Slatkiši & čokolade & kremići :)

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od NexT » 05 Feb 2012, 11:02

FitnessGuy je napisao:Da li vam se prispava nakon što pojedete hranu bogatu ugljenim hidratima? Ako da, to nije baš dobro.
ako cemo po tome, onda moj ima neki turbo, posto mi se povremeno desava dok ucim da pojedem skoro celu Milku od 300g, a osecam se kao da sam pojeo 2 kockice :lol:

Inace, jedno vreme (dug period) sam tamanio 100g cokolade redovno svako vece... Uz film, ucenje, kako god...

I danas kad odem negde na put, pa mi dosadno u hotelu, posle vecere pojedem tonu cipsa, smokija, cokolada itd...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od Texonja » 06 Feb 2012, 12:33

Jutros u "Roda Cash&Carry" vidim Nutella na akciji. Mislim da je 420 din (ili 440, da ne lazem). Pogledam etiketu i vidim da je "verzija" sa 13% lesnika. Kupio!
Pretpostavljam da je ista akcija u svim Rodama i Merkatorima, posto pripadaju istom lancu.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od swemir » 06 Feb 2012, 12:35

zar postoji nutela sa manje posto lesnika? znam za linoladu, ali za nutelu nisam znao :zbunjen:

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od Texonja » 06 Feb 2012, 12:39

Probaj onu koja se pravi u Poljskoj. Ako dobro pamtim, na njoj ne pise koliko ima % lesnika (pretpostavljam 3%) ali i miris i ukus su na cokoladu, dok ova sa 13% mirise na lesnik cim je otvoris. O ukusu ne treba ni pricati.
Ja sam letos iz Grcke doneo 4 male teglice njihove Nutelle d'imam ovde... Neverovatna je razlika u samom mirisu cim otvoris teglu.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od swemir » 06 Feb 2012, 12:46

a ja vidim nesto gadna ta poljska, :kuku:

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od oli » 06 Feb 2012, 17:38

Na Futoskoj pijaci 290din tegla 630grama sa 13% lesnika(iz Madjarske)

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od NexT » 06 Feb 2012, 17:48

Ja uzimam iz Nemacke i AUstrije, 2.6 evra tegla sa 825 grama :) (tj 750 + 10%) :doubleup:

Sto se tice cokoladica

1. Ferrero Rocher
2. Adore
3. komercijalne tipa Milka

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od Nemanja » 06 Feb 2012, 18:14

Ma Starkove Krem bananice su za mene slatkis No.1. Mogu kutiju da stucem s pola snage. :mrgreen:

U poslednje vreme mi je Nutella dosadila, moji samo nju kupuju, ako bih vec mogao da biram onda Eurokrem. :)

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od Texonja » 06 Feb 2012, 18:39

oli je napisao:Na Futoskoj pijaci 290din tegla 630grama sa 13% lesnika(iz Madjarske)
Da, to je ta Poljska koju sam i ja kupio u Madjarskoj pa sam provalio da ima drugaciji ukus (preovladjuje cokolada, a ne lesnik). Ima je i ovde u ZR na pijaci, donose sverceri. Na njoj isto pise da ima 13% lesnika, ali u poredjenju sa onom grckom je nebo i zemlja, da se ne ponavljam oko mirisa i ukusa. :)
E sad, ako je i ova nasa koju sam kupio ista kao ta iz Madjarske (Made in Poland), onda... :bokser: Nisam je jos otvorio, ali ovih dana hocu pa ce biti izvestaja.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od Scuderia » 06 Feb 2012, 18:50

Meni je onaj juhu kremic odlican. Bas ima ukus lesnika.

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od oli » 06 Feb 2012, 19:57

Texonja je napisao:
oli je napisao:Na Futoskoj pijaci 290din tegla 630grama sa 13% lesnika(iz Madjarske)
Da, to je ta Poljska koju sam i ja kupio u Madjarskoj pa sam provalio da ima drugaciji ukus (preovladjuje cokolada, a ne lesnik). Ima je i ovde u ZR na pijaci, donose sverceri. Na njoj isto pise da ima 13% lesnika, ali u poredjenju sa onom grckom je nebo i zemlja, da se ne ponavljam oko mirisa i ukusa. :)
E sad, ako je i ova nasa koju sam kupio ista kao ta iz Madjarske (Made in Poland), onda... :bokser: Nisam je jos otvorio, ali ovih dana hocu pa ce biti izvestaja.
Mislim da je i ova nasa ta Poljska (mada meni je ok,doduse nisam proba Grcku) :jane:

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od Heineken » 06 Feb 2012, 20:03

Scuderia je napisao:Meni je onaj juhu kremic odlican. Bas ima ukus lesnika.
:plusone:

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od Texonja » 06 Feb 2012, 20:04

VIDI STVARNO! I na ovoj nasoj pise da je made in Poland. Pa to je onda verovatno isto sra*e! :evil:
Imam jos jednu malu teglicu grcke Nutelle u steku, pa ako te put nanese u Zrenjanin, javi se da uradis uporedni test. :mig:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od Xepoj87 » 06 Feb 2012, 20:05

FitnessGuy je napisao:
Xepoj87 je napisao:Ja sam svojevremeno jeo vise slatkisa nego bilo koji zdrav covek koga ja znam,ali sada se desi da pojedem nesto malo mozda jednom mesecno...
Nema vise zezanja,imuni sistem nece biti tinejdzerski ceo zivot :)
Dobro je što si prestao. Glavni organ na udaru je pankreas. Sa visokim unosom šećera(preko slatkiša), konstantno ga teraš da luči velike količine insulina kako bi se smanjile visoke vrednosti šećera u krvi. Na taj način se stvara insulinska rezistentnost, što može biti ogroman problem u uvod ka nečemu opasnijem - dijabetesu.

I, da, ako moraš da biraš - bolje je jednom nedeljno preterati sa slatkišima/slatkim napicima, nego svakog dana ih uzimati više puta. :)

Mali trik za sve: kako da proverite koliko dobro vam pankreas funkcioniše, tj. da li postoji određeni problem u lučenju insulina. Da li vam se prispava nakon što pojedete hranu bogatu ugljenim hidratima? Ako da, to nije baš dobro.
Opusteno,tu nema brige,paknreas mi ne radi vec cirke 15 godina :kezo:
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
oli
Postovi: 881
Pridružio se: 13 Jan 2012, 19:39

Re: Slatkiši & čokolade & kremići :)

Post od oli » 06 Feb 2012, 20:39

Texonja je napisao:VIDI STVARNO! I na ovoj nasoj pise da je made in Poland. Pa to je onda verovatno isto sra*e! :evil:
Imam jos jednu malu teglicu grcke Nutelle u steku, pa ako te put nanese u Zrenjanin, javi se da uradis uporedni test. :mig:
Vazi se :rostilj:

Odgovori