od OMP » 24 Jan 2022, 21:22

ima i toga, skoro sam posle 20 i vise godina kupio toffifee, meni su one bile lepe 90ih godina i reko ajde da kupim jedno pakovanje cisto onako da se podsetim, blago razocarenje kad sam prvu stavio u usta. Ne mogu reci da se ukus promenio jer ne mogu da procenim posle toliko godina ali definitivno mi nisu nista posebno, vrv zbog toga sto sam posle toliko godina toliko toga drugog jeo i probao i toliko toga mi se svidelo. Realno srdinom 90ih nije bilo tolko slatkisa u radnjama kao danas, 905 su bili YU proizvodi, malo toga uvoznog, tako da su te toffifee bile wow.


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od BigMazzy » 01 Feb 2022, 15:38

Сад само да опстане плазма у изворном стању. Иначе сви ти кондитори створени за време старе Југославије су и дан данас смам врх по квалитету и укусу, ал ето, долазе нека нова времена, норме, прописи ...

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od sebekkg » 01 Feb 2022, 17:24

Plazma je sigurno peomenila ukus ali je i smanjila količinu iako i dalje piše 150gr npr.

Eurokrem je drašković sjebao samo tako. Sada i dalje valjaju ono govno sa 3% lešnika za lepu cifru. Imaju onaj kao bolji krem ali isto slaba vajda. Onaj njihov krem pre privatizacije je bio fantazija.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4123
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od carov2 » 01 Feb 2022, 18:02

Ne treba da budeš neki veliki ljubitelj plazme da bi primetio da nije ista kao ranije.

Meni recimo poslednje ture same pucaju i mrve se.

Sent from my LE2120 using Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od BigMazzy » 01 Feb 2022, 18:27

Па кад приметите да нешто није у реду, онда напишите мејл, ја сам добио следећи одговор, ма жалост плазму сам појео па нисам имао узорак да пошаљем

"Zahvaljujemo Vam se što ste nam se obratili.

 

Kao odgovornoj kompaniji, bezbednost i zadovoljstvo potrošača su nam na prvom mestu i sa pažnjom smo primili Vašu reklamaciju. Konstantno radimo na unapređenju proizvodnih procesa sa ciljem da potpuno eliminišemo bilo kakva odstupanja u istim. Zato ulažemo veliki trud da svaku primedbu detaljno analiziramo.

 

Stoga Vas molimo, da nam u što kraćem roku pošaljete uzorak reklamiranog proizvoda, zajedno sa ambalažom i identifikacionim podacima sa pakovanja (rok upotrebe sa serijskim brojem ispod njega, vreme pakovanja), na adresu - Koncern BAMBI AD (za Direkciju kvaliteta), ul. Đure Đakovića bb, 12000 Požarevac (putem Post Express-a trošak će ići na račun primaoca, po ugovoru) ili ako šaljete iz regiona putem Fed EX-a ili DHL-a, trošak će takođe ići na račun primaoca. Uzorak će biti prosleđen stručnim službama koje će izvršiti detaljnu analizu, o čemu ćete biti, pismenim putem, posebno i blagovremeno obavešteni.

 

S tim u vezi, molimo Vas da sa nama podelite svoje kontakt informacije – broj telefona i Vašu adresu - kako bi naša dalja komunikacija bila što jednostavnija.

 

 

Sa željom da i dalje budete naš potrošač, srdačno Vas pozdravljamo.

Vaš Bambi"



Sent from my DN2103 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od Dare4x4 » 01 Feb 2022, 20:37

carov2 je napisao:
01 Feb 2022, 18:02
Ne treba da budeš neki veliki ljubitelj plazme da bi primetio da nije ista kao ranije.

Meni recimo poslednje ture same pucaju i mrve se.

Sent from my LE2120 using Tapatalk
Mislio sam da sam jedini kome se čini da nisu sve plazme iste. Ja sam uočio dve sorte. Jedna je više pečena, onako braon boje i daleko je bolja nego druga sorta koja je svetlije boje i mrvi se. Baš sam obratio pažnju na pakovanja da nije neka kopija ali nisam našao razlike niti pravilnost po kojoj nekad bude bolji, a nekad lošiji keks unutra.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45628
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od Geza » 01 Feb 2022, 20:51

Nije to samo kod Plazme problem. Često kupujem grickalice u Mix paketu, nijednom se nije desilo da budu identično ispečene.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Slatkiši & čokolade & kremići [emoji3]

Post od ikac2000 » 01 Feb 2022, 21:08

Inace isao sam poslovno u Bambi, bio na Plazminoj liniji, veoma je jednostavna i vrlo mala.

Mi je ponekad kupimo ovde, prodaje se pod brendom Lane, samo znam da je meni preslatka za moj ukis.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8782
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od Gaginh0 » 01 Feb 2022, 21:31

Meni je Plazma asocijacija na školske ekskurzije i nešto što mi nikada nebi palo na pamet da kupim. Presuva mi je. Dok moja žena moze da pojede toga tonu...

Domaćica je lep keks, i naša i njihova.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori